2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

insallah canim...yanilmamistir...ben yinede kendimi kaptirmamaya calisiyorum...

ben sag sol yapiyorum canim sirt üstü yatmamaya calisiyorum...

aynen canım kaptırma benimde eşim bir ay boyunca kızım fıstığım diye konuştu ben hiç öğrenmemiş gibi yaptım bide bana hep erkek gibi geliyodu annelerde hissediyo bence

eviniz uzak değilse bende ara ara sizin çıkma ultrasonu kullanabilirmiyim alınca :KK52::KK52::KK52:

ya aslında ben çok stresli değilim cinsiyetini öğreneceğim içinmi bu kadar sabırsızlandım bilmiyorum. bide zaten en son doktora gideli 3 hafta oldu ilk 2 hafta iyiydi de bu son 2 hafta zor geçiyor. belkide haklılar sana söyleyenler:KK66: az rahat olmak lazım :)) yoga moga bi şeye mi başlasak napsak :KK49::KK49::KK52::KK1:

ya ben bu hamileliği beklemiyordum nedense olmaz benim bebeğim havasındaydım çünkü bekarken

baya doktora gittim olur ama geç olur demişlerdi..

ben başta doktora gidip kontrol olmak istiyordum ama hamile kalınca panikledim ne oluyor oldu..

sonra aklıma şey geldi biz evlenirken kan testi yapılmadı istemediler bende tabiki bazı korkular vardı doktora söyledim biz akdeniz anemisi taşıyıcısı mıyız bilmiyorum dedim oda bizi hematolojiye gönderdi test filan neyse

sanırım biraz değerlerimşzde düşüklük vardı birde hamile olduğum için her ihtimale karşi eşimle dna larımza bakılması için kan verdik bu arada bebekte sorun var mı diye cvs yapılacktı filan yani bebekten parça alınacaktı filan. bize sonuç iki haftada çıkar dediler filan ama çıkmadı sonuçlar cünkü şuana kadar bakılan türlerden hiçbirinde çıkmamış.. cvs de yapılmadı ama öncesinde eşime yüzde 90 banada yüzde 40 taşıyıcısı olabilirsiniz dedilerdi..valla çok kötü zamanlar geçirdim sonuç çıkmadı ama biyokimyadan kötü birşey çıkmaz dedi birşey bulamadıklarından test en son noktaya kadar gidiyor..Allah yardım etsin ben ondan çok etkilendim çok paniğim..

ayy canım benımmmm ınsallahh yaaaaaaaaaaaa
bana guven Allah izin verirde devamini getirirse hamilesin canim bu islerde uzmanim :KK66::KK9:

ya aslında hareketlerini hissetmeye başlayalım bence çok rahatlıycaz... :KK66:) bu arada senin bacağın noldu ağrımıyor inşallah?
ya o zaman da bugun niye hareket etmedi diye basliosun bise mioldu dr.a mi giysem vs. Anladin sen beni :)
Ay cnm magnezyuma basladim bi rahatladimm varya tik diye kesti cok sukur

insallah canim...yanilmamistir...ben yinede kendimi kaptirmamaya calisiyorum...

ben sag sol yapiyorum canim sirt üstü yatmamaya calisiyorum...
yatiyorum valla cnm ya napim hep sag sol olmyo analarimiz hep sola mi yatmislar :)

aynen canım kaptırma benimde eşim bir ay boyunca kızım fıstığım diye konuştu ben hiç öğrenmemiş gibi yaptım bide bana hep erkek gibi geliyodu annelerde hissediyo bence

bende daha kimseye söylemedim cevremde bi arkadasim haric...kesinlesince söyleyecegim...

bana guven Allah izin verirde devamini getirirse hamilesin canim bu islerde uzmanim :KK66::KK9:

ya o zaman da bugun niye hareket etmedi diye basliosun bise mioldu dr.a mi giysem vs. Anladin sen beni :)
Ay cnm magnezyuma basladim bi rahatladimm varya tik diye kesti cok sukur

yatiyorum valla cnm ya napim hep sag sol olmyo analarimiz hep sola mi yatmislar :)

yani tabi eskiden bunlari bilen yokmustur...

kesin doğru denilemez ama %80 fln doğru olabilir ama sn ynede 16. haftayi bekle derim bn

bi daha ki randevumuz 11. martta...

kızlar hunimi kafama takmama az kaldı.. :KK37::KK37::KK37: zaman geçmiyor.... haftaya randevumuz var ama artık dayanamıyorum. askerde gibi her güne bir işaret koyuyorum :KK53::26: bebeğim iyi mi acaba cinsiyeti ne diye düşünüp duruyorum:)))

sizde nasıl gidiyor??? cinsiyeti öğrenen arkadaşlar var hayırlı uğurlu olsun. bi aşı muhabetti gidiyor.. ondan yana endişem yoktu ama hayırlı uğurlu olsun bir endişe kaynağı daha eklendi.:KK53::KK53:
canım selam nasılsın?fazla hunin varsa bana da ver bende delirmek üzereyim çok merak ediyorum cinsiyetini çatlayacağım:44:senin öğrenmene az kaldı ama biraz daha sabret bu aşı olayı evet benimde çok canımı sıktı çok gerekli değilse yaptırmamak için direneceğim ben korktum çünkü ve herkese de tavsiyem aile hekiminiz sizi arayıp aşı için çağırsa bile asla doktorunuza sormadan gitmeyin bayanlar.

1 2 haftaya cinsiyet sohbetimiz biter herkes ogrenmis olur insallah :) sonra kipirti konusmaya baslariz.

inşallah yaaaa inşallah:KK14:ben 13 haftalık olucam çarşamba günü kontrolüme gittiğimde ama benim doktorum cinsiyeti 15 veya 16.haftada söylerim dedi inşallah bebişim belli ederde bu gittiğimizde öğreniriz yoksa daha çok bekleyeceğiz:KK43::KK43:

arkadaşım değil eğitim aldığım bi çocuk gelişim uzmanı idi. prof. dr. SENEM UZUNER . evet kimseyi korkutmaya gerek yok. aşı olunması zorunlu mu bilmiyorum . ama ameliyat veya esnasında kullanılan aletlerden mikrop kapmamak için sanırım. aşı doğum öncesi ve doğum sonrası toplam 5 tane biliyormusunuz bilmiyorum. 5 aşı yapıldıktan sonra diğer hamileliklerinizde aşı yapmıyorlar. tabi kartınızı kaybetmezseniz :-) :KK53::KK53:

evet 5 tane yapıldığını söylediler bana da dün ama bu hemen karar verilecek bir konu değil iyice düşünmek araştırmak lazım yaptırıp yaptırmamayı

inşallah yaaaa inşallah:KK14:ben 13 haftalık olucam çarşamba günü kontrolüme gittiğimde ama benim doktorum cinsiyeti 15 veya 16.haftada söylerim dedi inşallah bebişim belli ederde bu gittiğimizde öğreniriz yoksa daha çok bekleyeceğiz:KK43::KK43:
valla canim 10 +6 ydim bana soyledi dr.

sevgili ağustos 2014 anneleri,
ben de inşallah sizinleyim:) bir türlü cesaretimi toplayıp yazamadım şimdiye kadar ama en en en başından beri tüüüüüm yazılanları okudum, tek bir sayfayı dahi kaçırmadım. hepinize de dua ettim ve edeceğim inşallah.. neden cesaret edemediğime gelince aralık 2013 annesi olacağımı sanmıştım:KK43: 1-2 kez yazmıştım o konuya da ama kısmet olmadı, düşükle sonuçlanan bir ilk gebelik beni çok tedirgin ve tereddütlü bir hale getirdi.

bugün 13+4 günlüğüz teyzişkolar:) adet tarihime göre tam 1 hafta geri ama doktor başından beri böyle olduğu için bunun normal olabileceğini belirtti. bugün doktora gittim bebeğim oturuyor gibiydi öyle bazı arkadaşların dediği gibi hareketli değildi pek:) cinsiyet tahminimiz de yok ama ben de sormadım zaten. tam bir klişe olacak ama sağlıklı sıhhatli ve hayırlı olsun hiç önemli değil. ne gelirse Rabbimden kız erkek baş göz üstüne...

biraz da durum değerlendirmesi yapacağım. KİLO: ben maşallah hızlı gidiyorum galiba şuana dek 3kg aldım. ve göğüslerim büyüdü, galiba bir beden çünkü çamaşırım sıkmaya başladı:p

BULANTI: çok enteresan benim akşamları bulantım var. güneş batınca ben bi kötü oluyorum bi fena oluyorum. mutfağa girmek zulüm. ama buna da bin şükür çünkü çalışıyorum ve akşam bulantıyı sabaha tercih ederim.

ÇATLAK PATLAK: ben tontikleşmeye başladıkça yaklaşık 2 hatta belki 3 haftadır göbüşüm kaşınıyor bazen de göğüsler. bu süre zarfında johnsons baby bebeke yağı sürmeye başladım. işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum:p ama bi çatlak kremi almayı da düşünüyorum. buaradaki tavsiyeleri de dikkate alacağım.:)

ALIŞVERİŞ: hiiiiçbir şey almadım. yaşadığım yerde öyle tıngır mıngır gezip alabileceğim bi yer yok:KK43: internette bilgisayara ekranını severek bakıyorum ama henüz siftahımız yok. ne yazıkki ilk kaybımı atamadım hala üstümden:KK43: ilk gebeliğimde kesesini gördüğümüz gün zıbın almıştık... üff. neyyse bunu unutmam lazım:) inşallah cinsiyeti belli olunca başlayacağım ama tavsiye ettiğiniz ürünler ve markalar itinayla not ediliyor haberiniz ola:)))

hepinizi yanaklarınızdan öpüyorum hissedin...

ben de inşallah sizinleyim:) bir türlü cesaretimi toplayıp yazamadım şimdiye kadar ama en en en başından beri tüüüüüm yazılanları okudum, tek bir sayfayı dahi kaçırmadım. hepinize de dua ettim ve edeceğim inşallah.. neden cesaret edemediğime gelince aralık 2013 annesi olacağımı sanmıştım:KK43: 1-2 kez yazmıştım o konuya da ama kısmet olmadı, düşükle sonuçlanan bir ilk gebelik beni çok tedirgin ve tereddütlü bir hale getirdi.

bugün 13+4 günlüğüz teyzişkolar:) adet tarihime göre tam 1 hafta geri ama doktor başından beri böyle olduğu için bunun normal olabileceğini belirtti. bugün doktora gittim bebeğim oturuyor gibiydi öyle bazı arkadaşların dediği gibi hareketli değildi pek:) cinsiyet tahminimiz de yok ama ben de sormadım zaten. tam bir klişe olacak ama sağlıklı sıhhatli ve hayırlı olsun hiç önemli değil. ne gelirse Rabbimden kız erkek baş göz üstüne...

biraz da durum değerlendirmesi yapacağım. KİLO: ben maşallah hızlı gidiyorum galiba şuana dek 3kg aldım. ve göğüslerim büyüdü, galiba bir beden çünkü çamaşırım sıkmaya başladı:p

BULANTI: çok enteresan benim akşamları bulantım var. güneş batınca ben bi kötü oluyorum bi fena oluyorum. mutfağa girmek zulüm. ama buna da bin şükür çünkü çalışıyorum ve akşam bulantıyı sabaha tercih ederim.

ÇATLAK PATLAK: ben tontikleşmeye başladıkça yaklaşık 2 hatta belki 3 haftadır göbüşüm kaşınıyor bazen de göğüsler. bu süre zarfında johnsons baby bebeke yağı sürmeye başladım. işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum:p ama bi çatlak kremi almayı da düşünüyorum. buaradaki tavsiyeleri de dikkate alacağım.:)

ALIŞVERİŞ: hiiiiçbir şey almadım. yaşadığım yerde öyle tıngır mıngır gezip alabileceğim bi yer yok:KK43: internette bilgisayara ekranını severek bakıyorum ama henüz siftahımız yok. ne yazıkki ilk kaybımı atamadım hala üstümden:KK43: ilk gebeliğimde kesesini gördüğümüz gün zıbın almıştık... üff. neyyse bunu unutmam lazım:) inşallah cinsiyeti belli olunca başlayacağım ama tavsiye ettiğiniz ürünler ve markalar itinayla not ediliyor haberiniz ola:)))

merhaba aramıza hoş geldin :KK16:öncelikle ilk bebeğini kaybettiğin için çok üzüldüm kısmet değilmiş diyelim.Ama şimdi tekrar bebişini bekliyorsun inşallah bu bebiş sana sımsıkı tutunur sonuna kadar seninle olur hayırlı uğurlu sağlıklı olsun inşallah bulantılar bende çok fenaydı şimdi geçti denecek kadar az.Çatlak konusuna gelince ben bütün gün Recep ivedik gbi göbeğimi kaşıyarak dolaşıyorum ortalıkda maalesef.Yapımı kremimi ihmal etmiyorum ama nedense inanılmaz kaşınıyor umarım çatlamam.

canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...12 haftadan sonra tehlikeli zamanı geçirdin inşallah bundan sonrada sorun olmaz..

bulantı deyince bende hiçbir sekilde bulanmadım çok özendim hamile olduğumu pek anlamadım :)

ama memelerim çok büyüdü karn çıktı ve bende 3 bucuk ayda 2.5 kilo aldm ama zaten tontiş hamile kaldım neyse o konulara hiç girmeyelim:KK15::KK15:

ben neden olduğunu anlamdım ama 10. haftamda birden karnım kocaman oldu çok şaşirdim

ama yumuşak hala :) acaba göbek mi yapıyorum..

çatlak kremi alacam şimdilik acı badem sütü kullanıyorum...lirac almak istiyorumda annesi çatlayan çatlarmış diyorlar ya acaba sebamedın var onu mu alsam diye düşünüyorum..zaten çatlayacam :)

bizde kıyafet almadık annem alacak yurt dışından ama tabi ufak tefek başlamak gerek..

ne alınması lazım hiç bilmiyorum

ben iyice gerildim kızlar ben aşımı 16. haftada yaptırdım hiç 20.hafta diye bahsetmediler üf ya şimdi izin alıp direk doktorun yanına gitmek istiyorum çok korktum...:KK43::KK43::KK43::KK43:

ben iyice gerildim kızlar ben aşımı 16. haftada yaptırdım hiç 20.hafta diye bahsetmediler üf ya şimdi izin alıp direk doktorun yanına gitmek istiyorum çok korktum...:KK43::KK43::KK43::KK43:
canım korkma sakin ol bişey olmaz.Gerilip strese girip bebişi de germe telefonla ulaşamadın mı hala doktoruna?konunun acil olduğunu söyle.

merhaba aramıza hoş geldin :KK16:öncelikle ilk bebeğini kaybettiğin için çok üzüldüm kısmet değilmiş diyelim.Ama şimdi tekrar bebişini bekliyorsun inşallah bu bebiş sana sımsıkı tutunur sonuna kadar seninle olur hayırlı uğurlu sağlıklı olsun inşallah bulantılar bende çok fenaydı şimdi geçti denecek kadar az.Çatlak konusuna gelince ben bütün gün Recep ivedik gbi göbeğimi kaşıyarak dolaşıyorum ortalıkda maalesef.Yapımı kremimi ihmal etmiyorum ama nedense inanılmaz kaşınıyor umarım çatlamam.

merhaba:) çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

X