2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba komSu anneler...

cinsiyetleriniz artik yavas yavas belli olmaya baslamistir..

bize daha cok var:KK16:
Allaha sukurler olsun ne kadar guzel haber buuuu...cok sevindim canimmm.. Allahim bu sefer guldurdun yuzunu Insallahhhh...alirsin bebisini kucagina

zulluuuuuuuuuuuuuuuuuuu
kiz teyzemiz sen dedigin oldu birde arkadas vardi burda cin takvimine gore
kizimmmmmmmmmmmmm prensesimmmmmmmmmmmmm
geliyooooooooooooooor cinsiyyet kiz dedi nekadar dogru bilmiyorum ama kesin dedi:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:sukurler olsun Rabbime sagsalim kucagimiza almayida nasib etsin kizimi insallah amin:KK16::KK16::KK16:
Kiiiizzzz serceeemmmmm tebrikler guzelim..ama benim aklima takildi be guzelim :KK66: daha erken degilmiii kiza kesin demek icinnn???? Doktormu soyledi??? Kac haftandasinki??? Seni uzmek icin soylemiyorum guzelim ozur dilerim subheye saldiysam sadece merakdan erkenden erkekse kesin derler kizsa beklerler geneldee emin olmak icinn

zulluuuuuuuuuuuuuuuuuuu
kiz teyzemiz sen dedigin oldu birde arkadas vardi burda cin takvimine gore
kizimmmmmmmmmmmmm prensesimmmmmmmmmmmmm
geliyooooooooooooooor cinsiyyet kiz dedi nekadar dogru bilmiyorum ama kesin dedi:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:sukurler olsun Rabbime sagsalim kucagimiza almayida nasib etsin kizimi insallah amin:KK16::KK16::KK16:

Sercem gözün aydın Tatlim ama dr soyleyince herşey
kesinlesir Tatlim benimde çin takvimine göre kizdi:KK52:
bebis solda ise genelde kızdır eğer sağda ise erkektir
Tatlim benim bebis soldaydi :KK51:az kaldi cinsiyeti pgrenecez:21:
artık kızın olursa suslu suslu giydirirsin:KK1:
ay Sercem hamileligim aklıma geldi:KK14:bende bebis
istiyom ama sezaryendwn korkuyorum:KK43::18:yoksa
bide oğluş isterdim:emir_bebek::KK37:

iki öğun arasında alıyorum cnm. mesela öğlen yemeğimi 1 de yiyorum demir ilacını 3:30 da alıyorum. öncesi ve sonrasında 2 saat süt ürünleri yani protein alınmaması gerekiyomuş. saol cnm eğer öyleyse sorun yok.
gebelik çızgisi çıkmaya başladımı sizde, bende belirgin bir çizgi var ama doktoruma soramadım daha..

arkadaşlar gebelik çizgisi nedir acaba :44::44::44::KK53:

Allaha sukurler olsun ne kadar guzel haber buuuu...cok sevindim canimmm.. Allahim bu sefer guldurdun yuzunu Insallahhhh...alirsin bebisini kucagina

Kiiiizzzz serceeemmmmm tebrikler guzelim..ama benim aklima takildi be guzelim :KK66: daha erken degilmiii kiza kesin demek icinnn???? Doktormu soyledi??? Kac haftandasinki??? Seni uzmek icin soylemiyorum guzelim ozur dilerim subheye saldiysam sadece merakdan erkenden erkekse kesin derler kizsa beklerler geneldee emin olmak icinn

Tatlim benim hqmileligimde dr 12.haftada kıza benziyor
dedi 13.haftada kesinleşti...gorsrker bile söylemiyorlar
tqbi yanılma payida var

kızlar doktordan geldim bende... ense kalınlığımız normalmiş...ve bebeğimiz yiğidin malı meydandadır diyip gösterdi pipiyi :)) doktor kesin sonuç 1 ay sonra belli olur ama %99 erkek bebek dedi:) Allahım inşallah sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleride gösterir:)

cnm en aşağıdan (açıklayamıyorum :KK17: ) göbek deliğine kadar tüğlenme ile birlikte bir çizgi oluşuyor siyahımsı. genelde 20. haftadan sonra oluşurmuş.
benımde ılk gebelık bu tam emın olmamakla birlikte bende sordum işte:KK1:

Cnm gebelik çizgisi gobeginin assagisundan ta
gogsunun altına kadar çıkan kahverengi bur
çizgi..henüz erken çünkü gobusu büyüdükçe
bu çizgi daha çok belirginleşir.doğumdan sonra
gobeginin ve karnının siyaha yakın olduğunu
görüp sasirabilirsun:KK1:ama zamanla geçer

göğsün altına kadar uzanıyormuymuş çizgi, bak bende şaşırdımm :KK1:
bende çıktı sanırım annem ve kayınvalıdem baktı oluşmaya başlamış dedı ama göbeğin altında sadece var

cnm en aşağıdan (açıklayamıyorum :KK17: ) göbek deliğine kadar tüğlenme ile birlikte bir çizgi oluşuyor siyahımsı. genelde 20. haftadan sonra oluşurmuş.
benımde ılk gebelık bu tam emın olmamakla birlikte bende sordum işte:KK1:

hmm anladım canlar tşkler bende hiç duymamıştım,bende de aşırı tüylenme oluyo,gebelikten önce biraz vardı ,şimdi iyice arttı,:44::44:

arkadaşlar ikili tarama testinin günü geçtiğinde bi sıkıntı oluyormu acaba bilgisi olan varmı??

merhaba arkadaşlar,

ben baya zaman oldu buraya yazmayalı.artık annelik psikolojisine alışıyorum sanki.. bakıyorum cinsiyetler baya baya ortaya çıkmaya başlamış.bizim yumurcağa doktor erkek gibi görünüyor demişti geçen hafta.dün ikili teste girdik.ense kalınlığı 2.6 çıktı.doktor biraz yüksek dedi.akşamdan beri kafam allak bullak.iyi düşünmeye çalışıyorum.sizler girdiniz mi 2li teste.doktorlarınız neler söyledi?

Kızlar bışe sorcam özellikle demir ilacı kullanan arkadaşlara,
afedersiniz dışkı renginiz siyaha döndü mü,
benım öyle de, demir takviyesi alanlarda olurmuş sizde de oldu diymi ben ilk defa böyle bişey görüyorum da tedirgin oldum baya:18:
Dogal olan o zaten canim panik olma normal yani ilacin prospektusunu oku orada yazar zaten :KK66:
kızlar doktordan geldim bende... ense kalınlığımız normalmiş...ve bebeğimiz yiğidin malı meydandadır diyip gösterdi pipiyi :)) doktor kesin sonuç 1 ay sonra belli olur ama %99 erkek bebek dedi:) Allahım inşallah sağlıcakla kucağımıza aldığımız günleride gösterir:)
Hey masallahhh ya.. Hergun biri ogreniyor bebisinin cinsiyetini.. Darisi basimiza insallahh :KK52:
arkadaşlar ikili tarama testinin günü geçtiğinde bi sıkıntı oluyormu acaba bilgisi olan varmı??

Olur canim ikili tarama 11-14 testi diye gecer yani 11 ile 14. Haftalar arasinda yapilmasi gerekir

Tatlim benim hqmileligimde dr 12.haftada kıza benziyor
dedi 13.haftada kesinleşti...gorsrker bile söylemiyorlar
tqbi yanılma payida var
bazi dr.lar soyluyo ama kiz olunca bekliyorlar misal benim dr.um :KK9::KK9::KK9: ben kiz oldugunu dusunuuorum ama dk daha erken kesin soyleyemem dedi..hani sercem de 12 hafta ya iyo ama 11 hafta 2gun olmasi gerek bence yani kesin kiz demesi sasirtdi o dk.dan ben de istedimmm:KK9::KK9::KK9: Allahim bebislerimi sagsalim kucagimiza almayi nasip etsin de bunlar isin girgiriii...ben kizimin isimlerinibile hazirladim artik onlarin icinden babasiyla birine karar vericez...

Gozun aydin guzelimmmm...Allahim oglusuna ve hepimizin yavrusuna guzel alin yazisi yazsin guzel gelicek yazsin insallahhh..bebislerimiz musmutlu olsun Insallahhh.ay 90larda cinsiyyet oyrenenleri kiskanmiyor da degilim yaaaa:KK17::KK17: kiz oldugunu biliyorum eminim ama sanki dk.dan duymaya ihtiyacim varmis gibi bisey alamiyorummm..3haftam var dahaaa..ya soyleseydi iste kizin diye bende cigliklarla cikip alisverise kaptirsaydim kendimiiiiii:KK9::KK9:

İnşallah canım inşallah, hayırlısıyla bizleri üzmeden gelirler :)

inşallah tatlım ya..çok korkuyorum bu testlerden kötü bişey çıkacak diye..dün ense kalınlığından sonra burun kemiği için başka bi ultrasona gönderdiler.kerata kıpır kıpır göstermedi burnunu.doktor isyan ettibu kadar küçük bebek bu kadar hareket eer mi diye.ama ense kalınlığı beni korkuttu açıkçası.

senin testler nasıl başadınız mı testlere..cinsiyet için bişey dediler mi?

Dogal olan o zaten canim panik olma normal yani ilacin prospektusunu oku orada yazar zaten :KK66:

Hey masallahhh ya.. Hergun biri ogreniyor bebisinin cinsiyetini.. Darisi basimiza insallahh :KK52:

Olur canim ikili tarama 11-14 testi diye gecer yani 11 ile 14. Haftalar arasinda yapilmasi gerekir

inşallah canım benim..Allah herkesin hakkına hayırlısını nasip etsin inşallah:) artıkk bebişime ciciler almaya başlayabilirim :)

göğsün altına kadar uzanıyormuymuş çizgi, bak bende şaşırdımm :KK1:
bende çıktı sanırım annem ve kayınvalıdem baktı oluşmaya başlamış dedı ama göbeğin altında sadece var
Herkeste aynı olmuyor Tatlim benim 5.ayda başlamıştı
Ama tam gogsumun altına çıkmadı kiminin erken kiminin
de hiç olmatabilir:nazar:hamilelik ilerledikçe çizginin kbelirgin
ve uzadığını gorucen benim beş aya kadar hiç gobusym yoktu
sadece 2 kilo almıştım
hmm anladım canlar tşkler bende hiç duymamıştım,bende de aşırı tüylenme oluyo,gebelikten önce biraz vardı ,şimdi iyice arttı,:44::44:
Tuylenmede luyor Cnm sadece gobuste değil
ama merak etme doğumdan bir kaç ay sonra
dökülüyor benim döküldü..

12 ile 16 hafta arasında yapiliyordu yanlış hatırlamıyorsam
Günü geçerse yapmazlar Cnm

inşallah tatlım ya..çok korkuyorum bu testlerden kötü bişey çıkacak diye..dün ense kalınlığından sonra burun kemiği için başka bi ultrasona gönderdiler.kerata kıpır kıpır göstermedi burnunu.doktor isyan ettibu kadar küçük bebek bu kadar hareket eer mi diye.ama ense kalınlığı beni korkuttu açıkçası.

senin testler nasıl başadınız mı testlere..cinsiyet için bişey dediler mi?

Testleri yaptırdık geçtiğimiz perşembe, sonuçlarımız iyi çıktı şükür. Doktorumuz erkek dedi ama 15 şubattaki kontrolümüzde netleşecek.
Sen de gönlünü ferah tut bakalım, doktorla bi konuş detayları, kan sonuçları nasıl çıktı..

Testleri yaptırdık geçtiğimiz perşembe, sonuçlarımız iyi çıktı şükür. Doktorumuz erkek dedi ama 15 şubattaki kontrolümüzde netleşecek.
Sen de gönlünü ferah tut bakalım, doktorla bi konuş detayları, kan sonuçları nasıl çıktı..

kanı daha dün verdim. ense kalınlığına da dün baktılar.hepsinin sonucu 1 hafta sonra çıkacak dediler.haftaya salı gideceğim tekrar. herşey güzel çıkar inşallah.hepiimiz sağlıklı bi şekilde alırız yavrularımızı kucağımıza. sen kaç yaşındaşın. bana doktor 35 yaş sonrası risk dedi. ben 33 yaşındayım bu biraz rahatlattı beni.

X