2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar merhaba. İki gündür yatıyorum çok fena grip oldum. Ağrı kesici Parol dan başka birşey kullanamazsın dedi doktorum. Çoooook kötü durumdayım. Nefes alamıyorum. Sabaha kadar uyuyamıyorum miğdemde iyice kötüleşti. Hapşırmaktan, öğürmekten bebişim de mahvolmuştur. Bana tavsiye edebileceğiniz bitkisel birşeyler varmı. Neolur acil yardım

Çok geçmiş olsun arkadaşım.. Bende 2 hafta önce idrar iltihabı yaşadım bulantı kusma mahvoldum üstüne birde nezle grip azım yüzüm yara oldu hep nefes alamıyordum ne uyku ne bişy 3 gün boyunca ıhlamurun içine bir elma bir portakal kök tarçın attım onu içtim.Birde yanıma tabak tabak mandalina portakal aldım onları yedim ilaç kullanmadan 3 günde geçti...

Via 80 tl yapıyormuş ben normalde medipol gidiyorum ama orda ikili tets ücreti 230 tl via tüm sgk ve özel sağlık sigorta hepsi geçiyor sadce kan testini kapsıyor detaylı ultroson 22-24 haftalıkken bakılıyor

Nerdeymiş o hastane hemen gideyim o zaman :)
Bu arada sadece kan testimi var bildiğim kadarıyla serbest β-HCG ve PAPP-A biyokimyasal değerlerine
Bakılıyo ve bebeğin ense kalınlığı ölçülüyo via tüm bunları 80tl ye mi yapıyo acil bilgi lütfen :KK43:

inşallah canım ya bebeklerimize birşey olmasın yeterki......ne kadar zamandır kullanıyosun ilacını....ben son 1 haftadır griptim fena halde bu da etkilemiş olabilir mi acaba bu hormon belasını.....:nazar::nazar::nazar:doktor 50 lerde olan var bu değerler çok yüksek değil dedi doktor... çok şükür ...:nazar::nazar::nazar:ama hiç beklemediğimiz birşeydi ilaç kullanmana rağmen artması dedi...:nazar::nazar::nazar: Allahım bebeklerimizi korusun canım...:nazar::nazar::nazar:

hamile kalmadan öncede kullaniyordum 6 yil oldu Rutin kontroleri hic kacirmam hamile kalmadan önce sinirdaydi hamile kalinca cok yüksekmis benim degerler 4 Kadar düsse onda raziyim insallahh allahin izniyle bebklerimize bisey olmazzz ....

hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

canım benim doktorum da korkma dedi ama çok geçe randevu vermiş
benim endokrincim beni 3 haftada bir istiyor
kadın doğumcu da sen 10 gün sonra yine bir tahlil yaptır dedi
ben ayın 13. gitmiştim
şimdi 23. tekrar baktıracağım sıkıntı varsa endokrin randevumu öne alacağım
ben şiddetle yeni bir endokrinci önereyim yine de
hipotroid seni de çok yorar etkileri zorluyor biliyorsundur

canım şu an bebeklerimizin tiroid bezi yok
o yüzden ihtiyaç olan hormonları bizden çekiyorlar
tiroid bezi çalışan annelerde bez ona göre salgısını artırıyor
ama bizim gibi bezi olmayan veya çalışmayan annelerde ilaç dozu artırılarak yapılıyor bu
benim tsh'ım 24 aralıkta 0,55 iken (ben düşük tsh la başladım hamileliğe)
3 hafta sonra 13 ocakta 2,35 idi
ki 24 aralıkta ilacımın dozu da artırılmıştı üstelik
kadın doğumcu her hafta bu kadar dramatik artış olmayacak merak etme dedi
ama sen yine de bir hafta 10 gün sonra tekrar tahlil yaptır dedi
benim diğer endokrin randevum 3 şubat
beklemeyip 23 ocakta yeniden tahlil yaptıracağım
özel laboratuvarda 40 civarı
bildiğim kadarıyla sağlık ocakları bedava yapıyor
sen bence 10 gün sonra tekrar baktır
fazla bekleme sadece kan vereceksin

aslında tam kanıtlanmış bir zararı yokmuş
ama zeka geriliğine neden olma ihtimali var deniliyor
ancak benim kadın doğumcum tam anlamıyla bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok dedi
kısa süreli yükselmelerden korkma
hcg hormonu tsh gibi davranır sen hipotitorid gibi görünsen de bebeğin iyi olur dedi
ki benim iki arkadaşım tüm hamileliğini hipotiroid geçirmiş
bebekleri zamanında ve turp gibi doğdu maşallah
sadece ihmal etme yeter
hipotiroid sana da zor etkileri yoruyor insanı
bebeğin tiroid durumunu etkileyip etkilemedğine bakıyorlar zaten illa ki benim bildiğim
doğumda alınan topuk kanından bakılıyor tüm bebeklere
bizim bebeklere bir de 6. ayda bakılaak sanırım
senin hasta olman bebeğin de hasta olacağı anlamına gelmiyor

ben özellikle çok dikkat ediyorum
tiroid kanseri geçirdim
benim tshımı normalden düşük tutuyorlar ki kanser nüksetmesin
hamilelikte de daha dikkat ediyorlar bana
bebekten çok benim iyiliğim için sanırım

evet haklisin cok yoruluyom kalbim daraliyor ben Yurt disinda kaliyorum istedigim Zaman olmuyor ama haftaya 2 li test yapacaklr tekrar doktora söyleyecegiz hastanaye yönlendirdi hapin etkisi ancak belli olurmus troid randvümz 2,aydaymis kagida baktimda insallahh allahin izniyle bisey olmaz.....Allah korusun bebeklerimizi

kızlar merhaba ben doktordan geldim sarıyerden boğaaz köprüsünde ilerlemeyen bir trafikte yüzümün sol tarafı boğazım kulağım başım hatta dilim bile rasmen ağrıdan deli olcak derecede tam 2 saat arac kullanarak üsküdar via hastanesine gittim dişim 20 yaş dişi olduğundan film çekilmeden müdahale yapılamıyormuş film de hmile olduğumdan çekilemiyor. allahım ne ağrı bu antibiyotik ve ağrı kesici fayda etmiyor hala aralıksız ağrıyor :KK43: aman dişlerinizin sağlığına dikkat edin inanım doğum sancısı sıfır kalır yanında bu ağrımın kafama vuruyorum devamlı doğum yapana kadar da çekilemeyecek malesef :KK43: ardından kadın doğuma girdim benim bu bebek hep elleri ensede yatıyor ya anlamadım ne rahatına düşkün bişey olacakbir eli ağzında bir elin ensede bu seferde.ensemizi olçtü herşey normal dedi bebekte amam ben bu halde bişey yiyeymem ve içemem hayırlısı olsun ama şuan bile çok kötü hepiniz allaha emanet olun bu ağrıdan ölmez yaşarsam tekrr gelirim :KK43:

Canım benim de şimdi drum aradı 4.86 olmuş.euthyrox 50mg kullanıyodum hafta içi 1,5 tane al hafta sonu tek al dedi.off bunun zararı ne demiştim kendi doktoruma o da onda da guatr olmasın dedi.bunun bebeğimize ne gibi bi zararı olur arkadaşım yaaa :KK50:

canım benim doktorum bu değerler korkutucu değerler değil ama kontrol altına almamız gerekiyor dedi...hamilelikde en fazla 2.50 lerde olması tercih ediliyormuş...bu sebeple düşürmekte fayda var...:nazar::nazar::nazar:...allahım bebeklerimşizi korusun....:nazar::nazar::nazar:

kızlar merhaba ben doktordan geldim sarıyerden boğaaz köprüsünde ilerlemeyen bir trafikte yüzümün sol tarafı boğazım kulağım başım hatta dilim bile rasmen ağrıdan deli olcak derecede tam 2 saat arac kullanarak üsküdar via hastanesine gittim dişim 20 yaş dişi olduğundan film çekilmeden müdahale yapılamıyormuş film de hmile olduğumdan çekilemiyor. allahım ne ağrı bu antibiyotik ve ağrı kesici fayda etmiyor hala aralıksız ağrıyor :KK43: aman dişlerinizin sağlığına dikkat edin inanım doğum sancısı sıfır kalır yanında bu ağrımın kafama vuruyorum devamlı doğum yapana kadar da çekilemeyecek malesef :KK43: ardından kadın doğuma girdim benim bu bebek hep elleri ensede yatıyor ya anlamadım ne rahatına düşkün bişey olacakbir eli ağzında bir elin ensede bu seferde.ensemizi olçtü herşey normal dedi bebekte amam ben bu halde bişey yiyeymem ve içemem hayırlısı olsun ama şuan bile çok kötü hepiniz allaha emanet olun bu ağrıdan ölmez yaşarsam tekrr gelirim :KK43:

Disardan buz koyuyorum yanagima o sekildede rahatliyorum
Allah sifa versin...

Ben az once hapsirdim cok fena kizlar yine kanama basladi bebisim tutunamiycakmi cok korkuyorum
stres yapmiyim diyorum olmuyo sabah 1 aksam 1 progestan aliyorum azmi acaba :KK25:

hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

canım benim doktorum da korkma dedi ama çok geçe randevu vermiş
benim endokrincim beni 3 haftada bir istiyor
kadın doğumcu da sen 10 gün sonra yine bir tahlil yaptır dedi
ben ayın 13. gitmiştim
şimdi 23. tekrar baktıracağım sıkıntı varsa endokrin randevumu öne alacağım
ben şiddetle yeni bir endokrinci önereyim yine de
hipotroid seni de çok yorar etkileri zorluyor biliyorsundur

canım şu an bebeklerimizin tiroid bezi yok
o yüzden ihtiyaç olan hormonları bizden çekiyorlar
tiroid bezi çalışan annelerde bez ona göre salgısını artırıyor
ama bizim gibi bezi olmayan veya çalışmayan annelerde ilaç dozu artırılarak yapılıyor bu
benim tsh'ım 24 aralıkta 0,55 iken (ben düşük tsh la başladım hamileliğe)
3 hafta sonra 13 ocakta 2,35 idi
ki 24 aralıkta ilacımın dozu da artırılmıştı üstelik
kadın doğumcu her hafta bu kadar dramatik artış olmayacak merak etme dedi
ama sen yine de bir hafta 10 gün sonra tekrar tahlil yaptır dedi
benim diğer endokrin randevum 3 şubat
beklemeyip 23 ocakta yeniden tahlil yaptıracağım
özel laboratuvarda 40 civarı
bildiğim kadarıyla sağlık ocakları bedava yapıyor
sen bence 10 gün sonra tekrar baktır
fazla bekleme sadece kan vereceksin

aslında tam kanıtlanmış bir zararı yokmuş
ama zeka geriliğine neden olma ihtimali var deniliyor
ancak benim kadın doğumcum tam anlamıyla bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok dedi
kısa süreli yükselmelerden korkma
hcg hormonu tsh gibi davranır sen hipotitorid gibi görünsen de bebeğin iyi olur dedi
ki benim iki arkadaşım tüm hamileliğini hipotiroid geçirmiş
bebekleri zamanında ve turp gibi doğdu maşallah
sadece ihmal etme yeter
hipotiroid sana da zor etkileri yoruyor insanı
bebeğin tiroid durumunu etkileyip etkilemedğine bakıyorlar zaten illa ki benim bildiğim
doğumda alınan topuk kanından bakılıyor tüm bebeklere
bizim bebeklere bir de 6. ayda bakılaak sanırım
senin hasta olman bebeğin de hasta olacağı anlamına gelmiyor

ben özellikle çok dikkat ediyorum
tiroid kanseri geçirdim
benim tshımı normalden düşük tutuyorlar ki kanser nüksetmesin
hamilelikte de daha dikkat ediyorlar bana
bebekten çok benim iyiliğim için sanırım

canım verdiğin bilgiler için çok sağol..:nazar::nazar::nazar:...inşallahen kısa zamanda herşey yoluna girer bebeklerimizi de sağ salim kucağımıza alırız....:nazar::nazar::nazar:

Disardan buz koyuyorum yanagima o sekildede rahatliyorum
Allah sifa versin...

Ben az once hapsirdim cok fena kizlar yine kanama basladi bebisim tutunamiycakmi cok korkuyorum
stres yapmiyim diyorum olmuyo sabah 1 aksam 1 progestan aliyorum azmi acaba :KK25:

canım bence doktorunla görüş tekrar ve arttır progestanı ...ben günde 3 alıyorum....8 saate 1 gece ise vajinadan....daha etkili oluyormuş öyle doktorum söyledi....:nazar::nazar::nazar:

evet haklisin cok yoruluyom kalbim daraliyor ben Yurt disinda kaliyorum istedigim Zaman olmuyor ama haftaya 2 li test yapacaklr tekrar doktora söyleyecegiz hastanaye yönlendirdi hapin etkisi ancak belli olurmus troid randvümz 2,aydaymis kagida baktimda insallahh allahin izniyle bisey olmaz.....Allah korusun bebeklerimizi

canım benim doktorum bu değerler korkutucu değerler değil ama kontrol altına almamız gerekiyor dedi...hamilelikde en fazla 2.50 lerde olması tercih ediliyormuş...bu sebeple düşürmekte fayda var...:nazar::nazar::nazar:...allahım bebeklerimşizi korusun....:nazar::nazar::nazar:

canım verdiğin bilgiler için çok sağol..:nazar::nazar::nazar:...inşallahen kısa zamanda herşey yoluna girer bebeklerimizi de sağ salim kucağımıza alırız....:nazar::nazar::nazar:

amin hepimizin bebişlerini korusun rabbim
inşallah sağlıkla gelecekler tedbirimizi alıp tevekkül edelim herşey iyi olacak inşallah

herkesden kanama duyuyordum bugün bana da kısmet oldu :KK43: sabah kalktım tuvalete gittim pembe leke geldi.korkudan orada bayılacaktım.eşimin yanına zor geldim :KK43: biraz dinlendim geçmeyince doktora gittik.tabi ağlayarak :KK43: Allahtan bebişi gördük kalbini dinledik şükürler olsun rabbime:) progestan ve prolutan iğne verdi.düşük tahlikesi yokmuş ama önlem olsun die :KK43: istrahat etmelisin dedi.inşallah bebişlerimize bişi olmaz.Allahım acı yaşatma bize AMİN...

Merhaba güzel anneler ve anne adayları; herkese günaydın:KK3:

kızlar ben eleviti bıraktım dekavit diye muadili olan bir vitamine geçtim ama henüz bunu dr a sormadan yaptım.

aranızda dekavit kullanan var mı acaba?

CNm benim bu ikinci bebegim olacak inş ve benimde senin gibi hiçbirşeyim yok çok şükür

beeenn!

ilk hamileliğimde yani oğlumda da öyle olmuştu.sorun yok çok şükür.

mide bulantısı vücudun içinde yabancı bir madde (bebiş) hissetmesiyle birlikte onu dışarıya atmak istemesinden kaynaklanıyor.

yani vücudun verdiği bir nevi tepki.heee bu durumda biz ve bizim durumumuzdakiler biraz midesiz oluyoruz sanırım.:KK37:

bu benim kendimce böyle yorumladığım bir durum...he heeee yaşasın midesizlik :KK53:

cnm geçmiş olsun. öğürmekten bebişe bişe olmas merak etme. olsaydı yarımız hayatta diildik şuan:KK1:
ben yarım bardak ılık suya her gün 1 limon sıkıp içmiştim. c vitamini depıosu iyi gelir cnm.

Çok teşekkür ederim tavsiyen için. Limon bende içiyorum. Acaba doktorada soracağım tabi c vitamini alsam kullansam daha etkili olurmu??

Çok geçmiş olsun arkadaşım.. Bende 2 hafta önce idrar iltihabı yaşadım bulantı kusma mahvoldum üstüne birde nezle grip azım yüzüm yara oldu hep nefes alamıyordum ne uyku ne bişy 3 gün boyunca ıhlamurun içine bir elma bir portakal kök tarçın attım onu içtim.Birde yanıma tabak tabak mandalina portakal aldım onları yedim ilaç kullanmadan 3 günde geçti...

Canım ya sanada çok geçmiş olsun. İnşallah tekrarlamaz enfeksiyonun. Bende de aynı sorun var kronik idrar yolu enfeksiyonu senede 3-5 defa geçiriyorum. Hastanede bile yattım ne zaman bünyem zayıf düşse hemen gösterir kendini. Bu arada biraz yanma bendede başladı ödüm kopuyor. Gribin de 3. günü ama kendimi hala çok kötü hissdiyorum. Öksürük beni bitirdi. Kaburgalarım bile ağrıyor. Ihlamur alacağım bu gün inşallah. Portakalla aram iyiydi ama şimdi yiyemiyorum. Biraz ılık limon suyu içiyorum. Oda az mide almıyor midem malesef çıkartıyorum. Acaba c vitamini kullansam nasıl olur ki? doktora da soracağım. Tavsiyelerin içinde ayrıca teşekkür ederim.

Merhaba güzel anneler ve anne adayları; herkese günaydın:KK3:

kızlar ben eleviti bıraktım dekavit diye muadili olan bir vitamine geçtim ama henüz bunu dr a sormadan yaptım.

aranızda dekavit kullanan var mı acaba?

Evet cnm ben de ilk bebeğimde elevit kullanmıştım ama duyunca ben de dakavit e geçitm.dr um da onayladı.

X