2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bende masallah diyeyim o zaman sana hazan86 nazar degmesin insallah
ne guzel sevindim senin adina :)
ayni benim gibi yapiyomussun banada parasetamol kullanabilirsin desede, basim cok agrisada yinede kendi kendine gesçin diye ugrasiyorum mesela dusunmeyerek sirf içmeyeyimde biseyler :))

canim galiba bu mesajin karindaki olusabilcek çatlaklari önlemek icin anladigim kadariyla ins dogru anlamisimdir,
sen ne zamandan itibaren basladin surmeye ? ben bio oil kullaniyorum bilen var mi vede kullanan ?
her aksam suruyorum bazi zaman oluyo ki unutuyorum (ama bisey olmaz herhalde 1-2 unutulunca diyip geçistiriyorum) su an daha 12 haftalik herhalde karnim cok buyuk olmadigi icin boyle dusunuyorum yalnis mi yapiyorum sence ?

Baban doktor ve kadin dogum hastaliklari uzmani mi canim ? merak ettim, ne cok bilgiye sahip masallah

ya evet bende merak ediyorum artikkkk :))
benimde muhtemel dogum yapacagim gun agustos sonu
ve pzartesi rdvum var acaba simdiden gorebilir mi ???

kizlar siz ne zmn ogrendiniz ???

Canım diş eti kanaması o, kan tükürme değil, bu aralarda diş eti kanaması, burun kanaması aşırı kan basıncından dolayı oluşabilirmiş.
Bende de oluyor, doktorum dişçiye gidip diş taşlarımı temizletmemi söyledi, böylece daha rahat edebileceğimi düşünüyor

selam kızlar yarın doktor randevum var ve ikili tarama yapılacak... aranızda yaptıran var mı nasıl yapılıyor

selam kızlar yarın doktor randevum var ve ikili tarama yapılacak... aranızda yaptıran var mı nasıl yapılıyor

selam merak etme zor bi test değil senden kan alacaklar birde bebeğin ultrasonda ölçümlerini yapacaklar ense kalınlığı falan endişelenme inşallah iyi haberler alırsın :)

Bende cumartesi sabah yaptırıcam canım. Bebeğe ense ölçümü yapılıyor anneden de kan alınıyormuş.

ikili test yapan drun ense kalınlıgını dogru ölçmesi cok önemli. eger hassas ve doğru ölçüm yapılmaz ise bebeğinizde herhangi bir sorun yokken bile sorun varms gibi sonuc alabilirsiniz. Netice bu test ölçülen değerlerin bilgisayarda programa girilerek % hesaplamasına göre değerlendiriliyor.

slmmmm güzel hamişler

ayy şöyle baktım da artık hepimizin bebişleri büyüyor maşallah, bizimde cumartesi günü ense ölçümümüz var inşallah hepimiz sağlıklı sonuçlar alırız, erkek bebek anneleri cinsiyet öğrenebilirmişsiniz öyle söylediler bana ama bence benim bebeğim kız yani ben öyle hissediyorum bide sürekli limon yiyorummmm ohhhh misss

Bence erkenden gerekli nemlendiricileri kullanmakta fayda var. Ben simdilik kendi günlük vücut losyonumu sürmeye devam ediyorum ama bio oil alacağım, cok iyiymis diye duymustum.

herkese iyi günler mide bulantılarınız geçtimi kızlar

Canim benim azaldı ama geçmedi. 1 haftadir emedur kullaniyorum, herhalde ilacın etkisiyle azaldi.

merhaba arkadaslar ben de 10 hafta 3 gunluk gebeyım canlarımmm:)ama ara ara kasık agrım oluyo tedırgın oluyorum akıntım da oluyo tabı.gecelerı ansızın uyanıyorum ve tekrar uyumam zor oluyoooooo

Ben dr 10+2"yim ve o ansizin uyanip geri uyuyamamalar coktandir var bende, artik alistim delik desik uyumaya

benim de aklıma çok takılmıştı canım neyseki içimizi ferahlattık..... Aminnn canımmmm...rabbim hepimize bebeklerini bağışlasın.....

Kizlar 15.haftama girdim ama sabah kusmalarim devam ediyor sonra toparliyorum kendime geliyorum.. sabah kusmalari normal mi acaba? Ilk gebeliim oldugu icin biraz tedirginim

selam merak etme zor bi test değil senden kan alacaklar birde bebeğin ultrasonda ölçümlerini yapacaklar ense kalınlığı falan endişelenme inşallah iyi haberler alırsın :)
saol canım inşallah güzel haberler alırız ...sen yaptırdın mı canım ultrasona karından bakılıyor demi ? bi de cinsiyeti belli olur mu acaba

Aranızda en zor hamileliği ben mi geçiriyorum acaba. Benim çok fazla kasılmalarım ve ağrım oluyor Doktorum sağolsun geçen cumartesi günü bir sürü şey saydı. Miyonum 6,44 cm., su kistim var, kum var, taşa dönüşebilicek kristallerim var. Onlar çok ağrı yapıyor. Allahım bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.

kızlarrrrrrrrrrrrr içimizde bebeğinin hareketlerini hisseden oldu mu yaa ben çok merak ediyorum nasıl bir duygu acaba o kadar çok kendimi dinliyorum ama yok hissedemiyorum daha erken dimi yaaa

oyy canım Allah sana kolaylık versin gerçekten zor Rabbim evladını sağlıkla sana bağışlasın inşallah

evet canım babam kadın doğum uzmanı :) şanslıyım o konuda, kendi doktorumun söylediklerini babamda teyit ediyorum :)

o mesajım vitaminlerle alakalıydı canım, daha başlamadım ben çatlak kremi sürmeye. ama bu akşam başlıyorum, lierac'ın çatlak önleyici kremini aldım bir sürü tavsiye üzerine, bakalım inşallah çatlamayız :)

ben sürekli limon yiyip hakkı'yı çıkaracak olanlardanım canım Allah gönlüne göre versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…