2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benim bu bebiş oynamıyor bugün çok hareketsiz çıldırcam:KK43:

Çok hareketsiz dediğine göre hareket ediyor yinede değil mi?
Elini gezdir bakalim karnında ya da birşey dinlet haber et bizede

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

allah allah bilmiyordum... ama tansıyonum düşse ya da cıksa bunu anlarım sanırım, işteyim çalışıyorum.. belki tansiyonla vurmaz.
benim de kuzenim preklemsiden 31.haftada doğum yapmıştı. onun da idrarında tuhaflık anlaşıldı proteini cok yüksek çıkmıştı, kız halbuki güllük gülistanlık yaşıyordu, bi sorunu yoktu. tam araştırmadim ama biraz daha inceleyeyim... tşkler tekrar:KK54:

Canım bildiğim kadarıyla preeklemside genetik yatkınlık oluyor. Kuzenide de varsa mucarında dedigi gibi sen bi tansiyon takibi yaptir geçmiş olsun

Geçen hafta gittiğimde ellerim ayaklarım çok şişiyor dedim. Hemen kan ve idrar testi yaptılar. Yok birşey normal ödem dediler.
Benim ayaklarım balon gibi, şişmanım ama bileklerim inceydi şimdi onlarda kalınlaştı.
Üzerine bastırırsan çöküyor içe doğru ayaklarımın, yaratık, koca ayak gibi birşey oldum. Ayakkabı filan da hak getire olmuyor hiç biri...
Evde eşimin terliğini giyorum. :KK37: Yüzümde şişmiş azıcık arkadaşlar söyledi. Eşim sürekli gördüğüm için farketmiyorum ben dedi.

İdrar testi için iki hafta beklemene gerek yok. Sağlık ocağında kontrol oluyor musun? Onlara söyle hemen yazıyorlar. Ben üç aylık şeker guatır filan falan birşeyler istemiştim meraktan, yazdılar testi verdim kanı... Hastaneye gitmekle uğraşmadım bir daha...

20-25 ağustos :nazar::nazar: Valla çok sevindim bu habere canım. O kadar çile çektiğine değmiş demek ki bebişini son ana kadar büyütebileceksin. Gerçi ben temmuz annelerinin bıkkınlıklarını okuyorum. 36'dan itibaren ne olur artık doğsun da hafifleyelim diyorlar ama ben son zamana kadar beklesin diye düşünüyorum. Özellikle eşim Ankarada iken katiyen doğuma gitmek istemiyorum. :KK50: Bakalım ne yapacağız. :KK49:

Canım seninle doğumumuz aynı tarihte , birbirimizi gaza getirelim eğer son haftalara dayanamıycak olursak , bence de 36 dan sonra şahsen ben bıkabilirim ağırlıktan ve sıcaktan ve yatmaktan, ama inşallah bebişlerimiz son ana kadar yine de içimizde kalır...

Canım bildiğim kadarıyla preeklemside genetik yatkınlık oluyor. Kuzenide de varsa mucarında dedigi gibi sen bi tansiyon takibi yaptir geçmiş olsun

Benim annem hamilelikte tansiyon hastası olmuş. .. ama allah korumuş preeklemsi olmamış çok hayret ediyorum bana hamileyken yani az uzda çıkmazmis sadece tuzlu, yağlı yeme demişler. ..doktorda ben yükseldi deyince anne için çok önemli dedi okudumda nette aman Allah herkesi korusun lütfen. .

Canım seninle doğumumuz aynı tarihte , birbirimizi gaza getirelim eğer son haftalara dayanamıycak olursak , bence de 36 dan sonra şahsen ben bıkabilirim ağırlıktan ve sıcaktan ve yatmaktan, ama inşallah bebişlerimiz son ana kadar yine de içimizde kalır...

36 sonrasına çok yaklaşmış biri olarak söylüyorum evet çok zor artık ne uyku ne doğru düzgün oturma kaldı bu sıcakda hiçbirşey çekilmiyor :KK52: ama yinede dayanın arkadaşlar az kaldı

Çok hareketsiz dediğine göre hareket ediyor yinede değil mi?
Elini gezdir bakalim karnında ya da birşey dinlet haber et bizede

2 gündür uykusuzdum. hani uykusuzum diye o da az hareketli olur mu diye düşünüyordum. dün gece hareket etti saat 19 gibi falan bugün tık yok. normalde ayaklarını dayar kaburgama, hıçkırır, tekmeler falan ama yok yani anlamadım gitti haber ederim canım şimdi işteyim eve gidince uzanıp dinleyeceğim.

pek erken şişmişsin canım, az kaldı bugünler de geçecek. takmamak gerekiyor dediğin gibi. zaten o boş boş konuşan insanları pataklayasım geliyor. bana da sevdiğim bi tanıdık, oğlan beklediğimi duyunca, 'ay yazık herkesin bi kızı olmalı amaaa' demişti... millet konuşuyor işte boş boş... :):) senin de ay sonu görünüyor, heyecan doruktadır!!!
aynen heyecan var,her gece uykuda doğum var :KK52: benim de kv 3 oğlu var kızı yok,eşim de kız istiyodu,kv ye cinsiyeti söleyince ısrarla o daha belli olmaz belki oğlandır demişti...eee bu da zihniyet o da Allah akıl fikir versin,üstelik ilk bebek,ilk torun :KK35:

Benim annem hamilelikte tansiyon hastası olmuş. .. ama allah korumuş preeklemsi olmamış çok hayret ediyorum bana hamileyken yani az uzda çıkmazmis sadece tuzlu, yağlı yeme demişler. ..doktorda ben yükseldi deyince anne için çok önemli dedi okudumda nette aman Allah herkesi korusun lütfen. .

Amin canım anneyi ve bebeği en çok sıkıntıya sokan şey preeklemsi. İyi ki annen de sorun çıkmamış çok şükür seninde iyi gidiyor bildiğim kadarıyla.

36 sonrasına çok yaklaşmış biri olarak söylüyorum evet çok zor artık ne uyku ne doğru düzgün oturma kaldı bu sıcakda hiçbirşey çekilmiyor :KK52: ama yinede dayanın arkadaşlar az kaldı

Canım , beim en çok korktuğum şey nefes alamamak, ödüm kopuyo, bi arkadaşım anlatmıştı, son ay nefes alamıyomuş, benim zaafım bu, çok çok çok korkuyorum nefessiz kalmaktan , gerçekten öyle mi oluyo??

Kizlar bugun dr gitdik sukur hersey iyi dedi hamd olsun bir sorun yok ama bebegim cok kilo almis 33 +5 Haftamiz bebegim 3300qr dediler buna ragmen dr cok rahatdi sadece biraz kilolu dedi hic inanasim gelmedi usgye hep gitdigim usg degildi bu baskasiydi bilmiyorum bir ayda iki kat kilo almasi mumkunmmu? Cunki ben haziran 4 de gitdigimde kilosu 1500 du simdi bu soyledikleri rakamm beni cok sasirtdi sizce ne yapmali baska usgye gitsem hep gitdigime yani?

Odası için büyük beşik aldım bu beşikler çok uzun süre kullanılmadığı için eşim bu kadar para vermeyelim başka birşey alırız dedi. Ev kredisi de var tabi bende ısrar etmedim. Tek eksiğimiz bu olsun gerisi önemli değil dedim

olsun iyi yapmışsınız canım eşin doğru söylemiş güle güle kullanın.Başka bişey alırsınız sizde

evet canım 30-40 yazıyor genelde .. bende hepsini 30 da yıkıycam, zaten temizler sadece toz moz olmasın diye...

kızzzzzz valla benimde öyle .. ayak benim ayağım değil , obez birinden alınmışta monte edilmiş gibi:))) hafif ellerimde de var ama çok hafif yani yüzüklerim hala oluyor.. anlamadım nedir bu.. sanırım yoruluyoruz, şahsen ben gün içinde nadiren uzanıyorum. bir tek bugün uyudum mesela gün içinde..

bende sürekli oturduğum için sanırım şişiyor ayaklarım.Yüzüğüm 1 gün oluyor 1 gün olmuyor çok ilginç.Allahtan başka yerimde şişlik falan yok

2 gündür uykusuzdum. hani uykusuzum diye o da az hareketli olur mu diye düşünüyordum. dün gece hareket etti saat 19 gibi falan bugün tık yok. normalde ayaklarını dayar kaburgama, hıçkırır, tekmeler falan ama yok yani anlamadım gitti haber ederim canım şimdi işteyim eve gidince uzanıp dinleyeceğim.
Annenin yorgun olması bebeğin hareketlerinin azalmasına neden oluyor. Kuzenimde yaşamıştı hatta ama uykusuzluğu bilmiyorum. Umarım herşey yolundadır haber bekliyoruz senden.

şimdi aslında ikiside aynı şeyi söylüyor.. 32yi haketmen gerekiyor dedi.. yani bitirmen. 32+0da öyle 32+6 da .. ama ben 31lerde alanlarıda duydum çok önem vermiyorlar galiba
hakkediş almak lazım demek :KK9::KK9::KK9::KK9:sen fazlasıyla hakettin canım git ve almadan gelme aslanımmmmm:KK52::KK52:

X