2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Seni cok iyi anlıyorum bende melegimin kalbi durma sonucu kaybetmiştim o korku bende de var
İcini ferah tutmaya çalış hemen en yakın hastaneye gitmelisin ben ilk kaybımda öyle yapmıştım
Birde her hamilelik farklı oluyor canım benimde ara sıra gögüslerim iniyor sonra bi bakıyorum tekrar dolgunlaşıyor bunu buraya bir kac kez yazmıştım hatta benim gibi yaşan varmı diye sordum sende benim gibi olabilirsin inşallah melegin seninledir dua et canım
Her hangi bir ilac kullanıyormusun daha önce kaybettigin icin bunun önlemini almışmıydı doktor

evet çoook zor( gitmeye de korkuyorum... eşimle gidemem, ona tekrar aynı şeyleri yaşatamam( cumartesine kadar bekleyelim diyor, benim kuruntularım olduğunu söylüyor( o da benimle birlikte üzülüyor, ona söylemeden yarın gidebilirim.... kan pıhtılaşması varmış, hergün aspirin ve folikasite devam ediyorum.... dua edin benim için.... umarım benimledir ve bizimle kalır.... bir de akıntınız var mı? benim baştan bu yana akıntım da yok.... sen sadece göğüslerinden dolayı mı öyle düşünüyorsun, bulantın vs var mı?

aaa ne güzel canım yaa bende okyorum sürekli nerdeyse ezbereyim ama ara vermek zorunda kalıyorum o yüzden eşimde okuyor...inş.bizide güldürü rabbim....

sorun varmıydı canım benim yumurtalklar zayıf dr ilaçsız olması zor deditabi rabbim verecek olursa onlar bahane

Deli gibi karnım ağrıyor kasıklarım da değil ağrım mideme doğru.. Şüphelenmelimiyim..

kızlar günaydın.. benim de bugün sanki hamilelik belirtilerim kesildi gibi.. her gün yataktan zorla ayrılan ben bugün kendiliğimden uyandım.. midem de bulanmıyor.. yine başladı endişelerim.. böyle birden bire kesilir mi belirtiler..

Günaydınlar,
Kıslar belli bir süre sonra belirtiler kayboluyormuş.. ama hangi haftadan sonra yada hangi aydan sonra kayboluyor tam bilmiorm..
hemen paniğe kapılmayın.. Allah'ın izniyle bebişlerimiz bizimlee...

Günaydınlar,
Kıslar belli bir süre sonra belirtiler kayboluyormuş.. ama hangi haftadan sonra yada hangi aydan sonra kayboluyor tam bilmiorm..

teşekkürler canım.. ama insan her şeyden kuşkulanıyor.. ben normalde böyle biri değildim ama hormonlardan sanırım.. 3. aydan sonra kesiliyormuş ama ben daha 9. haftamdayım.. yarın sabaha randevu aldım.. bakalım haber veririm size.. inşallah bebişim iyiyse diğer arkadaşlara da emsal olur.. onlar da rahatlar inşallah..

Meraba arkadaşlar bende 8 haftalık hamileyim, kısmetse ağustosun başlarında doğucak bebişim. benide listeye ekler misiniz? Birde bursada olan arkadaşlar bana doktor ve hastane önerebilirler mi hala kararsızım...

Merhaba, bende bugün itibarıyla 8 haftalık hamileyim. Bursa'dayım Jimer'de Aylin Akşan'a gidiyorum çok tatlı sakin biri. Tavsiye ederim.
Ama doğum ücretleri yüksek oladuğu için başka bir hastane arayışı içindeyim. Esentepe Tıp merkezinde Demet isimli bir doktor varmış onada çok iyi diyorlar aklında bulunsun.

doğru haklısın canım benim insan paniğe kapılıo bazen hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyoruz
merak etme bebişinnn iyiii inşallahh

ecmoş naber yahu? görüşemedik ne zamandır?

Aspirin yeterlimi acaba bu gün dışarıya cıkınca omega 3 al canım ayrı yetten onuda kullan kanı kayganlaşmasına yardımcı oluyor
Ben kullanıyorum kullanmak istersen tabiki benim doktorum söyledi kullanıcaksın diye
Birde başından beri benimde diger gebeligime göre cok fazla belirti yaşamıyorum her hamilelik farklı deniliyor banada sadece bende
Memem de dolgunluk dışında bişe yok akıntı da yok digerinde vardı her belirtim bunda olmayınca bende senin gibi korkuyorum
Her gün camaşır degiştiriyordum bunda bende senin gibi kuruyum bazen bi bakıyorum inmiş gögüslerim icimi korku sarıyor
2 gün önce iki sabah üst üstte kustum o kadar bende senin gibi hergün kendimi konturol ediyorum gögüslerim acmıyor hic dokununca da sadece dolgun hafif o kadar inşallah miniklerimiz bizimledir allahım korusun onları dua edelim birbirimize 2 ci kez aynısını yaşamkdan cok korkuyorum seni cok iyi anlıyorum gögüslerin nasıl canım dolgunluk varmı bi anda bıcak gibi kesilirse belirtiler tehlikeli
Allahım inşallah saglıkla kucagımıza alırız

ecmoş naber yahu? görüşemedik ne zamandır?
yaaa guselım zayıflama topıgınden cıktıgımızdan berı yalan olduk :)))
aldın mı haberımı senden hamıle haberı beklerken ben gumburtuye gıttım :18:
işte nasıl olsun ne kadar iyi olabılırsem oyleyım bır oglum bır bebegımle beraber tek basıma hayata tutunmaya cabalıyorum
sevgılı kocam ınadı yuzunden ızmırde ıs buldu ve aılem dıye dıye dırettı orda calısıyo gelmeyede hıccc nıyetı yok
durumlar bole

gusel haber ver trakya kızanım gulmeye ıhtıyacım var

Günaydınlar,

Günaydın kızlar :) Her zaman iyi düşünmek gerek galiba. Ben hiç belirtilerime bakmıyorum her sabah kalktığımda minik fasulyenin iyi olduğunu gün be gün büyüdüğünü kalbinin hergün daha hızlı attığını düşünüyorum ve bütün gün iyi şeyler düşünmeye çalışıyorum. Belirtiler bazen bendede kayboluyor ama sonra yine ortaya çıkıyorlar :)) .

günaydınlar herkese.....

geçmişi bayağı okudum alıntı yapmayı unuttum :) ecmelcim ya kaybolma ortalıktan gözelrim hemen seni arıyor.sorunsa inan şu çatılar ne sorunları gözyaşlarını kapatıyor inan şöyle düşün sendeki derdi nimet bilen var herşey düzelir zamanla yeterki sabret rabbim evlatlarımızla imtahan etmesin onlardan ayırmasın.üzülmek bişeyi değiştirmiyor üzüntülü hamilelik sonrası çok ağlayan bir bebekle daha çok strese girersin benden söylemesi.
ya bazı arkadaşlar özür dileyerekten niclerinizi hatırlayamadım ama arada belirtiler kaybolması çok doğal birçoğumuzun başına gelebiliyor. benimde arada 2 gün bulantım olmadı hiç hamileliğimi hissetmedim dünden beri yine hamile modundayım. en darda kalındığı anda en yakın tıp merkezine 5 dk gidip ultrasoda görüp rahatlayabiliriz. anadolu yakasındakiler bildiğim kadarıyla 15-20 arası muayeneler var. en azından içimiz rahatlar. bulantı olur rahatsız oluruz olmaz bu sefer bişeymi var die huzursuz oluruz sanırım tam anlamıyla annelik bu işte içimizdeyken bile zara gelcek diye korkuyoruz doğunca dışardaki kötülüklerden korumak için uykumuz kaçacak uykusuz geceler anne rahmine düştüğü an başlıyor yani. rabbim acılarını göstermesin. hepinize rahat huzurlu bir gün diliyoruz bebişimle beraber

Son düzenleme:

bebeğim kıyamam sana yaaa.. valla bebeğine sevindim, ama ben de hala bi numara yok. beceriksiz çıktım ben
kocan da niye böyle yaptı anlamadım. yazık yahu evlatları babasından uzak. allah yardımcın olsun. senin için dua edicem inşallah her şey yoluna girer her şey düzelir.
yapabileceğim bişey varsa çekinme tamam mı?

Merhaba cici anneler ve bebişleri :)

Cumartesi kontrolüm vardı. 1,8 cm olmuş benim sıpa, nokta gibi kolları bacakları çıkmış. Kalbi güm güm atıyordu maşallah. Doktorum her şeyin yolunda olduğunu söyledi. 2 gün geç döllenme olmuş, yani tam gününde çok şükür. 2 hafta sonra yeni kontrol, heyecanla onu bekliyorum.

Doktorum "Şu an cinsiyetini sallıyorum, erkek olacak :)" dedi. Tamamen içine doğanı söyledi, görünen bir şey yoktu tabi. Bakalım tahmini doğru çıkacak mı :)

Bu arada progestan kullanmaya devam ediyorum. 8-12.haftalar arası plasentanın devir teslim töreni olur dedi doktorum :) Bu haftalarda yine kahverengi lekelenmeler olabilirmiş, o yüzden 3.ayın sonuna kadar ilaca devam.

Şükürler olsun çok rahat bir hamilelik geçiriyorum, inşallah da böyle devam eder :)

teşekkürler canım içim rahatladı biraz.. ama belirtiler birden kesilince hele de yataktan hiç zorlanmadan kalkabilince korktum.. yine de yarın gidicem doktora.. çünkü randevum taaa 23 ocakta ve o zamana kadar beklersem stres olurum hep.. umarım herkesin bebişi iyidir ve hayırlısıyla doğurmak nasip olur..

sağol cnm benım kocama ne desem az gelır ınanılmaz sınırlı ve agresıfım ona karsı o degıl ınsan hamıle karısını gormeden nasıl durur hangı vıcdanla anlamıyorum hırslanıp hırslanıp oturuorum totoma bı marıfet degıl bebek yapmak guselım hayırlı zamanını beklıyordur kuzucun acele etme ınsallah hayırlı zamanda alcam haberını sagol kusum bana allahtan baska kımse yardım edemıyor anam babam bıle

canım aspirinin yanında hergün iğne oluyorum. hibor 5000... karnım morluklarla dolu, o sağlıklı olsun da razıyım.... 2 gün öncesine kadar göğüslerimin ucuna dokunamıyordum bile.... ve çok sertti... şimdi daha yumuşak ve acımıyor.... karnımda şişkinlik yok... afedersiniz çişimi tutamıyordum, 1 saatte bir gidiyordum şimdi daha fazla tutabiliyorum.... sadece hafif dolgun.... yemekten sonra ve kahvaltıdan sonra uykum gelirdi, gece sadece tualet için uyanır hemen uyurdum, şimdi uyuyamıyorum.... sanırım deliriyorum( randevuya kadar bekleyeceğim... kızlar Allah yardımcımız olsun...
biz evleneli 1 sene oldu, kontrol için evlendikten 3 ay sonra doktora gittik, ve kendini doktor sanan adam eşimin sperm kalitesinin düşüklüğünden bahsederek tüp bebek yaptırın dedi, başka türlü olmaz dedi... sonrasında kendimi toparlamam 3 gün sürdü... 3 gün sürekli ağladım.... 2 ay sonra hamile kaldığımı öğrendik, yakın diye yine kendini doktor sanan birine gittik. bebeğimin kalbi durduğunu öğrendik ve 2 gün sonra kürtaj etti. hayallerin hepsi suya düşmüştü.... işe girmedim bu arada, bir bebeğimiz olsun en azından 1 yaşına kadar onunla kalayım diye... bunun haberini almamız 6 ay sürdü... son aylarda adet olduğumu görünce yıkılıyordum.... bu mmeleğin haberini aldığımızda hemen doktora gittik iğne kullanmaya başladım... meleğimi kaybetmek istemiyorum... bu hayallerimin onunla kalmasını çok istiyorum... Allah inşallah yardım eder... cumartesine kadar bekleyeceğim... belki benimle kalır... eğer bu sefer de sağlıklı olduğunu öğreneyim kendimi dinlemeyeceğim... sadece onu seveceğim... canım şimdi içinde bir şüphe yoksa hiç dinleme kendini, hamilelikte herkes birinden farklı, hatta aynı kadının hamilelikleri birbirinden farklı... sadece onu sev.... ona sadece mutlu olacağınız günleri anlat... ben tedirginliklerim ile zehir ettim kendime, ve eğer (Allah korusun) ona bişey olmuşsa en çok bunun için pişman olacağım....
bizim burada akrabamız, öyle gidip gelinen yakın ilişlerimiz yok... eşimin ailesinde öyle kişiler yok. benim ailem de karşıda oturuyor. evimiz şenlenecekti bu bebecikle.... yepyeni bir soluk olacaktı. ikimiz de ona bakınca herşeyi daha bir umutla yaşayacaktık. akşamları sessizlikte birimize takılmak yerine, yada bön bön film izlemek yerine (hatta bazılarında sıkıntıdan uyyakalırdık) onunla olacağız... daha doğmadan hayatımıza renk katmaya başlamıştı bile; adını ne koyacağımıza karar veremeyince doğunca bebek olsun, soonra çocuk sonra eskiden olduğu gibi yaptığı yiğitlikle kendi adını kendi kazansın::)) evdeki bu boşluk onunla dolacaktı....
inşallah bizimledir ve inşallah Allah her isteyenin kucağını doldurur, evini şenlendirir... biz eksikliğini çok hissediyoruz

evet yaptıkları seni kırmış demekki o yüzden böyle hırslanıyorsun. korkuyorum büyü falan mıdır diye? inşallah değildir varsa da bozulur inşallah yapanın başına döner.
hadi inşallah yazıcam sana hamişim diye :)
içini ferah tut. her şey olacağına varır. herkesin bir sınavı var. güzel günler yakın. düzelir her şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…