2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerden önemli değil ne yasarsak yasayalım ,ınsan sabrı bır yere kadar malesef,hepımıze huzurlu gebelıkler insallah

amin amin devamlı vatandaşla muhattap olan bi işim var karşıdaki kişiler anlayışsız olunca insan sıkılıyo sitres oluyo kafamı kaldıramaz hale geliyorum akşamlara inşallah huzurlu bi bebeğim olur

Hiç kapanmayan pantolon düğmem bugün kapandı, insan her şeyden endişelenir mi ya :44:keşke her hafta doktora gitme şansımız olsa..

yahu kızanlar atın su pantolanlarınızı kızanları salın rahata alın hamıle pantolonlarını cekın altınıza beaaa ne kasıyonuz kendınızı bıreh bıreh bırehh yavv gelısımlerını engellıyosunuz dıkkat edın solemedı demeyın 8 haftalık gecırdım lastıklı pantolunları ohhh ne rahat kzıanım ıcın hersey:KK49:

benim de son ADT 23 kasım neden tahmini doğum zamanımız ve haftalarımız tutmuyor acaba?:26:

Senindemi tup bebek arkadasim? Bana doktor dedi bu tarihi..ama onunuzdeki cuma kalp atisi icin cihaza baglanacagim ozman kesin tarih solerimm dedi..isin asli ben hic bakmadim nezman beklenen dogum diye.cunku tup bebekte bazi doktorlar transfer bazilari adet tarihine gore hesaplama yapiyor..

merhaba hamişler ben de geldim. beni de ekler misiniz? tüm hamişlere hayırlı mutlu keyifli aylar diliyorum. bulantısız ağrısız, kanamasız :KK49::KK34:
İzmir
gebelik: tek
ilk bebek
SAT: 18 kasım
Beklenen doğum tarihi: 24 ağustos

Son düzenleme:
arkadaşlar bulantı fazla iş hayatım normal hayatım çekilmez hale geldi mutfağa giremiyorum yemek zaten yapamıyorm nasıl başa çıkıyorsunuz bu durumla

Arkadaşlar merhaba. İki gündür yatıyorum çok fena grip oldum. Ağrı kesici Parol dan başka birşey kullanamazsın dedi doktorum. Çoooook kötü durumdayım. Nefes alamıyorum. Sabaha kadar uyuyamıyorum miğdemde iyice kötüleşti. Hapşırmaktan, öğürmekten bebişim de mahvolmuştur. Bana tavsiye edebileceğiniz bitkisel birşeyler varmı. Neolur acil yardım

kızlar şimdi Çapa Tıp Fakültesinden geliyorum endokrin doktoruma gittim....tsh ım 4.010 du ...:nazar::nazar::nazar:yüksek olduğu için ilaca başlamıştık tam 1 ay önce.....şimdi tekrar ölçtürdük ilaç kullanmama rağmen düşmemiş düşmediği gibi de yükselmiş 4.580 olmuş....doktor da çok şaşırdı emin misin ilacı kullandığına dedi....deliricem ya saati saatine kullandım ilacımı ....şimdi dozunu artırdı....napıcam ben bebeğimi etkilememiştir dimi ya....nasıl düşürücem ben bunu..:nazar::nazar::nazar:.bilgisi olan ya da deneyimi olan annişlerim yardım edin lütfen.....:nazar::nazar::nazar:

kızlar şimdi Çapa Tıp Fakültesinden geliyorum endokrin doktoruma gittim....tsh ım 4.010 du ...:nazar::nazar::nazar:yüksek olduğu için ilaca başlamıştık tam 1 ay önce.....şimdi tekrar ölçtürdük ilaç kullanmama rağmen düşmemiş düşmediği gibi de yükselmiş 4.580 olmuş....doktor da çok şaşırdı emin misin ilacı kullandığına dedi....deliricem ya saati saatine kullandım ilacımı ....şimdi dozunu artırdı....napıcam ben bebeğimi etkilememiştir dimi ya....nasıl düşürücem ben bunu..:nazar::nazar::nazar:.bilgisi olan ya da deneyimi olan annişlerim yardım edin lütfen.....:nazar::nazar::nazar:

senin tsh benikine göre gene iyi 6 yildir troid hapi kulaniyorum hamile kalmadan önce sinirdaydi bu gün ögrendim tsh 10.56 olmus dokdor dozu yüksetti bende cook uzuldüm Doktor hamilelikde yükselirdedi ama cok yüksemmis insallah en kisa zamanda istenilen seviyeye gelir okdar hapimi düzenli kulaniyordumki hayirlisi insallahh bebgime bir zarari olmamisdir...

kızlar herkese merhaba bir sorum olacak size.Ben 1 sene önce korunmayı bırakıp hamile kalmak istediğimde doktor bikaç test yaptı ve kızamıkçık geçirmediğimi oyüzden aşı yaptırmam gerektiğini ve aşıdan sonra 3 ay korunmam gerektiğini söyledi.Ben aşımı yaptırdım 3 ay korundum ve şu an 5 haftalık hamileyim.Kan tahlilimde 2 gün önce rubella ıgg ve ıgm ikisi birden pozitif görünüyor.Yani ıgg bağışıklığımın olduğunu gösteriyor,ıgm şu an kanda aktif halde bulunan kızamıkçık virüsünü gösteriyor.Doktorum avidite testi istedi verdim perşembe günü sonuç çıkacak.Aşım olduğu halde nasıl ıgm pozitif çıkıyor başına böyle bişey gelen var mı lütfen yardımcı olun?

Aşılarda virüse karşı bağışıklık kazanmak için vücüda o virüsü aşıyla enjekte ediyorlar. Hani sende kızamıkçık aşısı oldugun için sanada bu virüsü vermiş oldular bu nedenlede vücudunda pozitif görünüyor olabilir mi diye düşündüm ben. Doktorun en iyi cevabı verecektir sana. Geçmiş olsun..

Senindemi tup bebek arkadasim? Bana doktor dedi bu tarihi..ama onunuzdeki cuma kalp atisi icin cihaza baglanacagim ozman kesin tarih solerimm dedi..isin asli ben hic bakmadim nezman beklenen dogum diye.cunku tup bebekte bazi doktorlar transfer bazilari adet tarihine gore hesaplama yapiyor..

Yok canım benim doğal yollarla ama seninle aynı günüz bence :KK54:

kızlar şimdi Çapa Tıp Fakültesinden geliyorum endokrin doktoruma gittim....tsh ım 4.010 du ...:nazar::nazar::nazar:yüksek olduğu için ilaca başlamıştık tam 1 ay önce.....şimdi tekrar ölçtürdük ilaç kullanmama rağmen düşmemiş düşmediği gibi de yükselmiş 4.580 olmuş....doktor da çok şaşırdı emin misin ilacı kullandığına dedi....deliricem ya saati saatine kullandım ilacımı ....şimdi dozunu artırdı....napıcam ben bebeğimi etkilememiştir dimi ya....nasıl düşürücem ben bunu..:nazar::nazar::nazar:.bilgisi olan ya da deneyimi olan annişlerim yardım edin lütfen.....:nazar::nazar::nazar:[/QUOTE

Canım benim de şimdi drum aradı 4.86 olmuş.euthyrox 50mg kullanıyodum hafta içi 1,5 tane al hafta sonu tek al dedi.off bunun zararı ne demiştim kendi doktoruma o da onda da guatr olmasın dedi.bunun bebeğimize ne gibi bi zararı olur arkadaşım yaaa:KK50:

kızlar şimdi Çapa Tıp Fakültesinden geliyorum endokrin doktoruma gittim....tsh ım 4.010 du ...:nazar::nazar::nazar:yüksek olduğu için ilaca başlamıştık tam 1 ay önce.....şimdi tekrar ölçtürdük ilaç kullanmama rağmen düşmemiş düşmediği gibi de yükselmiş 4.580 olmuş....doktor da çok şaşırdı emin misin ilacı kullandığına dedi....deliricem ya saati saatine kullandım ilacımı ....şimdi dozunu artırdı....napıcam ben bebeğimi etkilememiştir dimi ya....nasıl düşürücem ben bunu..:nazar::nazar::nazar:.bilgisi olan ya da deneyimi olan annişlerim yardım edin lütfen.....:nazar::nazar::nazar:[/QUOTE

Canım benim de şimdi drum aradı 4.86 olmuş.euthyrox 50mg kullanıyodum hafta içi 1,5 tane al hafta sonu tek al dedi.off bunun zararı ne demiştim kendi doktoruma o da onda da guatr olmasın dedi.bunun bebeğimize ne gibi bi zararı olur arkadaşım yaaa:KK50:

Canım benim de şimdi drum aradı 4.86 olmuş.euthyrox 50mg kullanıyodum hafta içi 1,5 tane al hafta sonu tek al dedi.off bunun zararı ne demiştim kendi doktoruma o da onda da guatr olmasın dedi.bunun bebeğimize ne gibi bi zararı olur arkadaşım yaaa :KK50:

Arkadaşlar merhaba. İki gündür yatıyorum çok fena grip oldum. Ağrı kesici Parol dan başka birşey kullanamazsın dedi doktorum. Çoooook kötü durumdayım. Nefes alamıyorum. Sabaha kadar uyuyamıyorum miğdemde iyice kötüleşti. Hapşırmaktan, öğürmekten bebişim de mahvolmuştur. Bana tavsiye edebileceğiniz bitkisel birşeyler varmı. Neolur acil yardım

cnm geçmiş olsun. öğürmekten bebişe bişe olmas merak etme. olsaydı yarımız hayatta diildik şuan:KK1:
ben yarım bardak ılık suya her gün 1 limon sıkıp içmiştim. c vitamini depıosu iyi gelir cnm.

canım haklısın sanırım dediğini uygulamada fayda var teşekkür ederim.Bu arada dün cinsiyetini öğrendim erkek bir bebeğim olacak paylaşmak istedim.:emir_bebek::nazar:

hayırlı olsun canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

eve hamile kalmadn önce iyidi yani sinirdaydi simdi ilacimi yükseltiler 3 ayada randevü Verdi Doktor korkma dedi ama hamilelkide yükelir dedi ama ben yinede cok korkuyorum rabbim saglikli sigatli kucagima almayi nasip etsin insallahh...

canım benim doktorum da korkma dedi ama çok geçe randevu vermiş
benim endokrincim beni 3 haftada bir istiyor
kadın doğumcu da sen 10 gün sonra yine bir tahlil yaptır dedi
ben ayın 13. gitmiştim
şimdi 23. tekrar baktıracağım sıkıntı varsa endokrin randevumu öne alacağım
ben şiddetle yeni bir endokrinci önereyim yine de
hipotroid seni de çok yorar etkileri zorluyor biliyorsundur

canım şu an bebeklerimizin tiroid bezi yok
o yüzden ihtiyaç olan hormonları bizden çekiyorlar
tiroid bezi çalışan annelerde bez ona göre salgısını artırıyor
ama bizim gibi bezi olmayan veya çalışmayan annelerde ilaç dozu artırılarak yapılıyor bu
benim tsh'ım 24 aralıkta 0,55 iken (ben düşük tsh la başladım hamileliğe)
3 hafta sonra 13 ocakta 2,35 idi
ki 24 aralıkta ilacımın dozu da artırılmıştı üstelik
kadın doğumcu her hafta bu kadar dramatik artış olmayacak merak etme dedi
ama sen yine de bir hafta 10 gün sonra tekrar tahlil yaptır dedi
benim diğer endokrin randevum 3 şubat
beklemeyip 23 ocakta yeniden tahlil yaptıracağım
özel laboratuvarda 40 civarı
bildiğim kadarıyla sağlık ocakları bedava yapıyor
sen bence 10 gün sonra tekrar baktır
fazla bekleme sadece kan vereceksin

Canım benim de şimdi drum aradı 4.86 olmuş.euthyrox 50mg kullanıyodum hafta içi 1,5 tane al hafta sonu tek al dedi.off bunun zararı ne demiştim kendi doktoruma o da onda da guatr olmasın dedi.bunun bebeğimize ne gibi bi zararı olur arkadaşım yaaa :KK50:

aslında tam kanıtlanmış bir zararı yokmuş
ama zeka geriliğine neden olma ihtimali var deniliyor
ancak benim kadın doğumcum tam anlamıyla bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey yok dedi
kısa süreli yükselmelerden korkma
hcg hormonu tsh gibi davranır sen hipotitorid gibi görünsen de bebeğin iyi olur dedi
ki benim iki arkadaşım tüm hamileliğini hipotiroid geçirmiş
bebekleri zamanında ve turp gibi doğdu maşallah
sadece ihmal etme yeter
hipotiroid sana da zor etkileri yoruyor insanı
bebeğin tiroid durumunu etkileyip etkilemedğine bakıyorlar zaten illa ki benim bildiğim
doğumda alınan topuk kanından bakılıyor tüm bebeklere
bizim bebeklere bir de 6. ayda bakılaak sanırım
senin hasta olman bebeğin de hasta olacağı anlamına gelmiyor

ben özellikle çok dikkat ediyorum
tiroid kanseri geçirdim
benim tshımı normalden düşük tutuyorlar ki kanser nüksetmesin
hamilelikte de daha dikkat ediyorlar bana
bebekten çok benim iyiliğim için sanırım

bugün burası ne kadar sakindi :KK20: haftanın yorgunluğu çöktü heralde herkese. o zaman herkese iyi haftasonları :KK76:

ben de eve gidip hasta kocamla ilgileneyim ve iyileşebilirse yarın fuara gidelim :KK52:

Dün bende gittim Başak Hanıma :) hatta bende eski hastasıyım. İlk doğumumuda başak hanım yaptırmıştı, ama hiç yeni hastasıyla konuşmadım :) sen saat kaç gibi oradaydın ki? gördümmü acaba seni :)

Tesadüfün böylesi:)
Benm randevu öğlen bir buçuktaydı hatta kendisi de biraz rahatsızmış iki gibi geldi

senin tsh benikine göre gene iyi 6 yildir troid hapi kulaniyorum hamile kalmadan önce sinirdaydi bu gün ögrendim tsh 10.56 olmus dokdor dozu yüksetti bende cook uzuldüm Doktor hamilelikde yükselirdedi ama cok yüksemmis insallah en kisa zamanda istenilen seviyeye gelir okdar hapimi düzenli kulaniyordumki hayirlisi insallahh bebgime bir zarari olmamisdir...

inşallah canım ya bebeklerimize birşey olmasın yeterki......ne kadar zamandır kullanıyosun ilacını....ben son 1 haftadır griptim fena halde bu da etkilemiş olabilir mi acaba bu hormon belasını.....:nazar::nazar::nazar:doktor 50 lerde olan var bu değerler çok yüksek değil dedi doktor... çok şükür ...:nazar::nazar::nazar:ama hiç beklemediğimiz birşeydi ilaç kullanmana rağmen artması dedi...:nazar::nazar::nazar: Allahım bebeklerimizi korusun canım...:nazar::nazar::nazar:

X