2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Toplamda 15 kilo aldım Ebru ama dünçok moralimi bozdular benim hep ağladım :KK5::KK5:eşimde sürekli dalga geçiyor sinir oluyorum :KK5:

Neden moralini bozuyorsun ki, eşin şakasına takılıyordur belki olamaz mı? Değişelim istersen ben bu zamana kadar taşıdım son aylarda da sen taşı de:KK70:D

O kadar çok değil kilon, böyle devam edersen hemen spora yazılırım doğunca sen bakmak zorunda kalırsın bebeğe de:KK70: hemen yelkenleri indirir merak etme:KK70:D

Kızlar merhabalar bakıyorum göbişler konmuş hiç ben koymadan olurmu heheeee 😜 bide bişey sorcam benim şeyimin dudakları böyle şiş kabarık gibi iki üç güne kadar çok kaşınıyodu krem sürdüm kaşıntı geçti acaba onunla alakası varmıdır? Sizde de öyle şişme gibi bişey vEki Görüntüle 1183002 armı ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kız ceydaa sen hiç kız gebesi gibi durmuyorsun maşallah :)) oğlan gebesi gibisin :))

kızım sen gayette fitsin daha ne olsun gebelikte bu kadar anca fit olunabilir.. hiç kafaya takma ve üzme kendini gayet normalsin.. 40 ının içinde gider hepsi
çünkü genel kilon karnında canım :KK16:

Neden moralini bozuyorsun ki, eşin şakasına takılıyordur belki olamaz mı? Değişelim istersen ben bu zamana kadar taşıdım son aylarda da sen taşı de:KK70:D

O kadar çok değil kilon, böyle devam edersen hemen spora yazılırım doğunca sen bakmak zorunda kalırsın bebeğe de:KK70: hemen yelkenleri indirir merak etme:KK70:D

evet zaten spora gidicem canım hemen vermek istiyorum kilolarımı

kız ceydaa sen hiç kız gebesi gibi durmuyorsun maşallah :)) oğlan gebesi gibisin :))

kızım sen gayette fitsin daha ne olsun gebelikte bu kadar anca fit olunabilir.. hiç kafaya takma ve üzme kendini gayet normalsin.. 40 ının içinde gider hepsi
çünkü genel kilon karnında canım :KK16:
ağzından bal damlıyor Ayçaaa yerim seni benn inşallah dediğin gibi olur tatlım ya:KK36:

saol cnm tavsıyelrini uygulayacağım benım seker dengesiz ewt. muhtemelen 5-10 yıla kadar bende seker hastası olurum cok stress yapıyorum o da yukseltıyo bence

Stres yapma işte güzelim, zaten şunun şurasında ne kaldı doğumlara sen iki hafta ileridesin bile benden. Bizimde bugün kontrolümüz vardı, diğer değerleri tam gününde çıktı ama kilo almış başını gitmiş. 2390 gr. olmuş, nerdeyse senin haftanda olması gereken kiloda şuan yani. :KK14: Çok mu yedim diye vicdan azabı çekiyorum ama eşim yemekten değil yürümemekten oldu diyor. Gerçekten 10 gündür adam gibi yürümedim hiç. Bayram öncesi gene gideceğim, artık zayıflamaz tabi ama hızlı almaz umarım bebiş kiloları, yoksa o çok istediğim normal doğumu yapamayacağım.:KK14:

inş normal ağırlıkta dogarlar cnmm ki senın bebiş iyiyimiş zayıf degıl ki. senın kahvaltıda kac cıkıyo.. doğumdan sonra sekeri olan annelerın bebeklerının sekerı duduyormus galıba 2 saatte bır beslenmesı gerekıyormus acaba hastane takıp eder mı bu durumu yoksa bız kendımız mı soylemelıyız

Evet canım öyle bir ihtimal var, kendi hastanemizde doğum yaparsak tabi diyabetik anne diye bebeği kontrol edeceklerdir illa ama gene de eşine filan tembihle sen. Bizim aklımız yerinde olmayabilir unutabiliriz, eşler bir hatırlatsınlar her ihtimale karşı.:KK34: Sırf bu korkudan mama, biberon, mama kaşığı götürüyorum hepsini... Olurda sütüm gelmez mama lazım olursa diye... Geleceğine eminim ama hiçbirşeyi riske atmak istemiyorum doğrusu.:KK19:

Doktordan geliyorum bugün 33+0 2160gr dedi boyu demiyor bizim ki ölçümleri iyi dedi ama geçen yüzde 76 demişti ,şimdi yüzde 50 ölçüm haftayla uyumlu ama kilosumu kötü anlamadım önceden atıyorum 33+0 da 33+5 çıkıyordu iki seferdir 33+1 çıkıyor neden geriliyor anlamdim..ölçümlerine baktım hepsi 33+ ay ben mi takıyorum..birde kilosu düşük mu daha önce çok kilolu diyordu..ay ne bileyim Canim sıkılıyor yahu doktor yüzde 10a kadar normal dedi o neyse artık

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canim bebegin ilk gun midesinin büyüklüğün bir bilye kadar.dedigin gibi 5 cc yaklasik.ilk alti ay su falan vermene gerek yok anne sutunun ilk gelen kismi % 90 su zaten.on sut son sut diye bisey varya o on sutun % 90 i su canim

Anladim canim tesekkur ederim,sicaklar felaket olunca insanin aklina bebege bi iki kasikta olsa su vermeli miyim diye geliyor.

Maşallah iyisin ya birşeyin yok ne çok abartmislar sende onlar böyle dedikçe kendini gerçekten kötü hissetmisşin bence gayet iyisin inan olsa derdim

öye mi diyosun??:KK5:sağol tatlım teşekkür ederim

kızlar ben gidiyorum bir sürü banka işi var halletcez eşimle.. bu arada ütüyü bitirdim dolabını yerleştirdim.. sırada hastane çantası var... hazırlayanlar paylaşabilirmisiniz ???? bizede fikir olsun... hoşçakalın

Hemen paylaşayım :KK9: kendim için:
2 gecelik , 2 emzirme atleti, 1 emzirme sütyeni, çorap, şal, koteks gece pedi 1 paket, 10 tane göğüs pedi, göğüs ucu kremi, terlik, hastaneden çıkış için kıyafet , kağıt havlu, ıslak mendil, tarak, diş fırçası ve macunu? 4 kilot
Kızım için
2 hastane çıkışı, 3 zıbın, 3 battaniye, çorap, 15 tane bez, pisik kremi, 10 tane ağız mendili, unibaby yenidogan mendili 1 paket, bebek temizleme pamuğu 1 paket
Henüz koymadigim almadığım ve kararsız kaldığım ise biberon
bir de sezaryan olursa diye 1 pijama takımı alayım diye karar verdim yarın alıp yıkayıp koyacağım hemen
kapı süsü bebek şekeri lokum balon var bir de
Rabbim sağlıkla kullanmayı nasip eder inşallah

Son düzenleme:
Hemen paylaşayım :KK9: kendim için:
2 gecelik , 2 emzirme atleti, 1 emzirme sütyeni, çorap, şal, koteks gece pedi 1 paket, 10 tane göğüs pedi, göğüs ucu kremi, terlik, hastaneden çıkış için kıyafet , kağıt havlu, ıslak mendil, tarak, diş fırçası ve macunu? 4 kilot
Kızım için
2 hastane çıkışı, 3 zıbın, 3 battaniye, çorap, 15 tane bez, pisik kremi, 10 tane ağız mendili, unibaby yenidogan mendili 1 paket, bebek temizleme pamuğu 1 paket
Henüz koymadigim almadığım ve kararsız kaldığım ise biberon
bir de sezaryan olursa diye 1 pijama takımı alayım diye karar verdim yarın alıp yıkayıp koyacağım hemen
kapı süsü bebek şekeri lokum balon var bir de
Rabbim sağlıkla kullanmayı nasip eder inşallah

MAŞALLAH SEN DE hazırlamışsın
benim de almadığım bez ve pişik kremi kaldı bir tek.rüyamda bile sudo krem indirime girmişti:KK9:
ben dağıtılacak sabunlarımı götürmicem hastaneye helene onu verecek halimiz olmaz diye düşünüyorum.canımın ve sütümün derdinde olurum sanırım.

Bugun kontrolumuz vardi kalp atislari yine zaif cikti minigimin kanda az gidiyormus nolur dua edin sagsalim kucagima alayim oglumu hergun muayine yazdi duzelmese ki insallah duzelir hastaneye yatirilicakmisim nolur dua edin cok kotuyum dua edin iylessin kalp atisi duzelsin hersey yoluna girsin. 5 hafta kaldi az suremiz sagsalim gecsin nolur Allahim duy sesimi

Bugun kontrolumuz vardi kalp atislari yine zaif cikti minigimin kanda az gidiyormus nolur dua edin sagsalim kucagima alayim oglumu hergun muayine yazdi duzelmese ki insallah duzelir hastaneye yatirilicakmisim nolur dua edin cok kotuyum dua edin iylessin kalp atisi duzelsin hersey yoluna girsin. 5 hafta kaldi az suremiz sagsalim gecsin nolur Allahim duy sesimi

Canim inşallah düzelir sen merak etme. ..kaç haftaliksin..

benim de almadığım bez ve pişik kremi kaldı bir tek.rüyamda bile sudo krem indirime girmişti:KK9:
ben dağıtılacak sabunlarımı götürmicem hastaneye helene onu verecek halimiz olmaz diye düşünüyorum.canımın ve sütümün derdinde olurum sanırım.

Ben de hazirlamiyordum da bir gece doguruyorum sandım sonra hemen hazırladım kafam rahat şimdi darısı sana tabi önemli olan sağlıkla kullanmak hepsin8 nasip olur inşallah

hahaaa :))) hemen aktarayım :KK66: bebek emmeye başladığında göğüs uçlarında çatlaklar yaralar olabiliyormuş, çok can yakıcıymış ve emzirmek işkenceye dönüyormuş.. yaralar oluşmasın diye göğüs ucu kremini erkenden kullanmaya başlamak gerekiyormuş.. işte ölee .. bende hemencene başlıycam :) bu arada forumdakilerin geneli lansinoh lanelin göğüs ucu kremi aldı çünkü en çok onu öneriyorlar

Aaa bnde ondan almistim dogum snrasi icin lansinoh lanelin.simdi mi kullancazz :26: sureyim bari smdiden zaten scaktan pisiyolar smdiden bide emzirirken dusunemiyorumm

Canım Allah yardımcınız olsun sen stres yapma bebiş etkileniyor haftan gayet güzel zaten inşallah sorun kalmaz

canımm sakin ol niye böyle oldu ki yaa.Bişey olmaz Allahın izniyle stres olma bebeği daha fazla etkilersin düzelir merak etme dualarımız sizinle

33+0 da 2160 gr iyi mi bebek için az mı

sudocrem indirime girmişti demek hee :KK9:hiç güleceğim yoktu yaa bez ve pişik kremi almadıysan bence bezi prima al.Pişik kreminide sudocrem veya mustela al.

X