2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar ya ben baya oda düzmeyi düsünüyorum aslinda...yani yeni eve tasinacagim zaten...herseyi güzelce hazirlamayi düsündüm odasi da dahil...

birde besik alip kendi odama koymayi düsündüm

park yatak almaya karar verdim internet araştırmalarım üzerine, kraft'ın calipso modeli çok hoşuma gidiyor. ama daha gidip canlı görmedim, bir araştırma yapacağım.

bende park yatakta karar kıldım canım çok kullanışlı geliyor bana ,
birde yatak odama küçük bi beşik almayı düşünüyorum , geceleri daha rahat olur yanımda olsunnnn ...
ayyyy ne heyecanlı şimdiden kıpır kıpır oldu içimmm bi an önce sağlıklıı doğumlarımız olsunnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK52::KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
kizlar ya ben baya oda düzmeyi düsünüyorum aslinda...yani yeni eve tasinacagim zaten...herseyi güzelce hazirlamayi düsündüm odasi da dahil...

birde besik alip kendi odama koymayi düsündüm

odan müsaitse tabi ki çok güzel olur :) ben daha aklı ermiyorken boşuna masraf yapmak istemedim. inşallah çocuk odasını güzelce hazırlamak nasip olur :)

birde yatak odama küçük bi beşik almayı düşünüyorum , geceleri daha rahat olur yanımda olsunnnn ...
ayyyy ne heyecanlı şimdiden kıpır kıpır oldu içimmm bi an önce sağlıklıı doğumlarımız olsunnn:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK52::KK52::KK52::KK52:

valla ben de düşündükçe heyecanlanıyorum. bu alışverişler vaktin yavaş yavaş azaldığını da gösteriyor bize :KK52: Bir an önce yatağını alıp koymak istiyorum odaya :) Allah sonuna kadar sağlıklı bir hamilelik, sağlıklı bebekler nasip etsin hepimize inşallah :nazar:

benimde içim kıpır kıpır.. alışveriş olayı hazırlanmak cici cici kıyafetler almak nasıl heyecanlı şeylermiş... bide 2-3 gündür karnım çıktı resmen.. sanki biranda..

valla ben de düşündükçe heyecanlanıyorum. bu alışverişler vaktin yavaş yavaş azaldığını da gösteriyor bize :KK52: Bir an önce yatağını alıp koymak istiyorum odaya :) Allah sonuna kadar sağlıklı bir hamilelik, sağlıklı bebekler nasip etsin hepimize inşallah :nazar:

amiiiiinnn :) senin cinsiyet belliydi dimi

odan müsaitse tabi ki çok güzel olur :) ben daha aklı ermiyorken boşuna masraf yapmak istemedim. inşallah çocuk odasını güzelce hazırlamak nasip olur :)

yeni evim müsait olacak canim fazladan 3 tane bos oda olacak kullanacagim disinda...yatak odasinin karsisinda tam...ilk basta yanima yatiririm sonra odasina...evde zaten tadilat yapilacak...en iyisi bastan yapmak...

benimde içim kıpır kıpır.. alışveriş olayı hazırlanmak cici cici kıyafetler almak nasıl heyecanlı şeylermiş... bide 2-3 gündür karnım çıktı resmen.. sanki biranda..

kesinlikle hayatın en zevkli işi :KK70:

benım de ablam 20 gün kadar oldu doğum yaptı bebeğini görmeye gittim böyle minnak bişey onu görünce iyice sabırsızlanıyorumm ooo daha ağustosa çok var diyeee:KK9::KK9::KK9:

kesinlikle hayatın en zevkli işi :KK70:

benım de ablam 20 gün kadar oldu doğum yaptı bebeğini görmeye gittim böyle minnak bişey onu görünce iyice sabırsızlanıyorumm ooo daha ağustosa çok var diyeee:KK9::KK9::KK9:

geçer geçer .. inşallah çok güzel çok verimli geçer.. havalarda düzeliyor. bir bahar havasıyla uyanıp enerjimiz tavan yapmışken yürüyüşler yapar bebeğimizi hayal eder ona mis kokulu yumuşacık eşyalar alırız... çok şükür ne kadar şanslıyız :)

ANNE KARNINDA MÜZİK DİNLETİSİNİN ÖNEMİ
Bilim adamları anne karnında dinletilen müziğin bebeği nasıl etkilediği ve konuşmasına yardımcı olup olmadığını anlamaya çalıştı.

Bilim adamları, doğumdan 3 hafta önce 50 hamile kadına günde 2 kez klasik müzik dinletti ve bebeklerin doğduktan sonra bunu hatırlayıp hatırlamadıklarını test etti.

Bir aylık olan 50 bebeğe 9 farklı klasik müzik dinletildi. Bebeklerin kalp atışı daha önce dinledikleri müziği duyduklarında yavaşladı, sakinleştiler.

Buna göre, yeni doğanlar daha önce dinledikleri melodiyi ayırt edebiliyor. Ayrıca, annelerinin melodik seslerine de diğer kadınların seslerinden daha fazla alışkınlar.

Bebekler anne karnındayken tüm sesleri duyabiliyor ancak 8. ayda sesleri ayırt edebiliyor. Anneler çocuklarını müzik konusunda cesaretlendirmek istiyorlarsa doğduktan sonra da öncesinde dinledikleri müzikleri dinletebilir. Böylece çocuğunun sıkılıp sıkılmadığını veya mutlu olduğunu ölçebilir. Ayrıca, karnınızdayken ona ninni söylemeye başlayıp onu rahatlatabilirsiniz.

geçer geçer .. inşallah çok güzel çok verimli geçer.. havalarda düzeliyor. bir bahar havasıyla uyanıp enerjimiz tavan yapmışken yürüyüşler yapar bebeğimizi hayal eder ona mis kokulu yumuşacık eşyalar alırız... çok şükür ne kadar şanslıyız :)

inşaallah canım haklısın çok şanslıyız..
bahar yaz gelsede bol bol meyve yesekkk ayy canım çekti:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
neyse şimdi meyve isimlerini yazmayım canımızz çekerde bulamayızzz:KK52::KK52:

inşaallah canım haklısın çok şanslıyız..
bahar yaz gelsede bol bol meyve yesekkk ayy canım çekti:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
neyse şimdi meyve isimlerini yazmayım canımızz çekerde bulamayızzz:KK52::KK52:

aynen yaaa ben yaz meyvelerine bayılırım hele o kocaman içi kırmızı olan top gibi meyve varyaa... :) adını söylemedim bende :)

X