2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bugun kontrolumuz vardi kalp atislari yine zaif cikti minigimin kanda az gidiyormus nolur dua edin sagsalim kucagima alayim oglumu hergun muayine yazdi duzelmese ki insallah duzelir hastaneye yatirilicakmisim nolur dua edin cok kotuyum dua edin iylessin kalp atisi duzelsin hersey yoluna girsin. 5 hafta kaldi az suremiz sagsalim gecsin nolur Allahim duy sesimi

Allah yardımcın olsun... inşallah bebğin kalp atışı ve kan akışı normale döner hayırlısıyla... Allah şifa versin..

Ben de hazirlamiyordum da bir gece doguruyorum sandım sonra hemen hazırladım kafam rahat şimdi darısı sana tabi önemli olan sağlıkla kullanmak hepsin8 nasip olur inşallah
yaa bende hazırlasam mı acaba diyorum ama 31.haftamdayım erken gibi geliyor.Geceliğim,pijamam ve bebişin kıyafetleri kırışmaz mı sizce valizin içinde beklemekten???

canım bence iyi ya bana çok iyi gibi geldi.Sen az olduğunu nerden çıkardın ki??

Benim bebek 27.haftada 1200gr. Beş gün ondeydi dr dikkat et dedi sınıra yakın dedi ki yüzde veriyor o ne bilmiyorum bu ultrason kağıdindada yazıyor yüzde 88 di 30.haftada 1600 gr. Beş gün ileri değil 1 gün ileriydi yüzde 76 dedi iyi dedi bugunde ölçümleri iyi dedi yüzde 50 dedi sorun yok dedi ama olsun neden iniyor acaba kiloyla alakali mi çünkü yine bir gün önce

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Benim bebek 27.haftada 1200gr. Beş gün ondeydi dr dikkat et dedi sınıra yakın dedi ki yüzde veriyor o ne bilmiyorum bu ultrason kağıdindada yazıyor yüzde 88 di 30.haftada 1600 gr. Beş gün ileri değil 1 gün ileriydi yüzde 76 dedi iyi dedi bugunde ölçümleri iyi dedi yüzde 50 dedi sorun yok dedi ama olsun neden iniyor acaba kiloyla alakali mi çünkü yine bir gün önce

Canım ultrason ölçümünde yanılma payı var bazen önde bazen gününde görülmesi çok normal bebeğin o anki pozisyonu senin açlık tokluk durumun da ölçümleri etkiliyor

Insallah duzelir kizlar buzlar ulkesi canim cuma gunu 35 hafta olucaz insalla kan akisi duzelir innsallah sgsalim gelir evladim insallah amin hepimizin insallah sagsalim kucagimiza alalim evlatlarimizi amin

Doktordan geliyorum bugün 33+0 2160gr dedi boyu demiyor bizim ki ölçümleri iyi dedi ama geçen yüzde 76 demişti ,şimdi yüzde 50 ölçüm haftayla uyumlu ama kilosumu kötü anlamadım önceden atıyorum 33+0 da 33+5 çıkıyordu iki seferdir 33+1 çıkıyor neden geriliyor anlamdim..ölçümlerine baktım hepsi 33+ ay ben mi takıyorum..birde kilosu düşük mu daha önce çok kilolu diyordu..ay ne bileyim Canim sıkılıyor yahu doktor yüzde 10a kadar normal dedi o neyse artık

Takma kafana cnm..benim bebis hep 10gun geriden geriden geliyo..son 35hftalikken gittim vucut olcumlerinde bazi yeri 33+5cikti.. bazi olcumlerde 32 bazilarinda 36 bazilarinda 34hftliga uygun geldi..ama bunu kesinlikle kafama takmiyorum cunki bebis iyi gelisimi hep guzel..ve ben ultrason cihazina guvenmiyorum..misal ayni gunde hatta bi kac dk arayla ayni yer farkli rakamlarda cikti ve bu da haftasini degistirdi..bi olctu 2kilo dedi az degilmi dedim tekrar bakti 2200 dedi..yani dk bile ult.un yanilmalarini kabul ediyo sonucta mm le bile hafta etki ediyo
Hemen paylaşayım :KK9: kendim için:
2 gecelik , 2 emzirme atleti, 1 emzirme sütyeni, çorap, şal, koteks gece pedi 1 paket, 10 tane göğüs pedi, göğüs ucu kremi, terlik, hastaneden çıkış için kıyafet , kağıt havlu, ıslak mendil, tarak, diş fırçası ve macunu? 4 kilot
Kızım için
2 hastane çıkışı, 3 zıbın, 3 battaniye, çorap, 15 tane bez, pisik kremi, 10 tane ağız mendili, unibaby yenidogan mendili 1 paket, bebek temizleme pamuğu 1 paket
Henüz koymadigim almadığım ve kararsız kaldığım ise biberon
bir de sezaryan olursa diye 1 pijama takımı alayım diye karar verdim yarın alıp yıkayıp koyacağım hemen
kapı süsü bebek şekeri lokum balon var bir de
Rabbim sağlıkla kullanmayı nasip eder inşallah
ne guzel hazirlanmis canta..darisi basimizaaa:KK1:

Bugun kontrolumuz vardi kalp atislari yine zaif cikti minigimin kanda az gidiyormus nolur dua edin sagsalim kucagima alayim oglumu hergun muayine yazdi duzelmese ki insallah duzelir hastaneye yatirilicakmisim nolur dua edin cok kotuyum dua edin iylessin kalp atisi duzelsin hersey yoluna girsin. 5 hafta kaldi az suremiz sagsalim gecsin nolur Allahim duy sesimi
Canim benim uzulme lutfen...Rabbim yardimcin olsun Insallah duzelir kalp atisi bebisinin..endise etmeee..bizi de sık sık haberdar et tamammiii??
Allah yardimciniz olsun
33+0 da 2160 gr iyi mi bebek için az mı

Normal bence cnm..ben diyorum ya 35hftada 2200dedi dk.um 33haftaya uygun dedi..demekki sende normal :KK34:

yaa bende hazırlasam mı acaba diyorum ama 31.haftamdayım erken gibi geliyor.Geceliğim,pijamam ve bebişin kıyafetleri kırışmaz mı sizce valizin içinde beklemekten???

senin bu heyecanına b a y ı l ı y o r u m:) maşallah:)bence biraz daha bekleyebilirsin.. ben hala hazırlamadığımdan sana oooo daha çok erken bence:)

Doktordan geliyorum bugün 33+0 2160gr dedi boyu demiyor bizim ki ölçümleri iyi dedi ama geçen yüzde 76 demişti ,şimdi yüzde 50 ölçüm haftayla uyumlu ama kilosumu kötü anlamadım önceden atıyorum 33+0 da 33+5 çıkıyordu iki seferdir 33+1 çıkıyor neden geriliyor anlamdim..ölçümlerine baktım hepsi 33+ ay ben mi takıyorum..birde kilosu düşük mu daha önce çok kilolu diyordu..ay ne bileyim Canim sıkılıyor yahu doktor yüzde 10a kadar normal dedi o neyse artık

Kizlar bnde dun dr a gittigmde acayip geride cikti normalde 35+0 ken 33+0 çıktı. Tam iki hafta geride.halbuki 3 hafta önce ben 32 haftalikken alinan raporumu almistim calisamaz raporu.bazen de daha buyuk cikiyor..ben bi ara kadin dogum poliknikte staj yapmistim da ordan biliyorum.kendi hesabimiz en guvenilir olan hesapdir ultrasondaki olcumlere guvenmiyelim cunku zaten ortalama olarak aliyo boyunu kilosunu kesin net deil.hani olcerken o cizgiyi basla popo arasini olcuyor ya.cizgi tam basin uzernde olmayabiliyor milim bile etkiliyo biraz kaysa kucuk cikiyo yada braz tassa buyuk cikiyo popo da oyle tam hizasini tutturmak lazim dr lar ecele bakiyolar .farkedilmiyo hmde bebegin pozisyonundan filan.yani kafaya takmayin bi sonraki gidisinizde farkli cikar bakalim haftaya yine gtcem 34 mu dcek o zamanda normalde 36 oluyorym ama kesin deisir her gittigmde farkli cunku.dr a sordum güldü taklma hersey normal gidiyor dedi.

Kizlar bnde dun dr a gittigmde acayip geride cikti normalde 35+0 ken 33+0 çıktı. Tam iki hafta geride.halbuki 3 hafta önce ben 32 haftalikken alinan raporumu almistim calisamaz raporu.bazen de daha buyuk cikiyor..ben bi ara kadin dogum poliknikte staj yapmistim da ordan biliyorum.kendi hesabimiz en guvenilir olan hesapdir ultrasondaki olcumlere guvenmiyelim cunku zaten ortalama olarak aliyo boyunu kilosunu kesin net deil.hani olcerken o cizgiyi basla popo arasini olcuyor ya.cizgi tam basin uzernde olmayabiliyor milim bile etkiliyo biraz kaysa kucuk cikiyo yada braz tassa buyuk cikiyo popo da oyle tam hizasini tutturmak lazim dr lar ecele bakiyolar .farkedilmiyo hmde bebegin pozisyonundan filan.yani kafaya takmayin bi sonraki gidisinizde farkli cikar bakalim haftaya yine gtcem 34 mu dcek o zamanda normalde 36 oluyorym ama kesin deisir her gittigmde farkli cunku.dr a sordum güldü taklma hersey normal gidiyor dedi.biz kendi haftamiza bakalim cunku bebek ona gore gelicek :)

canım bebeğinin gelişimi geride değil çok şükür.Aksine ilerideymiş gelişimi.Ama şimdi gittiğinde demekki tam olması gerektiği kilodaydı bi sıkıntı olsa doktorun söylerdi.Bebeğin çok ileriden gitmesi de iyi bişey değil.Gerii olmasıda sen sıkma canını herşey yolunda merak etme

Ben de geçtiğimiz hafta sonu hazırladım kızımın eşyalarını bohcaya koydum güzelce katlayip düzgünce yerlestirince bir şeycik olmaz

Canım ultrason ölçümünde yanılma payı var bazen önde bazen gününde görülmesi çok normal bebeğin o anki pozisyonu senin açlık tokluk durumun da ölçümleri etkiliyor

Tam bnde onu anlatiyodum ne kadar da uzun yazmisim oysa sen iki cumleyle halletmisdin :)) bosuna edebiyat dememissin adina :KK52:

senin bu heyecanına b a y ı l ı y o r u m:) maşallah:)bence biraz daha bekleyebilirsin.. ben hala hazırlamadığımdan sana oooo daha çok erken bence:)

:KK9::KK9::KK9:sorma canım yaa bu gidişle bana epidurale falan gerek kalmayacak heyecandan küt diye bayılıp gireceğim doğuma.Bana da çanta hazırlamak için erken geldi zaten ama herkes hazırlamaya başlayınca panik oldum ben hiç altta kalırım:KK9:sürü psikolojisi işte biri ne yaparsa diğerleride onu yapma gereği duyuyor:KK9:

Takma kafana cnm..benim bebis hep 10gun geriden geriden geliyo..son 35hftalikken gittim vucut olcumlerinde bazi yeri 33+5cikti.. bazi olcumlerde 32 bazilarinda 36 bazilarinda 34hftliga uygun geldi..ama bunu kesinlikle kafama takmiyorum cunki bebis iyi gelisimi hep guzel..ve ben ultrason cihazina guvenmiyorum..misal ayni gunde hatta bi kac dk arayla ayni yer farkli rakamlarda cikti ve bu da haftasini degistirdi..bi olctu 2kilo dedi az degilmi dedim tekrar bakti 2200 dedi..yani dk bile ult.un yanilmalarini kabul ediyo sonucta mm le bile hafta etki ediyo
ne guzel hazirlanmis canta..darisi basimizaaa:KK1:

Canim benim uzulme lutfen...Rabbim yardimcin olsun Insallah duzelir kalp atisi bebisinin..endise etmeee..bizi de sık sık haberdar et tamammiii??
Allah yardimciniz olsun

Normal bence cnm..ben diyorum ya 35hftada 2200dedi dk.um 33haftaya uygun dedi..demekki sende normal :KK34:

Haftan benden ilerde hazırla kafan rahat eder ben bir gece doguruyorum sandım da ondan hemen hazırladım inşallah sağlıkla da kullanırız kızımla :nazar:

canım allah kolaylık versin.. ama 40a kadar neden bekletıyorsun.

Insallah duzelir kizlar buzlar ulkesi canim cuma gunu 35 hafta olucaz insalla kan akisi duzelir innsallah sgsalim gelir evladim insallah amin hepimizin insallah sagsalim kucagimiza alalim evlatlarimizi amin

aminn canım aminn sen çok stres yaptın belli sakin ol biraz.35.hafta gayet iyi üzülme bebek erken doğsa bile bişeycik olmaz sağ salim alırsın bu saatten sonra kucağına merak etme sen

X