2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar fikrinizi almak istiyorum bi sitede okudum bebeğin ilk gün ki mide kapasitesi 5 cc yani bir çay kaşığıymış ,:KK16: yani bu demek oluyor ki ilk gün sütümüz çok gelmese bile bebek doyabilir,amaaaa bide şöyle bi durum var ki yeterince yemezse sarılıkla karşı karşıya kalıyorlarmış hatta susuz kalmaması gerek yoksa oda rahatsızlanmasına sebep oluyormuş şimdi biz hele bide yazın sıcağında doğuracaz kii mahvolur boncuklarımız,su falan verecek misiniz veya süt yetersiz olursa mama ???

Yok güzelim bebeğe ilk 6 ay su verilmiyor. Sütü sık sık emmesi gerekiyor evet yoksa sarılık oluyor dediğin gibi. Ben şeker hastasıyım mesela doğar doğmaz şekeri düşmesin diye hemen beslenmesi gerekiyor. Daha sonra da hiç aç kalmayacak, uyusa bile iki saatte bir emzirmek zorundayım yoksa şekeri düşer. (ben şeker hastası olduğum için böyle tabii, normal anneler 3-4 saat uyutabiliyormuş.) Mama tabiki anne sütü varsa gerek yok, sütümüz gelirse herşeye yetiyor zaten ama gene de işte her ihtimale karşı ben ufak bir tane aldım. Mama kaşığı, biberon filan götürücem hastane çantasında her ihtimale karşı. Gerçi kendime inanıyorum şakır şakır sütüm gelir benim :KK9::KK9::nazar::nazar:

Kızlar çantalar hazır mı?
Benim yavaştan belime belime adet ağrısı gibi ağrılar gelmeye başladı. Erken mi doğuracam acaba diye korktum. :26:
Var mı benim gibi ağrıları başlayan?
Bi de temizlik yapabiliyor musunuz evde kızlar?

Yok hazır değil. :KK17: Ütü yaparsam hazır olacak da elim gitmiyor bir türlü. Geçenlerde başlamıştım, 20 parça minik minik birşeyleri 1.5 saatte ütüledim. Ayaklarım balon gibi oldu. Oturarak yapacak bir durum ayarlayıp bu hafta kesin hazırlycam çantayı. :KK16:

Temizlik? Valla geçen günü annemle ablam gelip, halıları kaldırıp yerleri sildiler, camları silip güneşlik ve tülleri yıkadılar. Evi süpürüp, yemek yapıyorum. İşte ufak tefek işler. Ama ben tembelim tabii eminim harıl harıl iş yapan vardır. :KK1:

Kız yok uzun falan değilim boyum 1.64, 15 kg aldım , şişman oldum...

Uzunsun işte kızım daha ne olacak?:nazar::nazar: Benim boy 1.58 kilo oldu 92 :KK1: Ama takmıyorum hiç valla, çok kilo aldın filan da demiyor bana kimse. Yuvarlak yuvarlak dolanıyorum ortalıkta.:KK1: Vericez zaten doğumdan sonra, hatta ben 77 kg idim ya, 68 olmayı düşünüyorum. O kiloda rahat edeceğim gibime geliyor. Kocamda kilolarımı sever benim. :KK1::KK1:

Aynen aynen işte canım herkes doktor kesiliyor benimde başıma.Sana dediklerinin aynısını bana da diyorlar.Çok sabrediyorum.Bundan sonra doğum yapana kadar kimseye gitmeyi ve kimseyle görüşmeyi düşünmüyorum çünkü insanlar anlayışsız,hoşgörüsüz bana iyi gelmiyorlar.

Anaa ne varmış güzelim senin kilonda? Gayette iyisin merak etme. Az kilo alsan bu seferde bebeğe bakamıyor aç bırakıyor diyeceklerdi. Boşver sen onları, benim görümcelerde onu yeme bunu yeme demek için arıyorlar beni. Birşey lazım mı diye soran yok. Geçen eşimi çağırdılar ebisiyle görüşelim diye, benim için "hamile haliyle o kadar yol gelmesin dinlensin" demişler. Hehe bende dedim herhalde bebeğe birşeyler yaptırdı onları gönderecek peh eli boş döndü valla eşim. :KK1::KK1: (eşimin annesi sizlere ömür ama görümcem annemle yaşıt yani ailenin büyüğü o sebeple düşündüm ama :KK37:)

O kadar da güzel şey hazırladın, verme kız sana şişman mişman diyenlere o süslü bardaklarla şerbet yada şeker. Bize gönder en azından kıymetini biliriz. :KK52::KK52:

aa çok güzell, ellerine sağlık!!! mavi kağıtları matbaacıda mı çıkarttın, bi de tepsiye dizili minik kavanozlarda neler var?? çok beğendim güle güle içsinler şerbetlerini . :emir_bebek:

teşekkür ederim canımmm evet o çıkartmaları matbaacıya bastırdım kendim yapıştırdım.O kavanozlar da bebeğimin şeker kavanozları onları da ben yaptım. $601.jpg bak böyleler canım

Yok güzelim bebeğe ilk 6 ay su verilmiyor. Sütü sık sık emmesi gerekiyor evet yoksa sarılık oluyor dediğin gibi. Ben şeker hastasıyım mesela doğar doğmaz şekeri düşmesin diye hemen beslenmesi gerekiyor. Daha sonra da hiç aç kalmayacak, uyusa bile iki saatte bir emzirmek zorundayım yoksa şekeri düşer. (ben şeker hastası olduğum için böyle tabii, normal anneler 3-4 saat uyutabiliyormuş.) Mama tabiki anne sütü varsa gerek yok, sütümüz gelirse herşeye yetiyor zaten ama gene de işte her ihtimale karşı ben ufak bir tane aldım. Mama kaşığı, biberon filan götürücem hastane çantasında her ihtimale karşı. Gerçi kendime inanıyorum şakır şakır sütüm gelir benim :KK9::KK9::nazar::nazar:

Yok hazır değil. :KK17: Ütü yaparsam hazır olacak da elim gitmiyor bir türlü. Geçenlerde başlamıştım, 20 parça minik minik birşeyleri 1.5 saatte ütüledim. Ayaklarım balon gibi oldu. Oturarak yapacak bir durum ayarlayıp bu hafta kesin hazırlycam çantayı. :KK16:

Temizlik? Valla geçen günü annemle ablam gelip, halıları kaldırıp yerleri sildiler, camları silip güneşlik ve tülleri yıkadılar. Evi süpürüp, yemek yapıyorum. İşte ufak tefek işler. Ama ben tembelim tabii eminim harıl harıl iş yapan vardır. :KK1:

Uzunsun işte kızım daha ne olacak?:nazar::nazar: Benim boy 1.58 kilo oldu 92 :KK1: Ama takmıyorum hiç valla, çok kilo aldın filan da demiyor bana kimse. Yuvarlak yuvarlak dolanıyorum ortalıkta.:KK1: Vericez zaten doğumdan sonra, hatta ben 77 kg idim ya, 68 olmayı düşünüyorum. O kiloda rahat edeceğim gibime geliyor. Kocamda kilolarımı sever benim. :KK1::KK1:

Anaa ne varmış güzelim senin kilonda? Gayette iyisin merak etme. Az kilo alsan bu seferde bebeğe bakamıyor aç bırakıyor diyeceklerdi. Boşver sen onları, benim görümcelerde onu yeme bunu yeme demek için arıyorlar beni. Birşey lazım mı diye soran yok. Geçen eşimi çağırdılar ebisiyle görüşelim diye, benim için "hamile haliyle o kadar yol gelmesin dinlensin" demişler. Hehe bende dedim herhalde bebeğe birşeyler yaptırdı onları gönderecek peh eli boş döndü valla eşim. :KK1::KK1: (eşimin annesi sizlere ömür ama görümcem annemle yaşıt yani ailenin büyüğü o sebeple düşündüm ama :KK37:)

O kadar da güzel şey hazırladın, verme kız sana şişman mişman diyenlere o süslü bardaklarla şerbet yada şeker. Bize gönder en azından kıymetini biliriz. :KK52::KK52:
Vallaha doğru söylüyosun çok haklısın canım.yAPTIKLARIMIN HEPSİNİ SİZE GÖNDERMEK LAZIM ASLINDA.Ayrıca söylediğin herşeye katılıyorum az yesem bu ne hal bebeği besleyemiyosun diyeceklerdi hiç susmazlar zaten

teşekkür ederim canımmm evet o çıkartmaları matbaacıya bastırdım kendim yapıştırdım.O kavanozlar da bebeğimin şeker kavanozları onları da ben yaptım.Eki Görüntüle 1182941 bak böyleler canım

nefissssss... ve fikri çalabilir miyim müsadenle?? :KK30: minik kavanoz hiç görmemiştim, şu klasik puantiyeli kutulara koyacaktım bende. onlara badem şekeri mi koydun? sepet de harikaymiş, onu nereden aldın acaba? ay pek tatlymışlar. :)

bardaklar pet bardak herhalde dimi ? üzerindeki baskıyı nasıl yaptın???
evet canım pet bardak 100 tanesi 10 tl :KK9::KK9:ayy tövbee yaa herşeye güler oldum sinirlerim gevşedi boşuna uğraşıp okadar şey yaptım bide kıymet bilen varmış gibi.Üzerindeki baskıyı matbaacıya yaptırdım sonra kendim yapıştırdım canım

kızlar ben gidiyorum bir sürü banka işi var halletcez eşimle.. bu arada ütüyü bitirdim dolabını yerleştirdim.. sırada hastane çantası var... hazırlayanlar paylaşabilirmisiniz ???? bizede fikir olsun... hoşçakalın

sağol canım teşekkür ederim. gördüğün gibi hepimiz yuvarlanyoruz. rahat ol yalniz diilsin. o sağ alttaki fotoda yorgunluktan ayakta duramayıp çökmüştüm :)
:nazar::nazar::nazar: bu topik iyiki var zaten bana inanılmaz moral oluyor burası olmasa ne yapardım bilmiyorum.

evet canım pet bardak 100 tanesi 10 tl :KK9::KK9:ayy tövbee yaa herşeye güler oldum sinirlerim gevşedi boşuna uğraşıp okadar şey yaptım bide kıymet bilen varmış gibi.Üzerindeki baskıyı matbaacıya yaptırdım sonra kendim yapıştırdım canım

sıkma canını çık hava al az yürü iyi gelir öpüldün :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

nefissssss... ve fikri çalabilir miyim müsadenle?? :KK30: minik kavanoz hiç görmemiştim, şu klasik puantiyeli kutulara koyacaktım bende. onlara badem şekeri mi koydun? sepet de harikaymiş, onu nereden aldın acaba? ay pek tatlymışlar. :)
sağol canım tabi ki aynısını yapabilirsin zaten birbirimize fikir olsun diye yaptıklarımızı paylaşıyoruz burada.Kavanozları internetten aldım 65 tl mi neydi 110 tanesi.Çok uyguna aldım.İçine badem şekerlerinden koyacağım henüz koymadım taze olsun diye bekliyorum.Sepeti de gitti gidiyordan aldım.Maliyetleri çok uyguna geldi.Hepsini hazır almaya kalksam çok fena göçerdim çok pahalı satıyorlar bebek şekerlerini falan:KK34:

gözünaydın canım bebişin kilosuna çok sevindim. nstde sancı çıkmadan çatı muayenesi yapmadıklarını bilmiyordum. bende cumartesi gideceğim doktora bakalım hayırlısı inş. haber veririm.

sağol canım benim...ben yanlış anlamış olabilirim belkide birbiriyle hiç ilgiside yoktur.normalde gittiğim günden iki hafta öncede gitmiştim o zaman geldiğinde çatı muayeneni yaparız demişti sonra bi gerekçe söylemeden haftaya salı yaparız diyip 1 hafta daha erteleyinceee öyle algılamış olabilirim.. zaten doktorun yanına gidince heyecandan ne söyledikleri tam aklımda kalıyor ne de merak ettiklerim aklıma geliyor sorabilmek için :))) güzel haberlerini bekliyorum inşallah herşey yolunda gider :)

kızlar ben gidiyorum bir sürü banka işi var halletcez eşimle.. bu arada ütüyü bitirdim dolabını yerleştirdim.. sırada hastane çantası var... hazırlayanlar paylaşabilirmisiniz ???? bizede fikir olsun... hoşçakalın

görüşürüz canım hava çok sıcak dışarıda fazla dolaşma dikkat et.Ellerine sağlık bebişin kıyafetlerini halletmişsin annesi.Güzel günlerde kirletsin.Çantayı bende hazırlıycam erken merken ama olsun canım çekti :KK14:hadi görüşürüz canım

canım eminim sujini arkadaşımız da cevap verir ama, bende de gebelik diyabeti var. diyetisyene gidiyorum kontrol altında tutmak içn. sana söyleyebileceğim; önemli olan şekeri ani fırlatmamamk veya düşürmemek. stabil gitmeli yani. bu yüzden çok acıkıp birden yemek yemen doğru deil kesinlikle 3 saat veya daha fazla ac kalma zaten. ara ogun mutlaka yapmalısın. ayrıca tokluk 1. saatin 140 gecmesin cnm. aclıgını o kadar dusurmemeye calıs. bebegın kılo alması konusunda aynı durumu yasıyoruz ben de bu hafta bu psikolojideyim hep yemem gerekio gibi gelio ama onemli olan kuzularımızın sekerden etkilenmemesi. bebeğimiz için bol protein ve kalsiyuma yüklencez cünkü onları besleyen bu. Allah yardımcımız olsun arkadasım. az kaldı inşallah.:emir_bebek::emir_bebek::KK49:

öncelikle teşekkür ederım cvbın ıcın.. 1 . saatte mi 140 geçmemeli.. benım kahvaltıda geciyo amma yaa. 2 yumurta yıyorm o yuzdeb mı acaba. bı yumurta yıyeyım yarın bakalım kac çıkacak demek senin beiş de zayıf beım kı 1 hafta geri senı kı ne kadar 33+5 te 2.100 du oyle ıste. ya bi de seker iri bebek yapar derler bizde tam tersi anlamadım nedense..

sağol canım tabi ki aynısını yapabilirsin zaten birbirimize fikir olsun diye yaptıklarımızı paylaşıyoruz burada.Kavanozları internetten aldım 65 tl mi neydi 110 tanesi.Çok uyguna aldım.İçine badem şekerlerinden koyacağım henüz koymadım taze olsun diye bekliyorum.Sepeti de gitti gidiyordan aldım.Maliyetleri çok uyguna geldi.Hepsini hazır almaya kalksam çok fena göçerdim çok pahalı satıyorlar bebek şekerlerini falan:KK34:

süper süper süper! tşkkürler canım. kavanozları aldığın siteyi hatırlıyor musun, bakayım ben de?
yalniz şimdi düşündüm bu kavanozları taşımak sorun olur mu? aman taşısın kocalar, kardeşler bize ne di mi? :) :KK76:

Seninki de çok güzelmiş , ohhh mis gibi yeşillikler arasında ohhh ki ne ohhh yani süper, bu arada senin kilo hiç yok, maşallah...

eve nınemlere gıtmıstım gecem hafta orda cekıldım organık organık :) zaten 52 ıle hamıle kaldım gecen ay 58 dım bakalım 1-2 almısımdır belkı doktora gıdınce tartılcam tartılmıyorum ben.

Kızlar merhabalar bakıyorum göbişler konmuş hiç ben koymadan olurmu heheeee 😜 bide bişey sorcam benim şeyimin dudakları böyle şiş kabarık gibi iki üç güne kadar çok kaşınıyodu krem sürdüm kaşıntı geçti acaba onunla alakası varmıdır? Sizde de öyle şişme gibi bişey v $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1404904266.369508.jpg armı ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X