2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Sağol canım..valla 7.aya kadar çok güzeldi hamilelik 7den itibaren sıkıntılar başladı. ..sende 30 oldun değil mi

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .
evet canım ben 30 oldum.Aynen dediğin gibi.Eşime diyorumki ben bu aya gelene kadar hamileyim falan dememeliymişim şimdi anladım asıl dedim.Çok zorlanmaya başladım ya Allah yardımcımız olsun

Kizlar bugun dr gitdik sukur hersey iyi dedi hamd olsun bir sorun yok ama bebegim cok kilo almis 33 +5 Haftamiz bebegim 3300qr dediler buna ragmen dr cok rahatdi sadece biraz kilolu dedi hic inanasim gelmedi usgye hep gitdigim usg degildi bu baskasiydi bilmiyorum bir ayda iki kat kilo almasi mumkunmmu? Cunki ben haziran 4 de gitdigimde kilosu 1500 du simdi bu soyledikleri rakamm beni cok sasirtdi sizce ne yapmali baska usgye gitsem hep gitdigime yani?

1 ayda bebişler kiloyu ikiye katlıyo, normal bence, moralini bozucak bi durum yok ki birazbiri bi bebeğin olur, benimki de öyle, önden gidiyo kilosu , şahsen ben mutlu oluyorum...:KK51:

:nazar:
Kizlar bugun dr gitdik sukur hersey iyi dedi hamd olsun bir sorun yok ama bebegim cok kilo almis 33 +5 Haftamiz bebegim 3300qr dediler buna ragmen dr cok rahatdi sadece biraz kilolu dedi hic inanasim gelmedi usgye hep gitdigim usg degildi bu baskasiydi bilmiyorum bir ayda iki kat kilo almasi mumkunmmu? Cunki ben haziran 4 de gitdigimde kilosu 1500 du simdi bu soyledikleri rakamm beni cok sasirtdi sizce ne yapmali baska usgye gitsem hep gitdigime yani?

canım benim bebekte iri hatta dr.um diyabetin dışında genetik olarak da iri bir bebek demişti 32. haftada 2700 gr.dı. Şimdi bende 33+3 deyim ve o kadar olduğunu zannetmiyorum oğlumun senin ki gerçekten kilo olarak fazla geldi bana

Canım seninle doğumumuz aynı tarihte , birbirimizi gaza getirelim eğer son haftalara dayanamıycak olursak , bence de 36 dan sonra şahsen ben bıkabilirim ağırlıktan ve sıcaktan ve yatmaktan, ama inşallah bebişlerimiz son ana kadar yine de içimizde kalır...

Valla benim şimdilik tek sıkıntım şeker, şeker bana müsade ederse son güne kadar beklerim. Zaten ablam da 10 gün geç doğum yaptı beklenen tarihten. Eşim 36 ve 37. haftalar gibi yanımda olmayacak, o yokken yerimden kıpırdamıycam bile doğumu başlatmayayım diye. Hastane de uzak çünkü, annem kardeşim kalacak benimle tabi yalnız olmayacağım şükür :KK49:

3300 çok canım yaa.. Yanlışlık olmasın, 2300 filan olmasın o? Bu haftada bu kadar kilolu olması pek mantıklı gelmedi bana, çoğu doğan bebek o kiloda doğuyor zaten. Şeker filan yok değil mi sende Allah korusun? Başka bir yerde baktırma imkanın varsa baktır bence...

:nazar:canım benim bebekte iri hatta dr.um diyabetin dışında genetik olarak da iri bir bebek demişti 32. haftada 2700 gr.dı. Şimdi bende 33+3 deyim ve o kadar olduğunu zannetmiyorum oğlumun senin ki gerçekten kilo olarak fazla geldi bana
:KK43:((( Ben ne yapicam ya insallah o usg yalnis soylemisdir yine gideyik en iyusi usgye..diebet derken neleri yimiyorsun canimm?

kızlar benim bu bebiş oynamıyor bugün çok hareketsiz çıldırcam:KK43:
iştesin sanırım dimi..ewde olsan hemen uzan dinlen dicem ama.. yorgunluk çok etkiliyo..doktorunu mu arasan ..ihmal etmeye gelmez Allah korusun..

Canım , beim en çok korktuğum şey nefes alamamak, ödüm kopuyo, bi arkadaşım anlatmıştı, son ay nefes alamıyomuş, benim zaafım bu, çok çok çok korkuyorum nefessiz kalmaktan , gerçekten öyle mi oluyo??
yani zor nefes alıyosun ewet ama çok öyle korkulcak büyütcek bişiy diil...düşünme şimdiden:KK34:

tombalakmı kuzun sercem şimcik senin:) senin de mi diyabetin wardı?? sıkma canını bi problem olsaydı doktorun söylerdi mutlaka..tombik bi kuzun olcak demekki..tek sıkıntı normal doğum ihtimalin azalır..sağlıklı olsun da o da okadar önemli diil üzülme:KK49:

Son düzenleme:
kızlar bişi sorucam
ben 32 hafta raporu aldım. 5 hafta daha çalışabilir raporu yani.
iş yerime verdim.

doktordan 2-3 günlük rapor aldıgında diger raporu yakar mı?
bilen varmı??
çalışabilir raporu almışken başka rapor verdiklerinde diger rapor kesilir mi?

Zuzuum insallah yalnis olcum yapmislardir cunki bizim daha 6 haftamiz var bilmiyorumki cok korkuyorum normal dogum sezeryan vark etmezki yerki saglikli olsun .. evet arkadaslar bana gorede cok cunki 40 haftalarin kilosu bu kilo Rabbim nolur yalnis olsun bu kilo yarin gitsemmi usgye kizlar baskasina?

kızlar bişi sorucam
ben 32 hafta raporu aldım. 5 hafta daha çalışabilir raporu yani.
iş yerime verdim.

doktordan 2-3 günlük rapor aldıgında diger raporu yakar mı?
bilen varmı??
çalışabilir raporu almışken başka rapor verdiklerinde diger rapor kesilir mi?

Canım ben şu an raporluyum, o yüzden de 32.haftam olmasına rağmen bubhafta 32.hafta raporumu alamıyorum , rapor rapor üstüne olmuyo, benim doktorum şu anki raporum bitince 32.hafta raporumu vericek, hatta bu yüzden 33.hafyada almış olcam 32.hafta raporumu...

Zuzuum insallah yalnis olcum yapmislardir cunki bizim daha 6 haftamiz var bilmiyorumki cok korkuyorum normal dogum sezeryan vark etmezki yerki saglikli olsun .. evet arkadaslar bana gorede cok cunki 40 haftalarin kilosu bu kilo Rabbim nolur yalnis olsun bu kilo yarin gitsemmi usgye kizlar baskasina?

Ay ben yanlış görmüşüm , 3300 yerine 2300 gördüm , 3300 kg çok canım ya, bence usg de bi sorun olabilir, sen yanlış görmüş olabilir misin acaba?

canım bebeğin kilosunun 3300 olduğuna eminmisin sen ya:KK53::KK53:hay maşallahh nası başardın sen bunu?Bence bi yanlışlık var bu haftada bu kilo olmaz ya bidaha baktır.

Ay ben yanlış görmüşüm , 3300 yerine 2300 gördüm , 3300 kg çok canım ya, bence usg de bi sorun olabilir, sen yanlış görmüş olabilir misin acaba?
Yok bitanem dr da sordum kilonu aynen. 3300 yazmislardi insallah yalnis olcuumdur insallah:KK43:ama dr cok rahatdi sadece hamur sirin yime cok su icme dedi bilmiyorum cok morelim bozuk simdi usgler kapali elimmde olsa simdi giderdim:KK43:

:KK43:((( Ben ne yapicam ya insallah o usg yalnis soylemisdir yine gideyik en iyusi usgye..diebet derken neleri yimiyorsun canimm?

Bence bu işte bir yanlışlık var. Dr.unda normal dediyse sen yanlış anlamış olabilir misin acaba ? Canım ben hamur işi tatlı yemiyorum çok kısıtlı olarak meyve yiyorum ama çok az.

canım bebeğin kilosunun 3300 olduğuna eminmisin sen ya:KK53::KK53:hay maşallahh nası başardın sen bunu?Bence bi yanlışlık var bu haftada bu kilo olmaz ya bidaha baktır.
Ben kesinlikle inanmiyorum bu olcume canim benim o yuzden emin degilim bir ay haziran 4 du usgye girmisdim cok normal cekideydi hatda bana biraz azda gelmisdi ben kendim de bu bir ayda cok kilo almadim ki bilmiyorum yarin gidicem usgye. birsry olmaz dimi iki gun ard arda usgye girmek

Yok bitanem dr da sordum kilonu aynen. 3300 yazmislardi insallah yalnis olcuumdur insallah:KK43:ama dr cok rahatdi sadece hamur sirin yime cok su icme dedi bilmiyorum cok morelim bozuk simdi usgler kapali elimmde olsa simdi giderdim:KK43:

Hamur işini anladım da suyu neden az içeceksin onu anlamadım? Doktorunun da boşluğuna denk gelmiş olabilir bence, panik yapmadan bir daha baktır yakın bir zamanda... Bebeğin hep kilolu gitse tamam diyeceğim, geçen kontrolde herhalde 30. haftanda gittin kilosu normal sınırlardaymış. 1500 gr. normaldir. Bir ayda bu kadar artmış olması zor. Ya doktor yanlış ölçtü, ya sen bütün gün karpuz, börek, çörek, dondurma yedin...

Panik yapmadan bir daha görün başka birine:KK34:

Bence bu işte bir yanlışlık var. Dr.unda normal dediyse sen yanlış anlamış olabilir misin acaba ? Canım ben hamur işi tatlı yemiyorum çok kısıtlı olarak meyve yiyorum ama çok az.
Ben meyveni cok yiyorum kisitli derken hangi meyvalardan kac defa yiyorsun haftaya tatlim nolur yaz banada

X