2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar 13 haftalık hamileyim doktorum isteğiyle folbiol coraspin ve duofer adında kan ilacı kullanıyorum ancak dün gece ağzımdan kan geldi çok miktarda değildi ama beni korkutmaya yetti hafta sonu olduğu için doktorumada ulaşamadım yarın gidicem ama içimdeki sıkıntıyı atmak için yazıyorum neden dolayı olmuştur ve başına gelen varmı lütfen bişiler yazın.şimdiden teşekkür ederim .:2:

kızlar elevit le ilgili bizim topikte de çok fazla endişelenenler oldu ama inanın hiç biri doğru değil..herkes domuz jelatini var-mış diyo ama özellikle eczacı tanıdıklarıma ve 4 ayrı dr a sordum böyle bir şey yok dediler..zaten herhangi bir ilaçta eğer böyle bir katkı olduğu tespit edilse sağlık bakanlığı zaten satışlarını durdurup toplatırdı çünkü müslüman bir ülkede yaşıyoruz..o yüzden lütfen kulaktan dolma bilgilere inanmayın..gazetede internette yazan herşey doğru değil..elevit 9 ay boyunca içilmesi gereken çok faydali bir vitamindir..

Ya ben de inanmamistim ilk basta ama internette tarayinca, atilan şikayet maillerine firmanin cevap verdiği ve icinde domuzdan elde edilen bir katki maddesi (sanirim vitamin e) olduğunu dogruladigi yaziyordu. Bi kac kisi de doktorunun dogruladigini yazmis. Tabi bunlar da doğru mu degil mi bilemeyiz ama yine de insanin içine kuşku düşüyor. Karalama kampanyası da olabilir tabi.

vitamin e yediğimiz içtiğimiz bir sürü hazır gıda ürünlerinde var zaten..banaç ok mantıklı gelmiyo söylentiler ama tabi siz bilirsiniz..ben ilk hamileliğimde de içtim,bunda da içiyorum ve onlarca dr değiştirdim hiç böyle bişey duymadım...

Benim de bütün arkadaşlarım bu vitamini içti, söylenti bile duymadık hakkinda. Bir anda nerden çıktı bu dedikodu anlayamadim. Muhtemelen haftaya gittiğimde doktorum bana da verecek, kendisine bir daniscam bakalim haberi var mi bu soylentilerden.

oglun hayirli olsun cnm bizimkide pipi gordu ikili testimde temiz cikti cok sukur.

.
teşekkür ederim ,seninkide hayırlı olsun .

cuma günü gittiğimdede bana dktorum elevit yazacaktı ben domuz katkısı olduğu için istemedim oda dekavit yazayım dedi.bende teyzemin sattığı doğal balık yağı hapı ve vitamin hapı almıştım onları söyledim tamm o zaman yazmamıza gerek yok dedi birde ben hala folik asit kullanıyorum.

Gunaydin annişler
Kendimizi çok iyi hissettiğimiz.. Hiç kusmamalı, bol iştahlı en önemlisi sağlıklı bebişli bir hafta diliyorum hepimize :))

Hepimize bebislerimizle saglikli sakin guzel yeni bir hafta Insallahhhh
Nasilsiniz guzellikler??? Ben 2gundur bobreklerimle ugrasiyorum sankiii tas dusuruyorum ))) Allahim her kese saglikli hamilelik ve saglikli mutlu bebis nasip etsin Insallahhhh

Son düzenleme:

günaydınlarrr...geçmiş olsunn canım daha önceden şikayetin varmıydıı? Suyu az mı içiyorsun yoksa?

günaydınlarrr...geçmiş olsunn canım daha önceden şikayetin varmıydıı? Suyu az mı içiyorsun yoksa?
Sgl cnm..onceden hic şikayetim yoktu..sadece idrar tahlillerim cok kotu cikti dk ondan dolayi bobreyinde sorun ola bilir dedi cunku ben hamilelikten once iltihap icin epeyy tedavi oldum..ama dk.un dediyine gore bobrekte olan sorun hamilelikte yuze cikmis ondan bu bakteriler..tedavi yazdi ilaclari kullandigimdan 1hafta sonra agrilarim basladi aslinda bu agrilar galiba iyi birsey bobreyim temizleniyo herhalde:26:
2saatde bir wc yolu gorunuyoo bana geceler de sabaha karsi 4 ya 5te idear kesem tas baglamis gibi uyaniyorum wcden sonra rahatliyorunmm...

bende de var cnm bazen şefaf sıvı şeklinde bazen sarı kıvamlı bazende beyaz kıvamlı geliyor her gün ıslanıyor çamaşırım.
iyi bari çok sevindimm cnm. benım de içim rahatladı,
Allah kzıını sana bağışlasın

Rabbim şifa versin canım,bende geceleri dediğin gibi oluyorum bi anda sıkıştırıyo çok ağrı yapıyor.

ben bi ara su içemiyordum,doktorum içmeye çalış böbreklerin zarar görür demişti,bende o yüzden zorlamıştım kendimi...

Evet suyu 2 3litre icmemiz gerekiyooomusss...ben iciyorum bolca ama litresini ayarliyamiyorum..benim su bardagim buyuk onla gunde 4 5defa iciyorum ama litresini anlayamiyorum ben bugun bardagimi olceyim iyi akil ettim Allahim hepimize saglikli hamislik yasatsin insallah

Bu arada kizlar gobisler ciktimiii?????? Benimki bu son 4gunde firkamis gibi cikti daaaa ay cok hosuma gidiyo oturdugum yere yayiliyorum sanki 9aylikmis gibiiii

Ay benim aksamlari davul gibi oluyo, cok rahatsiz oluyorum iyice buyuyunce napicam diye kara kara düşünüyorum. Inşallah iç karnim geniştir de disari az gobus çıkar diye dua ediyorum. Bi de çatlaktan falan da korktuğum için gobegimin gec ve az büyümesini istiyorum :)

tebrikler canım, Allah sağsalim kucağına almayı nasip etsin. o baş ağrıları beni mahvetti ya, hemen hemen her akşam kıvranıyorum baş ağrısından ama buna da şükür diyorum

Aksamlari oyle olmasi gazdandir canm ben de hep aksam davul gibi karinla uyudum sbh kalktim hicbiseycikler yok..bu 3 4gundur de aksamlar uyuyunca sabaha gider bu gobis degildir diyorum gitmiyooo hem icime cekemiyorum karnimi artik)))) seninku herhalde gazdan cnm ondan seni rahatsiz ediyooo...
ha bude catlak demis benim kendi gobeyim vardi zaten yani kilo alip veren biriyim...kilo aldigimda hic gobeyimde catlar olusmadi simdi de olusmaz daga diye dusunuyorum yani karnimun derisi esnek bence 5 6aya kadar normalda cat olusurmukii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…