2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba ,
oncelıkleumarım hepınız ıyısınızdır bende yumurtlama oluyor fakat yumurta catlamıyor haftaya salı catlatma iğnesi yapacak bu şekilde hamile kalan varmı :KK43: yardımcı olursanız cok sevınırım
benim oğlum bı şekilde oldu. İnşallah güzel sonuçlar alırsın

bel ağrısı çeken var m.şiddetli bel ağrısı düşük belirtisi olabilirmi acaba bilgisi olan varmı
Ben sordum doktora hamilelikte merkez ağırlık noktası değişir bu nedenlede bel agrısı olur normaldir dedi. Herkes bu agrıyı farklı dercelerde hissedebilirmiş. Normal yani 😜

canım geçen hafta çarşamba günü önce gazi hastanesinde yaptırdım bu testi sonra özel medicana hastanesinde yaptırdım ikisinde de aynı çıktı ıgm de ıgg de pozitif çıkıyor.Oyüzden avidite testi istediler.Ben tam 1 yıl önce korunmayı bırakıp gebe kalmaya karar verdiğim için kızamıkçık aşısı yaptırmıştım.Normalde bağışıklığım var kötü bir şey çıkmaması lazım Allah korusun bu testin sonucu da haftada sadece 1 gün çalışıldığı için perşembe günü çıkacak.Düşün halimi bırak günleri saatler geçmek bilmiyor.

Sen içini ferah tut. İnşallah iyi gelişmeler olur.

sağolun arkadaşlar. bu bahsettiğiniz sonuçlar ikli test sonuçlarımı oluyor. bn yeniyim geçmişte bulamadım

Merhaba canım. benim yumurtam da oluşuyordu, çatlıyordu da ama PKO olduğu için ne zaman adet olacağımı yani yumurtann ne zaman çatlayacağını bilmiyordum. Hamilelik düşündüğümüzde doktora gittim. Ne zaman çatlayacağını bilmediğimiz için işi hızlandıralım dedik ve yumurtam gelişince çatlatma iğnesi yaptı. ve ilk denemede hamile kaldım şükürler olsun :) Gönlünü ferah tut, ilk denemede olmasa bile Allahın izniyle olur sonrasında. normalde zaten %25'miş gebelik sağlanması, yumurtan çatlasa bile döllenme olmayabilir o yüzden sakın ümitsizliğe kapılma :)

teşekkür ederim canım iğnenin yapıldığı günmü ilişki önemli sonrakı gunmu biraz fazla soru soracağım sanırım

benim oğlum bı şekilde oldu. İnşallah güzel sonuçlar alırsın

Ben sordum doktora hamilelikte merkez ağırlık noktası değişir bu nedenlede bel agrısı olur normaldir dedi. Herkes bu agrıyı farklı dercelerde hissedebilirmiş. Normal yani 😜

amin insallahhh benımde olur canım..

teşekkür ederim canım iğnenin yapıldığı günmü ilişki önemli sonrakı gunmu biraz fazla soru soracağım sanırım

Bana iğneden bir sonraki gün ilişki önermişti doktorum, 24 saatte çatlıyormuş çünkü yumurta. Ama sen yine doktoruna sor mutlaka, en doğru bilgiyi o verir :)

Bu arada iğneden önce 3 gün ilişki önermiyor ki spermler kaliteli olsun :KK66:

Son düzenleme:
herkese merhaba kızlar, kaç gündü pek yazamadım, yetişemedim yazılanları okumaya, kayınvalidem geldi, yanındayken sürekli nette olamadım..
Geçen haftayı evde yatarak geçirdim fena griptim, aman dikkat edin bu salgın fena ve de ilaç alamayınca uzun sürüyor, üzerimden tır geçti sanki...
Cumartesi kontrolümüz vardı, en son 6+4 de görmüştük bebişimizi, şimdi 11+2 idik c.tesi.
Maşallah kıpır kıpırdı, 6,5cm olmuş, resimlerini aldık, videolarını çektik, bakıp duruyoruz işte :) Allah herkese nasip etsin...
2li testi perşembe yaptıracağız, doktorumuz baş-popo uzunluğu 5cm i geçtikten sonra alınan sonuçlar daha doğru oluyor o yüzden biraz büyüsün dedi, baş-popo = 4,5cm toplam 6,5cm olduğundan perşembe yaptıracağız bakalım, inşallah sonuçlar güzel çıkar....

Bana iğneden bir sonraki gün ilişki önermişti doktorum, 24 saatte çatlıyormuş çünkü yumurta. Ama sen yine doktoruna sor mutlaka, en doğru bilgiyi o verir :)

ben ınternette yorumları okudum hepsı olmadı dedı moralım cok bozulduu:KK43: bende hıcbır sorun yok yumurta neden catlamıyor onuda anlamadık:KK43:

herkese merhaba kızlar, kaç gündü pek yazamadım, yetişemedim yazılanları okumaya, kayınvalidem geldi, yanındayken sürekli nette olamadım..
Geçen haftayı evde yatarak geçirdim fena griptim, aman dikkat edin bu salgın fena ve de ilaç alamayınca uzun sürüyor, üzerimden tır geçti sanki...
Cumartesi kontrolümüz vardı, en son 6+4 de görmüştük bebişimizi, şimdi 11+2 idik c.tesi.
Maşallah kıpır kıpırdı, 6,5cm olmuş, resimlerini aldık, videolarını çektik, bakıp duruyoruz işte :) Allah herkese nasip etsin...
2li testi perşembe yaptıracağız, doktorumuz baş-popo uzunluğu 5cm i geçtikten sonra alınan sonuçlar daha doğru oluyor o yüzden biraz büyüsün dedi, baş-popo = 4,5cm toplam 6,5cm olduğundan perşembe yaptıracağız bakalım, inşallah sonuçlar güzel çıkar....

çok geçmiş olsun canım, şu an ben de o durumdayım. dünden beri grip başladı, boğazım ağrıyor :KK43: benimki 10+2'de 3,71 cm'di baş popo mesafesi, ne çabuk büyüyorlar ya maşallah :) ben de cumartesi yaptıracağım ikili testi.. cinsiyet için bir şey söyledi mi?

Bu arada iğneden önce 3 gün ilişki önermiyor ki spermler kaliteli olsun :KK66:

tamam canımben pekmez tahın falan ıcırırım artık:)

ben ınternette yorumları okudum hepsı olmadı dedı moralım cok bozulduu:KK43: bende hıcbır sorun yok yumurta neden catlamıyor onuda anlamadık:KK43:

olumsuz yorumlara takılma canım sonuçta herkesin sağlık durumu farklı. bir de bu işte rahat olmak çok önemli. biz çatlama iğnesini olduktan sonra bile hiç bebek düşüncesiyle yapmadık çalışmalarımızı. bebeği çıkardık aklımızdan. normal rutin bir ilişkiydi yani. stres, aşırı düşünce zaten olumsuz etkiliyor. rahat ol :)

:KK4:
çok geçmiş olsun canım, şu an ben de o durumdayım. dünden beri grip başladı, boğazım ağrıyor :KK43: benimki 10+2'de 3,71 cm'di baş popo mesafesi, ne çabuk büyüyorlar ya maşallah :) ben de cumartesi yaptıracağım ikili testi.. cinsiyet için bir şey söyledi mi?

Ay canım dikkat et, 5 gün yattım evde işe gidemedim. Bol meyve, ballı süt iç, günde 1 fincanda ballı ıhlamur iç, bol bol su, mümkünse de dinlen bol bol.
Cinsiyet için önümüzdeki ay söylerim, heyecanlanın biraz dedi :)

:KK4:

Ay canım dikkat et, 5 gün yattım evde işe gidemedim. Bol meyve, ballı süt iç, günde 1 fincanda ballı ıhlamur iç, bol bol su, mümkünse de dinlen bol bol.
Cinsiyet için önümüzdeki ay söylerim, heyecanlanın biraz dedi :)

ayy merakta bırakmış, kesin bir tahmini olmuştur cinsiyet için :) ben de cumartesi babama gidicem ikili test için, belki görür bişeyler de cinsiyeti dedesinden öğrenmiş oluruz :)

Ben şu an çok ağır değilim, inşallah da olmam, geldim işe. zencefil zararlı mı acaba hamilelere bilgin var mı?

ayy merakta bırakmış, kesin bir tahmini olmuştur cinsiyet için :) ben de cumartesi babama gidicem ikili test için, belki görür bişeyler de cinsiyeti dedesinden öğrenmiş oluruz :)

Ben şu an çok ağır değilim, inşallah da olmam, geldim işe. zencefil zararlı mı acaba hamilelere bilgin var mı?
Zencefil şekerini mide bulantısı için kullandırıyorlarmış zaten, bişey olmaz bence, ben bal içine biraz zencefil ekleyip ara ara yedim...

olumsuz yorumlara takılma canım sonuçta herkesin sağlık durumu farklı. bir de bu işte rahat olmak çok önemli. biz çatlama iğnesini olduktan sonra bile hiç bebek düşüncesiyle yapmadık çalışmalarımızı. bebeği çıkardık aklımızdan. normal rutin bir ilişkiydi yani. stres, aşırı düşünce zaten olumsuz etkiliyor. rahat ol :)

kesınlıkle cok haklısım umarım bende kafamdan atabılırım :)

bu arada doğum tarihimiz aynı görünüyor . sağdaki bebek resminde dikkatini çektimi çok şirin küçük pinokyo gb bişey o ya

evet canım yaa.... sağlıcakla bu akşam göreyim yüzünü daha hiç kuruntu yapmayacağım, 12 haftamız tamamlanmış oluyor, seninle günlerimiz aynı, hamilelik belirtilerin ne durumda? sık sık tualete gidiyor musun hala? ikili testi ne zaman yaptıracaksın?

haftalığı tam belli olmuyor bir ileri bir geri görünyorda son adet tarihine göre muhtemel doğum tarihim 03.08.2014

benin de 02.08 görünüyor....

kızlar bizde cmtesi gunu doktorumuzdaydık, kahvaltıdan sonra gitmiştim tok olmamın avantajı olarak bir hareketliydi şok olduk:KK52::nazar::nazar::nazar::nazar:
ultrason cihazını tuttğu gibi hooop arkasın dönüverdi noluyo ya dedım yanlış mı gördüm acaba diye:KK52: doktorumuzun 4 boyutlu ve renklı cıhazı var ondan baktık hep, cd bile verdi açıp açıp izliyorum bebişin bacak kol şovunu:KK52:
Allah daim etsin inşallah bu mutluluğumuzu:nazar:

gözünaydın canım, Allah hayırlısı ile sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

günaydın kızlar :)

Sonunda ben de şifayı kaptım, boğazım acıyor, sesim kısıldı, halsizlik var baya :2: sabah bir ıhlamur içtim, başka da ne yapabilirim hiçbir fikrim yok :KK50: keşke evde olup yatabilseydim şu anda:KK43:

geçmiş olsun, zencefil ile balı dene, biraz acıdır ancak boğazına iyi gelecektir.

herkese günaydın bebişlerimizle sağlklı mutlu bir hafta geçirelim inş.Ben de şimdi geldim meleğimi gördüm çok şükür Allahım şu ultrason cihazı evde de olsa ne güzel olurdu dimi ama ?:KK1:

evet yaaa, beklemek ne kadar zor, hele benim gibi tedirgin biri sürekli kulağımda olurdu cihaz herhalde...

İcini rahat tutmaya çalış canım inşallah güzel haberlerle dönersin baya bügmüş beybin maşallah
Allah kucagına almayı nasip etsin inşallah saglıkla kavuşalım evlatlarımıza

inşallah canım yaa, bu 15 gündür görmedim ve nasıl tedirginim anlatamam. Allah bize bağışlasın onları...

canım zencefil zararlı olabilir biliyosun bu tarz bir çok bitki zararlı diye önermiyor doktorlar,hatta ben rezeneyi interneten bakmıştım zararlı yazmıyordu doktoruma sordum tavsiye etmiyorum demişti aman dikat et.

X