2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benimde ağrıyo canım. ilaçsız atlatmaya çalışıyorum.
sebebi kan basıncımızın bu dönemde değişmesi.
ayaklarını ılık suyla dolu bi leğenin içine koy ve geriye doğru yaslanıp kafanı arkaya at otur bi süre.
inan rahatlatıyo. eşim bile bu yöntemi kullanıyor :KK1:

Teşekkür ederim önerini değerlendireyim inşallah :)

Merhaba ben aile hekimliğinde hemşireyim. aşı yaptırmakta çekinmeyin lütfen özellikle ilk gebelikse. 2 doz aşı uyguluyorum ben ilk gebelikte bebeğin kalp atışları sağlık ocağındaki aletten duyulmaya başladığı an aşı yapılabilir. bu da zaten 17 haftaya denk geliyor. ama ben 24 ve 29 haftalarda yapıyorm doğuma kadar yapılabilir deniliyor. aşı doğum anında kullanılan makas bistüri gibi aletlerden bebeğe tetanos hastalığı bulaşmaması için yapılıyor. yenidoğan tetanozu çok tehlikeli ve bebeği felç bırakabilecek şiddette bir hastalık malesef. bu arada aile hekimliklerine gebeliğini mutlaka herkesin 13. hafta sonuna kadar bildirmesi gerekiyor. daha sonradan düzenli takip ve bebek aşıları için sizi tespit etmeleri gerekiyor.

bizi çok güzel aydınlattın canımm sağol ya :KK76::KK76::KK76:

selamm ben bugün musteladan banyo temizlik ürünlerini aldım,2 penye yelek ve hırka,1 patik,bide alt açma bezi aldım dayanamadım çok şekerdi bu kadar :KK16::KK16::KK16::KK16:şimdi kargonun yolunu gözlüyorumm:KK55::KK55:
ayyy yaşasın hayırlı olsun bende sabahtan beri bakıyorum internetten en ucuz siteyi buldum.Oradan alacağım fiyatlar çok uygun geldi bana banyo ürünlerinde ( şampuan,sabun vs.) mustela ve chicco arasında kaldım chiccoyu yiğenlerimde kullandık kokusu süper çokda memnun kaldık ama mustela da çok iyi bir marka bilemedim onu hangisinden alsam acaba???

ayyy yaşasın hayırlı olsun bende sabahtan beri bakıyorum internetten en ucuz siteyi buldum.Oradan alacağım fiyatlar çok uygun geldi bana banyo ürünlerinde ( şampuan,sabun vs.) mustela ve chicco arasında kaldım chiccoyu yiğenlerimde kullandık kokusu süper çokda memnun kaldık ama mustela da çok iyi bir marka bilemedim onu hangisinden alsam acaba???

benim bi arkadaşım tavsiye etti mustelayı ,arkadaşının bebişi pişik olmuş mustelanın bi losyonunu kullanmış ve geçirmiş o da bana tavsiye etti bende bütün ürünlerini mustela aldım.
normalde bebişler pişik olunca geçirmesi çok zor oluyor pişmeden önlem almak lazım....
bende dün baya araştırdım çok uygun bi site vardı paket halinde aldım...
hee bide konak önleyici şampuan da aldım çok önemliymiş yeni doğan da...

yok söylemez söylerse onun kulaklarını çekerim:KK47:
valla iyiymis :) ama soykeyin ya ne olucakki belki hediye filan alicaklardir ona gore alirlar.

teşekkür ederim.. tam aynıyız biz de 13+4:)) seni çok iyi anlıyorum hatta belki de bu dünyada beni en iyi sen anlıyorsundur, seni en iyi ben anlıyorumdur. ben de her doktora gittiğimde kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor... her seferinde diyorum bu randevum güzel geçsin bir daha panik olamyacağım ama yok... doktora gidiyorum birkaç gün sonra etkisi geçiyor gene vesveseler başlıyor:KK43: ben de elimden geldiğince dua etmeye çalışıyorum. Rabbim inşallah bu sefer yüzümüzü güldürsün:) bu hikayemiz mutlu sonla bitsin inşallah..
Ayyyy ben resmen kendimi okudum auni senin gibi
Im sadece 3 gun beni rahatlatiyor sonra muayene gununu iple cekiyorum kendi kendime plan yapiorum yakinimizda Özel bi hastane var gizli gizli oraya da mi gitsem diorum. :)
hangisi doğru bilemedim şimdi canım. uzmanlar ikiye ayrılmış olacak:KK1:
doğal bilimcilerin savundukları da fazlası zarar.
Cnm simdi soyle binolay var kendi acimdan soyluyorum eger ben Zararlı diye gitmesem bu sefer stresten bebege zarar veririm.
Sabah afp testine kan vermek için kontrole gittim kızlar, maşallah oğluşum bacak bacak üstüne atmış keyif yapıyordu :emir_bebek: 180 gr olmuş, boyunu söylemiyor artık doktor. Ama baş, karın çevresi ve bacak boyu haftasındaymış maşallah. Kesedeki su iyiymiş, plasenta yukardaymış, her şey yolunda çok şükür. 17+2'yiz bugün, 1,3 kg almışım 10 günde :KK52: Dikkat etmem lazım bundan sonra..
aaa super cnm sen bizden buyuksun demek artik ilerde boyle mi bakiliyor keseye suya filan.

Kizlar haftaya dr.a gitcem ya 3 lu test yapalim diyo.normalde ikili iyi cikinca yapmiolardi paara kazanmak icin mi yapiolar acaba.

benim bi arkadaşım tavsiye etti mustelayı ,arkadaşının bebişi pişik olmuş mustelanın bi losyonunu kullanmış ve geçirmiş o da bana tavsiye etti bende bütün ürünlerini mustela aldım.
normalde bebişler pişik olunca geçirmesi çok zor oluyor pişmeden önlem almak lazım....
bende dün baya araştırdım çok uygun bi site vardı paket halinde aldım...
hee bide konak önleyici şampuan da aldım çok önemliymiş yeni doğan da...
hayırlı olsun canım.Aklında olsun pişik için sudocrem de çok iyi o bitince bunuda deneyebilirsin. Bende biran önce almak istiyorum.Ben bide bebek bezlerini ve ıslak mendillerini de internetten alıp stok yapacağım.Çok uygun fiyatları nette.

hayırlı olsun canım.aklında olsun pişik için sudocrem de çok iyi o bitince bunuda deneyebilirsin. Bende biran önce almak istiyorum.ben bide bebek bezlerini ve ıslak mendillerini de internetten alıp stok yapacağım.çok uygun fiyatları nette.

aynen bende sudocrem aldım köşeye koydum bile.. Bence en önemlisi.
Ve hayat kurtarıcı nerdeyse..

afp testi ne canım?? maşallah tosun paşaya:))) herşey yolunda darısı bütün hamilelere..
bu arada kilonu sende takip ediyor musun? toplamda ne kadar aldın?

Ben doktordan doktora takip ediyorum canım, evde yok tartım. 15+6 / 17+2 arası 1,3 kg almışım, onun dışında ilk zamanlar hiç kilo almamıştım. afp'ye 3'lü test içinde bakılıyormuş normalde, ama bana üçlü test yapılmayacağı için sadece ona bakmak istedi doktorum.
canım çok sevindim her şeyin yolunda olmasına :KK16:
bu afp testini ilk defa duyuyorum:26: bizlere de zaman gelecek mi bu test için? hiç bahsi geçmedi çünkü

size üçlü test olarak bahsetmişlerdir muhtemelen canım, bana üçlü yapılmayacağı için sadece afp değerine bakacak doktorum.

aaa super cnm sen bizden buyuksun demek artik ilerde boyle mi bakiliyor keseye suya filan.

Kizlar haftaya dr.a gitcem ya 3 lu test yapalim diyo.normalde ikili iyi cikinca yapmiolardi paara kazanmak icin mi yapiolar acaba.

16.haftadan itibaren baş, karın çevrelerine ve bacak-kol kemiklerinin uzunluklarına bakılıyor canım. Kesedeki su miktarını, plasentanın konumunu filan da söylüyor benim doktorum. Bundan sonra bunlara bakılacakmış, doğum için önemli faktörler olduğu için takip edilecek her kontrolde.

Benim de 2'li testim iyi çıktığı için 3'lüye gerek görmedi doktorum, sadece üçlü testin içinde ayrıca bakılan afp değerine bakacak.

hayırlı olsun canım.Aklında olsun pişik için sudocrem de çok iyi o bitince bunuda deneyebilirsin. Bende biran önce almak istiyorum.Ben bide bebek bezlerini ve ıslak mendillerini de internetten alıp stok yapacağım.Çok uygun fiyatları nette.

internette hangi sitelerden alış veriş yapıyorsun canım??? ben birkaç site dışında pek bilmiyorum. bu arada dün e bebekte sebamedlerde indirim vardı. şampuan, losyon, bebeyağı ve sabununu aldım yavruşumun. ödeme yaptıktan sonra sudocremi farkettim başka sefere artık dedim. fiyatı 19,90 dı. nette nasıl bilmiyorum.

benim arkadaşlarımda hep netten alıyo bezlerini son 3 aya da onları alırız artık...:KK51:

internette hangi sitelerden alış veriş yapıyorsun canım??? ben birkaç site dışında pek bilmiyorum. bu arada dün e bebekte sebamedlerde indirim vardı. şampuan, losyon, bebeyağı ve sabununu aldım yavruşumun. ödeme yaptıktan sonra sudocremi farkettim başka sefere artık dedim. fiyatı 19,90 dı. nette nasıl bilmiyorum.

SEBAMEDİ dışarda baktıgım için fiyatları ebebekte düne özel sebamedde indirim vardı. bende dün aldım.

banada para için isteniyomuş gibi geliyo :KK4: 2li temiz çıkınca 3lüye gerek kalmıyormuş çoğu doktorda istemiyormuş yaptırmak zorunda değilsin illa yaptırcaksan devlette yaptılabilir. ha bu arada 3lü test ücreti ne kadar bilmiyorum.

http://www.kamelya.com/catinfo.asp?...direction=&chkBeden=&chkRenk=&chkMarka=&model=
canım bu site baktıklarımın içinde en uygunu
http://www.privatego.com/campaign/16013/chicco.html buna da göz at
http://www.nevresimdunyasi.com/1-alana-1bedava buda bebişlere nevresim alacaklar için 1 alana 1 bedava bakın derim:KK9::KK9:
canım ben kamelya dan alacağım ilk attığım linkte üstte bebek yazıyor ona tıkla sonra solda aklına gelebilecek bütün markalar ve gerekli eşyalar çıkıyor tek tek bakabilirsin.Fiyatları çok uygun geldi bana bikaç siteyle kıyaslama yaptım ben

Ben doktordan doktora takip ediyorum canım, evde yok tartım. 15+6 / 17+2 arası 1,3 kg almışım, onun dışında ilk zamanlar hiç kilo almamıştım. afp'ye 3'lü test içinde bakılıyormuş normalde, ama bana üçlü test yapılmayacağı için sadece ona bakmak istedi doktorum.

size üçlü test olarak bahsetmişlerdir muhtemelen canım, bana üçlü yapılmayacağı için sadece afp değerine bakacak doktorum.

16.haftadan itibaren baş, karın çevrelerine ve bacak-kol kemiklerinin uzunluklarına bakılıyor canım. Kesedeki su miktarını, plasentanın konumunu filan da söylüyor benim doktorum. Bundan sonra bunlara bakılacakmış, doğum için önemli faktörler olduğu için takip edilecek her kontrolde.

Benim de 2'li testim iyi çıktığı için 3'lüye gerek görmedi doktorum, sadece üçlü testin içinde ayrıca bakılan afp değerine bakacak.

17. hafta kadar 1.3 kg gayet ideal canım...

X