2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sizin aşılarınız kaçıncı haftanızda yapışldı ? ben dün aile hekimliğine 20 mart a gün verdi şu anda 17. haftadayım o zaman 20. hafta olacak . siz biraz erken mi vuruldunuz ? ben 1 ay önce umre ye gittim o zaman 13. haftada idim . menenjit aşısı istediler. doktorum rapor verdi 16. hafta dolmadan hiçbir aşı yapılamaz dedi. korkutmak istemem ama bence bi muayene olun. bu aşı konusunu ben açmıştım zaten çünkü eğitim aldığım bi pedagog bayat tarihi geçmiş aşı yüzünden çocuğu otist oldu önceki yazılarımda var. bende hala kararsızım vurulup vurulmamakta.
offffff ya arkadaşlar bu aşı konusunu açtığımız hakikaten çok iyi oldu neler öğreniyoruz bence konuşalım doktorumuzla ve yapılması kesinlikle şart değilse yaptırmayalım ben tırstım vallahi yaptırmayı düşünmüyorum şu an yani.Arkadaşınız nerede yaptırmış aşıyı bebeği otist olmuş?Allahım sen koru:KK53::KK53:aile hekimliğindeki aşılar sürekli devirdaim olduğu için bayat olma ihtimali olmuyormuş diye duydm ben.Aşısını yaptırmış olan arkadaşlarıda korkutmaya gerek şimdi panik yapmayalım bişey olmaz vurunanlara Allah korusun

doğru bende bi gariplik var :KK1: o an aslında uzun zamandır görmemiştim enson keseydi gördüğümde oyuzden eline koluna bakmaya çalışıyordum , ve tahmini erken geldi bana o düşünceyle gitmedim değişebileceğii düşündüğüm için kendimi kaptırmamak adına birden hayır dedim :KK1:

eşim ve ben kız istiyorduk tahminden sonraki bikaç saniyelik surat ifademiz görülmeye değerdi:KK33:

hayırlısı olsun ve sağlıklı inşallah ilk bikaçgün suratsız gezdim sonra kzıdım kendime insanlar evlat sahibi olmak için yıllarca uğraşıyor ben cinsiyete takılıyorum die :KK17: sonra hemen topladım kendımı kız yada erkek rabbim sağlıklı ,sıhhatli, hayırlısını nasip etsin ve cümlemize:KK16:
Allah hangisini nasip ettiyse sizin için hayırlısı odur öyle düşünün.Bende mesela oğlum olsun istiyorum hep ama sonra kendime kızıyorum hayırlısı neyse o olsun diyorum kız bebeklerinin tadı ayrı ya çok şeker oluyolar Allah bağışlasın :KK16:

kızlarrr yardımınıza ıhtıyacım varr adetıme 6 gun var iken kan terstı yaptırmıştım 11,30 cıkmıstı ıkı gun sonra yaptırdımmm 51,30 cıktı adetıme 4 gun var sızce hamılemıyımm doktorum adetın geçmeden hamıle olup olmadığını söyleyemem dedii :KK43:

benim adetime 3 gün kala 19 çıktı snucum hemşire aradı sonucunuz 19 gebesinz dedi sonrasında uçtuuum tabi :))))
bence sende hamilesindir yani İnşallah :)

kızlarrr yardımınıza ıhtıyacım varr adetıme 6 gun var iken kan terstı yaptırmıştım 11,30 cıkmıstı ıkı gun sonra yaptırdımmm 51,30 cıktı adetıme 4 gun var sızce hamılemıyımm doktorum adetın geçmeden hamıle olup olmadığını söyleyemem dedii :KK43:

Canım gebeliklerin çoğu adet döneminde biz farkına varmadan düşüyor, doktorun o yüzden adetin geçmesini bekle demiş. Artış güzel ama adetin geçtikten sonra tekrar test yap, umarım güzel haberler alırsın :)

sizin aşılarınız kaçıncı haftanızda yapışldı ? ben dün aile hekimliğine 20 mart a gün verdi şu anda 17. haftadayım o zaman 20. hafta olacak . siz biraz erken mi vuruldunuz ? ben 1 ay önce umre ye gittim o zaman 13. haftada idim . menenjit aşısı istediler. doktorum rapor verdi 16. hafta dolmadan hiçbir aşı yapılamaz dedi. korkutmak istemem ama bence bi muayene olun. bu aşı konusunu ben açmıştım zaten çünkü eğitim aldığım bi pedagog bayat tarihi geçmiş aşı yüzünden çocuğu otist oldu önceki yazılarımda var. bende hala kararsızım vurulup vurulmamakta.

ben hiç bilmiyordum bu aşı mevzusunu..

ben doktor değiştirdim dün ilk defa gittim gebelik kartı var onun
üzerinde haftalık yapılması gereken şeylerde 20-22 hafta için sağlık ocağından tetanoz aşınızı olun yazıyor ya

o zaman söyler zatende bu aşı ne için gerekli yani herkes yaptırmak zorunda mı ?

birde doktorum bana istersen saçını boyatabilirsin dedi aslında olduğumuz yerde övülen bir doktor ama bu konuda nasıl böyle dedi

ben daha önceki gittiğim doktorda biri sormuştu hayır demişti yanı herkesin kendi tarzı mı var diyelim yoksa yine doktor mu değiştirsem

Son düzenleme:
offffff ya arkadaşlar bu aşı konusunu açtığımız hakikaten çok iyi oldu neler öğreniyoruz bence konuşalım doktorumuzla ve yapılması kesinlikle şart değilse yaptırmayalım ben tırstım vallahi yaptırmayı düşünmüyorum şu an yani.Arkadaşınız nerede yaptırmış aşıyı bebeği otist olmuş?Allahım sen koru:KK53::KK53:aile hekimliğindeki aşılar sürekli devirdaim olduğu için bayat olma ihtimali olmuyormuş diye duydm ben.Aşısını yaptırmış olan arkadaşlarıda korkutmaya gerek şimdi panik yapmayalım bişey olmaz vurunanlara Allah korusun

http://ekemis.com/cdc-den-asi-skandali-ve-otizm/ çok detaylı bahsetmemişler ama en azından aşıların başarısızlığı bilimsellik kazanmış
yaptıranlar hiç korkmasın bunlar çok düşük ihtimaller Allahın izniyle bebişlerinizi sapasağlam alırsınız kucağınıza

onun yerine hiç söylemeseler daha iyi kendini alıştırıp kız değil erkek yada diğeri dumur eder adamı.net bi şekilde görebiliyosa annede görebilmeli amann öylede olmuyo merak ediyo insan ne bilim :KK1: garip bi durum işde

12. haftada kız demesi benim ısrarımla oldu zaten ama ben hep erkek hissediyodum öle de oldu

kızlar hunimi kafama takmama az kaldı.. :KK37::KK37::KK37: zaman geçmiyor.... haftaya randevumuz var ama artık dayanamıyorum. askerde gibi her güne bir işaret koyuyorum :KK53::26: bebeğim iyi mi acaba cinsiyeti ne diye düşünüp duruyorum:)))

sizde nasıl gidiyor??? cinsiyeti öğrenen arkadaşlar var hayırlı uğurlu olsun. bi aşı muhabetti gidiyor.. ondan yana endişem yoktu ama hayırlı uğurlu olsun bir endişe kaynağı daha eklendi.:KK53::KK53:

arkadaşım değil eğitim aldığım bi çocuk gelişim uzmanı idi. prof. dr. SENEM UZUNER . evet kimseyi korkutmaya gerek yok. aşı olunması zorunlu mu bilmiyorum . ama ameliyat veya esnasında kullanılan aletlerden mikrop kapmamak için sanırım. aşı doğum öncesi ve doğum sonrası toplam 5 tane biliyormusunuz bilmiyorum. 5 aşı yapıldıktan sonra diğer hamileliklerinizde aşı yapmıyorlar. tabi kartınızı kaybetmezseniz :-) :KK53::KK53:

arkadaşım değil eğitim aldığım bi çocuk gelişim uzmanı idi. prof. dr. SENEM UZUNER . evet kimseyi korkutmaya gerek yok. aşı olunması zorunlu mu bilmiyorum . ama ameliyat veya esnasında kullanılan aletlerden mikrop kapmamak için sanırım. aşı doğum öncesi ve doğum sonrası toplam 5 tane biliyormusunuz bilmiyorum. 5 aşı yapıldıktan sonra diğer hamileliklerinizde aşı yapmıyorlar. tabi kartınızı kaybetmezseniz :-) :KK53::KK53:

o kadar çok aşı varmıymış. bana aile hekimliğinde 20. haftanda tetanoz yapılacaksın dediler o kadar

kızlar hunimi kafama takmama az kaldı.. :KK37::KK37::KK37: zaman geçmiyor.... haftaya randevumuz var ama artık dayanamıyorum. askerde gibi her güne bir işaret koyuyorum :KK53::26: bebeğim iyi mi acaba cinsiyeti ne diye düşünüp duruyorum:)))

sizde nasıl gidiyor??? cinsiyeti öğrenen arkadaşlar var hayırlı uğurlu olsun. bi aşı muhabetti gidiyor.. ondan yana endişem yoktu ama hayırlı uğurlu olsun bir endişe kaynağı daha eklendi.:KK53::KK53:

eşim bana bulursa çıkma ultrason aleti alacakmış sürekli doktora gitmek istiyorum hoş doktorlar beni hiç sevmiyor :)

bende merak ediyorum o elleri ayakları nasıl durmadan hareket ediyor..ne zaman uyuyor merak ediyorum hep görmek istiyorum

ultrason resmini öpüp duruyorum ay oda belli belirsiz...

yalnız ben çok aşırı stresliyim hamileliğin başından beri kaç doktora gittiysem dünyada tek hamile sen değilsin

millet tarlada doğum yapıyor diyorlar..

bizim sorunlar büyüktü halada devam ediyor ama Allah hayırlısını versin...

günaydın kızlar sabah doktor kontrolum vardı tetanoz aşısını sordum ne zaman yaptırayım diye.
beklenmedik bi cvp verdi bence aşı yaptırma daha önce iki hastam bebeğini kaybetti aşı yüzünden dedi
benimkide tedavi bebeği olduğu için risk alma derim keşke hamilelikten önce yaptırsaydın dedi
bende yaptırmamaya karar verdim
siz doktorunuza sordunuzmu onlar ne diyorlar ?????
dr.a sormadim ama bugun saglik ocagi 20 . Haftada gel dedi.

canım sırt üstü yatman uygun değil zaten zararlıymış,doktorun söylememişmiydi sana..
yok cnm soylemedi yani ben neden oldugunu biliyorum ama o son zamanlara dogru rahim baski yapinca diye biliyorum simdilik daha karnimiz olmadigi icin bisey olmaz insallah.

insallah canim Allahim gönlümden geceni verir...
amin cnm

Düşük riskinmi var canım neden kullanıyorsunki ben sadece ilk 2 hafta falan kullanmıştım
ben de 14. Haftaya kadar filan kullanmistim.

sırt üstü yatmak zararlımıymış gerçekten bende ilk kez duydum nedeni neymiş acaba?:KK53::KK53:gerçi ben genelde soluma yatarım ama bazen sırt üstü de yatıyorum:KK53:
cnm sebebini yazicaktim ama arkadas paylasmis...

nasilsiniz kizlar canlar
benim gobek sanki iki gun cikti ay ne sevinmisdim resmini filan cektim ama bugun azaldi :KK1:
siskinlikdi qaliba karnim ciksin bebegimin tekmelerini hiss edeyim ya insallah sagsalim buyusunler sicacik yerlerinde
bu arada ben hala buralardayim evime gidemedim esimde deli gibi ozledim diyor ama benim pasaportum hala cikmadi
cok uzuluyorum cok ozluyorum:85: insallah evime giderim biran once bayrama evimde olurum insallah

Bu arada AYCAAAAAAAAAAAAAA benim tosunda erkek lutfen ekle bitanem :KK54::KK55:
anacim gobegim cikti niye ne fotolar cektim millete siyledim filan gunlerdir kabizdim sonra dun ne etki etti bilmiom ama tuvalete normal cikmaya basladim bi baktim gobekkkk yarilandiii noluyo dedim esime soyledim tuvalete gittiysen dedi hee dedim doogru :)

valla ben hic yatmiyor degilim yani en azindan omzumu dinlendirmek icin kisa bi süre yatiyorum ama sürekli degil...
ama cnm olmuyo ki iste hep sol da yatamiyorim ben.

% 1500 gebesin cnm cok gUel katlanmis degerin Allah devamini getirdin.

ahh ahhh o huniden bana da lazim gittigimde dicem dr.a ben kafayi yemisim napicam dicem :) bu korkuyla bes ay nasil gecer bilmiom.

eşim bana bulursa çıkma ultrason aleti alacakmış sürekli doktora gitmek istiyorum hoş doktorlar beni hiç sevmiyor :)

bende merak ediyorum o elleri ayakları nasıl durmadan hareket ediyor..ne zaman uyuyor merak ediyorum hep görmek istiyorum

ultrason resmini öpüp duruyorum ay oda belli belirsiz...

yalnız ben çok aşırı stresliyim hamileliğin başından beri kaç doktora gittiysem dünyada tek hamile sen değilsin

millet tarlada doğum yapıyor diyorlar..

bizim sorunlar büyüktü halada devam ediyor ama Allah hayırlısını versin...

eviniz uzak değilse bende ara ara sizin çıkma ultrasonu kullanabilirmiyim alınca :KK52::KK52::KK52:

ya aslında ben çok stresli değilim cinsiyetini öğreneceğim içinmi bu kadar sabırsızlandım bilmiyorum. bide zaten en son doktora gideli 3 hafta oldu ilk 2 hafta iyiydi de bu son 2 hafta zor geçiyor. belkide haklılar sana söyleyenler:KK66: az rahat olmak lazım :)) yoga moga bi şeye mi başlasak napsak :KK49::KK49::KK52::KK1:

dr.a sormadim ama bugun saglik ocagi 20 . Haftada gel dedi.

yok cnm soylemedi yani ben neden oldugunu biliyorum ama o son zamanlara dogru rahim baski yapinca diye biliyorum simdilik daha karnimiz olmadigi icin bisey olmaz insallah.

amin cnm

ben de 14. Haftaya kadar filan kullanmistim.

cnm sebebini yazicaktim ama arkadas paylasmis...

anacim gobegim cikti niye ne fotolar cektim millete siyledim filan gunlerdir kabizdim sonra dun ne etki etti bilmiom ama tuvalete normal cikmaya basladim bi baktim gobekkkk yarilandiii noluyo dedim esime soyledim tuvalete gittiysen dedi hee dedim doogru :)

ama cnm olmuyo ki iste hep sol da yatamiyorim ben.

% 1500 gebesin cnm cok gUel katlanmis degerin Allah devamini getirdin.

ahh ahhh o huniden bana da lazim gittigimde dicem dr.a ben kafayi yemisim napicam dicem :) bu korkuyla bes ay nasil gecer bilmiom.

ayy canım benımmmm ınsallahh yaaaaaaaaaaaa

X