2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Evet güzel topigin guzel anneleri... benim de esiminde ailesinin yanında yaşadığımız için hastaneye ve eve ilk hafta gelenler tamam da seker lokum falan lohusa şerbeti ikramliklar olur zaten.
peki sonrasi benim muhtemelen 2 ay boyunca surekli gelen gidenim olur. Dolaba atabilecegim bayatlamayan seyler yapayım diyorum. Yoksa bebekle zor olur hazırlık yapmak. Tarif ve önerilerinizi bekliyorum :-)

Benim kimsem gelmeyecek taşınacağım zaten ama galiba mayıs annelerinde okumuştum. Kadıncağız iki kilo yaprak sardım attım dolaba demişti. Kek piştikten sonra dilimleyip koyan var. Böreği çiğ yada pişmiş olarak koyan var, tatlı tuzlu kurabiyeler aynı şekilde, poğaçalarda, sigara böreği de:nazar: Hatta yemek yapıp koyan bile varmış, büyük tip derin dondurucuları var herhalde:44: Benim dondurucuda, maydanoz, dondurma, köfte, kıyma, dereotu ve kırmızı-yeşil biber var yemeklik doğranmış. :KK1: Ha birde geçen gün limonu derin dondurucuya koyup tatlılara yemeklere rendeleyin diye okuduğumdan bir de limon var. :KK1:

O maydanozla dereotunun kokusu siniyor herşeye, o sebeple iki kere sarıp koyuyorum dondurmaları filan koku sinmesin diye. Birde buzluğun içine karbonat koydum kokuyu çeksin diye ama çok işe yarıyor mu bilemedim? :44: Fazla ekmeklerimi de koyuyorum arada o kadar:KK17:

Canım sen bence çok iyi bi anne olcaksın , sen bana diyosun ama ben de senin sabrına hayranım , bebeğin için katlanıyosun , aç gezdin hep biliyorum ama mükafatımız büyük olcak inşallah , bi şeyi yemek isteyip de yyememenin ne zor olduğunu bilirim bi ara karaciğerden rahatsızlanmıştım , yiyememiştim hiçbişii, çok zor , ama az kaldı ,
bence şekerin olmasına rağmen bebeğin çok da iri değil , baksana topikteki bi çok hamilenin bebeği iri , seninki de herkesinki kadar iri , aşırı bi irilik yok , doktorun kötü bişii demediyse bence hemşirenin lafını kularardı yapmalısın , sonuçta en iyi doktorun bilir , benim bi arkadaşımda şeker vardı gebelik şekeri , çok dikkat etmesine rağmen bebeği 34.haftada 4 kilo olarak doğdu ve çok sağlıklı bi bebekti , asıl iri bebek onunkiydi , düşünsene bizim bir hafta sonraki halimizde bebek 4 kilo, bizimkiler normal canım benim üzülme , sen elinden geleni çok iyi yaptın , daha ne yapıcaksın ki , gerisi Allaha kalmış , Allahım sağsalim bizi sağlıkla bebeklerimize kavuştursun , doktorun eğer sezeryan derse de üzülme canım , sağlıkla gelsinler de nasıl gelirse gelsinler diye düşün, en iyi doktorlarımız bilir...

Sağol canım, valla içime su serptin. Geçen gece kendimi kaybettim üzüntüden sonra baktım bebekte içeri de hıçkırıyor, ağladığını düşünüp daha çok kahroldum. Eşim zor teselli etti dediğim gibi. Az zamanımız kaldı hayırlısıyla bugün 33. haftada bitmiş olacak, eşimle ilk teste baktığımız günü hatırlıyorum çok yoğun duygular yaşamıştık. İlk kalp atışını duyduğumuzda da, cinsiyetini öğrendiğimizde de, amniyosentez sonucuna bakamayıp gözlerimi kapamıştım, eşim "normal normal" dediğinde gözyaşlarına boğulmuştum. İlk hareketlerini hissettiğimde de bir tuhaf olmuştum gene... Detaylı ultrasonda minik minik ağzı burnu elleri ayakları görünce de. Elimizden geleni yaptık dediğin gibi, gerisi Allahın takdiri. :nazar::nazar:

Ne oldu ya sıcaktan duygusal moda girdim iyice çıkamıyorum. :KK9:

Selam kizlar canlarim nasilsiz bugun biz iyiyiz hamd olsun kalp atisi duzelmis oglummun dr pazartesinne kadar daha iyi olur dedi insallah.. ama kasilmalarim var dun daha coktu 10 dk birdi gece hastaneye gitdiin altan muayine etdi bakti bebek asagda dedi erken dogum. pla bolir dedi. dun haraketleride azdi korktuk gece geldik eve oglum baya haraket etdi ..simdi pzt brkliyoruz

ewham yapmak istemiyorum ama bugun biraz azhareket edio bebikim galiba..yatiyorum suan kuduruyo olmasi gerekir normal sartlarda..

Benim kuzum da iki gündür az hareket ediyordu kendimi sktikca hareketlerinin azaldığını farkettim dün gobegimi seve seve konuştum oglusumla hemen hareket etmeye başladı bugün kıpır kipir. Konuşmuyorum diye küsüyomus sanırım :KK70:

Hareket ediyor ama değil mi. ..benimde tansiyondan dolayı doktor hareketlerini takip et dedi sanki o günden beri az ediyor...sağ olsun bebem sağ tarafa pek vurur şimdi dokununca sallıyor

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .
ay basladi cok sukur..dr dun istirahat et dedi diye yatiyorym cocuk uyumus galiba:) azicik is yaptim hareketkendi :)anasinin kurtlu hallerine alismis sipam heralde:)

Selam kizlar canlarim nasilsiz bugun biz iyiyiz hamd olsun kalp atisi duzelmis oglummun dr pazartesinne kadar daha iyi olur dedi insallah.. ama kasilmalarim var dun daha coktu 10 dk birdi gece hastaneye gitdiin altan muayine etdi bakti bebek asagda dedi erken dogum. pla bolir dedi. dun haraketleride azdi korktuk gece geldik eve oglum baya haraket etdi ..simdi pzt brkliyoruz
kalp atislarinin duzene girmesine cok sewindum..erken dofum olmaz insallah..
Benim kuzum da iki gündür az hareket ediyordu kendimi sktikca hareketlerinin azaldığını farkettim dün gobegimi seve seve konuştum oglusumla hemen hareket etmeye başladı bugün kıpır kipir. Konuşmuyorum diye küsüyomus sanırım :KK70:
haklisun kafamiz orda olynca stresyapiyoruz galuba..

Canım derin dondurucun varsa pogaca borek kurabiye tarzı seyler yapıp buzdolabı posetletine az miktarlarda koyup saklayabilirsin firinda isitirsin tatları falan güzel oluyo ben hep atiyorum dolaba

canim ben borek kek kurabiye yapip aticam buzluga

Börek ben de cok sik atarım ama kek kurabiye denemedim hic atmayı.yoksa şöyle 2 kalıp kek yapsam dilimlesem atsam olur yani

Börek ben de cok sik atarım ama kek kurabiye denemedim hic atmayı.yoksa şöyle 2 kalıp kek yapsam dilimlesem atsam olur yani

olur hayatım yumuş yumuş tazecik çıkıyo.bazen artan keki atıyorum dilimleyip bazen bütün halde atıyorum.kendi halinde mutfağında çözünsün fırına filan atma tekrar..

$2014-07-12 13.57.15.jpg $2014-07-12 13.43.54.jpg

kuzu anaları bunlar da oğluşumun bebek şekeri we hastane lokum kutusu prototipleri:) taze taze yeni çıktı:)
:KK16:

Merhaba kızlar. Aranıza yeni katildim. 36+3deyiz bizde kizimla. Çok yalnizim. Aile yanima gelemiyor. Eşim cok yogun çalışıyor. Daha bebegimin eksiklerini tamamlamadik. Dohum cantam hazir değil. Ve hepsinden önemlisi nerde dogum yapacagik belli degil. Ve beni tesellinedecek cesarrtlendirecek kimse yok. Şunu yap bunu yap diyecek kimse yok. Öyle bunladim ki. Uykuya verdim kendimi. Gece sabaha kadar zombi gibi oturup aksa kadar uyuyorum. Nasıl olursunuz bilmiyorum ama bana destek olur musunuz:/

İyi hadi sevindim canım , bol bol yat dinlen , erken gelmesin oğluşun inşallah...

Merhaba kızlar. Aranıza yeni katildim. 36+3deyiz bizde kizimla. Çok yalnizim. Aile yanima gelemiyor. Eşim cok yogun çalışıyor. Daha bebegimin eksiklerini tamamlamadik. Dohum cantam hazir değil. Ve hepsinden önemlisi nerde dogum yapacagik belli degil. Ve beni tesellinedecek cesarrtlendirecek kimse yok. Şunu yap bunu yap diyecek kimse yok. Öyle bunladim ki. Uykuya verdim kendimi. Gece sabaha kadar zombi gibi oturup aksa kadar uyuyorum. Nasıl olursunuz bilmiyorum ama bana destek olur musunuz:/

Oluruz oluruz kız rahat ol , senin haftan baya ilerlemiş , bence bugün gündüz uyuma ve hastane çantanı hazırla , burda herkes hazırladı , zor bişii değil kendin yapabilirsin , burda çoğu kişi kendi hazırladı aileye ihtiyaç yok canını sıkma , sormak istediklerine cevap veririz herşeyi yazıp sorabilirsin bize canım...

hoşgeldin öncelikle..haftan iyice ilerlemiş senin de yakın inşallah yawrunu kucağına alman..ilk olarak olumsuz herşeyi bi kenara bırakıp göbüşündeki o miss kokuluya odaklan annesi..onu öpüp koklıycağın anları düşün we kendini motiwe et lütfen..ayrıca şimdiden gece uykusuz kalıp wücudunu da kendini de yıpratma..ailenin gelemiycek olması zor we eşinin yoğun olması ama unutma sen ona yetersin..kızımı zor şartlarda büyüttüm eşimin yüzünü bile göremiyodum yoğunluktan..ama inanılmaz bi bağ war kızımla aramda.. biz sana şunu yap bunu yap deriz merak etme sen:)) sıcaklar çok arttı ama ya sbh erken saatlerde yada akşam üzerleri bian önce eksikleri tamamla artık..sonra bi güzel yıka ütüle hazırlan annesi..37nin içindesin az diil..moralsizlik yok unutma karamsarları döwüyoruz biz burda:KK34:

hoşgeldin öncelikle..haftan iyice ilerlemiş senin de yakın inşallah yawrunu kucağına alman..ilk olarak olumsuz herşeyi bi kenara bırakıp göbüşündeki o miss kokuluya oda.onu öpüp koklıycağın anları düşün we kendini motiwe et lütfen..ayrıca şimdiden gece uykusuz kalıp wücudunu da kendini de yıpratma..ailenin gelemiycek olması zor we eşinin yoğun olması ama unutma sen ona yetersin..kızımı zor şartlarda büyüttüm eşimin yüzünü bile göremiyodum yoğunluktan..ama inanılmaz bi bağ war kızımla aramda.. biz sana şunu yap bunu yap deriz merak etme sen:)) sıcaklar çok arttı ama ya sbh erken saatlerde yada akşam üzerleri bian önce eksikleri tamamla artık..sonra bi güzel yıka ütüle hazırlan annesi..37nin içindesin az diil..moralsizlik yok unutma karamsarları döwüyoruz biz burda:KK34:

Işte buna ihtiyacım var benim.birileri benimle konussun. Hadi kaldir poponi desin:) cok teşekkür ederim zuzuu. Bekliyorum onu yap bunu yap demelerinizi. Evet artik farkindayim. Karamsarligi birakmam gerektiğini. Harekete gecmek icin tekmeye ihtiyacim var:KK1:

Mu
Oluruz oluruz kız rahat ol , senin haftan baya ilerlemiş , bence bugün gündüz uyuma ve hastane çantanı hazırla , burda herkes hazırladı , zor bişii değil kendin yapabilirsin , burda çoğu kişi kendi hazırladı aileye ihtiyaç yok canını sıkma , sormak istediklerine cevap veririz herşeyi yazıp sorabilirsin bize canım...

Hazirliycam hazirlamasina da. Daha icinin eksiklerini tamamlamadim ki.netten ne koymaliyom.ne hazirlmaliyim diye baktim epey.ama okadar teferruatli ki hersey. Ayin 15i gelsin hastane çıkışıyla benim pjamami alicam. Baska ne koymaliyim cantaya? Ayrica cok cok teşekkür ederim benimle ilgilendiğiniz için.

Işte buna ihtiyacım var benim.birileri benimle konussun. Hadi kaldir poponi desin:) cok teşekkür ederim zuzuu. Bekliyorum onu yap bunu yap demelerinizi. Evet artik farkindayim. Karamsarligi birakmam gerektiğini. Harekete gecmek icin tekmeye ihtiyacim var:KK1:

rica ederim :KK49: burda birbirimize destek olmak için warız..takıl bize bak ne dert kalıo ne tasa:KK34: :13:

X