2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kesinlikle kal bizimle,okuyarak bizden daha tecrübeli olursun.hem benimkinin teyzesi de yok

kızlar birşey sorcam yaa bende migren var ve dün öğlen saatlerinden beridir şiddetli bir şekilde tuttu yine doktor parol kullanabilirsin demişti ama korkuyorum birşey olur diye.. ne yapmalıyım sizce?

canım parol gebelikte önerilen sadece iki ağrı kesiciden bir tanesi. benim doktorumda onu önerdi, eşimde iki kutu aldı ki benim eşim de doktor. bir sıkıntı yaratacak olsaydı asla kullandırmazdı. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum 5. haftamdayken idrar yolları enfeksiyonu geçirdim o zaman da yine suda eritilen bir ilaç vermişlerdi, antibiyotikliydi. ben de onu çok çekinerek kullanmıştım ama doktorum onun geçmeyen ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında haftada bire kadar kullandırıldığını anlattı. yani demem o ki evet gebelikte ilaç kullanmayacağız ama bazı ilaçlar da tam bizim için üretilmşler..bunlar benim bilgilerim. paylaşmak istedim.

kızlar merhaba bu arada,dün bebişimin kalp atışlarını dinledim.yarım cm olmuş.herşey normal dedi doktorum iğne ve ilaçlara devamm... hayırlısıyla inşallah.

gözün aydın canıımm :) çok sevindim. ben özledim bile tekrar görmek istiyorum bir hafta oldu.
eve ultrason alasım var

gözün aydın canıımm :) çok sevindim. ben özledim bile tekrar görmek istiyorum bir hafta oldu.
eve ultrason alasım var

gerçekten eve alınamayacak kadar pahalimi acaba :) hersabah önce bir görsek neyapıyorlar güne öyle başlasak fena mı olur.

merrfee, NARL

bu yakınlarda dr gittinizmi bizim tarihler birbirine yakın bebinin kilo boy nasıl.dr farklı bişey dedimi yapmamız yapmamamız gereken

Son düzenleme:
merrfee, NARL

bu yakınlarda dr gittinizmi bizim tarihler birbirine yakın bebinin kilo boy nasıl.dr farklı bişey dedimi yapmamız yapmamamız gereken

Benimki Merrfee ile aynı olacak inşallah... Ultarasonda göre de aynı tarih görünüyordu son kontrolümüzde ama en son 16 aralıkta gitmiştik. Şimdi aylık kontrollerimiz var, 18 ocakta gideceğiz inşallah, ben de merak içerisindeyim, boyu ne kadar oldu, eli kolu oynayacak mı, görecek miyiz...
Bir de acaba cinsiyeti belli olur mu, 12. haftanın içerisinde oluyoruz ve bir ihtimal öğrenebiliriz sanıyorum...

[

Dün gittim herşey çok güzel gidiyor 23 milim olmuş bebik sıkıntımız yok maaşallah senin nasıl durumlar

maşallah bebişe bizimde aynı
ay bir ay sonra birde cinsiyet merakı heyecanı başlar onu sorup dururum :) ben ne meraklı insan oldum hamiş olalı :))
birde ben farklı olarak çürük dişim var çektirsem sorun olurmu dedim. kitaplarda hamileyken çekilmez deniyor düşüğü tetikleyebilir diye. ama sonuçta enfeksiyonda düşüğü tetikleyebilir ve o enfeksiyon anneye bebeğe zarar verme riski var ben ikinci üç aylık dönemde çok zorda kalınırsa yapılabilir diyorum ama bu sizin seçiminize bağlı dedi.

Aynen benim içime kız doğuyor ama sağlıklı olsun da cinsiyet fark etmez diş için bişey diyemem hiçbir bilgim yok bu konuda çünkü kendi doktorun mu söyledi sizin seçiminize bağlı diye

inşllh hadi bakalım belkide ilk öğrenenlerimizden olucaksın benim 1 şubatta gelecek randevum çok var daha çoooookkk

Aynen benim içime kız doğuyor ama sağlıklı olsun da cinsiyet fark etmez diş için bişey diyemem hiçbir bilgim yok bu konuda çünkü kendi doktorun mu söyledi sizin seçiminize bağlı diye

aynen sağlıklı olsunda .
benim içime bişey doğmuyor nedense ya merak ediyorum rüyamda vs malum olsa görünse :)
evet dr söyledi çünkü çürüğüm cidde diş etine zarar vermeye başladı artık

merrfee, NARL

ben geçen cumartesi gittiğimde 20 mm olmuştu bebişim kollarının ayaklarının olduğu tomurları belliydi :) bir de hafiften hareketleri vardı. yolkşaç gitmiş yerine göbek kordonu gelmişti. kafacığı da kocamandı off özledim ayol...
kalp atışları steteskopla duyulabilseydi şuan yemin ederim evde kulağımda steteskopla dolanırdım

Bacakları kolları çıkmıştı nasıl güzeldi anlatamam şansımıza biz onu izlerken oynadı çok heyecanlı bişey yaa Allah herkese nasip etsin inşallah kız olursa daha erken öğreniliyormuş galiba

Selam güzel anneler.

Kızlar bende reflü vardı ve şimdi çok zorluyor beni. geceleri uyuyamıyorum gündüzleri desen ayrı sıkıntı. Sizde bu sorun varmı? varsa nelerle geçiriyosunuz? Doktorum hiç bir ilaç veremem dedi. idrar yollarımda da enfeksiyon var bu yüzden günde 3 lt su tüketiyorum ona bile ilaç veremedi. daha önceden düşüğüm olduğu için belkide. Gebeliğimi duyduğumdan beri sigara içmiyorum malum buda iştahımı açıyor ama midemden dolayı birşey yiyemez oldum. Varmı tecrübesi olan bu konu da?

youtube da denk geldi arada açıp bakıyorum.. sonlara doğru nasıl elleri kolları ayyyy yaa ben de bu hallerini görmek istiyorum :2:

inşllh hadi bakalım belkide ilk öğrenenlerimizden olucaksın benim 1 şubatta gelecek randevum çok var daha çoooookkk

Bizim doktorumuz aşırı dogrucu bi kadın.
Kan testi yaptırmıştım ben ilk, 148,7 çıkmıştı aradım dedi ki gebelik başlamış ama şimdilik bişey diyemeyiz, c.tesi mutlaka gel (p.tesi aramıştım)
C.tesi gittik, kesemiz tam oluşmamız ama iyi gidiyor, hafta tekrar gel..
Dediği gün gittik, keseyi ve bebeği gördük, hayırlı olsun gebelik başlamış dedi :)

Tekrar gün verdi, gittik, kalbini duyunca daha emin bir şekilde söyledi.

Emin olmadan söyleyeceğini hiç sanmıyorum ama sorarım yinede...
Özel hastaneye gidiyorum, 15 gün içerisinde kontrol hakkım var, sanırım dayanamaz yine giderim gibime geliyor.
Hoş kız ya da erkek benim için de hiç farketmiyor, ikisine de muhtacım, sağlıklı, aklı fikri yerinde, hayırlı evlat olsun da :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…