2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bu pastörize süt olayını daha önce de burda konuştuk ben doktoruma gebeliğimin başında sordum pastörize içeceksin dedi ama bi arkadaşa da tam tersi kendin süt alıp yoğurt yap dedi Dr. Gebeliğimin başında bana drun dediği günde 3 porsiyon süt ve süt ürünü tüket. Bebek elbette Allah'ın izniyle gelişiyor ama bu sırada annenin depolardan yiyor o depolar boşalınca Allah muhafaza ilerde bizi etkileyebilir. Her doğumda bir diş gider derler ya yanlış aslında o anneler depoları bitirdi hamişken ondan sonra acısı diş kaybı olarak çıktı.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

doğru diyorsun zaten ikinci ayda kanal tedavisi oldum, dişim kırıldı... dişçimin eli hafifti kendisi de yeni doğum yaptiğindan hassas davrandı, ama uyuşturmadan yaptı. (biraz acı eşiğim yüksek sanırım) süt ürünleri için zorluyorum kendimi ama 3 öğün değil :KK43: et de pek yemedim hep tatli abur cubur istedi canım... :emir_bebek:

Size nst den baglaniyorum:) kzimi gordum 2500 olmus cok sukur gelisim geriligi kalmamis cok mutluyummm . 25 temmuza gunumuzu verdi doktor amcamiz :) 2 hafta sonra bu saatler kavusmus olacagim allahin izniyle yavruma:)

Size nst den baglaniyorum:) kzimi gordum 2500 olmus cok sukur gelisim geriligi kalmamis cok mutluyummm . 25 temmuza gunumuzu verdi doktor amcamiz :) 2 hafta sonra bu saatler kavusmus olacagim allahin izniyle yavruma:)

ooo süper doğum var yani aman Allahım çok heycanlı..Allah sağlıkla kavusmayı nasip etsin...

Allahhhh çok heyecanlı yaaa 2 hafta sonra bebişine kavuşuyorsun demekkk:emir_bebek::nazar::nazar::emir_bebek:canım gözün aydın.Sağ salim alırsın kucağına inşallah.Sende mi sezeryan olacaksın ?

Evet değerli arkadaşlarım,sizlerden bir konuda yardım istiyorum.

Malum son viraja girmiş sayılırız.Artık ben,bebişim için hediyelik,ikramlık vs ile uğraşmak istiyorum.Bazı arkadaşlarımız bu konularda yaptıkları şeyleri geçmiş vakitlerde paylaştılar.Fakat ben birkaç kez geriye gidip incelemek istedim.Çok fazla mesaj olduğu için tıkandım,yoruldum ulaşamadım.Velhasıl diyeceğim şudur ki:siz bebekleriniz için totalde neler yaptınız ya da yapacaksınız? Bir de yaptığınız şeyler varsa örnek olarak paylaşır mısınız?

Benim kendimce planım şu şekilde(yönlendirilmeye açığım):Hastanede dağıtmak için çikolata-şeker,bebek şekeri ikramı düşünüyorum.Bana gelecekler eşimin birkaç akrabası ve iş yerinden arkadaşlar.Yaşadığım şehirde hiç akrabam yok malesef :KK43: O yüzden az misafirim olacak gibi geliyor.
Canım benim de pek akrabam burda yok ama özellikle bize anı kalsın diye yaptırdım ben tembel olduğum için netten beğendik eşimle elmassekerleme diye bir siteden 50 adet bebek şekeri kapı süsü ve araba şeklinde olan şeker koyma sepeti aldım bir de ogrenciligimden beri tugba kuruyemisin lokumlarini çok begenirim ordan lokum aldık

Gözün aydın canım hayirlisyla kucağına al inşallah

28 + 1 haftalik hamileyim..bebegim donmemis henuz...kacinci haftada doner acaba sizinki kacinci haftada dondu..normal dogum istiyorum...:KK43:

doğru diyorsun zaten ikinci ayda kanal tedavisi oldum, dişim kırıldı... dişçimin eli hafifti kendisi de yeni doğum yaptiğindan hassas davrandı, ama uyuşturmadan yaptı. (biraz acı eşiğim yüksek sanırım) süt ürünleri için zorluyorum kendimi ama 3 öğün değil :KK43: et de pek yemedim hep tatli abur cubur istedi canım... :emir_bebek:

Bugünden itibaren sağlıklı beslen canım😊daha bebişko içinde geç kalmadın

Inslah hakkimizda hayirlisi olsun ...doktr doner dedimi acaba benim topikte hemen hemen hepsinin bebisleri donmus darisi bize olur inslah

ben 10 gün önce gördüm 32.haftam bitiyordu, konusu bile geçmedi ama bebiş kafası yanda dedi. ben merak da etmedim. döner tabi ki 34'den sonra önemli sanırım. ama son hafta bile dönen var. bizde yeni konusu olmaya başladı baş dönmesinin :) siz hızlı çıkmışsınız :KK76:

canım hayırlı olsun..
ama çizelgende 9 ağustos görünüyor 25 erken değil mi?
umarım bir prıblem yoktur?

Ay maşallah maşalah çok sevindik canım. Allah sağlıkla kucağına alıp büyütmeyi nasip etsin

ben 10 gün önce gördüm 32.haftam bitiyordu, konusu bile geçmedi ama bebiş kafası yanda dedi. ben merak da etmedim. döner tabi ki 34'den sonra önemli sanırım. ama son hafta bile dönen var. bizde yeni konusu olmaya başladı baş dönmesinin :) siz hızlı çıkmışsınız :KK76:

Himmm evet biz biraz hizliyiz :))) biraz teselli oldum acikcasi tesk e ..:KK16:insah saglikla aliriz bebislerimizi kucagimizaaa:KK8:

28 + 1 haftalik hamileyim..bebegim donmemis henuz...kacinci haftada doner acaba sizinki kacinci haftada dondu..normal dogum istiyorum...:KK43:

Canım o belli olmaz ki. Bizim oğlan 22.haftada başaşağı durmaya başladı 34. haftadayım hala öyle çok şükür. Ben de normal istiyorum. Ama arkadaşım internette bebeğin dönmesi için bazı egzersizler olduğunu söylemişti hatta yapıyordu. Onun bebeği 41.haftada doğdu ve neredeyse son 2 hafta kala döndü aşağı. Doktoruna bir danış istersen. O yaptı doktoruyla o egzersizlerden.

:KK52: ayçaa cansın yaaaaa
ben de gelen biri olduğunda gidecek ve yine bebekle yalnız kalıcam diye ağlıyordum.gece gündüz hep salya sümük.psikolojim berbat olmuştu.
evet dediğin gibi şimdi oğlum da büyük,inşallah aynı sıkıntıları bunlarda yaşamayız.kredimi doldurdum ben huysuz bir bebek büyüttüm diyorum.ağlamayan,aralıksız saatlerce uyuyan,gazsız,iştahlı bir bebek,bol sütlü bir lohusalık istiyorum bu sefer çok şey mi istiyorum sanki dimi ama:26::KK49:

aslaa çok değil hakkın olanı istiyorsun :KK49::KK49:

arkadaşlar doğum yapmaktan ne şekilde olursa olsun hepimiz korkuyoruz evet...
ama bende bu konuda bişeyler yazmak istedim..
ben sezeryanla doğum yaptım ve dayanılmıcak gibi bişey yaşamadım çok şükür..
sonuçta insanlar kalp, beyin ameliyatı oluyorlar sezeryan onların yanında hiç..
ama normal doğumdan korkup sanki sezeryan hiç acısız, hiç sancısız gibi beklemekte çok yersiz..
her ikisininde zorlukları var..
fazla takmamak gerek..
insan mecbur kalınca sezeryan oluyor ama mecbur değilseniz normal doğum şansınızı deneyin..
ben bu sefer istedim ama dr.um kabul etmedi..
benimde şuan özel ssvd yaptıranlara yetecek gücüm yok mecburen yine sezeryan olcam..
ALLAH ne şekilde olursa olsun, o yolda kimseyi oyalamasın herkese kolay doğumlar nasip etsin :KK16::KK16::KK16:

hadi bakalııııımm hayırlısıyla inşallah.o zaman 38 haftalık mı olmuş olacaksın? 3'ü geçer mi acaba kilosu

Canım o belli olmaz ki. Bizim oğlan 22.haftada başaşağı durmaya başladı 34. haftadayım hala öyle çok şükür. Ben de normal istiyorum. Ama arkadaşım internette bebeğin dönmesi için bazı egzersizler olduğunu söylemişti hatta yapıyordu. Onun bebeği 41.haftada doğdu ve neredeyse son 2 hafta kala döndü aşağı. Doktoruna bir danış istersen. O yaptı doktoruyla o egzersizlerden.

Evet haklisin kismet isi...doktr la konusayim ama inslah birdaha ki gidisimde donmus olur..

X