2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar ikili testimin sonucunu biraz önce telefonla öğrendim. Çok şükür Rabbime ki risk yok dedi doktorum. Mutluyum, oğluşum inşallah sağlıklı sıhhatli gelir dünyaya. Onu çok seviyorum. Darısı tüm annelerin başına inşallah.

maşallahhh canım çok sevindimmmmmm sağlıkla gelsinnnn paşammmmmm :KK16:

merhaba canlar ve bebişler
10 gün olmuş buraya gelmeyeli.en son hamile olduğum için işten çıkarıldığımı söylemiştim.eve internet bağlattı eşim artık evdeyim.garip bir duygu.ama oğlumu yolcu etmek ve okul dönüşü karşılamak çok güzelmiş.yavrum rezil oluyordu.
ikili test için kan verdim kaç günde çıktığını söylemediler sonucun.arada arıcakmışım.sizinkiler ne kadar sürede sonuçlandı?

vee doktoruma gittim kontrole bana emin olmamakla birlikte cinsiyetin % 65 kız olduğunu söyledi.ama bu sadece tahmin henüz bişey almayın diye de ekledi.yine de eşim ve etrafımız çok sevindi bu habere.benim için fark etmiyor.hayırlısı olsun.sağlıklı olsun yeter.:KK34:

ayyy çok sevindim hayırlı uğurlu olsun inşallah canımm benim kan sonucum 3 gün içerisinde çıktı çok şükür herhangi bir sorun yok :KK16::KK16:

tabii canım herşey onlar için :) benim canımda acayip kiraz istiyor, gece rüyalarımda yiyorum... ama daha gerçeğini yemek nasip olmadı , var mıdır acaba ?

canım carrefoursalar da var geçen benim canım da çekmişti eşim carrefoursadan bulmuş getirdi yedim çok şükür :KK1::KK1:

kızlar selam bende kısmetse ağustos annesıyım ama hala cınsıyetını bılmıyorum :KK14::KK14::KK14:

canım hoşgeldinnnn hayırlı olsun bebişinnnn bende daha bilmiyorum bir ay sonra öğrenicem beklemek çok sıkıcı pöffff :KK53:

günaydın canım, gerçi gün ayalı 6,5 saat oldu benim için ama :KK9: sen nasılsın? bu arada melek_melek2014 ve zynp3434 de erkek bebiş bekliyormuş :)

valla ben o tezi çürüttüm kızlar, her gün limon yiyip hakkı'yı çıkarıcam haberiniz ola :KK51:

yapmaaaaa yaaaa bende çok limon yiyorummmm diyordum ayşecik geliyor diye ama şimdi olmadı bu :KK1: neyse sağlık olsun :KK16:

Bende limonu tuzlayip tuzlayip yiyenlerdenimmmn :KK52: :KK52:

canımmmm tuzdan uzak durmaya çalış valla çok ödem yaparrrrr :KK53:

ilk 3 ayda limon her iki cinsiyet içinde cazibeli yiyecek sınıfında:)) limon sayılmaz ..:KK66:[/QUOTE

turşuda mı sayılmaz ben onu yiyorum oda ekşii:KK14::KK22:

turşu demeseydiniz iyiydiiii :KK52::KK52: neyse artık eve gidince yerimmm canım çekti haaaa :KK52::KK52:

mrb kızlar nasılsınız ya daha öncede sordum ama yine kararsız kaldım sir ağda yaptırmaya giden varmı ben hamilelikten önce düzenli gidiyodum şimdi korkuma gidemiyorum bişey olmaz diyolar ama korkuyorum işte

canım benim bir arkdaşım gidiyordu ama doktoru hayır gitme sir ağda rahim kaslarını gevşetiyor ve erken doğuma yol açıyor demiş bilginiz olsun bende lazere gidiyordum ama bıraktım mecburen epilasyon aleti ile idare ediyorum şimdilik ama sonra ne olcak bilmiyorum pöfffff :KK53::KK53:

benim 12+5 oldu..

bendeee 12+5 aynı gidiyoruz senleeeeeeee yesil_sis şafak arkadaşımmmm :KK19::KK16::KK16:

kızlar ya çatlak önleyici ne kullanıyorsunuzzzz ben bebe yağı kullanıyorum ama işe yarar umarım karnım karıncalanmaya başladı çünkü birde bizde genetik bu çatlama, kuzenim hamileydi nasıl çatlamış anlatamam ya gözüm korktu onu öyle görünce gerçi doktorum ne kullanırsan kullan genetikse mecbur çatlıyorsun hiç bir şey işe yaramıyor dedi :KK50::KK53::KK43:

kızlar ya çatlak önleyici ne kullanıyorsunuzzzz ben bebe yağı kullanıyorum ama işe yarar umarım karnım karıncalanmaya başladı çünkü birde bizde genetik bu çatlama, kuzenim hamileydi nasıl çatlamış anlatamam ya gözüm korktu onu öyle görünce gerçi doktorum ne kullanırsan kullan genetikse mecbur çatlıyorsun hiç bir şey işe yaramıyor dedi :KK50::KK53::KK43:

ben lierac kullanıyorum canım, bir de bebeyağı. ben de kaşınmaya başladım çünkü hemen krem kullanmaya başladım. inşallah az hasarla atlatırız :18:

ben lierac kullanıyorum canım, bir de bebeyağı. ben de kaşınmaya başladım çünkü hemen krem kullanmaya başladım. inşallah az hasarla atlatırız :18:

ayy bende mi alsam lierac badem yağı aldım ama kullanmadım duruyor evde ilerleyen zamanlarda kullan dediler şimdilik bebe yağı kullanıyorum kalçalar, göğüsler, bacaklar ve karnıma sürüyorum bakalım sonuç ne olacak :KK53:

canım panik yapma ben inanmıyorum genetikse çatlarsın laflarına.Önlemini aldıktan sonra nasıl çatlayacaksın?ben mustelanın çatlak önleyici yağı ile bepantholün çatlak önleyici kremini aldım kullanıyorum.Ama bence yağ kremden daha fazla etki ediyor tavsiye ederim

ben de bepantolun çatlak kremi kullanıyrum.Ama haftasonu kontrole gittiğimde bebeyağı da alıcam.Birde arkadaşlarım kaşındığı zaman kaşıma dediler o da çatlatıyomuş.Genetik olduğunu da zannetmiyorum annesi çatlayıpta kızı çatlamayanlar varmış :) tamamen bünyeyle alakalı bence.

Canım merhaba ayrılma kararı almışsın okuyunca çok üzüldüm.3 çocukla bu kararı aldıysan eğer demek ki mantıklı sebeplerin var.Seni çok iyi anlayabiliyorum.Ben de günlerdir çok kötü durumdayım.Hergün ağlamaktan artık bıktım.Sürekli stres sıkıntı huzursuzluk:KK43:Karnımın kasıldığını hissediyorum.Bebeğimde benim stresimi hissediyor eminim:KK43:Eşimle hiç anlaşamıyoruz,okadar zıt karakterlerizki birbirimize.Artık eve gitmeyi bile istemiyorum.Annemi,babamı,eski hayatımı çok özlüyorum.Kendimi çok çaresiz hissediyorum ama şimdilik elimden bir şey gelmiyor.Benim de kendime bir iş bulup kendi ayaklarım üzerinde durmam lazım.Hayatımın geri kalanını nasıl yaşamak istediğimi de artık herkese söylemem lazım sanırım:KK43:

hayırlısı olsunda canım benim son damlayla bardak taştı durumlarda çok çok farklı başka çare kalmadı benim için, yoksa çok düşünmeden atılacak adım değil hele ki hamileyken. rabbim herkese evlerinde huzur versin kimsenin çocuğunu annesiz babasız bırakmasın.

kızlar alışveriş noktasında paylaşımlarda bulunalım... değişik fikirler bizi daha iyi yönlendirecektir. alternatifleri düşünmüş oluruz...

ben bebeğime ilk alışverişimi yaptım. oto koltuğu aldık eşimle.. hem indirim vardı fırsatı kaçırmak istemedik. tam yatar özelliği var. yenidoğana uygun. 25 kg olana kadar kullanılabiliyor. daha cinsiyet belli değil ama biz füme kırmızı tercih ettik. hem kıza hem erkeğe uygun diye.

iyi günlerde kullansın kuzucuğun 25 kiloya kadar olandan almakla iyi etmişin. ben 11 kiloya kadar olanından almıştım şimdi oturur pozisyonundan aldım çocuk bundada uyurken oturarak uyuyor yatırılmıyor. keşke bende öyle alaymışım

ben 2 yıl önce kızıma çilek mobilyada kampanyadan almıştım karyola ve alt açma dolabıı ile arka rafı etiketin yarısına almıştım kampanya vardı bence çok acele emeyin büyük şeyler için bebek arabası dolap yatak bunlarda markaları takip edin bazen yeni sezon çıkınca bir önceki yılın ürünü yada yeni çıkanı tanıtım fiyatı uyguna denk gelebiliyor ayrıyetten park yatakta aldım ama bir köşesi her açıldığında kendinden kapandı rahatla kullanamadım onuda çok dikkat edin aldığınız yerde tekrar tekrar açıp kapattırın elinizle kontrol edin çocuk tutununca kendiliğinde katlanma sorun vs varmı die. birde bebek arabası tam yatan aldım daha sonra hafif olsun arabada yer kaplamasın dedim bastonlardan aldım şimdilerde her iki işide görenler varmış iyi araştırın derim sonra pişmanlık oluyor keşke diyor insan almışta bulunuluyor. rabbim aldıklarımızı hayırlı günlerde kullanamk nasip etsin inşllh. nacizane yaşadıklarımdan örnek verdim ki aynı hatalara düşüp boşa masraf yapmayın

Son düzenleme:
hamilelğinden bu yana hç kilo alan var mı ?? benim 12+6 ve 3 kilo aldım.Bir ara iştahım çok açıktı yiyodum yiyodum doymuyodum :)) bi ben miyim çok merak ettim de :)

hayırlısı olsunda canım benim son damlayla bardak taştı durumlarda çok çok farklı başka çare kalmadı benim için, yoksa çok düşünmeden atılacak adım değil hele ki hamileyken. rabbim herkese evlerinde huzur versin kimsenin çocuğunu annesiz babasız bırakmasın.

iyi günlerde kullansın kuzucuğun 25 kiloya kadar olandan almakla iyi etmişin. ben 11 kiloya kadar olanından almıştım şimdi oturur pozisyonundan aldım çocuk bundada uyurken oturarak uyuyor yatırılmıyor. keşke bende öyle alaymışım

ben 2 yıl önce kızıma çilek mobilyada kampanyadan almıştım karyola ve alt açma dolabıı ile arka rafı etiketin yarısına almıştım kampanya vardı bence çok acele emeyin büyük şeyler için bebek arabası dolap yatak bunlarda markaları takip edin bazen yeni sezon çıkınca bir önceki yılın ürünü yada yeni çıkanı tanıtım fiyatı uyguna denk gelebiliyor ayrıyetten park yatakta aldım ama bir köşesi her açıldığında kendinden kapandı rahatla kullanamadım onuda çok dikkat edin aldığınız yerde tekrar tekrar açıp kapattırın elinizle kontrol edin çocuk tutununca kendiliğinde katlanma sorun vs varmı die. birde bebek arabası tam yatan aldım daha sonra hafif olsun arabada yer kaplamasın dedim bastonlardan aldım şimdilerde her iki işide görenler varmış iyi araştırın derim sonra pişmanlık oluyor keşke diyor insan almışta bulunuluyor. rabbim aldıklarımızı hayırlı günlerde kullanamk nasip etsin inşllh. nacizane yaşadıklarımdan örnek verdim ki aynı hatalara düşüp boşa masraf yapmayın

amin canım hakkında hayrlısı olsun inşallah çok zor bir durum :KK43::KK43::KK43::KK43:

canım panik yapma ben inanmıyorum genetikse çatlarsın laflarına.Önlemini aldıktan sonra nasıl çatlayacaksın?ben mustelanın çatlak önleyici yağı ile bepantholün çatlak önleyici kremini aldım kullanıyorum.Ama bence yağ kremden daha fazla etki ediyor tavsiye ederim

ben de bepantolun çatlak kremi kullanıyrum.Ama haftasonu kontrole gittiğimde bebeyağı da alıcam.Birde arkadaşlarım kaşındığı zaman kaşıma dediler o da çatlatıyomuş.Genetik olduğunu da zannetmiyorum annesi çatlayıpta kızı çatlamayanlar varmış :) tamamen bünyeyle alakalı bence.

evet dimi ya bünye ile alakalıdır birde bol bol su iç dediler ama ben su içerken miğdem bulanıyor ya bişey yerken öyle içebiliyorum suyu :KK53: bende kaşımıyorum kaşırsam çatlar diye korkuyorum :18: bepantolun kremini alayım arkadaşım da tavsiye etti onu inşallah fayda eder ne bulursam sürecem :KK1:

hamilelğinden bu yana hç kilo alan var mı ?? benim 12+6 ve 3 kilo aldım.Bir ara iştahım çok açıktı yiyodum yiyodum doymuyodum :)) bi ben miyim çok merak ettim de :)

canım bende 12+5 ve iki kilo aldım önce hızlıca aldım ilk ay sonra miğde bulantılarım başladı ve aldığım kiloyu geri verdim 12. haftanın başında miğde bulantılarım azaldı ve tekrar verdiğim o iki kiloyu geri aldım :KK17:

evet dimi ya bünye ile alakalıdır birde bol bol su iç dediler ama ben su içerken miğdem bulanıyor ya bişey yerken öyle içebiliyorum suyu :KK53: bende kaşımıyorum kaşırsam çatlar diye korkuyorum :18: bepantolun kremini alayım arkadaşım da tavsiye etti onu inşallah fayda eder ne bulursam sürecem :KK1:

canım bende 12+5 ve iki kilo aldım önce hızlıca aldım ilk ay sonra miğde bulantılarım başladı ve aldığım kiloyu geri verdim 12. haftanın başında miğde bulantılarım azaldı ve tekrar verdiğim o iki kiloyu geri aldım :KK17:

suyu bende fazla içemiyorum maalesef inanılmaz bulantı yapıyo bende:KK43:

suyu bende fazla içemiyorum maalesef inanılmaz bulantı yapıyo bende:KK43:

offf oysa ki en önemli şeyde su yemeklerde bari içmeye çalış canım ben zorla içmeye çalışıyorum üzerine tuzlu bişeyler yiyorum sulu şeyler yemeye çalışıyorum ne biliyim çorba, portakal suyu vs gibi bir geçse de şu miğde bulantılarımız rahatlasak :KK31:

offf oysa ki en önemli şeyde su yemeklerde bari içmeye çalış canım ben zorla içmeye çalışıyorum üzerine tuzlu bişeyler yiyorum sulu şeyler yemeye çalışıyorum ne biliyim çorba, portakal suyu vs gibi bir geçse de şu miğde bulantılarımız rahatlasak :KK31:
evet su çok önemli ya bende meyve yemeye çalışıyorum bol bol suyu ordan alıyım bari diye umarım ileriki zamanlarda bulantılar geçer de bolbol su içebiliriz

valla çilek ben de yiyorum :) portakal suyu da demir hapıyla her gün bir bardak içiyorum dr portakal suyuyla içmen iyi olur demişti... ama havuç geçen sene dr araştırırken gittğimiz bi dr fazla havuç yeme demişti neden bilmiyorum bu druma sormayıda hep unutuyorum bu sefer sorucam bakalım...

a vitaminiş var havuçta
fazlası vücutta birikir ve gebelikte fazlası zararlı
o yüzden fazla yeme havucu demiştir doktor
gebelik vitaminlerinde de var zaten a vitamini
her şeyin fazlası zarar

arkadaşlar herkese günaydınlarr.

dün doktoruma kasık ağrısı için gitmiştim,ultrasonda baktık bebişimin keyfi gayet yerindeydi,hatta bağdaş kurmuş oturuyordu o kadar yani çok şükür,rahim perdesine tekrar baktı ve rahmimin genişlemiş oldugunu gordu %90 bebek 9 ay durur dedi erken doğum olasılığı çok az dedi ve cok rahatladım hergun sıkıyordum kendımı hadi düşük olursa diye ,dr öyle deyınce dahada rahtladım çok şükürr.

cinsiyet olarak büyük ihtimal erkek dedi , pipisini bile gosterdı gordumm:KK52::KK52: ama haftaya cuma bakacaz netleşecekk:KK9::KK9::KK9::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

gözün aydın çok sevindim

kızlarr bişey sorucam canı turşu suyu ve acılı şalgam çeken oluyormu,
içenınız warmı acaba içsek bi zararı olur mu ayy ben çok istiyorummmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

turşu yiyorum arada ama gaz problemi yapıyor
tansiyonu yükseltir fazla tuz ya ileriki aylarda fazla yememek lazım diye biliyorum
şimdilik birşey olmaz herhalde

a vitaminiş var havuçta
fazlası vücutta birikir ve gebelikte fazlası zararlı
o yüzden fazla yeme havucu demiştir doktor
gebelik vitaminlerinde de var zaten a vitamini
her şeyin fazlası zarar

doğrudur ama ben zaten vitamin kullanmıyorum sadece kan hapı kullanıyorum zaten şimdiki dr um söylememişti bunu geçen hamileliğimde bi kere gittiğim bi dr söylemişti...

X