2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşım, şeker varmıydı sende daha önceden? Gebelikte mi çıktı? İnsülin kullanıyor musun? Bunları merak ettim öncelikle.
Şekerin biraz fazla ne yazık ki, bu şeker tamamen yeme içme ile alakalı da değil maalesef. Stres, üzüntü, sinirlilik aşırı etkiliyor.
Tabi böyle yüksek bir şekerde bebeğin kilolu olması beklenir. İnşallah doğumunda ve sonrasında bir problem yaşamaz bebeğin.

Benim boyum 1.57, 77 kg ile hamile kaldım şimdi 93 kg oldum. Bende hep toplu bir hatundum ne yazık ki, şeker çıktı sonra birde... Az yiyorsun sık yiyorsun kilo vereceksin dediler, gerçi 85 olmuştum 76'ya düştüm ama içtiğim ilacın sayesindeymiş anladım. İnsülin kullanmaya başladıktan sonra hızla geri aldım kiloları. Hareketsiz bir insanım gerçi ama spor yaptığım zamanlarda bir kilo veremedim ki:KK50:

Ayaklarım şiş benimde bir dandirik spor ayakkabım var, bağcıklarını filan genişlettim iyice öyle giyiyorum. Bir ayakkabı bir yeni terlik aldım. Alırken oluyordu eve gelince ikisi de sıktı giyemedim. 36 numara ayaklarım 38 no'ya sığmıyor. Üstler çok şiş. Şeker var bende de 1.5 sene oldu. Diyet yapıyorum hamilelikte öyle aç sefil meyvesiz tatlısız dolaşıyorum o sebeple enerjim az.

İnşallah bir aksilik çıkmadan sağlıkla doğar bebeğin. Sende onun peşine koşturmaktan daha rahat edebileceğin bir kiloya ulaşırsın inşallah. Şekerine dikkat et yine de. Bebek doğduktan sonra da, bebeğin şekerinin de takip edilmesi lazım. Şekeri düşmesin diye sık sık beslenmesi lazım, doktorlar söylemiştir zaten. Belki de hep bildiği şeyleri yazdım. Allah sana da bebeğine de sağlık sıhhat versin inşallah:nazar::nazar:

hayır şeker yoktu canım. bende zaten ona üzülüyorum ama tek dun aksam arttı gunde 2 defa seker ve tansıyonuma bakıyorum. doktorum sekerden artık bebeğin etkilenmez ilk 6 ayda çıkmadı hiç dedi telaş etme dedi. çok sınırlıyım işte anlamadığım kadar halbüki benim mutluluğumu allah herkese nasip etsin eşim 1 dediğimi 2 etmez.
allah kolaylık versin sanada arkadaşım.
evet sürekli takip ettireceğim kendeimi ve bebeğimi sağlıkla dünyaya gelsın tek isteğim bu.dün akşam yarım kiloya yakın kiraz yedim ondan çıktı herhalde o kadar.. dur bakalım ne olacak. deminden ölçtüm 170 çıktı off of. :) öpüyorum

kızlar bu da benim erkeğimmm $atacýmmm.jpg

kizlar bu ne sicaktir ya.sabah ezanina kadar don allah don uyuyamadim.en son esim ise gidince salona gectim vantilatoru actim azcik uyumusum.yan yatinca sirtim agriyo duz yatinca nefesim kesiliyor.habire donmekten uyuyamiyorum :KK43: ayyyy catliycam slklntidan vallahi :KK43:

Canım hickirikmis o diyafram egzersizi yapıyormuş bu arada gece doguruyorum sandım sanki her an altima yapacakmisim gibi bir his vardi 4 e kadar uyuyamadim su haftaları da atlatıp en az 37 ye gelip sağlıkla doguralım inşallah

Off gamze ya ne olacak bu halimiz dün bende acile gittim, akşam üstü duş aldım duş başlığından su iyi gelmiyor gelsede ayarlayamiyorum tam bende kovaya yapıyorum ama kvlerin banyo düz ne küvet ne de duş var eğilip alıyorum tasla o ara başıma ağrı girdi havada çok sıcak bizim kaldığımiz oda neyse dustan ciktm uzandim eşime tansiyonu mu ölç dedim işte 138 88 çıktı ee bu 14/9 demek ne kalmış :)) ay limon içtim filan iftar yaptılar ölçtuk bu aralar dayanamadım kalk gidelim dedim 12ye geliyordu geçen gittiğimde hemen doktor bakmisti ama bu sefer 15 dk oturdum ölçtü 13/8 normal dedi aslında hamileye göre yüksek eve geldik ya şimdi herkes benim hastalık hastası olduğumu düşünüyor..boyle birşey olunca bebeğim normalde hareketli ama şimdi az az ediyor..oda strese mi giriyor ne yapıyor üzülüyorum. Q

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canım hickirikmis o diyafram egzersizi yapıyormuş bu arada gece doguruyorum sandım sanki her an altima yapacakmisim gibi bir his vardi 4 e kadar uyuyamadim su haftaları da atlatıp en az 37 ye gelip sağlıkla doguralım inşallah

Off gamze ya ne olacak bu halimiz dün bende acile gittim, akşam üstü duş aldım duş başlığından su iyi gelmiyor gelsede ayarlayamiyorum tam bende kovaya yapıyorum ama kvlerin banyo düz ne küvet ne de duş var eğilip alıyorum tasla o ara başıma ağrı girdi havada çok sıcak bizim kaldığımiz oda neyse dustan ciktm uzandim eşime tansiyonu mu ölç dedim işte 138 88 çıktı ee bu 14/9 demek ne kalmış :)) ay limon içtim filan iftar yaptılar ölçtuk bu aralar dayanamadım kalk gidelim dedim 12ye geliyordu geçen gittiğimde hemen doktor bakmisti ama bu sefer 15 dk oturdum ölçtü 13/8 normal dedi aslında hamileye göre yüksek eve geldik ya şimdi herkes benim hastalık hastası olduğumu düşünüyor..boyle birşey olunca bebeğim normalde hareketli ama şimdi az az ediyor..oda strese mi giriyor ne yapıyor üzülüyorum.

Off gamze ya ne olacak bu halimiz dün bende acile gittim, akşam üstü duş aldım duş başlığından su iyi gelmiyor gelsede ayarlayamiyorum tam bende kovaya yapıyorum ama kvlerin banyo düz ne küvet ne de duş var eğilip alıyorum tasla o ara başıma ağrı girdi havada çok sıcak bizim kaldığımiz oda neyse dustan ciktm uzandim eşime tansiyonu mu ölç dedim işte 138 88 çıktı ee bu 14/9 demek ne kalmış :)) ay limon içtim filan iftar yaptılar ölçtuk bu aralar dayanamadım kalk gidelim dedim 12ye geliyordu geçen gittiğimde hemen doktor bakmisti ama bu sefer 15 dk oturdum ölçtü 13/8 normal dedi aslında hamileye göre yüksek eve geldik ya şimdi herkes benim hastalık hastası olduğumu düşünüyor..boyle birşey olunca bebeğim normalde hareketli ama şimdi az az ediyor..oda strese mi giriyor ne yapıyor üzülüyorum.

canım hungur hungur ağlattın beni. ağlama dua edelim iyileşecek ve en kısa zamanda kucağına alacaksın. tüm dualarım senınle.

evet katılıyorum

canım benimde bacaklarım dahil çok şiş.. ayaklarıma bandaj takıp oyle gırıcem doğuma ama benim bebek 2 hafta ileride.. telaş etme bir şeycık olmaz inşallah.

allah yardımcın olsun canım

canım ben prima alıyorum . 1 er tane 1 2 3 numaralardan aldım en çok giden 3 müş.

üzüldüm canim aglama sadce dua et minigime hayirlisiyla bana bagislamasi icin Rabbimin. Ben de sizlere dua ediyorum hayirli kolay dogumlar sağlıklı bebekler icin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yatakti bebek arabasiydi derken bende heves edip aldim ama park yataga olmaz deyince arkadaslar kafam karisti.dedim acaba iade edip baska bir ihtiyacinimi alsam???

Ya olabilir banada gerek yok dediler aldıktan sonra ama almış olduk zaten oralara çarpacak değil ya sen ver istersen dediğin gibi yaparsın benimkini eşim heveslendi dursun dedim ..

kizlar bu ne sicaktir ya.sabah ezanina kadar don allah don uyuyamadim.en son esim ise gidince salona gectim vantilatoru actim azcik uyumusum.yan yatinca sirtim agriyo duz yatinca nefesim kesiliyor.habire donmekten uyuyamiyorum :KK43: ayyyy catliycam slklntidan vallahi :KK43:

ben normalde sıcağı seven biriyimdir.. anca böyle tatile falan gidicem de sıcaklıklar 40 dereceye dayanacak öyle rahatsız olurum sıcaktan:))) ama bu yıl ben de çok rahatsız oluyorum sıcaktan, tamamen hamilelikten bence... yoksa eşim uyuyabiliyor. normalde o dayanamaz çok sıcağa... bir de dediğin gibi arkadaşım rahat pozisyon bulmak da imkansız gibi uyurken... gözümden uyku akıyor ama uyuyamıyorum... dün gece 2 ye doğru uyudum sabaha 7 gibi uyandım...gözlerimin altı uykusuzluktan şiş... uykum var ama uyuyamıyorum... Allah başka dert vermesin, buna da hamdolsun napalım...

Ben de dun gece dogurdum ama ruyamda :) heheheee

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Off gamze ya ne olacak bu halimiz dün bende acile gittim, akşam üstü duş aldım duş başlığından su iyi gelmiyor gelsede ayarlayamiyorum tam bende kovaya yapıyorum ama kvlerin banyo düz ne küvet ne de duş var eğilip alıyorum tasla o ara başıma ağrı girdi havada çok sıcak bizim kaldığımiz oda neyse dustan ciktm uzandim eşime tansiyonu mu ölç dedim işte 138 88 çıktı ee bu 14/9 demek ne kalmış :)) ay limon içtim filan iftar yaptılar ölçtuk bu aralar dayanamadım kalk gidelim dedim 12ye geliyordu geçen gittiğimde hemen doktor bakmisti ama bu sefer 15 dk oturdum ölçtü 13/8 normal dedi aslında hamileye göre yüksek eve geldik ya şimdi herkes benim hastalık hastası olduğumu düşünüyor..boyle birşey olunca bebeğim normalde hareketli ama şimdi az az ediyor..oda strese mi giriyor ne yapıyor üzülüyorum. Q

Geçmiş olsun canım sicak kalabalık ve havasız ortam tansiyonu çok etkiliyor anladığım kadarıyla kalabaliktasin sen bebeklerin bir anı diğerini tytmutor uzun uyku dönemleri yasiyorlar artık Allah yardımcımız olsun sağlıkla kucaklarımıza alalım yavrularımızı

X