2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benim son kontrolümde baktı canım. İdrar verdiysen tam analiz içinde yazıyor zaten. Bakılmıştır.

canım doktorum bana sonuçlarımı telefonda bildiriyor ve dediği şey turp gibisiniz maşallah :KK9:onun dışında detay vermiyor değerlerimi bilmiyorum

Bayram öncesi bebeğimin alınacağını ögrenince bebek şekerlerimi yapmaya başladım bir tek isim sticker ı eksik onu da tasarlayıp koydum mu şekerler hazır 😄

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Çok güzel olmuşlar canım ellerine sağlık. Benimde totomu kaldırıp yapmam lazım aslında çok zaman kalmadı bize:KK52:

Bornova yanıyo resmen , doktora gittim geldim , yandım yandım...

canımm naber?sen bornovada mısın?Hükümet konağının oradan Pehlivanoğlu marketin olduğu sokağa giriyorsun,çok katlı otopark var aynı zamanda pazar yeri orası orada uzun süre ablam oturdu ve her yaz tatilinde gelip kalırdım onunla.Ahhh ahhh Bornova çok güzeldi ya küçük park,büyük park

Doktordan geldim kızlar , ilk nst deneyimimi de yaşadım, çok şükür yarabbim bu günleri de gösterdin bana çok şükür , benim minik prensim iyi maşallah :nazar: , nst de hiç sancım çıkmadı o da iyi , 10 gün sonra bi daha gidicem kontrole , doktorum doğumu böyle herşey yolunda giderse 20-25 ağustos arası yaparız dedi...inşallah sağsalim...bu arada ebruuuuucum sordum doktoruma 32.hafta raporunu , haftaya vericek , 33 olcam ben haftaya ama ayarlarız dedi , sorun yok yani...seninki de ayarlar o zaman heralde bi konuş bakalım...

canım herşeyin yolunda olmasına sevindim.Nst ye 33.haftada mı giriliyormuş??

canım hamilelikde el ayak bacak vs.şişmesi normal karşılanır.Ama yüzde anormal bir şişlik olduğunda bu preeklemsi ihtimalini gösterirmiş.(kesin değil ihtimal) bunu mutlaka doktoruna söyle.İhmal etme.Benim 20 haziranda kontrolüm vardı.Doktorum kan ve idrar testi yaptı bana sonuçlarım temiz çıktı çok şükür.Şeker yüklemesi de yaptılar aynı gün oda temiz çıktı.İdrarımda protein varmı diye baktılar mı bilmiyorum.Belkide bakmışlardır.

cevabın için teşekkürler canım. el ayak şişmesi kemikler gözüktüğü sürece normal evet. yüzümdeki şişlik anormal değil ama yine de sorayım ben o diil de idrar tahlili yapılmamasına takıldım şimdi, neyse 2 hafta sonra yine görüşelim demişti artık onda sorarım inş anormal birşey yoktur. sen idrar verdiysen ona da bakılmıştır. temiz çıkmasına sevindim :)

cevabın için teşekkürler canım. el ayak şişmesi kemikler gözüktüğü sürece normal evet. yüzümdeki şişlik anormal değil ama yine de sorayım ben o diil de idrar tahlili yapılmamasına takıldım şimdi, neyse 2 hafta sonra yine görüşelim demişti artık onda sorarım inş anormal birşey yoktur. sen idrar verdiysen ona da bakılmıştır. temiz çıkmasına sevindim :)
sağol canım sende de bişey çıkmaz inşallah.Ama dediğim gibi ihmal etme sakın ve eğer evde tansiyon aleti varsa ölç bi bak.Yoksa da eczaneye git baktır preeklemsi tansiyon yükselmesi biliyosundur.Benim ablamın başına geldi bende de olabilir diye hamileliğimin başından beri doktorum bana coraspin kullandırıyor.

Doktordan geldim kızlar , ilk nst deneyimimi de yaşadım, çok şükür yarabbim bu günleri de gösterdin bana çok şükür , benim minik prensim iyi maşallah :nazar: , nst de hiç sancım çıkmadı o da iyi , 10 gün sonra bi daha gidicem kontrole , doktorum doğumu böyle herşey yolunda giderse 20-25 ağustos arası yaparız dedi...inşallah sağsalim...bu arada ebruuuuucum sordum doktoruma 32.hafta raporunu , haftaya vericek , 33 olcam ben haftaya ama ayarlarız dedi , sorun yok yani...seninki de ayarlar o zaman heralde bi konuş bakalım...

Gözünaydın CNm seninde. Gümmgümm ne tatlı bi ses değilmi :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sağol canım sende de bişey çıkmaz inşallah.Ama dediğim gibi ihmal etme sakın ve eğer evde tansiyon aleti varsa ölç bi bak.Yoksa da eczaneye git baktır preeklemsi tansiyon yükselmesi biliyosundur.Benim ablamın başına geldi bende de olabilir diye hamileliğimin başından beri doktorum bana coraspin kullandırıyor.

allah allah bilmiyordum... ama tansıyonum düşse ya da cıksa bunu anlarım sanırım, işteyim çalışıyorum.. belki tansiyonla vurmaz.
benim de kuzenim preklemsiden 31.haftada doğum yapmıştı. onun da idrarında tuhaflık anlaşıldı proteini cok yüksek çıkmıştı, kız halbuki güllük gülistanlık yaşıyordu, bi sorunu yoktu. tam araştırmadim ama biraz daha inceleyeyim... tşkler tekrar:KK54:

Hosbulduk evt az kaldı tşk ederm :) .seninde az kalmis ki.sanada hayrli dogumlar ..su dogumu da bi atlatsaydik hayirlisiyla
saol cnmm

hamişlerrrr oğlumun yatak odasına koyacağım beşiğini aldı annemler sonunda bu dertten de kurtuldukEki Görüntüle 1175349
oyy çok datlu..mışıl mışıl uyusun içinde inşallah paşan

Bayram öncesi bebeğimin alınacağını ögrenince bebek şekerlerimi yapmaya başladım bir tek isim sticker ı eksik onu da tasarlayıp koydum mu şekerler hazır 😄

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
çok kibar..ben de aldım böyle kutulardan..içine lokum koyup hadtanede ikram edicem..

kızlar selam, sizin de suratınız şişti mi? ayak bileklerimde felan yok ama el ayak normal oranda şiş.
bir de yüzüm şişti son bikaç haftadır. burnum zaten biraz tombikti şimdi iyice tombikleşti :KK17: sizde durumlar nasil?
elim ayağım arada şişiyo ama yüzüm şişmedi hiç..

oh gözün aydın..uslu uslu dursun içerde daha çok zamanı war:)

bikaç haftadır ama farkedilir oranda değil, ben farkediyorum tabii... hiç preeklemsi aklıma gelmedi,onda yüz şişmesi de mi belirtiler arasında? internette bu haftalarda idrardaki proteine de bakilir yazıyor. ordan da preklemsi varsa çıkabilir ama kimse bakmadı henüz?

sizin idrara bakıldı mı acaba?

Benim 30.haftada bakıldı yani bende o zaman bi kere tansiyon yükseldi 24 saat idrar toplama yapıldı bu detayliymis öncesinde idrar testi yapıldı yoktu yükselince detaylı bakıldı

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

allah allah bilmiyordum... ama tansıyonum düşse ya da cıksa bunu anlarım sanırım, işteyim çalışıyorum.. belki tansiyonla vurmaz.
benim de kuzenim preklemsiden 31.haftada doğum yapmıştı. onun da idrarında tuhaflık anlaşıldı proteini cok yüksek çıkmıştı, kız halbuki güllük gülistanlık yaşıyordu, bi sorunu yoktu. tam araştırmadim ama biraz daha inceleyeyim... tşkler tekrar:KK54:
rica ederim canım.O anlaşılmıyor birden bire çıkıveriyor tansiyon ablamın bebeğini de 32.hafta da acilen almak zorunda kaldılar.Bebek de ablamda çok iyiler şimdi ama ilk zamanlar çok sıkıntı çektiler Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi inşallah canım iyi bak kendine

saol cnmm

oyy çok datlu..mışıl mışıl uyusun içinde inşallah paşan

çok kibar..ben de aldım böyle kutulardan..içine lokum koyup hadtanede ikram edicem..

elim ayağım arada şişiyo ama yüzüm şişmedi hiç..

oh gözün aydın..uslu uslu dursun içerde daha çok zamanı war:)

teşekkür ederim canımmmmm

rica ederim canım.O anlaşılmıyor birden bire çıkıveriyor tansiyon ablamın bebeğini de 32.hafta da acilen almak zorunda kaldılar.Bebek de ablamda çok iyiler şimdi ama ilk zamanlar çok sıkıntı çektiler Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi inşallah canım iyi bak kendine

amin inşallah ya az kaldı yüzdük yüzdük kuyrugna geldik :) ablanın ve bebişin iyi olmasına sevindim. Allah sağlikli nice seneler versin inş.

X