2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben sanırım catmadim ya da kaçan çorap gibi eski olan catlagim yukarı kaçıyor..daha önce kilo verdiğimde tam genital bölgenin üstü göbeğe yakın yerde bir çatlak olmuştu şimdi azıcık alttan çıkıyor üste takip ediyorum o ilk eski çatlakla birleşiyor ee bu yukarı yukarı kaçacak mi hani durdurmanin imkanı yok mu?vay anasını memeler Afrika da olan çıplak gezen kabile kadınlarının memesine döndü,karın ince çorap misali yırtiliyor du bakalım daha ne gelcek başımıza. .sezercik içinde biri karnı yarık benzetmesini yapmışti..vay anam vay analık kolay değilmiş yahu. .anamin tombis göbişini öpmek istiyorum annemi özledim yaaa

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bu ay da çatlamazsak tamamdır diyorum ben, zaten bu ayın sonunda 9 ayı nerdeyse biirmiş olcaz , ha gayret , lierac sürüyorum düzenliçolarak günde 1 defa henüz çatlamadım, inşallah çatlamam ya...

o memeler önce dolcak bomba gibi olcak sonra emzirme bitince 1-2 sene sonra sönmüş balon gibi durcak:) karnıyarık da iyimiş :))

İyi tamam da şu an niye sarkıklar , 2 ay öncesine kadar taş gibi kalkık ve diri olan göğüslerin daha emzirmeye başlamadan hatta doğurmadan sarkmış duruyor yav...

canım kim kalıyor sende yatılı?Kramplar bende de oluyor ya magnezyum falan içtiğim halde.33.haftandasın başlasan yapmaya yetişir okullar da kapandı oturduğun yerde yapabilirsin.Evde yatılı kalan misafirlerin yardım etsin sana çabucacık biter merak etme

eşimin ailesinden biri bizde şuan sınava hazırlanıyor o yüzden kapı sürekli kapalı .. ki o odada bütün eşyalar çamaşır yıkayıncada oraya seriyorum, ne girebiliyorum ne çıkabiliyorum.. hiç rahat değilim yaaa.... yardım almak istemiyorum hiç bu konuda. özellikle dolaba yerleştirme ütüde filan.. doğum çantası hazırlanacak daha tutuştum oğlum yaaa :KK53::KK53::KK53::KK53: sen naptın ??

kıyamam..sakin ol canım çok kasma kendini lütfen..nezaman gitcek misafirlerin uzun süreli mi kalıyolar..kıyafet yıkayıp ütülemek 2 günlük iş büyütme gözünde..kendini iyi hissedersen tüm bu saydıklarını bikaç günde halledersin mrk etme

kıyma banaaa :KK43::KK43::KK43: offf varya çok bunalmış haldeyim iş çok takat yok, ortam yok...misafir bayrama kadar burda daha.. bekleyeyim diyorum içime sinmiyor böyle yaa erkenden doğum moğum olursa naparım diyorum... hastane çantasınıda hazırlamak lazım

İyi tamam da şu an niye sarkıklar , 2 ay öncesine kadar taş gibi kalkık ve diri olan göğüslerin daha emzirmeye başlamadan hatta doğurmadan sarkmış duruyor yav...

ilk bebişinmi senin? yani benim ikinci olduu için öyle malesef te..şuan süt dolmadı içlerine dolunca şişcekler emzirdiin sürece yine taş gibi olcaklar..sonra..sonrası maalumm...:KK14:

:KK9::KK9::KK9:çok güldürdün beni yaa alemsin:KK52:duvarlarda çatlak olunca alçıyla sıva yapıp çatlağın ilerlemesi durdurulurya acaba bizde göbeklerimize sıva mı yapsak??:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
Eşimde otobüslerin cami çatlayinca camci oraya bir çizik atar yayılmaz ondan yaptıralim dedi .
Şuursuzca ilerliyor bu bendeki

o memeler önce dolcak bomba gibi olcak sonra emzirme bitince 1-2 sene sonra sönmüş balon gibi durcak:) karnıyarık da iyimiş :))

Ya benim memeler iyidi agizma girecek gibiydi sonra kilo verdim normal insanlar gibi oldum. .hamileliğin başında karnı tam büyümeden güzel büyük duruyordu şimdi karın büyüdü, memeler yanlara bakmaya başladı ve hiç büyük değil kahveler koyulasti ya ama o yuvarlak etrafı dışına leke leke ..işte gobekli memeler yanlara bakiyor gibi bişey oldum. .anneminkiler hiç sarkik değil off bugün çok manyak annemi özledim. .en birinci benim annem modundayim..

kıyma banaaa :KK43::KK43::KK43: offf varya çok bunalmış haldeyim iş çok takat yok, ortam yok...misafir bayrama kadar burda daha.. bekleyeyim diyorum içime sinmiyor böyle yaa erkenden doğum moğum olursa naparım diyorum... hastane çantasınıda hazırlamak lazım

bayrama kadar bekleme canım..geç olur öyle de..iyice yaklaşmış olcak doğum bayrama hazırlıksız yakalanma Allah korusun:KK49:

Eşimde otobüslerin cami çatlayinca camci oraya bir çizik atar yayılmaz ondan yaptıralim dedi .
Şuursuzca ilerliyor bu bendeki

Ya benim memeler iyidi agizma girecek gibiydi sonra kilo verdim normal insanlar gibi oldum. .hamileliğin başında karnı tam büyümeden güzel büyük duruyordu şimdi karın büyüdü, memeler yanlara bakmaya başladı ve hiç büyük değil kahveler koyulasti ya ama o yuvarlak etrafı dışına leke leke ..işte gobekli memeler yanlara bakiyor gibi bişey oldum. .anneminkiler hiç sarkik değil off bugün çok manyak annemi özledim. .en birinci benim annem modundayim..

bellli anneni özlediin her lafın sonu oraya warıyo:KK16: takılma hayatım yapıcak bişiy yok canını sıkma boşuna..hadi yawruşunu hayal et birazcık da keyiflen..koynuna ilk koydukları anı düşün..ilk bakışmanızı:KK16::KK16:

:KK53::KK53::KK53::KK53: benim bu konuyu doktorumla görüşmem lazım acilen ya.Canım çok sağol iyi oldu vallaha beni çok aydınlattın :KK54:

Rica ederim canım benim. Ben de gidip sgk'dan rapor alabileceğimi düşünüyordum ama (işyeri de doktorum da aynı şeyde ısrarcılardı çünkü) ama olmuyormuş. Devlet bizi düşünmüş çok şükür. Böyle tek yerden olması daha iyi aslında.

Ayrıca süreyi de teyid ettim. 37+6 ya da 37+0 olması ile ilgili. Normalde senin gitmen gereken gün 37+0 tam olarak. Önce de gitsen sonra da gitsen rapora bunu yazıyorlar. Yani tam 37+0 olduğun günü yazıyorlar. Eğer sen geç gidersen yani 37+6 da gittin 6 gün kara geçmeyi hedefledin diyelim, doktor raporunu yine de 37+0 olarak düzenliyor. O aradaki 6 gün çalıştı isen devretmek şirketin insafına kalıyor. Yasal olarak tam günün ne ise onu yazmak gerekiyormuş rapora. Cumartesi günü gittiğimde 31+5 idim mesela rapora 32+0 olduğu gün 30.06.2014 tür diye yazdılar. ve izine çıkacağım gün ona göre belirlendi. tam 37+0 olduğumda yani 4 ağustos olduğumda izne çıkmam gerekiyor. Bu raporlarda gittiğin gün değil sistemdeki son adet tarihin giriliyormuş. Bunu da ileteyim ki arkadaşlar sonradan sıkıntı yaşanmasın. Belki her doktor böyle değildir ama benimkisi tam günleri yazıyor rapora.

Ayrıca bu şans işi dedi doktorum. 37+6 ya kadar çalıştın diyelim o altı günde doğurmayacağını nereden bileceksin dedi. O kadar riske girmeye gerek yok dedi. 6 gün için evinde dinlenmen bence daha doğru dedi. Paylaşayım sizinle de :KK49:

kızlar selammm hepinize hayırlı doğumlar nasip etsin rabbim .... bende Allah ım bağışlasın 2013 eylül annesiyim ... hepinizin tatlı bir telaşı vardır şimdi bende bu zamanlarımı hatırlıyorumda neyi nasıl yetiştircem geceleri uyku uyuyamazdım ... bebişlerinizin hazırlıkları için doğum odası süsleme şeker kurabiye anı defteri altın yastığı aklınıza gelebilecek herşeyi yapıyorum . hemde öyle internetteki gibi uçuk rakamlara değil amaç ufak ufak kazanmak .herkesin gönlü hoş olsun . isteyen olursa resimlerde yollayabilirim ...

bilgilerinize...En Büyük KK

Herkese günaydııınn
çantalar hazırlanıyor burayı okuyunca heyeceanlanıyorum.ben kızımın dolabını yerleştrdim.ütülkenecekler var bugün onları halledersem sonrada çantasını hazırlıcam inşallah

kızlar geceleri yaşlılar gibi inliyorum,sürekli ya sağda ya solda yatmaktan leğen kemiklerim ağrıyor,kalkarken belim ağrıyor zaten 3-4 kere tuvalete kalkıyorum.bir de eşime sahur hazırlıyorum,tutmuyorum bari onun sevabından kazanayım diye :KK37:
bu ağrıları yaşayanlar calsiyum falan kullanıyor mu,?
magnormu tadından dolayı düzenli içemiyorum,dr dan calsiyum tarzı bişey mi istesem dersiniz..

Aynen bende de vardı bel ağrısı kalça ağrısı özellikle gece yatarken bana osteocare miydi adı tam hatırlamıyorum kalsiyum verdi bir haftadır falan kullanıyorum epey hafifledi ağrılarım.

ilk bebişinmi senin? yani benim ikinci olduu için öyle malesef te..şuan süt dolmadı içlerine dolunca şişcekler emzirdiin sürece yine taş gibi olcaklar..sonra..sonrası maalumm...:KK14:

İlk canım ya zormuş bu işler ne diyeyim , memeler içi süt dolmadan sarktı , eee o zaman biz de hep sütlü olsak da sarkmasa olmazmı ki....

Bu ay da çatlamazsak tamamdır diyorum ben, zaten bu ayın sonunda 9 ayı nerdeyse biirmiş olcaz , ha gayret , lierac sürüyorum düzenliçolarak günde 1 defa henüz çatlamadım, inşallah çatlamam ya...

Sen çatlamazsin sana inanıyorum ben..ben çatlamam diye düzensiz kullandım hala bu eski çatlak diyorum bakalım hayirlisi. ..

Sizlerin yazdıklarını okuyorum da, ben mi bu kadar rahatım acaba diyorum.

Herkes bir hazırlık telaşında ben de tıııık yok:S

Sanırım daha anne olmanın psikolojisine girmedim 2 haftaya ben de 32. haftada olacağım rapor alma kısımlarına geleceğim oysaki

Gerçi sanırım benim avantajım kayınvalidemin benden daha fazla şeyi şu ana kadar düşünüp yapıyor olması.

Yine de loğusa serbeti bardakları, yok takı yastığı, süs müs hiç bişey yapmadım daha,
Bir tek odamız alındı, eve yerleştirdik o kadar, üç beşte kıyafet aldım sadece...

Biri beni dürtsün değil mi:S

kızlarrrrr pastırma yedim sigara böreğinin içine peynirle sardım pek güzel oldu ama çok pişmanım acaba bebişe bir şey olur mu?

eşimin ailesinden biri bizde şuan sınava hazırlanıyor o yüzden kapı sürekli kapalı .. ki o odada bütün eşyalar çamaşır yıkayıncada oraya seriyorum, ne girebiliyorum ne çıkabiliyorum.. hiç rahat değilim yaaa.... yardım almak istemiyorum hiç bu konuda. özellikle dolaba yerleştirme ütüde filan.. doğum çantası hazırlanacak daha tutuştum oğlum yaaa :KK53::KK53::KK53::KK53: sen naptın ??

Canim panik yapma olur bende yapmadım daha:) zaten bende sadece üç aylıklari var sonrası annemde,hatta evimizde bile değiliz hiç üzme kendini su akar yolunu bulur. .Temmuz annelerinden daha çanta hazrlamayanlar var panik yapma. .Sinav ne zaman..

bellli anneni özlediin her lafın sonu oraya warıyo:KK16: takılma hayatım yapıcak bişiy yok canını sıkma boşuna..hadi yawruşunu hayal et birazcık da keyiflen..koynuna ilk koydukları anı düşün..ilk bakışmanızı:KK16::KK16:

Wuuu damardan girdin be:)) şimdide ağlayasim geldi ay bunu çok hayal ediyorum Rabbim versin sağlıkla kucağıma, kucagimiza
Çok büyük mucize ya bu bebek hala bazen içimde küçük bir adam olduğuna inanamıyorum. .

X