2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Mu

Hazirliycam hazirlamasina da. Daha icinin eksiklerini tamamlamadim ki.netten ne koymaliyom.ne hazirlmaliyim diye baktim epey.ama okadar teferruatli ki hersey. Ayin 15i gelsin hastane çıkışıyla benim pjamami alicam. Baska ne koymaliyim cantaya? Ayrica cok cok teşekkür ederim benimle ilgilendiğiniz için.

Bebek için:
1-iki tane hastane çıkışı
2-iç zıbın üç dört tane
3-pişik kremi
4-iki tane penye battaniye
5-ağız mendili
6-alt değiştirme örtüsü
7-alt değiştirme bezi
8-bieron ve emzik
Anne için:
1-gecelik ve pijama
2-orkid
3-hasta bezi
4-çorap
5-terlik
6-havlu
7-göğüs ucu kremi ve göğüs pedi
8-yüksek belli külot ve emzirme sütyeni
aklıma gelenler bunlar şimdilik...

Bebek için:
2-iç zıbın üç dört tane
3-pişik kremi
5-ağız mendili
6-alt değiştirme örtüsü
7-alt değiştirme bezi
8-bieron ve emzik
Anne için:
1-gecelik ve pijama
2-orkid
3-hasta bezi
4-çorap
5-terlik
6-havlu
bebişin ayağına penye patik yada çorap da koyalım ayakları üşür..bi de enn önemlisiii bebek beziiii:)

Bebek için:
2-iç zıbın üç dört tane
3-pişik kremi
5-ağız mendili
6-alt değiştirme örtüsü
7-alt değiştirme bezi
8-bieron ve emzik
Anne için:
1-gecelik ve pijama
2-orkid
3-hasta bezi
4-çorap
5-terlik
6-havlu

ayy su mubarek gunde allah razi olsun sizden. Bu ic zibin dediginiz şey citcitli bady mi yoksa hani böyle yanlardan baglamali gomlek gibi bisiy var ondan mi?

Merhaba Kızlar,

Şimdi kontrolden geldik, bebek baya aşağıda dedi doktor. 2250 gram olmuş kızım. ama göbek çevresi 2 hafta geri dedi. başı ve kemıklerı boyu haftasıyla uyumlu gobek cevresı zayıfmıs. 2 haftada 450 gram almış. Rahim boyu iyi suyuda iyi fakat erken doğuma karşı ciger geliştirici igne ıle pruloton depor ıgne verdi kafam karıstı benım bu zamana kadar erken dogum rıskım yoktu ama sımdı nedne boyle oldu :KK43: mıyom var bıde bende offf kızlar erken dogmaz demı ???? ara ara belim ağrıo ama öle sancımda yok poffff

hastaneden geldik biraz önce...bugün itibari ile doğum iznine ayrılmış bulunuyoruz... hayırlısı olur inşallah... hava çok sıcak hastanede sıra beklemediğimiz halde o kadar yorulduk ki eşim uyuyakaldı geldiğimiz gibi... Allah sıcaklarda yardımcımız olsun: ramazanda hamile olmayanlar bile yorgun... bebeğimizin kilosu ve boyu bir hafta ileriden gidiyor... acaba bebek bir hafta önce mi gelecek dünyaya... insan merak ediyor işte... zaten bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içerisinde doğuyormuş... sağlıkla ve hayırlısıyla doğsunlar da inşAllah... ama insan merak etmeden de edemiyor... hala bebeğin kıyafetlerini yıkamadım... hiç bir işe yetişemiyorum... işleri bölüp yapıyım diyorum hep ev işi yapıp duruyorum sıra bebekle ilgili işlere hiç gelemiyor bile...:KK25:

hastaneden geldik biraz önce...bugün itibari ile doğum iznine ayrılmış bulunuyoruz... hayırlısı olur inşallah... hava çok sıcak hastanede sıra beklemediğimiz halde o kadar yorulduk ki eşim uyuyakaldı geldiğimiz gibi... Allah sıcaklarda yardımcımız olsun: ramazanda hamile olmayanlar bile yorgun... bebeğimizin kilosu ve boyu bir hafta ileriden gidiyor... acaba bebek bir hafta önce mi gelecek dünyaya... insan merak ediyor işte... zaten bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içerisinde doğuyormuş... sağlıkla ve hayırlısıyla doğsunlar da inşAllah... ama insan merak etmeden de edemiyor... hala bebeğin kıyafetlerini yıkamadım... hiç bir işe yetişemiyorum... işleri bölüp yapıyım diyorum hep ev işi yapıp duruyorum sıra bebekle ilgili işlere hiç gelemiyor bile...:KK25:

canım bebeğin başı çok aşağıda dedimi doktor,? bana öyle dedı bıraz once bende doktordan geldım akcıger gelıstırıcı yaptı moralım bozuk cok . daha 34+5 deyiz offf :KK43:

Merhaba Kızlar,

Şimdi kontrolden geldik, bebek baya aşağıda dedi doktor. 2250 gram olmuş kızım. ama göbek çevresi 2 hafta geri dedi. başı ve kemıklerı boyu haftasıyla uyumlu gobek cevresı zayıfmıs. 2 haftada 450 gram almış. Rahim boyu iyi suyuda iyi fakat erken doğuma karşı ciger geliştirici igne ıle pruloton depor ıgne verdi kafam karıstı benım bu zamana kadar erken dogum rıskım yoktu ama sımdı nedne boyle oldu :KK43: mıyom var bıde bende offf kızlar erken dogmaz demı ???? ara ara belim ağrıo ama öle sancımda yok poffff

Canım endişelenme , riskli haftaları atlatmışsın 35.haftadasın , inşallah zamanında doğar bebeğin ama erken doğsa bile bu haftalarda herhangi bi risk yok, bunu dün söyledi doktorum bana...

Canım endişelenme , riskli haftaları atlatmışsın 35.haftadasın , inşallah zamanında doğar bebeğin ama erken doğsa bile bu haftalarda herhangi bi risk yok, bunu dün söyledi doktorum bana...

34+4 deyim cnm bebegın gobek cevresı haftasından 2 hafta geri ama boyu ve kafa capı normal haftasıyla uyumlu, nolur dua edin erken dogmasın kızım çok korkuyorum. :KK43:((

canım bebeğin başı çok aşağıda dedimi doktor,? bana öyle dedı bıraz once bende doktordan geldım akcıger gelıstırıcı yaptı moralım bozuk cok . daha 34+5 deyiz offf :KK43:

Bebeğin başı aşağıda mi yoksa doğum kanalına mı girdi. ..ikisi farklı 25.haftadan beri aşağıda demek seninki farklı canım...canım zaten sen 35 tesin yani iki gün kalmış 37 den sonra normal başlıyor işte merak etme güzelim beklenen doğum tarihinde gelen bebek çok az

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

34+4 deyim cnm bebegın gobek cevresı haftasından 2 hafta geri ama boyu ve kafa capı normal haftasıyla uyumlu, nolur dua edin erken dogmasın kızım çok korkuyorum. :KK43:((

Arkadasim oncelikle kendini strese hic sokma bebegin kafasi asagiya inmisse kendini yorma uzan o zaman bebegine Allah'in izniyle birsey olmaz. Benim bebegimin kafasi 26. Haftamdan beri pelviste duruyor. Suan 35+3 deyim dogum kanalina indi kafasi. 9 haftada inmis kafasi kanala oyle dusun. Ama tabi ben surekli yattim onun etkisi cok. Benimde bebeginin karin ve femur kemigi 2 hafta geri. Hic kafama takmiyorum. Mevlam ne eylerse guzel eyler oyle dusun. Sonucta biz elimizden geleni yapiyoruz. Stres olma hic erken dogumu tetikler.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bebeğin başı aşağıda mi yoksa doğum kanalına mı girdi. ..ikisi farklı 25.haftadan beri aşağıda demek seninki farklı canım...canım zaten sen 35 tesin yani iki gün kalmış 37 den sonra normal başlıyor işte merak etme güzelim beklenen doğum tarihinde gelen bebek çok az

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

bebegın bası baya asagı ınnmıs dedı doktor kanalda demedı 3 5 gune dogururmuyum dedım yok dedıama ıgneler pruloton depot cıger gelıstırıcı falan panık ettı benı:KK43:

Merhaba Kızlar,

Canım erken olsa bile o zamana kadar bebek gelişimini tamamlamış oluyor, canını sıkma hiç. Doktor bebek aşağıda demiş ya, sen hareketlerinden hissetmiş miydin aşağıda olduğunu ? Ben de 36. haftamın son günündeyim, iki gündür bebeğin ellerini karnımın baya aşağısında hissediyorum. Daha önce hiç bu kadar aşağıda hissetmemiştim. Doktor kontrolümüze de daha var, merak içerisindeyim acaba bebek gelme hazırlıkları mı yapıyor? :18:

Canım erken olsa bile o zamana kadar bebek gelişimini tamamlamış oluyor, canını sıkma hiç. Doktor bebek aşağıda demiş ya, sen hareketlerinden hissetmiş miydin aşağıda olduğunu ? Ben de 36. haftamın son günündeyim, iki gündür bebeğin ellerini karnımın baya aşağısında hissediyorum. Daha önce hiç bu kadar aşağıda hissetmemiştim. Doktor kontrolümüze de daha var, merak içerisindeyim acaba bebek gelme hazırlıkları mı yapıyor? :18:

ınsallah gelmez cnm hemen... vallahi ben sadece kafayı asagıda baskı seklınde hıssetmıstım hala hıssedıyorum. seninkide yavas yavas ınıyor olabılır 36 yı bıtırmıssın cok sukur. Benı endıselendıren gobek cevresının 2 hafta gerı olması :KK43:

Çok garip bir sorunum var eve fare girmiş doğalgaz borularından hemde 6.kattayim çok sinirlerim yeni temizlik yaptık birşey yoktu yeni girmiş.yerinin biliyoruz ama ufacık yeallrlerek giriyor.nasıl çı:karacağız ya çok kötüyüm :KK5:

Merhaba kızlar. Aranıza yeni katildim. 36+3deyiz bizde kizimla. Çok yalnizim. Aile yanima gelemiyor. Eşim cok yogun çalışıyor. Daha bebegimin eksiklerini tamamlamadik. Dohum cantam hazir değil. Ve hepsinden önemlisi nerde dogum yapacagik belli degil. Ve beni tesellinedecek cesarrtlendirecek kimse yok. Şunu yap bunu yap diyecek kimse yok. Öyle bunladim ki. Uykuya verdim kendimi. Gece sabaha kadar zombi gibi oturup aksa kadar uyuyorum. Nasıl olursunuz bilmiyorum ama bana destek olur musunuz:/

kim demiş yalnızsın diye biz varız:emir_bebek: herkes aklına takılanı sorar sıkıntılarını sevinçlerini paylaşır burda sıkma canını :KK49: minnaklarımıza kavuşmamıza az kaldııı:KK52:

ınsallah gelmez cnm hemen... vallahi ben sadece kafayı asagıda baskı seklınde hıssetmıstım hala hıssedıyorum. seninkide yavas yavas ınıyor olabılır 36 yı bıtırmıssın cok sukur. Benı endıselendıren gobek cevresının 2 hafta gerı olması :KK43:

Ölçümlerde sapma olabiliyor canım, çok kilolu denenler ufacık, geri denenler gayet normal doğabiliyor. Zaten bebekler prematüre bile doğsa kendilerini çok çabuk toparlıyorlar. Allah sağlık versin de kucağımıza sağ sağlim alalım inşallah.

selam kızlar.. bizde bugün doktordan geldik.. herşey normal dedi doktorumuz.. 36.haftamızdayız.. haftaya gel raporunu yazalım dedi.. inşallah raporu alıp evde kalana kadar doğurmam. ertık her an gelecekmiş gibi geliyor bana.. kafamız aşağıdaymış öyle dedi doktor. bu aralar sürekli göğsümün altında taş gibi oluyo kızım.. bazen aşağı doğru sanki çıkmak ister gibi baskı yapıyor.. ilk bebeğim olduğundan çok endişeliyim nasıl olacak,belirtiler neler olur.. içimde bi korku var..kafam karma karışık... inşallah sağ salim alırız bebeklerimizi kucağımıza..

bebegın bası baya asagı ınnmıs dedı doktor kanalda demedı 3 5 gune dogururmuyum dedım yok dedıama ıgneler pruloton depot cıger gelıstırıcı falan panık ettı benı:KK43:

Canım çok riskli bir hareket yapmazsan uzun sürevayakta kalmazsan bişey olmaz ihsallah .arkadaşların da dediği gibi 35 bitirmek üzerisin şurda bir iki hafta dikkat etmen gerekiyor sonrasında doğarsada vaktinde doğmuş say.karnın kendini boş yere yıpratıp üzme sakin rahat ol keyfine bak:21::21::21:

X