2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlarrrrrrrrrrrrr içimizde bebeğinin hareketlerini hisseden oldu mu yaa ben çok merak ediyorum nasıl bir duygu acaba o kadar çok kendimi dinliyorum ama yok hissedemiyorum daha erken dimi yaaa :KK17:

daha erkenmiş canım ben de merakla bekliyorum. sanki arada bir içimde döndüğünü hissettiğimi düşünüyorum ama emin olamıyorum :44:

Ben ilk defa yazıyorum sürekli takip ediyorum bu sayfayı ancak insan sevinçlerini paylaşmak istiyor ben 10 haftalık hamileyim ve ultrasonda bebeğimin hareket ettiğini gördüm :) :nazar: :KK9: ancak henüz hissetmek için erken dedi doktorum.. Allahım herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin..:KK49:

slm güzel anneler..
yrn doktor randevumuz var 2li testimizde yapılacak. yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
karından bakıldığını biliyorum ancak bebek uygun pozisyonda olmadığında alttanda bakılabiliyormuş..
konu hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirlerse sevinirim.:KK34:

slm güzel anneler..
yrn doktor randevumuz var 2li testimizde yapılacak. yaptıranlar tecrübelerini paylaşabilir mi?
karından bakıldığını biliyorum ancak bebek uygun pozisyonda olmadığında alttanda bakılabiliyormuş..

tatlım haziran anneleri topiğinden geliyorum. Alttan muayene son aya kadar yapılmaz, son ay yapılan da çatı muayenesi. Bebek hiç bi zaman alttan kontrol edilmez rahat ol. 2li teste de ultrasondan ve kandan bakılıyor. Yarın gittiğinde ultrasondan bebeğin gelişimine ense kalınlığına burun kemiğine bakılacak bunlar daum sendromu için yapılan kontroller. Kandan da yine daum kontrollerini değerlerine bakılacak

tatlım haziran anneleri topiğinden geliyorum. Alttan muayene son aya kadar yapılmaz, son ay yapılan da çatı muayenesi. Bebek hiç bi zaman alttan kontrol edilmez rahat ol. 2li teste de ultrasondan ve kandan bakılıyor. Yarın gittiğinde ultrasondan bebeğin gelişimine ense kalınlığına burun kemiğine bakılacak bunlar daum sendromu için yapılan kontroller. Kandan da yine daum kontrollerini değerlerine bakılacak

ay kadraj alemsin haziran topiğinden yettin gari :KK9:
alttan bakılabiliyor cnm benim doktorum bakmıştı kanamam vardı biraz ilk zamanlar.
evet 2li testin neden yapıldığını biliyorum ama karından olmasından emin olmak istedim.
çünkü artık kanamam yok çok şükür ve istemiyorum da alttan kontrol.Allah bir daha yaşatmasın inşallah:nazar:
cev:nazar:bın için çok teşekkür ederim canm ta oralardan geldin sağol:KK1:

Ben ilk defa yazıyorum sürekli takip ediyorum bu sayfayı ancak insan sevinçlerini paylaşmak istiyor ben 10 haftalık hamileyim ve ultrasonda bebeğimin hareket ettiğini gördüm :) :nazar: :KK9: ancak henüz hissetmek için erken dedi doktorum.. Allahım herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin..:KK49:

gözünaydın canım, o hareketleri gördükten sonra insan daha bir bağlanıyor bebeğine:KK16: benim randevum 3 hafta sonra ve çok özledim eşek sıpasını :KK43:

slm güzel anneler..

canım ben ikili testimi babama yaptırdım. karnım açken bebek kıpırdamıyordu, bir şeyler yediğimde dönmeye başladı. seninde tok karna gitmeni tavsiye ederim, bebek hareketli olunca uygun pozisyon mutlaka yakalanıyor. biraz sabır işi doktor için ama anne için keyifli oluyor, uzun uzun bebeğini görebiliyorsun :) karından bakılıyor ultrasona. ense ölçümünden sonra bir de kan veriyorsun o kadar :)

canım ben ikili testimi babama yaptırdım. karnım açken bebek kıpırdamıyordu, bir şeyler yediğimde dönmeye başladı. seninde tok karna gitmeni tavsiye ederim, bebek hareketli olunca uygun pozisyon mutlaka yakalanıyor. biraz sabır işi doktor için ama anne için keyifli oluyor, uzun uzun bebeğini görebiliyorsun :) karından bakılıyor ultrasona. ense ölçümünden sonra bir de kan veriyorsun o kadar :)

huuuuvv çok havalı,şanslısın :KK1:
aç tok farketmiyormuş evet,ve idrara sıkışık olunması bebeğin daha net görünmesini sağlıyormuş.
zaten doktora gidene kadar kaç kere birikir:KK9:
teşekkür ederiz teyzesi cevabın için:KK16:

saol canım inşallah güzel haberler alırız ...sen yaptırdın mı canım ultrasona karından bakılıyor demi ? bi de cinsiyeti belli olur mu acaba :KK49:

ultrasona karından bakılıyo cinsiyet konusuna gelince bazı bebeklerde belli oluyo özellikle erkek bebek daha erken belli eder diyorlar :) :)

Merhabalar, ben de ağustos annelerinden olacağım inşallah. Listeye ben de dahil olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor:KK52:

Kizlarrrr hiç araştıranınız oldu mu ? Biberon yenidoğan için hangi markayı tavsiye ediyo kullananlar? Ben avent ile dr. Brown arasında kaldım
Canım merhaba en iyisi Philips avent bebeklerin en kolay alabildiği en başarılı biberon benim 5 tane yiğenim olduğu için ordan biliyorum Dr.Brown almayın süt gelmiyor içinden akmıyor bebek doydu sanıyosun aç kalıyo aklında olsun

Bir de bazılarınız cinsiyetini öğrenmiş maşallah benim kontrolüm de yarın hem ikili test yapılcak hem cinsiyet öğrenebilir miyiz acaba??? Çok heyecanlıııı:KK52::KK52::KK52::KK49::nazar:

kızlarrrrrrrrrrrrr içimizde bebeğinin hareketlerini hisseden oldu mu yaa ben çok merak ediyorum nasıl bir duygu acaba o kadar çok kendimi dinliyorum ama yok hissedemiyorum daha erken dimi yaaa :KK17:

16. haftadan itibaren diyorlar ama. ben elimi tam bebeğin olduğu yere koyuyorum bazen hafif hafif hissediyorum sanki... yada bana öyle geliyor:))

Bir de bazılarınız cinsiyetini öğrenmiş maşallah benim kontrolüm de yarın hem ikili test yapılcak hem cinsiyet öğrenebilir miyiz acaba??? Çok heyecanlıııı:KK52::KK52::KK52::KK49::nazar:

kesin herhalde galiba sanırsam öğrenirsin:)

Şaka bi yana büyük ihtimal öğrenirsin canım. benimki kız olmasına rağmen öğrendim 12. haftada. ama bazı kızlar 19-20. haftaya kadar göstermeyebiliyor. Çikolata ye öyle git :KK66: kıpır kıpır oluyorlar illa gosterir bir pozisyona girer ozaman

Cnm elevitte domuz katkisi var degistir ilacini

ben pek inanmıyorum canım..... bence ilaç firmasına yapılan bir şey bu....:nazar::nazar::nazar: eğer öyle ise de günahı vebali onların boynuna araştırdım nette bu konuyla ilgilli pek de güvenilir bir açıklama ya da haber bulamadım ama hep konuşuluyor...:nazar::nazar::nazar: ben doktoruma da çok güveniyorum...o kadar çok ilaç kullanıyorum ki....hepsini de dakikası dakikasına almaya çalışıyorum...doktorum değiştir demediği sürece hiçbirisini değiştiremem....ve o kadar çok hamile kullanıyor ki bu ilacı...neyse uyardığın için yine de çokk sağol canım benim....umuyorum ki yoktur.....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

kesin herhalde galiba sanırsam öğrenirsin:)

Şaka bi yana büyük ihtimal öğrenirsin canım. benimki kız olmasına rağmen öğrendim 12. haftada. ama bazı kızlar 19-20. haftaya kadar göstermeyebiliyor. Çikolata ye öyle git :KK66: kıpır kıpır oluyorlar illa gosterir bir pozisyona girer ozaman

Çikolata yiyince daha mı hareketli oluyomuş tamam o zaman yarın gitmeden yerim mutlaka:) Siz öyle mi yaptınız:KK1:

ay kadraj alemsin haziran topiğinden yettin gari :KK9:
alttan bakılabiliyor cnm benim doktorum bakmıştı kanamam vardı biraz ilk zamanlar.
evet 2li testin neden yapıldığını biliyorum ama karından olmasından emin olmak istedim.
çünkü artık kanamam yok çok şükür ve istemiyorum da alttan kontrol.Allah bir daha yaşatmasın inşallah:nazar:
cev:nazar:bın için çok teşekkür ederim canm ta oralardan geldin sağol:KK1:

ne demek şekerim, bizden sonrakiler ne yapıyo diye baktım tesadüf seni gördüm yazayım dedim. Arkadaşın dediği gibi tok git bol su iç bi tane de çikolata ye sonra keyfini çıkar :KK1:

Ben de ağustos annesi olacağım Allah izin verirse, biraz sıkıntılı gidiyor gebeliğim, kanamalı :KK43: neyse sağsalim gelecek inşallah.

Bu arada benim bebeğim çok hareketli ultrasonda hep kımıl kımıl oluyor, yerim onu ben hihi:KK16:

Cinsiyetten bahsedilmiş te benim de cuma günü 2li test randevum var, heveslendim şimdi öğrenebilir miyiz acaba cinsiyetini, ay ben onu yerim yaaa :KK52:

X