2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Rica ederim canım benim. Ben de gidip sgk'dan rapor alabileceğimi düşünüyordum ama (işyeri de doktorum da aynı şeyde ısrarcılardı çünkü) ama olmuyormuş. Devlet bizi düşünmüş çok şükür. Böyle tek yerden olması daha iyi aslında.

Ayrıca süreyi de teyid ettim. 37+6 ya da 37+0 olması ile ilgili. Normalde senin gitmen gereken gün 37+0 tam olarak. Önce de gitsen sonra da gitsen rapora bunu yazıyorlar. Yani tam 37+0 olduğun günü yazıyorlar. Eğer sen geç gidersen yani 37+6 da gittin 6 gün kara geçmeyi hedefledin diyelim, doktor raporunu yine de 37+0 olarak düzenliyor. O aradaki 6 gün çalıştı isen devretmek şirketin insafına kalıyor. Yasal olarak tam günün ne ise onu yazmak gerekiyormuş rapora. Cumartesi günü gittiğimde 31+5 idim mesela rapora 32+0 olduğu gün 30.06.2014 tür diye yazdılar. ve izine çıkacağım gün ona göre belirlendi. tam 37+0 olduğumda yani 4 ağustos olduğumda izne çıkmam gerekiyor. Bu raporlarda gittiğin gün değil sistemdeki son adet tarihin giriliyormuş. Bunu da ileteyim ki arkadaşlar sonradan sıkıntı yaşanmasın. Belki her doktor böyle değildir ama benimkisi tam günleri yazıyor rapora.

Ayrıca bu şans işi dedi doktorum. 37+6 ya kadar çalıştın diyelim o altı günde doğurmayacağını nereden bileceksin dedi. O kadar riske girmeye gerek yok dedi. 6 gün için evinde dinlenmen bence daha doğru dedi. Paylaşayım sizinle de :KK49:

Kizlarrrrr ben calisabilir raporumu aldim 31+3 iken.doktorum 32 gibi gosterdi ve ozelden aldim is yeride kabul etti.ben 28 haftalikken nst ye girmistim sadece agri icin biraz kasik agrim vardi ondan.bide 31 de girdim hem kalp atisi hem agri icin.bundan sonra her doktora gittigimde muayneye girmeden nst ye girecegim

Wuuu damardan girdin be:)) şimdide ağlayasim geldi ay bunu çok hayal ediyorum Rabbim versin sağlıkla kucağıma, kucagimiza
Çok büyük mucize ya bu bebek hala bazen içimde küçük bir adam olduğuna inanamıyorum. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

kız ben ağlama mutlu ol diye şeyettim:KK9: şaka bi yana da ben hala kızımı kucağıma werdikleri anın wideosunu izlerken ağlıyorum..hatta kızımla birlikte izliyoruz o bile duygulanıyo sıpa:)) we ewet mucize ..öyle şanslı kullarız ki şükürler olsun..

eşimin ailesinden biri bizde şuan sınava hazırlanıyor o yüzden kapı sürekli kapalı .. ki o odada bütün eşyalar çamaşır yıkayıncada oraya seriyorum, ne girebiliyorum ne çıkabiliyorum.. hiç rahat değilim yaaa.... yardım almak istemiyorum hiç bu konuda. özellikle dolaba yerleştirme ütüde filan.. doğum çantası hazırlanacak daha tutuştum oğlum yaaa :KK53::KK53::KK53::KK53: sen naptın ??
canım senin doğumun yaklaştı anlayışlı olsunlar biraz.Sınavı nezamanmış?müsade etsin sana çocuğun odasına gir hallet işlerini o başka yerde çalışsın.Bende kimseye elletmedim herşeyini kendim yaptım.Yıkadım ütüledim yerleştirdim çok yoruldum ama deydi.Lohusa pijamamı ve geceliğimi de aldım geriye sadece yatak odamıza koyacağım beşik ve bebek arabası kaldı herşeyi tamamladık çok şükür

Eşimde otobüslerin cami çatlayinca camci oraya bir çizik atar yayılmaz ondan yaptıralim dedi .
Şuursuzca ilerliyor bu bendeki

Ya benim memeler iyidi agizma girecek gibiydi sonra kilo verdim normal insanlar gibi oldum. .hamileliğin başında karnı tam büyümeden güzel büyük duruyordu şimdi karın büyüdü, memeler yanlara bakmaya başladı ve hiç büyük değil kahveler koyulasti ya ama o yuvarlak etrafı dışına leke leke ..işte gobekli memeler yanlara bakiyor gibi bişey oldum. .anneminkiler hiç sarkik değil off bugün çok manyak annemi özledim. .en birinci benim annem modundayim..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

yeteri kadar nemlendirmiyomusun acaba?niye okadar çatladınki sen?:KK53:güreşçiler gibi bolca yağ sür ve bol bol su iç

Son düzenleme:
Sizlerin yazdıklarını okuyorum da, ben mi bu kadar rahatım acaba diyorum.

Herkes bir hazırlık telaşında ben de tıııık yok:S

Sanırım daha anne olmanın psikolojisine girmedim 2 haftaya ben de 32. haftada olacağım rapor alma kısımlarına geleceğim oysaki

Gerçi sanırım benim avantajım kayınvalidemin benden daha fazla şeyi şu ana kadar düşünüp yapıyor olması.

Yine de loğusa serbeti bardakları, yok takı yastığı, süs müs hiç bişey yapmadım daha,
Bir tek odamız alındı, eve yerleştirdik o kadar, üç beşte kıyafet aldım sadece...

Biri beni dürtsün değil mi:S

Ben 28 de hazırlamıştım çantasını, 4 haftadır arabanın bagajında duruyor, oğlumun eşyaları da ütülendi ve dolabına yerleştirildi çoktan, beşiği yatağımın yanında yerini aldı, herşey tamam...sen de yavaştan başla istersen...ben biraz erken yaptım , erkenden hazır olsun istedim...

kızlarrrrr pastırma yedim sigara böreğinin içine peynirle sardım pek güzel oldu ama çok pişmanım acaba bebişe bir şey olur mu?

Ohhhhhh götürrrrrrrr akşama bende sigara böreği yapcaktım şimdi işin içine sen pastırma soktun bende yapcam yicem :KK66: Çiğ yemedikten sonra bişey olmaz canım ama çok sık yememek lazım :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Rica ederim canım benim. Ben de gidip sgk'dan rapor alabileceğimi düşünüyordum ama (işyeri de doktorum da aynı şeyde ısrarcılardı çünkü) ama olmuyormuş. Devlet bizi düşünmüş çok şükür. Böyle tek yerden olması daha iyi aslında.

Ayrıca süreyi de teyid ettim. 37+6 ya da 37+0 olması ile ilgili. Normalde senin gitmen gereken gün 37+0 tam olarak. Önce de gitsen sonra da gitsen rapora bunu yazıyorlar. Yani tam 37+0 olduğun günü yazıyorlar. Eğer sen geç gidersen yani 37+6 da gittin 6 gün kara geçmeyi hedefledin diyelim, doktor raporunu yine de 37+0 olarak düzenliyor. O aradaki 6 gün çalıştı isen devretmek şirketin insafına kalıyor. Yasal olarak tam günün ne ise onu yazmak gerekiyormuş rapora. Cumartesi günü gittiğimde 31+5 idim mesela rapora 32+0 olduğu gün 30.06.2014 tür diye yazdılar. ve izine çıkacağım gün ona göre belirlendi. tam 37+0 olduğumda yani 4 ağustos olduğumda izne çıkmam gerekiyor. Bu raporlarda gittiğin gün değil sistemdeki son adet tarihin giriliyormuş. Bunu da ileteyim ki arkadaşlar sonradan sıkıntı yaşanmasın. Belki her doktor böyle değildir ama benimkisi tam günleri yazıyor rapora.

Ayrıca bu şans işi dedi doktorum. 37+6 ya kadar çalıştın diyelim o altı günde doğurmayacağını nereden bileceksin dedi. O kadar riske girmeye gerek yok dedi. 6 gün için evinde dinlenmen bence daha doğru dedi. Paylaşayım sizinle de :KK49:
canım ben çalışabilir raporu falan almayacağım.Oyüzden doktorum direkt 32.haftaya göre ayarladı rapor alacağım günü ve son adet tarihi yazdı kağıda bikaç notla beraber bunu gittiğin doktora vereceksin o benim arkadaşım sana yardımcı olacak dedi.Bir bildiği vardır umarım ya bakalım 14 temmuzda rapor almaya gideceğim başıma neler gelecek bilmiyorumm:KK9:

Ohhhhhh götürrrrrrrr akşama bende sigara böreği yapcaktım şimdi işin içine sen pastırma soktun bende yapcam yicem :KK66: Çiğ yemedikten sonra bişey olmaz canım ama çok sık yememek lazım :KK66:

yaa ne kötüsünüz siz yaaaaaaaaa bu sıcakta pastırma yedirteceksiniz kokutacaksınız bizi:KK52::KK52::KK52:

canım ben çalışabilir raporu falan almayacağım.Oyüzden doktorum direkt 32.haftaya göre ayarladı rapor alacağım günü ve son adet tarihi yazdı kağıda bikaç notla beraber bunu gittiğin doktora vereceksin o benim arkadaşım sana yardımcı olacak dedi.Bir bildiği vardır umarım ya bakalım 14 temmuzda rapor almaya gideceğim başıma neler gelecek bilmiyorumm:KK9:

Bakalım ben de merak ettim şimdi senin durumunu :KK49:

Yaaaaaa var ya daha geçen gün canım çektiydi sosis sucuklu peynirli karşık sandviç , offffffff , ama yimedim tuttum kendimi, doğurur doğurmaz yiycem....

kızlar bu arada beni artık oyacaksınız bir kısmınız da yeter diyecek ama hakkaten bu sondu bugün oğlumun sabunlarını da sipariş verdim bakın beyenecekmisiniz?:KK9: $8343.jpg

Anammmmm bugün topikde herkes panik halinde bir ay sonra nasıl olcaz merak ettim şimdiden 😜😳

Vardır bildiği bişii diycem ama bence de 32 den sonra girmek gerekir , ne olur ne olmaz, temmuz annelerinde 34 veya 35 de doğuran çok oldu hep okudum,uyanık olmak lazım, 32 yi geçip de nst ye girmemiş arkadaşlar doktorunuza bi sorun bence, benim gittiğim hastanede 4 tane kadın doğumcu var , hepsinin de hastaları 32 de giriyo nst ye...

Temmuz annelerinde çok sezaryan vardı. Kimisi sancılara dayanamadı, kimisi mecburiyetten yaptırmak zorunda kaldı. Bizim de 15 gün sonra doğumlar başlar. Çoğumuz temmuz annesi olacak, benim gibi sonlarda olanlar eylül bile olabilir. :KK9:

eşimin ailesinden biri bizde şuan sınava hazırlanıyor o yüzden kapı sürekli kapalı .. ki o odada bütün eşyalar çamaşır yıkayıncada oraya seriyorum, ne girebiliyorum ne çıkabiliyorum.. hiç rahat değilim yaaa.... yardım almak istemiyorum hiç bu konuda. özellikle dolaba yerleştirme ütüde filan.. doğum çantası hazırlanacak daha tutuştum oğlum yaaa :KK53::KK53::KK53::KK53: sen naptın ??

Bana hiç gelmedi de yatılı misafiri hiç sevmem. Hele de böyle geldin mi bir ay kalan türleri. Şahsen ben çocuğumu başkasının evine o kadar süre yollamam. Zaten zar zor iş yapıyorum, birde beni engelleyecek biri olması ne sinir bozucu. Hava güzel, çıksın bir kafede filan çalışsın gündüzleri. Temiz hava zihnini açar filan de kandır gönder bir kaç gün hiç olmadı:KK34:

kızlarrrrr pastırma yedim sigara böreğinin içine peynirle sardım pek güzel oldu ama çok pişmanım acaba bebişe bir şey olur mu?

O kadardan birşey olmaz yahu, pişirmişin de üstelik. Onlar sürekli yersen zararlı. Bende yedim bir-iki kere :KK56:

ya sizle lak lak yapıp ewi işi gücü boşluyorum ya da ew gıcırr sizle çene çalamıorum..Allah'ımm ne yaman çelişkiiii :KK53:

X