2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...12 haftadan sonra tehlikeli zamanı geçirdin inşallah bundan sonrada sorun olmaz..

bulantı deyince bende hiçbir sekilde bulanmadım çok özendim hamile olduğumu pek anlamadım :)

ama memelerim çok büyüdü karn çıktı ve bende 3 bucuk ayda 2.5 kilo aldm ama zaten tontiş hamile kaldım neyse o konulara hiç girmeyelim:KK15::KK15:

ben neden olduğunu anlamdım ama 10. haftamda birden karnım kocaman oldu çok şaşirdim

ama yumuşak hala :) acaba göbek mi yapıyorum..

çatlak kremi alacam şimdilik acı badem sütü kullanıyorum...lirac almak istiyorumda annesi çatlayan çatlarmış diyorlar ya acaba sebamedın var onu mu alsam diye düşünüyorum..zaten çatlayacam :)

bizde kıyafet almadık annem alacak yurt dışından ama tabi ufak tefek başlamak gerek..

ne alınması lazım hiç bilmiyorum

büyüyen göğüs konusunda yalnız değilim:)) çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

iyi öğlenler kızlar... herkes güzelce öğle yemeğini yemiştir umarım:KK56:
aşı konusunda beni aile hekimliğinden arayıp direkt 20. haftada gelin tetenoz aşınızı vurucaz dediler.
demek ki doktora sorup sormama konusunu pek takmıyorlar :26:

eşim bana bulursa çıkma ultrason aleti alacakmış sürekli doktora gitmek istiyorum hoş doktorlar beni hiç sevmiyor :)

bende merak ediyorum o elleri ayakları nasıl durmadan hareket ediyor..ne zaman uyuyor merak ediyorum hep görmek istiyorum

ultrason resmini öpüp duruyorum ay oda belli belirsiz...

yalnız ben çok aşırı stresliyim hamileliğin başından beri kaç doktora gittiysem dünyada tek hamile sen değilsin

millet tarlada doğum yapıyor diyorlar..

bizim sorunlar büyüktü halada devam ediyor ama Allah hayırlısını versin...

canım bu ultrason fikriniz gerçekse eğer, biraz araştırma yapmanı isterim.
ben bi çok yeri okudum bu konudA. hamilelik boyunca toplamda 5 kezden fazla ultrasona girmek sağlıklı değilmiş.

merhaba:) çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

büyüyen göğüs konusunda yalnız değilim:)) çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

Hosgeldiniz Rabbim miniklerimizi korusun insallah bu topikde birlikte yurucez merak etme az kaldi dogum hikayelerimizi yazicaz insallah vakti gelince
bu arada benim gobusum cikmadigi icin kasinmiyor henuz hic birsey kullanmiyorum azicik ciksin basliyicam insallah
ama goguslerim acaip kasiniyor uclari kenarlari acaba buyudu diyemi o zaman ben gogusderime basliyim yaglar sureyim zaten buyuk catlarsa hic hosuma gitmez))

benim eşim söylemişti kız diye bide dün tek tek arayıp erkekmiş dedik
ne hoş... en azından doktorun yanılması sebebiyle arayıp düzeltiyorsunuz..
oysaki benim bebeğimin cinsiyeti belli olmadığı, hiç bi tahminde bulunulmadığı halde eşimin annesi etrafa erkek diye yaymış.:KK47:
nasıl üzüldüm, nasıl içime bişeyler oturdu tarif edemem size.

iyi öğlenler kızlar... herkes güzelce öğle yemeğini yemiştir umarım:KK56:
aşı konusunda beni aile hekimliğinden arayıp direkt 20. haftada gelin tetenoz aşınızı vurucaz dediler.
demek ki doktora sorup sormama konusunu pek takmıyorlar :26:

canım bu ultrason fikriniz gerçekse eğer, biraz araştırma yapmanı isterim.
ben bi çok yeri okudum bu konudA. hamilelik boyunca toplamda 5 kezden fazla ultrasona girmek sağlıklı değilmiş.

yok canım benim takılıyor eşim çok merak ediyorum ve sürekli görmek istiyorum o yüzden :)

sevgili ağustos 2014 anneleri,
ben de inşallah sizinleyim:) bir türlü cesaretimi toplayıp yazamadım şimdiye kadar ama en en en başından beri tüüüüüm yazılanları okudum, tek bir sayfayı dahi kaçırmadım. hepinize de dua ettim ve edeceğim inşallah.. neden cesaret edemediğime gelince aralık 2013 annesi olacağımı sanmıştım:KK43: 1-2 kez yazmıştım o konuya da ama kısmet olmadı, düşükle sonuçlanan bir ilk gebelik beni çok tedirgin ve tereddütlü bir hale getirdi.

bugün 13+4 günlüğüz teyzişkolar:) adet tarihime göre tam 1 hafta geri ama doktor başından beri böyle olduğu için bunun normal olabileceğini belirtti. bugün doktora gittim bebeğim oturuyor gibiydi öyle bazı arkadaşların dediği gibi hareketli değildi pek:) cinsiyet tahminimiz de yok ama ben de sormadım zaten. tam bir klişe olacak ama sağlıklı sıhhatli ve hayırlı olsun hiç önemli değil. ne gelirse Rabbimden kız erkek baş göz üstüne...

biraz da durum değerlendirmesi yapacağım. KİLO: ben maşallah hızlı gidiyorum galiba şuana dek 3kg aldım. ve göğüslerim büyüdü, galiba bir beden çünkü çamaşırım sıkmaya başladı:p

BULANTI: çok enteresan benim akşamları bulantım var. güneş batınca ben bi kötü oluyorum bi fena oluyorum. mutfağa girmek zulüm. ama buna da bin şükür çünkü çalışıyorum ve akşam bulantıyı sabaha tercih ederim.

ÇATLAK PATLAK: ben tontikleşmeye başladıkça yaklaşık 2 hatta belki 3 haftadır göbüşüm kaşınıyor bazen de göğüsler. bu süre zarfında johnsons baby bebeke yağı sürmeye başladım. işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum:p ama bi çatlak kremi almayı da düşünüyorum. buaradaki tavsiyeleri de dikkate alacağım.:)

ALIŞVERİŞ: hiiiiçbir şey almadım. yaşadığım yerde öyle tıngır mıngır gezip alabileceğim bi yer yok:KK43: internette bilgisayara ekranını severek bakıyorum ama henüz siftahımız yok. ne yazıkki ilk kaybımı atamadım hala üstümden:KK43: ilk gebeliğimde kesesini gördüğümüz gün zıbın almıştık... üff. neyyse bunu unutmam lazım:) inşallah cinsiyeti belli olunca başlayacağım ama tavsiye ettiğiniz ürünler ve markalar itinayla not ediliyor haberiniz ola:)))

hepinizi yanaklarınızdan öpüyorum hissedin...

aramıza hosgeldin cnm ilk gebeligin icin üzüldüm ama hayirlisi buymuş demekki Rabbim 2.bebeğini sağ salim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin hamilelik dönemini cok güzel anlatmissin ama bnm hamileliğim çok şükür çok rhat ne midem bulandi ne kusma nede bş dönmesi göbiş olayinda da hiç şişme yok :) kiloda almadm bakalm nezaman göbiş büyücek nezaman kaşincak çok merak ediyorum :)

Sağol canım :)
kaynanamdaki ne özgüvenmiş kız :)) deseydin boşuna para verip ultrasona girmeyim ben ozaman dr. bilemedi daha :))

hayır canım çok normal :KK1: büyüyor gbüşün :)) ama çatlayabilir dikkat et çok kaşınıyorsa bebe yağı işe yaramaz...
benim dr.um bana lierac ve mustela diye çatlak kemleri önerdi ama benim hala göbişimde yok kaşıntımda
olmuyorda fazla göbeğim o yüzden şuanlık gerek duymuyorum :) sen alabilirsin istersen

özgüven değil balım, gönlünden geçen oymuş. bu kadar cahillik varmıymış hala dedirtti bana.:KK19:

bende mustela alacaktım sağolsun kızlar tavsiye etti burda. ama eşimin ablası sakın alma, derin onu emiyo içinde kimyasallar var dedi.
aklımı karıştırdı. kim ne derse o tarafa kayıyo aklım :KK4:

arkadaşlar ultrasonunuz hep 4 boyutlu ya da 3 boyutlu mu giriyorsunuz

ben bir ilk 7 haftalık ve 12.haftada öyle gördüm cok kısa 4 boyutluydu

kuzenim 3.aydan sonra hep 4 boyutlu gitti ayda 300 tlydi o prof. a gitmişti

ben adanadayım normal bir özel hastaneye gidiyorum burada doktor bulamdım içime sinen..

i

Son düzenleme:
oysaki benim bebeğimin cinsiyeti belli olmadığı, hiç bi tahminde bulunulmadığı halde eşimin annesi etrafa erkek diye yaymış.:KK47:
sende cinsiyetini öğrendiğinde kız derse doktor ozmn kaynanan kime sòylemişse kaynanam erkek diye uydurmuş ama kizim olck dersin en azindan o rezil olur millete

ben de inşallah sizinleyim:) bir türlü cesaretimi toplayıp yazamadım şimdiye kadar ama en en en başından beri tüüüüüm yazılanları okudum, tek bir sayfayı dahi kaçırmadım. hepinize de dua ettim ve edeceğim inşallah.. neden cesaret edemediğime gelince aralık 2013 annesi olacağımı sanmıştım:KK43: 1-2 kez yazmıştım o konuya da ama kısmet olmadı, düşükle sonuçlanan bir ilk gebelik beni çok tedirgin ve tereddütlü bir hale getirdi.

bugün 13+4 günlüğüz teyzişkolar:) adet tarihime göre tam 1 hafta geri ama doktor başından beri böyle olduğu için bunun normal olabileceğini belirtti. bugün doktora gittim bebeğim oturuyor gibiydi öyle bazı arkadaşların dediği gibi hareketli değildi pek:) cinsiyet tahminimiz de yok ama ben de sormadım zaten. tam bir klişe olacak ama sağlıklı sıhhatli ve hayırlı olsun hiç önemli değil. ne gelirse Rabbimden kız erkek baş göz üstüne...

biraz da durum değerlendirmesi yapacağım. KİLO: ben maşallah hızlı gidiyorum galiba şuana dek 3kg aldım. ve göğüslerim büyüdü, galiba bir beden çünkü çamaşırım sıkmaya başladı:p

BULANTI: çok enteresan benim akşamları bulantım var. güneş batınca ben bi kötü oluyorum bi fena oluyorum. mutfağa girmek zulüm. ama buna da bin şükür çünkü çalışıyorum ve akşam bulantıyı sabaha tercih ederim.

ÇATLAK PATLAK: ben tontikleşmeye başladıkça yaklaşık 2 hatta belki 3 haftadır göbüşüm kaşınıyor bazen de göğüsler. bu süre zarfında johnsons baby bebeke yağı sürmeye başladım. işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum:p ama bi çatlak kremi almayı da düşünüyorum. buaradaki tavsiyeleri de dikkate alacağım.:)

ALIŞVERİŞ: hiiiiçbir şey almadım. yaşadığım yerde öyle tıngır mıngır gezip alabileceğim bi yer yok:KK43: internette bilgisayara ekranını severek bakıyorum ama henüz siftahımız yok. ne yazıkki ilk kaybımı atamadım hala üstümden:KK43: ilk gebeliğimde kesesini gördüğümüz gün zıbın almıştık... üff. neyyse bunu unutmam lazım:) inşallah cinsiyeti belli olunca başlayacağım ama tavsiye ettiğiniz ürünler ve markalar itinayla not ediliyor haberiniz ola:)))

hayırlı olsun canım , inşallah kucağınada sağlıkla alırsın:KK16:

sende cinsiyetini öğrendiğinde kız derse doktor ozmn kaynanan kime sòylemişse kaynanam erkek diye uydurmuş ama kizim olck dersin en azindan o rezil olur millete

rezil olsun zaten. hangi akılla erkek bebeğini üstün tutuyor.
Allah biliyor ya erkek derse bile doktor, ''bebek cinsiyetini göstermiyor galiba kız olabilir dedi doktor'' diyerek azıcık üzmek istiyorum onu.:KK19:

seni tebrik ediyorum canım inşaallah hayırlısı ile bebeğini kucağına alırsın. bende eylül ayında bi kan gebeliği yaşadım sonra ekimde hamile kaldım. çok zor oluyor. bizde ilk öğrenir öğrenmez çorap almıştık :-) ama şimdi bebeğim hepsini unutturdu. alışverişe başladım sayılmaz bir iki zıbın falan aldım. ama alacaklarımın listesini paylaştım bugün bebeğimin ihtiyaç listesi diye. ordan faydalanabilirsin marka yazmadım herkesin düşüncesi farklı çünkü. ben ankara da oturuyorum ve ankara ya yeni bi bebek mağazası açıldı. babymall avrupa nın en büyük bebek mağazası imiş. alışverişimi ordan yapmayı düşünüyorum. internet sitesinde pek birşey yok ama mağazayı gezen arkadaşlarım çok beğeniyorlar. 2 hafta sonra alacağım sanırım. markaları o zaman yazarım :-)

BEBEĞİM ve benim İÇİN NELER LAZIM
• HASTANE ÇIKIŞI 20 Lİ SET
• PİJAMA 1 TAKIM
• ZIBIN – BODY 1 TANE BÜYÜK 1 TANE KÜÇÜK
• ÖNLÜK
• ÇORAP
• 5 Lİ PENYE TAKIM 1 SET
• 2 Lİ PENYE TAKIM 2 SET
• PELUŞ BATTANİYE
• BEŞİĞİN İÇİNE BATTANİYE VEYA UYKU TULUMU
• YASTIK
• HAVLU-BORNOZ
• AĞIZ VE TER BEZİ
• ALT AÇMA MİNDERİ
• BAKIM ÇANTASI
• BİBERON VE TEMİZLEME FIRÇASI
• EMZİK , EMZİK KUTUSU VE EMZİK ASKISI
• ALT AÇMA BEZİ VE YENİDOĞAN BEBEK BEZİ
• FIRÇA VE TARAK SETİ
• ISLAK MENDİL VEYA PAMUK
• PİŞİK KREMİ ,GÖĞÜS KREMİ ( LANSİNOH ) GÖĞÜS PEDİ
• GİDERLİ KÜVET VE FİLESİ
• BANYO SÜNGERİ
• BUHAR MAKİNASI
• BURUN ASPRATÖRÜ
• BEBEK ARABASI VE PUSET
• BEŞİK ( 0-6 AY İÇİN )
• BEBEK ODASI TAKIMI VE LAZIM OLAN HERŞEY
• LOHUSA PİJAMASI
• UZUN GECELİK
• HASTA PEDİ VE NORMAL PED

Teşekkür ederiz kimin neyi olucak acık ve net oluyor dünde yazmıştım cinsiyeti ögrenenler özelden msj yazsın
Ayçaya daha hoş görünüyor :21::21:

canım ben bana msj atanlarınkimi ya da burda gördüklerimi yazıyorum :) kaçırdıklarım olmamıştır umarım..

Kizalr sirt ustu yatinca sanirim bebek biyere toplanip o tarafimda bi sertlik oluyodu dunden beri yatiyorum hic olmuuo kafayi yicem :KK43:

ben de bazen daldırıp yatıyorum sertleşip ağrımaya başlayınca aklıma gelıo düzeliyorum hemen

nasilsiniz kizlar canlar
benim gobek sanki iki gun cikti ay ne sevinmisdim resmini filan cektim ama bugun azaldi :KK1:
siskinlikdi qaliba karnim ciksin bebegimin tekmelerini hiss edeyim ya insallah sagsalim buyusunler sicacik yerlerinde
bu arada ben hala buralardayim evime gidemedim esimde deli gibi ozledim diyor ama benim pasaportum hala cikmadi
cok uzuluyorum cok ozluyorum:85: insallah evime giderim biran once bayrama evimde olurum insallah

Bu arada AYCAAAAAAAAAAAAAA benim tosunda erkek lutfen ekle bitanem :KK54::KK55:

ekledim cnm

özgüven değil balım, gönlünden geçen oymuş. bu kadar cahillik varmıymış hala dedirtti bana.:KK19:

bende mustela alacaktım sağolsun kızlar tavsiye etti burda. ama eşimin ablası sakın alma, derin onu emiyo içinde kimyasallar var dedi.
aklımı karıştırdı. kim ne derse o tarafa kayıyo aklım :KK4:

canım görümcen nerde biliyormuş öle olduğunu
bana dr.um tavsiye etti bu kremi o yazdı kağıda verdi
bende dr.un tavsiyesi olduğu için sana söyledim
acaba ona dr.mu söyledi yoksa kendi dşünceleri mi?
ama için rahat etmicekse lierac onu alabilirsin
sanuçta ucuz kremler değil bunlar bence bitkiseldir:KK34:

aramıza hosgeldin cnm ilk gebeligin icin üzüldüm ama hayirlisi buymuş demekki Rabbim 2.bebeğini sağ salim hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin hamilelik dönemini cok güzel anlatmissin ama bnm hamileliğim çok şükür çok rhat ne midem bulandi ne kusma nede bş dönmesi göbiş olayinda da hiç şişme yok :) kiloda almadm bakalm nezaman göbiş büyücek nezaman kaşincak çok merak ediyorum :)

merhaba:) teşekkür ederim.. inşaalah Allah tüm hamilelerle beraber bizi de sağlıkla sıhhatle mutlulukla evladımıza kavuşturur. ayrıca kilo almamanız bence çok güzel.

o nedemek canım yaaa aaaaaaaa nasıl yani????:KK53::KK53:niye böyle bişey yapmış nekadar ayıp torunu kız olursa napacakmış kabul etmeyecekmiymiş :KK20::KK20:çok enteresan ya boşver takma kafana eşin ne diyor bu işe?

X