2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hurma yiyor musunuz. .ben normalde yemem amankv çok ısrar ediyor yok diyorum kan yapar diyor erken doğumu tetikler diye biliyorum bir tane yiyorum sorun olur mu acaba ya artık diyecem erken doğum olur diye korkuyorum

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canım bize eğitimde özellikle doğuma yakın günde beş altı tane hurma yiyin demişlersi tetiklediği için

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bize eğitimde özellikle doğuma yakın günde beş altı tane hurma yiyin demişlersi tetiklediği için

Ramazan başladığından beri yani dört gündür yedim ama bir tane hemen birşey yapmaz değil mi? Yemem artık inşallah hemende tetiklememistir ne pimpirikli birşeyim yahu. .

kızlar günaydın,
son zamanımda doktor değiştirmek zorunda kaldım
şeker testim sınırda çıkmasına ragmen beni ciddi anlamda uyarmadıgı için bebeğe şeker etkisi geçti yani irileşti
bunu geç farkettiğimiz için kafamızda soru işaretleri olmaya başladı.. bizde başka doktora gittik. ve ihmal edildiğini bizi yeterince bilgilemndirilmediğini öğrendik.. şuan erken dogum riskim var bebek iri oldugu ve suyu fazla oldugu için sancılarım başlamış.. erken oldugu için dil altı hapı kullanmaya başladım
sancıları geciktirmesi için...

geçmiş olsun canım.. inşallah yeni doktorunla beraber her şey daha güzel olur senin ve bebeğin için. 24. haftamdan beri ben de diyetteyim... diyetine muhakkak harfiyen uy, faydasını göreceksin inşallah.. Allah büyüktür... inşallah hepimizin evladı en hayırlı zamanda sağlıkla dünyaya gelir.. doktorun eminim uyarmıştır ve sen de biliyorsundur ama bir kez daha şekerin stresten de negatif etkilendiğini belirtmek isterim. diyetine harfiyen uyduktan sonra yüreğini ferah tut, inşallah iyi olur..

Ramazan başladığından beri yani dört gündür yedim ama bir tane hemen birşey yapmaz değil mi? Yemem artık inşallah hemende tetiklememistir ne pimpirikli birşeyim yahu. .

Yok canım ondan hemen bişey olmaz tetiklemesi için hergün düzenli yemek lazım hem bişey olsa Allah korusun şimdiye belli olurdu zaten sende boşuna pipiriklenme yani rahat ol :KK66:

Kizlar ya ben bugun banyo yaptim sonra hemen ardindan disari ciktik alisveris ivlcin biraz gezdik geldik eve simdi karnimda qarip sancilar var kasilma gibi en cokta iki kaburga altinda acaba normalmi sanki karnimone dogru cekiliyo ddartiliyorsizce bu normalmi?

Aman iyi bari yeni doktorun herşeyin farkında sevindim. Göğüslerimde benim de birşey yok, zamanı gelince olur diye düşünüyorum. Normalde şeker hastalarında bebek 4 kg'yi geçince normal doğum yaptırmıyorlar, bazı doktorlar 3.5 kg'yi geçmesin istiyor. Ama senin kasılmaların da başlamış tabi, doğum ile alakalı ne dedi doktorun? Sen normal doğum istiyor muydun? Tabi artık doğum şeklinin pek de önemi kalmadı, mühim olan bebeğin gelişimini tamamlayıp sağlıkla gelmesi...

İnsanın canı sıkılsa da yapacak birşey yok. Zararın neresinden dönülse kardır demek lazım. Keşke herkes işini düzgün yapsa da strese girmesek boş yere.:KK50:

30+3'te 1710 gramdı. 3 gün önde dedi doktor, başı büyük dedi birazcık. Haftaya salı-çarşamba gideceğim yeniden.:18:
Senin haftana geldiğinde ben ne olacağım kimbilir?:2:

Bu arada iki oda ve balkon camları açık, ama ben oturduğum yerde şakır şakır terliyorum. Sütyen taksam memelerin altı tahriş oluyor, takmasam ayaklarıma sarkıyor. İflah olmaz bu benim göğüsler artık, gençken annem uyarmasına rağmen penye sütyen taktım hep ondan oldu. Uff :KK43:

son kontrolde ben de doğumu sordum.. şekerden dolayı bebeğin omuzları geniş olabilirmiş, çünkü bebeğe geçen şeker omuzlarda birikirmiş:KK43: ve ultrason ölçümünde biz omuz ölçüsünü alamıyoruz dedi doktor. yani bazen bebek 3kg bile olsa omzu geniş olduğu için normal doğumu çok zor oluyor dedi:KK43: ben de normal isteyenlerdenim ama Allah hayırlısını nasip etsin inşallah hepimize...

evet aktarılmıyor çünkü fiili çalışma karşılığı aktarılabilir sadece. ama dr um örneğini gördüm dedi. ben de nette gördüm yapan yapıyo vallla.
hakkımız değil ama birilerine yapldığını duyunca üzülüyorum açıkçası.
gerçi ben de heyet alıcam başka türlü kuzumu 8 haftalık koyup gidemem okula.
heyetlerinizi alırken de özellikle psikiyatriden "doğum sonrası depresyon" alırsanız kimse sizi sorgulayamaz.
insanların en büyük hatası gidip genel cerrahiden filan alıyorlar. bu da kolayca ilerde soruşturma nedeni. ama kimse depresyonumuzu sorgulayamaz.

ben de bu psikolojik raporlardan daha bir ürküyorum:) ileride bunun zaten kafası iyi değil falan demesinler ALlah korusun:)))

son kontrolde ben de doğumu sordum.. şekerden dolayı bebeğin omuzları geniş olabilirmiş, çünkü bebeğe geçen şeker omuzlarda birikirmiş:KK43: ve ultrason ölçümünde biz omuz ölçüsünü alamıyoruz dedi doktor. yani bazen bebek 3kg bile olsa omzu geniş olduğu için normal doğumu çok zor oluyor dedi:KK43: ben de normal isteyenlerdenim ama Allah hayırlısını nasip etsin inşallah hepimize...

Artık bekleyip göreceğiz ne olacağını, ben her bakımdan anneme çekmişim şeker hastalığımız, fiziğimiz, huyumuz suyumuz aynı. Annem 3 çocuğu evde ebe ile doğurmuş, hele kardeşim 4.5 kg imiş. (büyük ihtimal işte şekerden iri doğdu kardeşim, sene 1981 sokağa çıkma yasağı varmış zaten) ona güvenerek rahat doğum yapacağımı düşünüyorum açıkçası. Kendimi öyle avutuyorum diyelim.

En son gittiğimde kafası ile göğüs çevresi biraz büyük ama normal sınırlar içerisinde dedi doktor. Haftaya tekrar gideceğim. Artık 2 haftada bir gidilecek zaten. Gene en son gittiğimde doğum yaptıktan sonra insülin vurmamam gerektiğini öğrendim. Şekerimi ölçüp endokrincilerle konuşacaklarmış başka birşeye devam edecekmişim. Sizinki zaten doğumdan sonra normale dönecek inşallah.:nazar::nazar:

Aramızda bir hafta varmış. Senin bebeğin nasıl gidiyor tam gününde mi?

Artık bekleyip göreceğiz ne olacağını, ben her bakımdan anneme çekmişim şeker hastalığımız, fiziğimiz, huyumuz suyumuz aynı. Annem 3 çocuğu evde ebe ile doğurmuş, hele kardeşim 4.5 kg imiş. (büyük ihtimal işte şekerden iri doğdu kardeşim, sene 1981 sokağa çıkma yasağı varmış zaten) ona güvenerek rahat doğum yapacağımı düşünüyorum açıkçası. Kendimi öyle avutuyorum diyelim.

En son gittiğimde kafası ile göğüs çevresi biraz büyük ama normal sınırlar içerisinde dedi doktor. Haftaya tekrar gideceğim. Artık 2 haftada bir gidilecek zaten. Gene en son gittiğimde doğum yaptıktan sonra insülin vurmamam gerektiğini öğrendim. Şekerimi ölçüp endokrincilerle konuşacaklarmış başka birşeye devam edecekmişim. Sizinki zaten doğumdan sonra normale dönecek inşallah.:nazar::nazar:

Aramızda bir hafta varmış. Senin bebeğin nasıl gidiyor tam gününde mi?

benim bebek de son kontrolde 1 hafta önde çıktı.. önceden böyle bir şey yoktu:KK43: şekerden sonraki bir kontorde 4 gün öndeydi, şimdi 1 hafta.. hayırlısı ALlah'tan olsun inşallah... gerçi doktor 1 haftadan bir şey olmaz dedi ama.. aslında şu da var şekeri olmayıp bebeği 2 hafta önde olanlar var ama işte bu omuz olayı kafama takıldı.. artık napalım en hayırlı şekil neyse öyle doğsunlar inşallah:)

inşallah hiçbirimizin şekeri kalmaz doğum sonrası... seninki de kalmasın inşallah ya çok zor hastalık... Allah beterinden esirgesin ama insanın nefsiyle mücadelesi çok zor..

Canım ya 32 seminrn son hafasına denk geldiyse 5 hafta çalışabilir raporumu aldın .aldıysan okula daha vermedin mi verdiysen ki yaza geliyo kabul ettiler mi yaza denk geldiği için soruyorum (zincirleme soru oldu:)bizimokulda bir hoca eşi için iki hafta almış müdürüde kabul etmiş.

5 hafta aldim cnm bisi olmaz dedi mudr saydirilirsa saydirir ilceye gonderiliyomus

Gunaydın hamişler...

Kayınvalide katili olmamak için direniyorum resmen yaa. Bu kadar anlayışsızlık olmaz gripli gripli geldiği yetmiyormuş gibi bide yok ben üşüyom yok hırka giyim yok camları örtün yok çorap ver bana saçmalıyor ya. Dün gece sayesinde börttük ben şarıl şarıl terlerken ne geliyosun otur evinde benide hasta edicek yaa. Bide demezmi doğumdan sonra görüşürüz Allah kolaylık versin sana. Ben zaten ayda bir olmasada 1.5 ayda bir gelirim kayınpederınlee dıyor yaaaay çıldırıcam gerçekten özlerlermiş nasıl ayrılcaklarmış torundan ya delirmemek içten değil napıcam doğum sonrası kara kara onu düşünüyorum. Annem gelcek ama ev müsait değil kayınpeder kavalıde gorumce eşim annem ben bebek nasıl olcaz evin içinde deliricem uykularım kaçıyor yaa. Bir akıl verin gelmelerini nasıl engellerim kızlar... :KK43: yoksa direk gidin dicem ölede dersem hiç bir daha görüşmemem lazım yani...

hayırlısıyla benım bır kızcem olucak..14 haftada doktor kız dedı kız yanı :) sonra bızım kız kendını hep gızledı ama doktor kızımız ıyı annesı vs dıye bılgı verıyor. ama bır göbegım var baska hıcbırsey yok gobegımde sadece onumde sıvrı top gıbı..goren erkekmı dıyor.hayır kız dıyorum doktor yanılmıstır kesın erken benım falanca tanıdıgımada 6.aya kadar kız dedıler bak erkek oldu vs vs..cıdden tedırgın oldum..acaba erkekmı dıye duphe duydum..kotrole gıdınce sorucam bakalım.sizce boyle bırsey mumkun olabılırmıkı..

Canim bende 13.haftamdaydim kiz dedi doktor ama yanilma payi var bekle dedi sojrada hep kiz olarak devam etti.ayrintiliya gittigimde ozellikle sordum kiz dedi baska bi doktor ama dedigin gibi kimse inanmiyr kiz olduguna sadece gobegim var.masallh 10kg aldim ama sanki hepsi gobekte.cok hafif yanaklatim doldu okadr ..ailenin yaslilari yanilmistt doktor diyo :KK66:)

Gunaydın hamişler...

Kayınvalide katili olmamak için direniyorum resmen yaa. Bu kadar anlayışsızlık olmaz gripli gripli geldiği yetmiyormuş gibi bide yok ben üşüyom yok hırka giyim yok camları örtün yok çorap ver bana saçmalıyor ya. Dün gece sayesinde börttük ben şarıl şarıl terlerken ne geliyosun otur evinde benide hasta edicek yaa. Bide demezmi doğumdan sonra görüşürüz Allah kolaylık versin sana. Ben zaten ayda bir olmasada 1.5 ayda bir gelirim kayınpederınlee dıyor yaaaay çıldırıcam gerçekten özlerlermiş nasıl ayrılcaklarmış torundan ya delirmemek içten değil napıcam doğum sonrası kara kara onu düşünüyorum. Annem gelcek ama ev müsait değil kayınpeder kavalıde gorumce eşim annem ben bebek nasıl olcaz evin içinde deliricem uykularım kaçıyor yaa. Bir akıl verin gelmelerini nasıl engellerim kızlar... :KK43: yoksa direk gidin dicem ölede dersem hiç bir daha görüşmemem lazım yani...

Aynisi bendede var canim gecmis olsun..bu modeller halden anlamiyr ..aynisini saglikli oldugu halde yapiyr benim kv.kapatin cok soguk usudum ay hasta olucam..bide hem ramazan hem kb.ayni evde geciriyruz.sadece esim ilsa kendi yemegine kadr hazirlar ama simdi bunlarda evde oldugundan bir fiil is sonrasi bunlarla ugrasiyrum.valla uykularm kaciyr benimde ..nedesen bos..kendi icinde olacak insanin hamile evinde yatili olmakta neyin nesi??? Zaten kendime bakamiyrumbide onlarla ugrasiyrum;(((

günaydın kızlar

Allah kolaylık versin bebiştomun kıyafetlerini nevresim battaniyelerini yıkamaya başlıyorum.. bir gün içinde yıkama işini bitirebilirsem sonrada ütüye başlıycam..

benim bebek de son kontrolde 1 hafta önde çıktı.. önceden böyle bir şey yoktu:KK43: şekerden sonraki bir kontorde 4 gün öndeydi, şimdi 1 hafta.. hayırlısı ALlah'tan olsun inşallah... gerçi doktor 1 haftadan bir şey olmaz dedi ama.. aslında şu da var şekeri olmayıp bebeği 2 hafta önde olanlar var ama işte bu omuz olayı kafama takıldı.. artık napalım en hayırlı şekil neyse öyle doğsunlar inşallah:)

inşallah hiçbirimizin şekeri kalmaz doğum sonrası... seninki de kalmasın inşallah ya çok zor hastalık... Allah beterinden esirgesin ama insanın nefsiyle mücadelesi çok zor..

Valla dediğin gibi zor ama benim hamilelikten önce bu kadar yükselmiyordu. Gene çok serbest değildim ama istediğim herşeyden az da olsa yiyebiliyordum abartmadan. İnsülin derdim yoktu sabah akşam hap içiyordum yetiyordu.

Önümüzde daha vakit var inşallah irileşmez bizim bebekler de normal doğumu zorlayabiliriz son ana kadar. Ama olmazsa da dünyanın sonu değil, bebek sağlıklı olsun yeter ki, artık doktorlarımıza güvenip teslim edeceğiz kendimizi.

Asla unutmaz ama eşimi tembihliyorum sürekli, olurda doğumda filan geç kendime gelirsem doktora hemşireye bebeğin şekerini sor, beslesinler hemen diyorum. Unutacak değiller ya işte insan ilk defa yaşayacağı şeyi nereden bilsin? İstediğin kadar doğum hikayesi oku, aklında hep soru hep soru.:44:

Hakkımızda hayırlısı:nazar::nazar:

ya aslında birde 37de alınan rapor var.. bu hafta alınmasa bile zorunlu olarak o zaman alınıyor.. şimdi almaya çalışırız olmadı mecburen 37de verilecek

Canım ben bugün doktora gidicem , sorucam bakalım ne olcak....ya raporumu bozup bu hafta vericek illa bu hafta veriliyorsa , ya da haftaya da olur diycek, 3.haftada vericek bakalım...ben zaten büyük ihtimal 37 de doğururum, sezeryan olcam ya bi de kullandığım ilaçlardan biraz erken alıncak bebiş, 37 .hafta raporu hakgetire yani

Gunaydin kizlar.oglum hergun 11 kadar uyurdu bugun erken kalkti nedense. Gecede gec yatmisti aslinda. Kv bogacak arkadas. Allah sabir versin. Niye insanlar bukadar anlayissiz anlamiyorum. Bende diyarbakirdayim annem geliyor manisadan. Bugun yola cikiyor. Yarina burda kismetse. Allah sag salim kavustursun insallah. Bende bu cuma 35. Haftaya giriyorum. Oglumda 37 haftaya girdigi gun dogmustu. Bir haftadirda kasik agrim cati agrim var. Iyice panik oldum. Cagirdim annemi.

Kızlar açlık şekerimi ölçtüm az önce, sabah açlık 90 çıktı, çok mu bu değer, benim doktorum 95 altı olcak demişti ama daha önce 70 falan çıkardı...nasıl yüksek mi sizce?

X