2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar merhaba 5 haftalik hanileym ..ozel sektorde calisiyrum ve coook fazla beyazim var normalde her ay diplerini orjinal sacimin rengine boyatirdim.ama simdi korkuyrum.bugun boya aldim ama kullanmadan bi sorayim dedim.sixler ne yaptinoz boyayan varmi aranizda???

Kizlar merhaba 5 haftalik hanileym ..ozel sektorde calisiyrum ve coook fazla beyazim var normalde her ay diplerini orjinal sacimin rengine boyatirdim.ama simdi korkuyrum.bugun boya aldim ama kullanmadan bi sorayim dedim.sixler ne yaptinoz boyayan varmi aranizda???

merhaba emha, bebeği ilk öğrendğimizde doktorun ilk söylediği şeylerden biri idi.... saç boyamak yasak, çok ihtyacın olursa internetten araştırdığım kadarıyla 4. aydan sonra %100 organik boya yada kına ile boyayabilirmişsin.... bence değmez.... benim de beyazlarım var, doğumdan sonraya kadar beklemeyi düşünüyorum.... Allah inşallah sağıcakla kucaklarımıza verir...

Organik doğal boyalarla boyayan arkadaşlarım var benim. Kimyasal boyalar kesinlikle yasak canım.

Oğlumda bulantım çok olmuştu. Bunda henuz bısey yok olmayacak galiba dedım ama sabah berı öğürüyorum. Sudan başa bişeyde gelmiyor. Buda boyle bılantılı olacak galiba. 😔

Bir kimya öğretmeni olarak yaziyorum canım asla kullanma. Üniversitede arkadaşımın bitirme teziydi saç boylarının zararları. Çok tehlikeli ağır metaller içeriyor. Ben 27 yaşındayım saçıma hiç bir şey sürmedim. Sabret 8 ay :KK66:

günaydın kızlar. siz ve minikler iyisinizdir umarım.:KK16:
ben bilgilerimi vermemişim liste için veriyimde ekleyin benide:KK1:
yaş 28
Antalya
ilk bebişim ilk gözağrım:KK16:
SAT: 07.11.2013
BDT: 14.08.2013:nazar:

Son düzenleme:
saç boyası konusunda ben de danıştım doktoruma ilk dört aydan sonra bitkisel boya kullanabilirsin dedi. benim de çılgınca beyazım var. iki aydır boyatmıyorum ve iki ay daha sabredeceğim. o zamana kadar da saç rimeli aldım onunla idare ediyorum. saçımın ayrım yerlerindeki beyazlarımı kapatıyorum, o da oldukça toparlayıcı oluyor.

Arkadaşlar merhaba... ben de 6 hafta 6 günlük hamileyim...dün koyu kıvamlı az bi kanamam oldu :KK43: çok ağladım...tatil olduğu için kendi doktoruma da ulaşamadım mecburen doğum evindeki nöbetçi dr a muayene oldum...ultrasonla baktı bebek duruyo ama kanama her zaman düşük tehditi demektir dedi...kafama takılan benim progestan seviyem ölçülmemiş olduğu halde progestan ilaç verdi hem de progestan iğne yazdı... kanamanın nedeniyle ilgili net bişi de demiyolar..çok tedirginim her dk bebeğimi kaybetme korkusu yaşıyorum :KK43:(

Arkadaşlar merhaba... ben de 6 hafta 6 günlük hamileyim...dün koyu kıvamlı az bi kanamam oldu :KK43: çok ağladım...tatil olduğu için kendi doktoruma da ulaşamadım mecburen doğum evindeki nöbetçi dr a muayene oldum...ultrasonla baktı bebek duruyo ama kanama her zaman düşük tehditi demektir dedi...kafama takılan benim progestan seviyem ölçülmemiş olduğu halde progestan ilaç verdi hem de progestan iğne yazdı... kanamanın nedeniyle ilgili net bişi de demiyolar..çok tedirginim her dk bebeğimi kaybetme korkusu yaşıyorum :KK43:(

canım benim Allah yardımcın olsun.. hakkında hayırlısı olsun.. ne yazıkki gebelikte her türlü kanama tehlike sebebi... o yüzden herhalükarda progestan veriyor doktorlar herhangi bir ölçüm yapmıyorlar...... evladın sağlıklıysa seninle kalacaktır zaten.. ama sağlıksız gebelikler ilk 3 ayda sona eriyormuş.. hekimlerin dediği bu... dinlenmeye çalışın... inşallah hakkınızda hayırlısı olsun..

Arkadaşım evet az önceki arkadaşım çok haklı banada doktor aynı şeyi söyledi gebelikte her türlü kanama tehlikeli dedi ama kahverengi kanama sadece uyarı dedi kırmızıya dönmediği sürece çok korkma dedi ve ekledi eğer bebeğin sağlıklıysa sen uçaktanda atlasan seninle kalacaktır ama eğer sağlıksızsa gidecektir ve buna ne sen bir şey yapabilirsin nede ben dedi çokta haklı bebeklerimizde bizde Allah emanetiz ve sağlıksız gebelikse bu vücudun bi nevi savunma sistemi ama senn şimdi tek yapman gereken bol bol uzan dinlen progesteronunu kullan ve bol sıvı al bunlar çok önemli inşllah atlatırsınız canım şimdiden geçmiş olsun ve pozitif olmak çok önemli....

günaydın arkadaşlar
yeni gelip bilgilerini yazanları listeye ekledim
hg sefa getirdiniz..
ben bugün yataktan kalkmak istemiyorum
sabah çorba yaptım içtim ama yetmedi canım aslında bişeyler yemek istiyor ama yapmaya halim yok :KK19:
ahh keşke aileme yakın olsaydım şimdi ben yatardım çeşit çeşit yemekler önüme gelirdi :KK5:

Geçmiş olsun canım. Progstanı tutunması için veriyorlar. Testını çoğu doktor yapmıyor. İçin rahat olsun. İlacını al be dinlen sen.
günaydın arkadaşlar
hg sefa getirdiniz..
sabah çorba yaptım içtim ama yetmedi canım aslında bişeyler yemek istiyor ama yapmaya halim yok :KK19:
ahh keşke aileme yakın olsaydım şimdi ben yatardım çeşit çeşit yemekler önüme gelirdi :KK5:

Selam canım. Elinin altında ceviz badem bulundur boyle durumlarda at agzına. Dısardan balık soyle. Palamut omurga gelişimi için çok iyi. Bebişlerimizin ilk omurgaları oluşuyor. Bol bol tüketmek gerek. Diğer arkadaşlarada tavsiye ediyorum. Laktozsuz sıfır yAğlı sutler var onlardan gunde 1 bardak içmemiz gerek. Ben aklıma geldikçe yazarım. 😄

kızlar hayırlı günler nasılsınz.....

hayırlı günler cnm iiyiz sen nasılsın?

Geçmiş olsun canım. Progstanı tutunması için veriyorlar. Testını çoğu doktor yapmıyor. İçin rahat olsun. İlacını al be dinlen sen.

Selam canım. Elinin altında ceviz badem bulundur boyle durumlarda at agzına. Dısardan balık soyle. Palamut omurga gelişimi için çok iyi. Bebişlerimizin ilk omurgaları oluşuyor. Bol bol tüketmek gerek. Diğer arkadaşlarada tavsiye ediyorum. Laktozsuz sıfır yAğlı sutler var onlardan gunde 1 bardak içmemiz gerek. Ben aklıma geldikçe yazarım. 😄

tatlım balık yemek istemıyorum hiç adını duyunca bile midem bulanıyor..
dışardan yemek sölerim bulantılarım olduğu dönemlerde diyee düşünüyordum gebelik öncesi
şimdi dışardan bişey istemiyor cnm içim bulanıyor..
e haksız da sayılmam orda o eti burda bu bilmem neyi diye diye içim soğudu dışardaki yemeklere karşı..

günaydın arkadaşlar
hg sefa getirdiniz..

teşekkürler:KK16:
canımız çok şey istiyor ama yapmaya halimiz olmuyor.bende aileme uzağım ne yazık ki..
ne güzel olurdu yattığımız yerden önümüze gelse bir sürü yemek:KK53:

hayırlısıyla ocakla şubatı atlatsak daha sonra rahatlıcakmışım gibi geliyor inş ALLAH ım..
arkadaşlarım kızım noldu sana böle hemilelik çok etkilemiş hiç konuşmuyorsun bile diyorlar
enerjim kalmadı resmen..

teşekkürler:KK16:
canımız çok şey istiyor ama yapmaya halimiz olmuyor.bende aileme uzağım ne yazık ki..
ne güzel olurdu yattığımız yerden önümüze gelse bir sürü yemek:KK53:

öyle olduğu zaman bu ilk zamanlatım zorluğu da çabuk geçiyor
çünkü başkasının yaptığı yemeği güzelce yeniliyor, bol bol dinlenmeye vakit oluyor
e vücut besinini tam aldığı için hemen toparlanıyor..
oğlumun okulu olmasa şimdi de giderdim ama 15 tatili beklemek zorundayım..

Arkadaslar dilerim ki 2014 yili hepimize hayirli gelir. At yili murat yili diyorlar insaAllah hayirli gelir. Benim son adet tarihim 07.12.2013 ve ovulasyon gunum pregnyl ignesiyle 18.12.2013 idi bazi belirtiler yasiyorum daha once yasamadigim belirtiler. goguslerimde sislik ve kasinma. kol ve bacaklarimda ozellikle geceleri agrilar olur sanki romatizma hastasiymisim gibi. karnim surekli sis ve gazlarim oluyor. devamli su ictigim halde dudaklarimda catlarcasina kuruluk var. karnimin orta alt kisminda bazen kramplar sancilar olur. 2 gun once gece adet olacakmisim gibi bir sanci oldu hatta uzuldum adet olacam diye ama biraz sonra sanci durdu ve adet olmadim garip biseydi. birde mide eksimesi cekiyorum ozellikle geceleri midem yaniyor. simdi sayiyorum 2 gun daha bekleyip test yapacam. insaAllah hamileyimdir. Allah isteyen herkese versin o guzel bebislerden. :emir_bebek:

öyle olduğu zaman bu ilk zamanlatım zorluğu da çabuk geçiyor
çünkü başkasının yaptığı yemeği güzelce yeniliyor, bol bol dinlenmeye vakit oluyor
e vücut besinini tam aldığı için hemen toparlanıyor..
oğlumun okulu olmasa şimdi de giderdim ama 15 tatili beklemek zorundayım..

ilk 3ay yola çıkmak biraz tehlikeli diyorlar.
birde mide bulantısı gibi sıkıcı bir durum var tabi..:KK37:

X