2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar özel devlet bilmem bn kalp atışını dokuz eylülde gördükten sonra alsancak kent hastanesine başlıcam inşallah 1 hafta sonra 2 ocakta kalbini dinlemeye gidicez bebişimizin ama izmirde olanlar sakın egepoldeki bülent turgut ay a gitmeyin benim gibi üzülmeyin bende takvim eklemiyordum en son silmek zorunda kaldığım için ama Allahım bidaha yaşatmasın öyle korkuları bize inşallah :)

Son düzenleme:

ahahahahha hee zaten pek yüz vermiyorum hiç istemedi çocuk yapmamı her seferinde erken bilmemne dedi.. şimdi çok mutluymuşta bilmemne bende heeee heeee diorm.. kocama 10kez söledim söleme die gitmiş sölemiş hemen anasına...
yapmacık gelio bana herşeyi ya bilmiorm tam ısınıcakken hep bişiler yaptı dahada sevemedim...
ayyyy walla mı? ozaman bnmkide erken gelebilirrr bana çekerse tez canlı olursaa ahahahahah aslında bakma sen çok kötü bi huy yani mesela çok yavaş insana tahammül edemiorm ne yapiosa alıp elinden hemen yapiyim istiorm falan böle strese giriorm ahahahha
ecmel zaten bu hamilelik döneminde eminim kulaklarını çok çınlatıcam ahaha ecmel anlatmıştı ecmel sölemişti die

amin canım Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin minik bebişlerimizi... ama iyi düşünmeye çalışıyoruzki iyi olsunnn
herşey Allah'tan o yüzden engelleyemiceğimiz için boşuna üzülmek yok.. Duamızı edicez günlerimizi zehretmeden güzel düşüncelerle yolumuza devam edicez...

Ya bana 29 30 31 ocak dedi ama eşim o tarihlerde yurtdışında ilk çocuk oluncada kontrole gelmek istiyor. Pazartesi yapsak olmaz mı dedi doktor peki olur provlem değil ama pazartesiden geç olmaz ikili tarama yapılacağı için dedi. Banada verdi bir sürü tahlil bakalım bende gidip önce sağlık ocağına sorucam sonra olmadı üniversite hastanesine giderim.

mrb canım bendede bir kaÇ gün kahverengi akıntı oldu ,doktora sorduğumda progestan verdi dikkat et dedi.yani binevi düşük tehlikesi bu dikkatli ol derim.

Bende de oldu canım birkaç kere. kırmızıya dönüşmediği sürece çok önemli olmadığını söyledi doktorum. yine de ilaç kullanıyorum her ihtimale karşı..

Bende hiç bulantı falan yokk olaydı iyiydi orda oldunu hatırlatıyo insana. Bide benim 2.hiç bişey hatırlamıyorum kendimi topicleri okumakdan alamıyorum.

Bence bulantın olmadığı için sevınmelısın. Bulantın olsa asla böyle soylemeyecegıne emınım. Ben yasadım ve doğum bıle bulantı kadar sıkıntı vermemıstır bana..

En güzel gunlerının doya doya tadını çıkar. Sonra cok pısman olursun.. Iyı dusun ıyı olsun.

selam kızlar,
benim de 6hafta 5 günlük oldular
ikizlerim olacak inşallahhh

İkiz olması ne güzel. Bu kadar kısa surede ogrenılebılıyormu demek. Sağlıkla dogdugu gunlerıde goruruz ınsallah..

çok sevindim.hayırla kucağımıza alalım inşallah hepimiz.
Kızlar beni kınamayın ufaktan sigara içiyorum sürekli azaltıyorum günde 3-4 ama daha alışamadım duruma..

Keşke cok önceden bırakabılseydın. Nasıl tıtrıyoruz uzerlerıne. Bısekılde bırak. Kıyma bebısıne..

Hormonlar tamamen degısıyor ondan olabılır. Herkeste farklı etkı edıyor işte. Kafanı dağıtacak bırseyler bul bısekılde. Bu güzel gunlerı daha güzel degerelndırin.

Bende çok dikkat ediyorum şeker çıkar diye endileniyorum

Evet kılolu olan arkadaşların sımdıden onlemını alması gerek. Benım oğlum ırı dogmustu seker yüzünden. Ben sımdıden dıyetısyene başladım. Bastan sıkı tutmak gerek..

benım oğlumda kova cok rahat bebeklik gecırdık. İnşallah bundada böyle olur.

ne güzel. Tebrik ediyorum seni..

Tebrık ederım. Sağlıkla dogdugu gunlerıde goruruz ınsallah.

ha ha ha yaşasın yalnız degiliz artık 3 olduk

Daha varızdır canım ya.. bu kadar az olamayız. Bız diğer hamişlerden farklıyız birbirimizi bilgilendirirsek çok iyi olur..

Canım ben ılk hamılelıgımde hıc veremedim ustelık sut olsun dıye yaptıklarımdam dolayı hamılelık boyunca almadığımı doğumdan sonra aldım. Bi yinede dikkat edelim..

Canım üstte yazdığım gıbı ben emzırme donemınde kılo almıştım. Dikkatli olmakta fayda var.

tuzlu cubuk kraker ve nanelı sekerı onerırım. Bastırıyor. Ilk hamılelıgımde kurtarıcım olmuşlardı..

kızlar bende geldim aranıza ya aslında temmuz annelerindeydim ama benim bebeğim 2 hafta geriden geliyo geç yumurtlama yani.... kabul var mı....

Hoş geldin…

Kızlar merhaba ben grip oldum yaa çok kötüyümmm boğazlarımda cok acıyorr
nne yapıcam çorba yapıyım içim diyorum ama bi zararı olurmu bana bu gribin şimdi ilaçda içemiyorum

Geçmiş olsun canım. ılık süte bal koyup iç biraz rahatlatır. Çorbada güzel olur. İlaç almamakta fayda var. #direnforeveryours

Sağlıkla kucağımıza alırız ınsallah..

Sen çoktan ogrenmıssınıdır bugungu degerını. Ben gec okudum. Tebrık ederım..yaz bıze..

Feryal ismi sizce nasıl kızlar. Uzun boylu güzel kız anlamında. Nisa da kadın demek.
Feryal nisa olsa anlamı hoş olmaz dimi

Ama feryal hoşuma gitti

Kız ıstıyoruz galiba : )

tektaş güzeimiş. Hadi gözün aydın..

Kötü düşünme. Zamanın varsa çok güzel bir şey bunu yapman. Bence yap…

Kızlar bebişim 1 gram ama ben 2 kilo aldım :)

Daha ne kılolar alacagızda bebıs 3 kg larda bısı doğacak. En azından kılo almamızın güzel bır sebebı var dimi ama..

aranızda kan uyusmazlıgı olan varmı.

benım bu sorunum var. ilk bebekte sorun degıl ama ıkıncı bebekte cok onemlı bır durum. benım sımdılık tek sıkıntım bu. ınsallah kotu bısey olmaz. du adın..

henuz doktora gıtmedım. keseyı gorebılecegımız durama gelelım dıye bekledım. haftasonu gıtmeyı dusunuyorum. ıyı bır doktor bulamk gerek.

istanbul anadolu yakası ıcın doktor onerılerınızde yazarsanız cok cok ıyı olur.. fıkır edınmıs oluruz.

inşallah bir şey olmaz canım.. anadolu yakasında göztepe echomar'da Seyhan Özcan var canım ablam gidiyordu ama uzak olduğu için bırakmak durumunda kaldı şuanda çok pişman (

anadolu yakasında özel mi düşünüyorsun canım yoksa devlet mi? Ben anadolu yakasında özele gidiyorum.

Bnde dr dan dertliyim ilk gunden beri tedirgin etmektn baska bisi yapmadi bnm ilki tup bebekti bu kendiliginden supriz oldu 5+3 de ogrendim dusunun o kadar olmaz diye dusunuyodum gittim keseyi gordu ama dis gebelik olabilir dedi tahlil istedi e kese varsa dis gebelik olmazki neyse yaptrdim 5266 cikti 2 gun sonra tekrar yaptr gel bakayim degere duzgun artiyomu dedi hala dis gebelik olabilir diyo e gelince bebek gozukurmu dedimyok cok erken gozukmez dedi 2 gun sonra gittim deger11140 du o cok yuksrk yat gorulur dedi e hani gorulmezdi neyse bebegi gordu 1 hafta sonrada kalp atisi icin gel daha once duyulmaz dedi dun cok ayakta kaldim gece lekelenme oldu bu sabh hemen gittim dr bakti bebek 2 gun once nokta kadardi simdi kocamn olmus iki gunde ama kalp atisini duyamadi duymamiz lazimdi. Dedi 1 hafta rapor verdi ilac vetdi yat kalkma dedi e hani duyulmazdi zaten neymis canlanmamis daha pets gel bakalim kalp atisina dedi bnm acil iyi bir dr bulm lazim canlanmayan benek bu kadar guzel gelidirmi k

bizdede kan uyuşmazlığı var doktorum bu nedenle ara ara testler istiycem çocuğu etkiliyormu diye bakıcaz demişti, ben pendik medicine hastanesine gidiyorum....

Kızlaarrrr yılbaşı programınız var mı? biz arkadaşlarla dışarda bi yemek yerizz sora eve gelir kağıt oynar falan takılırız dedikkk...
varsa farklı planlar örnek olsunnn bekliyorummmmm...

Her sene dışarıda kutlardık kalabalık arkadaş grubu olarak, sabaha kadar süren eğlence, yeme içme bu yıl da organizasyon yapıldı ve biz sürekli yan çizmeye çalıştık, annem ısrar ediyor onunla geçireceğiz falan gibi bahaneler ürettik, çünkü bebeği arkadaşlara dememiştik ve ben dışarıda vakit geçirecek kadar iyi değildim, hem bulantılarım hem de aşırı uykularımdan dolayı. Sonunda açıkladık ve bundan dolayı bu yıl katılamayacağımızı belirttik, onlar da sağolsun, tüm rezervasyonları iptal ettirmişler şimdi ev organizasyonu yapacaklar bizim için ama sanıyorum ki ben yine uyuyacağım :)

Kızlaarrrr yılbaşı programınız var mı? biz arkadaşlarla dışarda bi yemek yerizz sora eve gelir kağıt oynar falan takılırız dedikkk...
varsa farklı planlar örnek olsunnn bekliyorummmmm...
yılbası programı hayatım boyunca yapmadım evde oturup cıps cerez merez yer gecıcırız benım ıcın hıcbır ozellıgı yok acıkcası o sebepten aklımın ucundan gecırmem dısarda plan yapmayı .... sevgılı hrıstıyanlara ozel bır gece bana gore ancak yılbası ıcın rabbımden hayırlı bır yıl dıleyebılırım sevgıler ozgokum

ahahahah walla canım benim haklısııınnnnn aslında gerçekten bnmde halim yok ama yine bir değişiklik olsun istedim..
evde en azından olmadı gider yatarsın dinlenirsinnn falannn.. kendine göree takılırsınnn... artık bundan sora bize bi süre sabahlara kadar dans yerineeee sabahlara kadar ağlamaaa olucak sanıırım ahahahhahaha
ay hayırlısıyla kucağımıza alalımdaaa bisüre gitmesekte olur ama parantez içinde bisüree aahahahahaha

yılbaşı akşamları geleneksel olarak aile dostlarımız olan evli çift arkadaşlarımızla yapardık her yıl,evde geçerdi ,bir yıl onlarda bir yıl bizde,bu yıl malesef boşandılar çok çok üzgünüz ama yapacak bişey yok artık ,eşim yine evde oluruz zaten bi yere çıkmayız dedi,zaten benimde çıkasım yok ,halsizim ,zaten çalışıyorum bir yandan ,evde tv izleyip uyurum bu yıl artık ..

canım nerde oturuyosun belkı yardımcı olabılırız sana tanıdık doktorlardan fılan bazı doktorlar ne dedıgını bılmıyo...

benim doktorum da istanbul yenibosna nisa hastanesi ,asiye uzun ,ben bu kadar şeker bu kadar pozitif bir doktor hayatımda görmedim ,kızımın takiplerini ve doğumunu onda yaptım ,sezeryan oldum ve ilk gün ayaktaydım ,ne ağrı ne sızı ,ameliyat yerimin izi bile yok ,acayip sevecen bir kadın ,bu tarafta olanlara tavsiyemdir ,bana çok uzak ama ben ona gidicem yine ..güven duymak istiyor insan bu tip konularda ..ona sonsuz güvenim var..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…