2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bacakları kolları çıkmıştı nasıl güzeldi anlatamam :nazar: şansımıza biz onu izlerken oynadı çok heyecanlı bişey yaa :KK1: Allah herkese nasip etsin inşallah kız olursa daha erken öğreniliyormuş galiba :KK49:

İnşallah biz de görürüz, ben de hafta hafta videolara bakıyorum hep, birde anne babaların çektikleri var, onlar süper.
Eşimden bu sefer onu çekmesini istedim, inşallah çekip saklaarız..

canım parol gebelikte önerilen sadece iki ağrı kesiciden bir tanesi. benim doktorumda onu önerdi, eşimde iki kutu aldı ki benim eşim de doktor. bir sıkıntı yaratacak olsaydı asla kullandırmazdı. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum 5. haftamdayken idrar yolları enfeksiyonu geçirdim o zaman da yine suda eritilen bir ilaç vermişlerdi, antibiyotikliydi. ben de onu çok çekinerek kullanmıştım ama doktorum onun geçmeyen ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında haftada bire kadar kullandırıldığını anlattı. yani demem o ki evet gebelikte ilaç kullanmayacağız ama bazı ilaçlar da tam bizim için üretilmşler..bunlar benim bilgilerim. paylaşmak istedim.

canım çok sağol verdiğin bilgiler için içimi rahatlattın valla. eşime de okutacam bunu o benden çok evham yapıyo çünkü 5. haftamdayken yine tutmuştu 3 gün boyunca çektim ve eşim içirmedi bana ilaç.. o öyle yapınca ben daha büyük suçluluk duyuyorum ve içemiyorum :KK43:

Bacakları kolları çıkmıştı nasıl güzeldi anlatamam :nazar: şansımıza biz onu izlerken oynadı çok heyecanlı bişey yaa :KK1: Allah herkese nasip etsin inşallah kız olursa daha erken öğreniliyormuş galiba :KK49:

maşallah bebişine rabbim tüm isteyenlere bu heyecanı yaşatsın işllh.

ben geçen cumartesi gittiğimde 20 mm olmuştu bebişim kollarının ayaklarının olduğu tomurları belliydi :) bir de hafiften hareketleri vardı. yolkşaç gitmiş yerine göbek kordonu gelmişti. kafacığı da kocamandı :KK5: off özledim ayol...
kalp atışları steteskopla duyulabilseydi şuan yemin ederim evde kulağımda steteskopla dolanırdım :KK17:

:) ebatını dr söyleyince çok küçük geliyor ama ultrasonda bakınca bidliği bir bebek eli koluyla görünce insan rahatlıyor. bnde özledim sanırım :KK43:

Selam güzel anneler.

Kızlar bende reflü vardı ve şimdi çok zorluyor beni. geceleri uyuyamıyorum gündüzleri desen ayrı sıkıntı. Sizde bu sorun varmı? varsa nelerle geçiriyosunuz? Doktorum hiç bir ilaç veremem dedi. idrar yollarımda da enfeksiyon var bu yüzden günde 3 lt su tüketiyorum ona bile ilaç veremedi. daha önceden düşüğüm olduğu için belkide. Gebeliğimi duyduğumdan beri sigara içmiyorum malum buda iştahımı açıyor ama midemden dolayı birşey yiyemez oldum. Varmı tecrübesi olan bu konu da?

canım bendede reflü ya rennie yada gaviscon alabilirsin... doktorum önerdi yanma olursa al die zaten üzerinde de yazıyor hamileler kullanabilir die.. birde tabi yediklerimize dikkat etmek en önemlisi.. biliyorsun yağlı baharatlı yemek yok çok aç bırakmak yok mideyi..

Selam güzel anneler.

Kızlar bende reflü vardı ve şimdi çok zorluyor beni. geceleri uyuyamıyorum gündüzleri desen ayrı sıkıntı. Sizde bu sorun varmı? varsa nelerle geçiriyosunuz? Doktorum hiç bir ilaç veremem dedi. idrar yollarımda da enfeksiyon var bu yüzden günde 3 lt su tüketiyorum ona bile ilaç veremedi. daha önceden düşüğüm olduğu için belkide. Gebeliğimi duyduğumdan beri sigara içmiyorum malum buda iştahımı açıyor ama midemden dolayı birşey yiyemez oldum. Varmı tecrübesi olan bu konu da?

Canım ben de reflü yok çok şükür ama fena halde mide yanması oluyor bende, ve herkes çok şaşırıyor.
Acıktığımda midem delinecek sanıyorum, ben böyle acıkma görmedim, ve bu kazınma şekli bazen 1-2 gün sürüyor, ki bu acıkmadan değil, mide yanmasındanmış.
Dayanamadım ve doktorum gaviscon şurup verdi bana, çok faydasını görmedim ama.

Şimdi sadece midemi hafif tutacak şeylerle besleniyorum, hoş 5. haftada bulantılarım başladı benim bundan dolayı yemek yiyemiyorum zaten ama.
Yogurt, süt ve ayran çok iyi geliyor, midemi boş bırakmıyorum ama az az dokunmayacak şeyler yiyroum. Zaten şekerli, yağlı şeyleri agzıma koymuyorum, yemek olarak da tek taraflı oluyor ama mercimek, patates vs tüketiyorum yanında her zaman yogurt.

Anlayacağın sürekli meyve (muz, ayva, elma, armut dışında yemiyorum digerleri midemi yakıyor), süt, yogurt, ayran, yumurta haşlaması mercimek, bulgur pilavı tüketiyorum..

Faydası olur mu bilmem ama sürekli midemi yarı da tutmaya çalışıyorum.
Bir de kayısı kompostosu içiyorum, incir yiyorum ki hazmım rahat olsun diye...

hukukcu canım benim herşey allahtan ,rabbim sana tez güzel geçecek bir hamilelik nasip etsin ..

dün yazmıştım ,dr a gittim keseyi gördüm ,muhtemel doğum tarihimi 17 ağustos olarak verdi doktorum ..normalde 30 ağustos fakat 2. gebelik ve sezeryan doğum olduğu için 17 ağustosa çekti ..
çok utanarak söylüyorum 90 kilo ile hamile kalmışım :KK17: ben 85 filanım sanıyordum ama malesef 90 mışım ,100 ile tamamlamak hedefimiz olsun dedi ,sebze meyve et ağırlıklı beslen ,hamur işinden uzak dur dedi ..zor olacak benim için ,ilk gebeliğimde 8 kilo almış doğumdan çıkınca 10 kilo vermiştim ve 80 ile hamile kalmıştım ,bu sefer çok fazla oldu :KK14:

Canımm sen benım kılomu bılsen dudagın ucuklar. Bunlara kafanı yorma. Ha dıkkatlı ol gebelık şekerı çıkabılır ilerleyen haftalarda. Oda herkeste olacak diye birşey yok. Çok zayıflarda da çıkabiliyor. Sen sımdıden onlemını al gerisindede bebişinle olmanın keyfini sür. Bidaha karnımızda olmayacaklar:))

canım bendede reflü ya rennie yada gaviscon alabilirsin... doktorum önerdi yanma olursa al die zaten üzerinde de yazıyor hamileler kullanabilir die.. birde tabi yediklerimize dikkat etmek en önemlisi.. biliyorsun yağlı baharatlı yemek yok çok aç bırakmak yok mideyi..

gaviscon vardı evde kullanabiliyorsam akşama içeyim ozaman geceleri uyku uyuyamaz oldum üzülüyorum da böyle şikayetlenince aslında. :KK43: çok teşekkür ederim sağol.

Son düzenleme:
Kalp atışlarını telefonuma ses olarak kaydedenilirmiyimki acaba. O an aklıma gelmezki heyecandan:)

Selam güzel anneler.

bu konuda bayağı tecrübeliyim canım. benim midem ve oniki bağırsağıma kadar ülser yaraları ve reflüm vardı hamile olduğumu öğrenince tüm ilaçlarımı yarıda bıraktım inan en güzel reflünü tetikleyecek gaz yapıcı yiyecek ekşi acı yağlı yiyeceklerden kaçınmak ve gece yatarken yastığın yüksek olsun iki üç yastık üstste koy ki midendeki ağzına geri gelmesin. ben 9 ayımı böyle geçirdim çok zor oluyor ki benim 6 ayda bir endoskopi olmam gerekiyor düşün yani durumumun ağırlığını dediğim gb yiyeceklere çok dikkat doktoru bu konuda zaten diyet vermiştir sana vermediysede iste gastroentroloji ve kadın doğum dr birlikte karar verip en az zararla geçirilecek inşlh bu durum enfeksiyon içinse ayaklarınıı kesinlikle çok sıcak tut bol su ve kesinlikle küçük tuvaletini tutma gelince hemen git aklıma gelirse daha yazarım rabbim şifa versin.

Canım ben de reflü yok çok şükür ama fena halde mide yanması oluyor bende, ve herkes çok şaşırıyor.
Acıktığımda midem delinecek sanıyorum, ben böyle acıkma görmedim, ve bu kazınma şekli bazen 1-2 gün sürüyor, ki bu acıkmadan değil, mide yanmasındanmış.

Şimdi sadece midemi hafif tutacak şeylerle besleniyorum, hoş 5. haftada bulantılarım başladı benim bundan dolayı yemek yiyemiyorum zaten ama.
Yogurt, süt ve ayran çok iyi geliyor, midemi boş bırakmıyorum ama az az dokunmayacak şeyler yiyroum. Zaten şekerli, yağlı şeyleri agzıma koymuyorum, yemek olarak da tek taraflı oluyor ama mercimek, patates vs tüketiyorum yanında her zaman yogurt.

Anlayacağın sürekli meyve (muz, ayva, elma, armut dışında yemiyorum digerleri midemi yakıyor), süt, yogurt, ayran, yumurta haşlaması mercimek, bulgur pilavı tüketiyorum..

ben de açlığa dayanamıyorum hiç. benim mide bulantım da öyle pek olmadı hatta şimdi tamamen geçti gibi. ama midem acıkmaya hiç gelmiyor. sanki üstünü zımparalıyorlar. o nasıl acıkma diye şaşırıyordum ben de demek yalnız değilim :KK1: gerçi çalıştığım okuldan bir arkadaş gebeyken en çok acıkınca ağladığını anlatmıştı da şimdi inanıyorum. sanırım bu daha başlangıç.. benim ilk gebelik olduğu için kıyaslayamıyorum da :)

ben iki ilacıda kullanmıştım hiç fayda görmemiştim gerçi doktorum nerdeyse tüm ilaçları denemişti faydası olmamıştı en güzel inan yemeklere dikkat etmek dediğin gb ne aç ne tam tok dolaşcaksın

bende nacizhane birkaç seçenek daha ekleyeyim mesela muzda hiç mide asidini yüksaltecek ekşiticek bişey yokmuş ve ayva kompostosu ılık tüketilincede çok rahatlatıyor he bir de çayı çok azatmak lazım gerçi herkesin durum farklıdır ama inan ben hiçbir ilaçta çareyi bulamadım sadece yeme içmeye dikkat ederek midemi rahatlattım.

Kalp atışlarını telefonuma ses olarak kaydedenilirmiyimki acaba. O an aklıma gelmezki heyecandan:)

kayıt etmek şöyle dursun evde bir aydır doktora gidince bunuda şunuda sorayım dediğim hiçbir şey aklıma dahi gelmedi o an herşeyi unutuyor insan :) şimdi aklıma geldikçe not alıyorum artık 1ay nasıl geçer bilmem

mide yanması için harnup pekmezi için bayanlar keçiboynuzu pekmezi yani çok iyi geliyo mide yanmasına ben içiyorum hep şurup yerine hem doğal hemde kan yapıyo bir kaşık için hemen geçiriyo

ben de açlığa dayanamıyorum hiç. benim mide bulantım da öyle pek olmadı hatta şimdi tamamen geçti gibi. ama midem acıkmaya hiç gelmiyor. sanki üstünü zımparalıyorlar. o nasıl acıkma diye şaşırıyordum ben de demek yalnız değilim :KK1: gerçi çalıştığım okuldan bir arkadaş gebeyken en çok acıkınca ağladığını anlatmıştı da şimdi inanıyorum. sanırım bu daha başlangıç.. benim ilk gebelik olduğu için kıyaslayamıyorum da :)

Yok canım yalnız değilsin, resmen beslenme çantasıyla geziyorum ve dedim ya ben böyle acıkma görmedim, midem delinecek sanıyorum, utanmasan ağlarım ben de, o duruma geliyorum.

Bazen sabahın 5inde bir uyanıyorum, nasıl acıkmışım, kalkıp süt falan içiyorum.
Akşam servisle eve dönerken uyuyorum, dün çok trafik vardı mesela 30 dakika daha gecikti eve varmamız, bir uyandım nasıl acıkmışım, Allah'ım uyuyamıyorum tekrar ve dua ediyorum eve ulaşsaydım diye, eve atar atmaz kendimi hemen atıştırıyorum.

Benim en büyük sıkıntım mide bulantısı yüzünden kendimi peynir ekmeğe vermiş olmam, hiç ekmek yemezdim, şimdi yiyorum, 2-3 kilo aldım şimdiden Allahım yardım etsin...

mide yanması için harnup pekmezi için bayanlar keçiboynuzu pekmezi yani çok iyi geliyo mide yanmasına ben içiyorum hep şurup yerine hem doğal hemde kan yapıyo bir kaşık için hemen geçiriyo

Ayy evimizde var da ben midem bulanıyor diye içmeyi bıraktım, hemen içeyim valla...

Ayy evimizde var da ben midem bulanıyor diye içmeyi bıraktım, hemen içeyim valla...

iç inşallah iyi olur ben hamile olduğumu hissettiğim an şurup içmeyi bıraktım şimdi harnup pekmezi içiyorum hemen geçiriyo yoksa yanmasından bazen uyuyamıyorum yani

Günaydın arkadaşlar dün akşam kontrolümüzde şükür bebeğimizin kalp atışlarını duyduk ve gördük 1cm olmuş bebiş şuan çok mutluyum
:KK49: inşallah herkez sağlıkla bebğini kucağına alırrr.

Hadi hayırlısı olsun.

günaydınlar kızlar çok uykum var bu yemenın sonu nereye varcak bole bılmem sevıneyım mı uzuleyım mı bılmıyorum sımdıden 2 kg almısım gecen gebelıgımde habıre mıde bulantısı sımdıde asırı yeme ıstegı benı oldurcek

Geçer o geçer ama yinede dikkat et. Zayıf insanlarda hamilelikte kilo alımı özellikle ikincilerde daha fazla oluyormuş doktorum söylemişti. Abur cubur yeme nar ye :))))))

Sorulariniz olursa cevaplarim kizlar yardimci olmak isterim.. Onun disinda bu konuda yazmiycam bi daha.. Bu baslikta hep guzel yazilar olsun.. Allah sizin bebislerinizi bagislasin.. İzin verirseniz ben cikmak istemiyorum bu basliktan.. Arada yazarim size.. Sizin iyi haberlerinize sevinirim.. Simdilik anne olamadim ama sizin bebislere teyzelik yaparim.. Hem belli mi olur belki siz dogurana kadar ben de bir daha hamile kalirim. hepinize desteginiz icin tesekkurler..

Eminimki en kısa zamanda Allah sana tekrar bu duyguyu yaşatacak. Hep böyle pozitif ol.

dün yazmıştım ,dr a gittim keseyi gördüm ,muhtemel doğum tarihimi 17 ağustos olarak verdi doktorum ..normalde 30 ağustos fakat 2. gebelik ve sezeryan doğum olduğu için 17 ağustosa çekti ..
çok utanarak söylüyorum 90 kilo ile hamile kalmışım :KK17: ben 85 filanım sanıyordum ama malesef 90 mışım ,100 ile tamamlamak hedefimiz olsun dedi ,sebze meyve et ağırlıklı beslen ,hamur işinden uzak dur dedi ..zor olacak benim için ,ilk gebeliğimde 8 kilo almış doğumdan çıkınca 10 kilo vermiştim ve 80 ile hamile kalmıştım ,bu sefer çok fazla oldu :KK14:

Amannnn 90 da birşey mi burada 115ler varken :))))) evet 115 kilo ile hamileyim aslında 113 oldum iki kilo verdim. hiç kilo almadan yada max 3 kilo ile tamamlamak istiyorum bu hamileliği. Çok takmayın kafanıza kiloları o zaman daha çok alırsınız yıllardır zayıflamaya calışan biri olarak söylüyorum. :)))))) :KK1::KK53::KK64:

Sağlıklı ilerler mi bilmiorm ama benim değerim 5+3 ken 12000 di yani ertesi gün 5+5 ken ölçtürmedim ama 24000 olmuş oluyor ki tek kesem vardı ve daha kalp atışı duymadık cumartesi gidicez doltora inşallah duyarız ama benim değerimde öyleydi

inşallah duyarsınnn bana doktor 21ine vermişti randevuyu ama o kadar bekleyemeyeceğim bugün maltepedeki tıp merkezine gidip ultrasona gireceğim 60 tlymiş

X