2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

boyle huzursuzum gicik bir durumdayim.hava sicak bunaldimmmmm.nereye yatsam biryerlerim agriyor rahat edemiyorum.ve cok sert bir karnim var yani hamileligimin basindan beri tas gibi.gergin ve sert herkesin boylemi bilmiyorum..daha kontrolume var..doktorumu sevemedim soguk byz gibi.yani arayamiyorum aklima bisey takilinca.herkese sinir oluyorum konusmuyorum odamda kitap okuyorum sadece yatiyrm yemek yapasim yok..ugfffff bunaldimmmm.gicik olmus hissesiyorum.dus aldim yine yapis yapisim bu ne sicak ya.uyuyamiyorum hersey berbat sinir bozucu.

Dur canım ya aynen öyleyiz artık..benim karnimda sertleşme oluyor bir yana toplanma oluyor nefes alamıyorum valla çok olmaması lazım dedi ama oluyor sağa yatıyorum yok bebeğe zararlı damarlar filan, sola yat artık bi hoş oldum sırt üstü iyi oluyor ama ondada kalamiyorum... hava desen sıcak mi sıcak duş al aynısı pis gibi hissediyorum... aman az yağmur yağsa serinlese heryer. ..

Kizlar desteginiz icin cok tesekkur ederim bugun yine gitdik doktora serilum taktilar ilac verdiler lkslp atisini yeniden dinlemmek icin pazartesini bekliyicem oyle dedi cunki doktor.. dua edin insallah pazartesi hersey yoluna girdi der doktorum

Dualarımız seninle canım , inşallah pazartesi doktorundan hayırlı güzel haberler alırsın...

Ben de normal istiyorum canım ama doktora son kontrolde sordum daha belli olmaz demeye getirdi.. İnşalah hepimiz için en hayırlı doğum şekli neyse Rabbim onu nasip etsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

amin canım amin benim doktor da kesin birşey söylemiyor zaen ben de ona bırakacağım.. bebeğin kafası iriyse bebek iriyse normal doğumu zorlaştıracak bir durum varsa riske girmek istemiyorum.. Hakkımıza en hayırlısı olsun Allahım bebeklerimiz sağlıkla kucağımıza alalım...

İnsan o panikle ne yapsın işte basıyor jileti. Bende bir kez suyum geldi diye panikle gittim hastaneye, neyseki yanlış alarmdı çoğumuzun ki gibi.
2950'mi olmuş bebiş? Peki ciğerleri filan gelişmiş olacak mı erkenden alınırsa? Ne diyor doktorun çok merak ediyorum... Birde başka doktorlara da muayene oldun değil mi? Bu doktorun tek değildi?

Ben devlet hastanesine gidiyorum, 4-5 doktor var her defasında başkası denk geliyor. Bu hafta kontrolümde 2390 gr. dedi, halbuki iiki hafta önce gittiğimde 1790 gr'dı sadece... İkisinden biri yanlış ölçtü ama hangisi bilmiyorum. Neyse doktora tam soru soracaktım, kapıdan iki tane hastane personeli geldi gülüşerek doktoru alıp götürdüler. Soramadım hiç birşey gıcık oldum kadınlara :KK47::KK47:

Bugün havadanmıdır bilmiyorum, böyle bir mutsuz güçsüz hissediyorum kendimi. Zaten bugün konudaki herkes bir karamsar, bir tuhaf. Moralimizi düzeltelim ve kendimize gelelim valla bu psikoloji ile lohusa olayına girilmez perişan oluruz.:KK5::18:

sorma bastım jileti pişmanım ama elimde değildi.ciğerleri için gecen hafta iğne yapıldı salı gunude 2.si ypılcak canım. bugün kendi doktoruma gıttım bayramdan hafta sonra dedi yani 37-38de alıcak herhalde. doktorum çok iyi guvenim tam canım. 2950 dedi dun akşam acildeki doktor kendi doktorum bugun 2850 dedi .

havalar cidden sıklat bunaldık allah yardımcımız olsun.:KK49::KK49::KK49:

sorma bastım jileti pişmanım ama elimde değildi.ciğerleri için gecen hafta iğne yapıldı salı gunude 2.si ypılcak canım. bugün kendi doktoruma gıttım bayramdan hafta sonra dedi yani 37-38de alıcak herhalde. doktorum çok iyi guvenim tam canım. 2950 dedi dun akşam acildeki doktor kendi doktorum bugun 2850 dedi .

havalar cidden sıklat bunaldık allah yardımcımız olsun.:KK49::KK49::KK49:

Canim geçmiş olsun kaç haftaliksin...Bebeğin ciğerleri tam ne zaman gelişiyor. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canim geçmiş olsun kaç haftaliksin...Bebeğin ciğerleri tam ne zaman gelişiyor. .

33.haftamdayım.. tam olarak bilmesemde en son akciğerler gelişiyor. benimki demekki doktoruma gore gelişmemişki iğne vuruldum ne olur ne olmaz diye tatlım.

boyle huzursuzum gicik bir durumdayim.hava sicak bunaldimmmmm.nereye yatsam biryerlerim agriyor rahat edemiyorum.ve cok sert bir karnim var yani hamileligimin basindan beri tas gibi.gergin ve sert herkesin boylemi bilmiyorum..daha kontrolume var..doktorumu sevemedim soguk byz gibi.yani arayamiyorum aklima bisey takilinca.herkese sinir oluyorum konusmuyorum odamda kitap okuyorum sadece yatiyrm yemek yapasim yok..ugfffff bunaldimmmm.gicik olmus hissesiyorum.dus aldim yine yapis yapisim bu ne sicak ya.uyuyamiyorum hersey berbat sinir bozucu.

ben de çok bunaldım 1 haftadır eşim rahatsız raporlu işe gitmiyor sürekli dipdibeyiz sürekli yemek yapıyorum yine de mennun olmuyor yetmiyor hep bir şeyler daha yemek istiyor sıcaktan ölüyorum çalışmak en güzeli herkes için bence :KK1:

33.haftamdayım.. tam olarak bilmesemde en son akciğerler gelişiyor. benimki demekki doktoruma gore gelişmemişki iğne vuruldum ne olur ne olmaz diye tatlım.

Geçmiş olsun canım evet bende gebelik haftalarini okurken gördüm 34.haftada gelişimi tamamlıyormus diye o yüzden sordum. Erken doğum riskin mi var. .

ben de çok bunaldım 1 haftadır eşim rahatsız raporlu işe gitmiyor sürekli dipdibeyiz sürekli yemek yapıyorum yine de mennun olmuyor yetmiyor hep bir şeyler daha yemek istiyor sıcaktan ölüyorum çalışmak en güzeli herkes için bence :KK1:

Bizde eşimle kanka olduk...yapışık ikiz gibiyiz. .. Adanada da işten gelir çıkmazdi tek hep birlikteydik ama markete filan giderdi yalnız bazen,şimdi ailesiyle kalıyoruz dışarı ondan başka kimseyle çıkmıyorum ,işten gelip benle uzun yürür adamın hali kalmadı zayıftı kurudu , artık oda sıkıldı ama ne yapayım...kendi evimde olsam böyle olmazdı. ..evlendiğimizden beri hemen hemen böyle ama şuanda daha sıkıcı sanırım kendi memleketinde ve hiç çıkmıyor...

Bizde eşimle kanka olduk...yapışık ikiz gibiyiz. .. Adanada da işten gelir çıkmazdi tek hep birlikteydik ama markete filan giderdi yalnız bazen,şimdi ailesiyle kalıyoruz dışarı ondan başka kimseyle çıkmıyorum ,işten gelip benle uzun yürür adamın hali kalmadı zayıftı kurudu , artık oda sıkıldı ama ne yapayım...kendi evimde olsam böyle olmazdı. ..evlendiğimizden beri hemen hemen böyle ama şuanda daha sıkıcı sanırım kendi memleketinde ve hiç çıkmıyor...

ay ben çık diyorum da gönderemiyorum gerçi gitse bu seferde nerede geziyor ne yapıyor diye kafayı yerdim :KK53: bu kocaların yaptığı doğru bir şey yok işte her yaptıkları yanlış :KK70:

• Beğen
Reactions: 2k1
Geçmiş olsun canım evet bende gebelik haftalarini okurken gördüm 34.haftada gelişimi tamamlıyormus diye o yüzden sordum. Erken doğum riskin mi var. .

şuan yok.. tabi bebek aniden geliyorum demezse. yanlız bebeğim biraz önde ayaklarımın damarlarındadsa sorun var o yuzden sezeryan olcaz e oda 2 hafta önce alınıyor bnm bebekte 2 hafta önde derken anlıyacagın bayramdan sonraki hafta olucak gıbı. ben 8.8.14 istiyorummmm

kesinlikle normal doğum en iyisi ama bu aralar izledim de doğum videolarını cok korkunc görünüyor ya:KK43:( ben ağda yaparken bile cığlık cığlıga kalıyorum ona nasıl dayanırım hiç bilmiyorum umudum epidural yani.. tuvalet cok sıkıntılı özellikle sabahları ve gece yarısı yataktan zor yetişiyorum ağrı sızıyla yani.. pozisyon alması cok iyi olmuş senin bebişin akıllıymış:) benim o derdim var sürekli başı yukarıda hala aşağı inmedi umarım bu gittigimde inmiştir ama sanmıyorum elime geliyor yukarıda hala...:KK43:( bir de doktor böyle durumlarda 39 a kadar bekliyoruz yerleşmezse alıyoruz dedi.. 3 hafta içinde yerleşmesi lazım yürüyüş tek umudum.. senin ilk gebelik mi

Evet benim ilk. Bende epidural istiyorum ama benim migrenim var tetiklıyor diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum.bakalım cati muayenesi yapacak doktor 37. Haftada ona göre belli olur inşallah. Hakkımızda hangisi hayırlı ise o olsun

şuan yok.. tabi bebek aniden geliyorum demezse. yanlız bebeğim biraz önde ayaklarımın damarlarındadsa sorun var o yuzden sezeryan olcaz e oda 2 hafta önce alınıyor bnm bebekte 2 hafta önde derken anlıyacagın bayramdan sonraki hafta olucak gıbı. ben 8.8.14 istiyorummmm

:)) inşallah en uygun zamanda olur. Çok geçmiş olsun

Ben de normal istiyorum canım ama doktora son kontrolde sordum daha belli olmaz demeye getirdi.. İnşalah hepimiz için en hayırlı doğum şekli neyse Rabbim onu nasip etsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Amin inşallah canım

canım bebişin hareket etmesine odaklan hareket şekli çok önemli değil, alanı daralıyor ve dizini kırıp tekme şeklinde atamıyor. benim de böyle ayağyla karnımı eziyor gibi bi burma hissi. tarif edebildim mi bilmyorum. tekme yok dediğin gibi. :) normal bunlar yani.
bende de tekme olayı artık yok.sizin dediğiniz gibi buruma var. bir de ayaklarını nasıl topluyorsa bazen karnnımın sağ tarafında belirgin bir şekide çıkıntı oluyo ama öle böle değil bayağı büyük yumruğum kadar falan :)sıpa artık nasıl yatıyosa içerde uzaylı kafası sivri olur ya b taraf aynen öe sipsivri oluyo :)

canım ben de haftaya ayrılıyorum valla.. ben de son 3 hafta istiyordum ama olmadı işte dayanamıyorum son 4 hafta olacak.. bir yandan da evde de sıkılır mıyım diye düşünüyorum..bekledikçe zaman gecemez ki.. yine dışarı cıkmak isterim ama zor oluyor işe gitmek artık... dediğin gibi sağlıkla alalım da diğer şeyler gelip gecer...
zaman geçmez diyoruz ama hamileliğin son ayına kadar geldik :) zaman geçer elbet bi bakmışız bebek doğmuş-büyümüş-yürümüş- okula gidiyor :)) hayat çabuk akıyor... ben bebeğin bakımı için çok vakit olmamasına üzülüyorum ama bebek gelince ücretsiz izinle felan halletmeye çalışırız artık bebeğin bakımını ... Allah kerim....

Dur canım ya aynen öyleyiz artık..benim karnimda sertleşme oluyor bir yana toplanma oluyor nefes alamıyorum valla çok olmaması lazım dedi ama oluyor sağa yatıyorum yok bebeğe zararlı damarlar filan, sola yat artık bi hoş oldum sırt üstü iyi oluyor ama ondada kalamiyorum... hava desen sıcak mi sıcak duş al aynısı pis gibi hissediyorum... aman az yağmur yağsa serinlese heryer. ..

canım selam, sağa yatmak zararlı diye kesin bi kaynak var mı? sola yatmak daha iyi ama önemli olan yan tarafa yatmak değil mi? ben hiç sallamıyorum sağlı sollu yatıyorum. o kadar kasma bence yana yattıktan sonra?

X