2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hyr hiç bişi vermedi çünkü artık geç yani 35den sorna cocuk bu zaman kadar etkilenmiş
en önemli zamanı 24den sonrası demişti
ben o zamanı kaçırmışım zaten
ne olduysa o zamnlar olumş zatenş

Evet doğrudur, sen buraya şekerim var galiba yazalı 10 gün filan oldu. Benimde 24. hafta da yükselmeye başladı, 28. haftadaydım kan tahlilinde şeker 200 çıkınca hemen gönderdiler. Benimde bir dört hafta kaybım var ama ben sonuçta zaten şeker hastasıyım vuruyordum insülin. Demek o yüzden diabet hemşiresi erken müdahale ettik iyi filan deyip duruyor.

Doktor yoğun olabilir ama güzelim bu da bizim canımız kanımız hayatımız. Üstelik paralı doktor bunlar birde, bir dünya para alıyorlar, her hastaya her şeyi güzelce açıklamak zorunda, her ihtimali göz önünde tutmalı. Bebek haftasından iriyse şeker akla gelebilecek en bilindik olasılık, madem senin ki sınırda çıkmış daha sıkı takip etmesi seni uyarması lazımdı. Yazık yani, hamileyi strese sokmak olacak iş mi? Bebeğin sağlığını tehdit etmesini hiç söylemiyorum.

Üzüldüm, bebek doğar doğmaz emzirmeye gayret et güzelim. Bak ben yenidoğan maması aldım, inşallah kullanmam gerekmez ama anne karnında şekerden etkilenen bebekler doğunca şekerleri düşük olabiliyormuş. Hemen ve sık sık beslenmesi gerekiyor yavrucakların yoksa tehlikeli oluyor. Tüm yenidoğanlar öyle gerçi sık sık emecekler sarılık olmasınlar diye ama bu şeker sarılıktan daha tehlikeli bir şey...

Kontrollerin sıklaştı mı? İyi haberlerini bekliyorum inşallah. Rabbim ikinize de sağlık versin.:nazar::nazar:

ayyy çok merak ediyorummmm... herkes doğum tecrübesinide yazsın buraya doğurduk bitti yok öyle :)

Bende bekliyorum doğum hikayelerini, hatta ayçayaa söyleyelim açsın doğum hikayesi topiğini. Defne'miz zamansız da olsa doğdu nasılsa. Allah o miniğe de annesine kavuştursun bir an önce. Burada yaza yaza tanıdık gibi olduk zaten, büyük ihtimal hikayeleri okurken ağlarım ben. Bunları bunları dert ediyordu bak ne güzel doğurmuş diye :KK16::KK16::nazar::nazar:

o zamanda yav bu gaz nasıl çıkar, kızlar nasıl uyutuyorsunuz, ek gıdaya geçtinizmi vs konuşuruz artıkın :)

Az önce müdür yardımcımızı aradım sordum , bana dedi ki : zaten tatildesiniz , çalışmıyorsunuz, 32.haftada doğum izni verilmez size , öncede kalan izniniz sonraya da aktarılmaz , doğum olduğunda geciktirmeden doğum belgenizi getirin , doğum sonrası izniniz 1 eylül itibariyle ne kadarı kaldıysa ne kadarından faydalanabilecekseniz o kadarını izne çeviririz..dedi...yani ben 32. Hafta izni belgesini okula götürmicem gerek yokmuş, doğum belgemi götürücem sadece, doğum sonrası iznimden kalanı almak için...

Az önce müdür yardımcımızı aradım sordum , bana dedi ki : zaten tatildesiniz , çalışmıyorsunuz, 32.haftada doğum izni verilmez size , öncede kalan izniniz sonraya da aktarılmaz , doğum olduğunda geciktirmeden doğum belgenizi getirin , doğum sonrası izniniz 1 eylül itibariyle ne kadarı kaldıysa ne kadarından faydalanabilecekseniz o kadarını izne çeviririz..dedi...yani ben 32. Hafta izni belgesini okula götürmicem gerek yokmuş, doğum belgemi götürücem sadece, doğum sonrası iznimden kalanı almak için...

Bence sen yinede gotur.Herkes dogru bilmiyor proseduru

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar bebişlerimizin yüz fotolarını alabiliyor muyuz? paylaşsak ya artık güzel fotoları olmalı. bizim bıcırık anca bunu verdi haftalar sonra...

$001.jpg

Kontrole gittik geldik son 2 aydr cimcimemin yuzunu gorwmiyom gotunu basini goruyoruz anca okk 25 hafta guzeldi goruyoduk ne guzel 45cm 2050gr olmus minigim bide donmus asagi bu bi kac gundr cilgun gibi hareketli huc uyumuyo saglam tekme atiyo sipa o degil yanimda oturan goruyo hareketlerini dirseklri belli resmen gecen hafta yoktu dr ym 5.5 hafta olmustu gitmeteli 2.5 kilo almisim dedi bu kiloyu 10 gunde aldim 25 gun hic almadim fecu sisme basladi ellerimde ayaklarimda odem atmak icin ne yapcam ya bi formulunuz varmi

ooo maşallahhh 45 cm kocaman olmuşş..ayaklarını yüksekte tut hep..çook su tuzu da azalt başka da çok yapcak biişy yok..uzun süreli oturma sık sık dolaş yürü..

Evet doğrudur, sen buraya şekerim var galiba yazalı 10 gün filan oldu. Benimde 24. hafta da yükselmeye başladı, 28. haftadaydım kan tahlilinde şeker 200 çıkınca hemen gönderdiler. Benimde bir dört hafta kaybım var ama ben sonuçta zaten şeker hastasıyım vuruyordum insülin. Demek o yüzden diabet hemşiresi erken müdahale ettik iyi filan deyip duruyor.

Doktor yoğun olabilir ama güzelim bu da bizim canımız kanımız hayatımız. Üstelik paralı doktor bunlar birde, bir dünya para alıyorlar, her hastaya her şeyi güzelce açıklamak zorunda, her ihtimali göz önünde tutmalı. Bebek haftasından iriyse şeker akla gelebilecek en bilindik olasılık, madem senin ki sınırda çıkmış daha sıkı takip etmesi seni uyarması lazımdı. Yazık yani, hamileyi strese sokmak olacak iş mi? Bebeğin sağlığını tehdit etmesini hiç söylemiyorum.

Üzüldüm, bebek doğar doğmaz emzirmeye gayret et güzelim. Bak ben yenidoğan maması aldım, inşallah kullanmam gerekmez ama anne karnında şekerden etkilenen bebekler doğunca şekerleri düşük olabiliyormuş. Hemen ve sık sık beslenmesi gerekiyor yavrucakların yoksa tehlikeli oluyor. Tüm yenidoğanlar öyle gerçi sık sık emecekler sarılık olmasınlar diye ama bu şeker sarılıktan daha tehlikeli bir şey...

Kontrollerin sıklaştı mı? İyi haberlerini bekliyorum inşallah. Rabbim ikinize de sağlık versin.:nazar::nazar:

Bende bekliyorum doğum hikayelerini, hatta ayçayaa söyleyelim açsın doğum hikayesi topiğini. Defne'miz zamansız da olsa doğdu nasılsa. Allah o miniğe de annesine kavuştursun bir an önce. Burada yaza yaza tanıdık gibi olduk zaten, büyük ihtimal hikayeleri okurken ağlarım ben. Bunları bunları dert ediyordu bak ne güzel doğurmuş diye :KK16::KK16::nazar::nazar:

evet aynen dediğin gibi
önlemleri dogar dogmaz alıncak
dogumdan ilk 24 saat cocuk için çok önemli
şeker düşmesi yaşıyormuş bunu fark edip
onu emziererek yada şekerli su ile ile takviye yapılması gerekmiş
yeni doktorum söyledi....
korkulcak bişi yok önlemlerimizi alıcaz diye konuştuk
bol bol emzirmek gerek inş. sütümüz gelir.
benim şuan hiç bir sıvı filan yok
nasıl anlarız ama gögüslerimin üzerinde damarlar çok belirginleş yem yeşil olarak gözüküyor.

evet aynen dediğin gibi
nasıl anlarız ama gögüslerimin üzerinde damarlar çok belirginleş yem yeşil olarak gözüküyor.

kontrol sıklaştı tabi
3 gündür üste üste gidip nst girdim imdi ilaç kullanıyorum dil altı hapı
sancı geciktiriciymiş
3 gün sonra tekrar gidicem
erken gelicek diye çok korktuk

Bence sen yinede gotur.Herkes dogru bilmiyor proseduru

Bizim idare bu konuda uzman oldu canım , okulda doğuran doğurana :KK52: prosedürü iyi biliyolar , tabi herkes kendi idarecisine göre hareket etsin , bizimkiler gerek yok getirme dedi , sorun olmaz...

Ben 24. Haftadan beri yatiyorum. O hafta doktorum yatacaksın kalkmayacaksın deyince eşim anneme bıraktı beni evde yapamam diye sağ olsun aylardır annem bakıyor bana. Benimde doktorum bayramdan önce alalım bayrama ne sen stresle gir ne de bebek stres ceksin dedi. Bu durumda az kaldı 😄 23 gün Allah hakkımızda hayırlısını versin arkadaşım.

Evet hakkımızda hayırlısı bayramda el öpmek istiyor bizimkiler galiba :KK16: yerim ben onları :KK16: ben bayramlık bile aldım oğluma :KK9:

Kizlar ben bugun ustu acik uyumusum tum geceni kanim disarda kalmis uyandigimda karnim buz gibiydi soguk bebege bir zarari yoktur dimi sizce?sicakmi tutmaliyiz karnimizi..esimde uyumus oda fark etmemis kendimi suclu hiss ediyorum ya bebege soguk olursa diye..

Korkma canım senin vücut ısın düşmedikçe birşey olmaz onlara

Kız takviminde 36.hafta yazıyor, 36 olmuşsun, süper ya, :nazar::nazar::nazar: , ay içime bi heyecan doldu , bizim topik artık iyiiice ilerledi , 36 yı gördü...

:KK16: evet canım 35+3 deyim aslında ve çok azkaldı :KK52::KK52: bende heyecandan ne yapacağımı bilmiyorum. Üç hafta sonra kısmetse oğlumu kucağıma alacağım :KK16::KK16::nazar:

yaaa diyordum bir ben mi böyle zamansız hamile kaldım, ama başkalarıda varmış :) ki biz korunmayı bırakır bırakmaz anaa bi baktım hamileyim :) herhalde bir kaç ay alır diye düşünmüştüm :) oğluşum dünyaya gelmek için bu kadar can atıyorsa bana da onu doğurmak düşer :) :)

Ebrucum seni tebrik ederim 32.haftayı geçirdin ve hala raporunu almadın mı bacımmmm:KK53::KK53::KK53::KK53:32 den önc ve sonra rapor alamıyormuşsun alırsanda baya uğraştırıyorlarmış diye duydum hemen git ihmal etme onu

evet aynen dediğin gibi

Aman iyi bari yeni doktorun herşeyin farkında sevindim. Göğüslerimde benim de birşey yok, zamanı gelince olur diye düşünüyorum. Normalde şeker hastalarında bebek 4 kg'yi geçince normal doğum yaptırmıyorlar, bazı doktorlar 3.5 kg'yi geçmesin istiyor. Ama senin kasılmaların da başlamış tabi, doğum ile alakalı ne dedi doktorun? Sen normal doğum istiyor muydun? Tabi artık doğum şeklinin pek de önemi kalmadı, mühim olan bebeğin gelişimini tamamlayıp sağlıkla gelmesi...

kontrol sıklaştı tabi
3 gündür üste üste gidip nst girdim imdi ilaç kullanıyorum dil altı hapı
sancı geciktiriciymiş
3 gün sonra tekrar gidicem
erken gelicek diye çok korktuk

İnsanın canı sıkılsa da yapacak birşey yok. Zararın neresinden dönülse kardır demek lazım. Keşke herkes işini düzgün yapsa da strese girmesek boş yere.:KK50:

bizm bebek şuan 2900-3e yakın
şeker biraz etkilemiş gelişim önde gidiyor?
sizinkiler kaç ???

30+3'te 1710 gramdı. 3 gün önde dedi doktor, başı büyük dedi birazcık. Haftaya salı-çarşamba gideceğim yeniden.:18:
Senin haftana geldiğinde ben ne olacağım kimbilir?:2:

Bu arada iki oda ve balkon camları açık, ama ben oturduğum yerde şakır şakır terliyorum. Sütyen taksam memelerin altı tahriş oluyor, takmasam ayaklarıma sarkıyor. İflah olmaz bu benim göğüsler artık, gençken annem uyarmasına rağmen penye sütyen taktım hep ondan oldu. Uff :KK43:

X