2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

:nazar: maşallah canım:nazar: nst ye girmedin mi?benim kontrol de çarşamba günü ve 31+4 olucam o gün , doktorum nst istedi...32.haftada giriliyomuş...

tşk.cnm.girdim nst ye de.herşey yolunda bi sıkıntımız yok.dr dan çıkınca denize bile gittik bi dahaki nst miz 14 temmuz.bende 31+3 tü cumartesi girdim.

Ama benim bi dahaki kontrolümde 34 olucam doktorum bana giç nstye bile gircem demedi 😧

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim kuzenim hiç girmemiş :KK66:) Ceyda en son 30 da mi gitmiştin sanki aynı gittik beni 3.haftada çağırdı

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

canım benim sancılarım başladı hastaneye gittim..sabah 6 filandı hatta..nstye bağladılar..ama anlıyamadılar sancı warmı yokmu nası işse..yok diyip yollıyamadılarda..kaç kere sonuç alıp dryi aradılar..buarada ben doktorumu 30 haftalıkken değiştirmiştim..we malesef hiç bilmediğim bi doktora gittim sırf bayan olsun kendimi rahat hissediym diye.hesapta normal doğum yapıcam ya..neyse aramışlar kadını kadın demişki yoo benim hastam diil..tamam 30 haftalıkken gittim ama kontroler 30dan sonra biliosunuz sıklaşıyo 6-7 kere gitmiştim enaz..neyse ilgilenmemiş yani..sonra sancılar çıkınca yatırın demiş mesaiye kadar beklesin..yatışım yapıldı sbh 9 filan oldu sanırım geldi bu dediki doğum başlamış biraz hızlandıralım istermisin..tabiki ewet dedim düüşnmedim bile hani çabuk olsun bitsin diye..werdiler suni sancıyı..ben sıkıyorum kendimi bağırıp çağırma yok..açılmam başladı filan..sonra dediki öğlene doğru sen dayanıklısın artıralım suniyi..ona da tamam doktor ya bilir eniyisini..kesintisiz sancı modundayım hiç es yok..normal doğumda arada rahatlar rahim bu kesintisiz sancı..bikaç saat sonra baktılar sadece 3 cm olmuş..daha war bi 6-7 cm we ben ölüyorum artık bebek filan umrumda diil ölsem diyorum.bana ne epidurel dedi ne bişe öyle kıwrandırıyo..sonra dediki sezeryana alalım acil hazırlansın ameliyathane..ona da tamam..sonra ameliyat ekibi toplandı çocuk dru filan herkes tamam ben yatakta kalkıp kalkıp iniyorum adi kadın yok ortada..yrm saat -45 dk filan beklemisim heralde öyle gelmiş..ya aslında anlatıp kimsenin canını sıkmak istemezdim kızmasın nolur kimse bana..bu benim şanssızlığımdı sizin hiçbirinizin inşallah sıkıntılı olmıcak..benim kafasızlığımdan geldi başıma deneyimsizliğimden..anlatma sebebim biraz da kontrol sizde de olsun eğer çok güwendiğiniz bi doktorunuz yoksa..bu arada ne çatı muayenesi yapmıştı ne anestezi doğum şekli filan konuşmuştu..kadın baştan sallamamış meğer beni:KK43:(

Canim çok kötü olmuş inşallah bu doğumun kolay olur. .bende 27. Haftada değiştim ama benimki teline kaydetti ismi filan , birde ben erkek doktorları daha çok seviyorum. .

Benim kuzenim hiç girmemiş :KK66:) Ceyda en son 30 da mi gitmiştin sanki aynı gittik beni 3.haftada çağırdı

Evet canım 30 haftaydım bana bir ay sonra gel dedi seninki niye 3 hafta dediki kuzeninin nstye girmemesi biraz rahatlattı saol tatlım

Canim çok kötü olmuş inşallah bu doğumun kolay olur. .bende 27. Haftada değiştim ama benimki teline kaydetti ismi filan , birde ben erkek doktorları daha çok seviyorum. .

saol canım hepimizin inşallah..aynen bencede erkek doktorlar daha iyi.şuan ki doktorum erkek ilk gün cebini filan da werdi..rahatça ulaşabiliyorum..eskisine ulaşmak mümkün diildi cep tel wermiodu..

bu arada ben senin her mesajını okurken enalt cümleni de bişy yazdın die okuyorum sonra ayy diyorummm şarkı bu :))

saol canım hepimizin inşallah..aynen bencede erkek doktorlar daha iyi.şuan ki doktorum erkek ilk gün cebini filan da werdi..rahatça ulaşabiliyorum..eskisine ulaşmak mümkün diildi cep tel wermiodu..

bu arada ben senin her mesajını okurken enalt cümleni de bişy yazdın die okuyorum sonra ayy diyorummm şarkı bu :))

Aynen bende en telden girince bunu ne zaman yazmışım diyorum bakıyorum imzaymis :KK66:)

Günaydın herkese dün yaşadığım deneyim ve korkuyu paylaşayım dün banyo yaptım kurulandim tam giyiniyordum tuvalete gideyim dedim tuvalet kağıdına açık pembe leke geldi eşim de evde yok taksi çağırdım doktorumu aradım sakin ol panik yapma diyor çok kolaydı sanki ben hastaneye ulasana kadar eşim taksimden uçmuş resmen hastaneye hemen dogumhaneye indik doktorum yönlendirdi ebe alttan baktı korkulacak bir şey değilmiş hamileyken alttan muayene şükür vajinal bir kan yok nst ye aldılar benim panik ve heyecanimdan kuzumun kalp atışları nasıl yüksek çıktı şükür o da normale döndü ben normallesttikce ebe doğum başlangıcında kanın açık pembe değil daha kırmızı iç çamaşırını kirletecek kadar yoğun olacağını soyledi bkr de bele karna kasiga düzenli sancilar girer dedi bu tarz açık pembe leke idrar yolundaki enfeksiyondan kum oynamasindan falan olabirmis tabi ben tuvaletten sonra iyice kurutucam diye tahriş ettim kendimi galiba ondan oldu

Ya bana bu kadar normal ve risksiz olmak tuhaf gelmeye başladı doktorum yüzündenmi yoksa benmi sapıtıyom artık ????

Herkese Merhabalar Öncelikle;

Sıcak sıcak haberlerle geldim:

32+0 dayız bugün. Cumartesi 37.haftaya kadar çalışabilir raporumu aldım. Benim doktorum ve hastanem sgk anlaşmalı değil. Dolayısıyla bu sabah bir de sgk hastanesine gittim. Oradakiler de bana dediler ki 01.Ekim 2013 yılından itibaren tebliğ çıktı ve artık 2 ayrı yerden rapor alma kalktı. Özel hastaneden aldığınız analıkla ilgili raporlar geçerli. Ayrıca onaylatmanıza ya da bir sgk hekimine hastanesine gitmenize gerek yok. Boynumu büktüm geldim. İşyerimin insan kaynaklarına da raporumu verdim ve sorun yok dediler. Yani özeldekiler raporlarınız geçerli. Ben bizzat test ettim :KK49:

Cumartesi ilk NST mize girdik. Çok şükür herşey yolunda.

Kanala kafasını dayamış oğluşum, pozisyon hatası yok dedi doktorumuz. Hala 2 hafta önden gidiyoruz dedi ölçümlerde, lütfen şeker ve meyve yemeyelim mümkünse bebek çok ağırlaşmasın dedi. Normal doğum için elinden geleni yapıyor sanırım doktorum seviniyorum. Yürüyüşlere ve pilates hareketlerine devam dedi. İlk defa kiloma laf etmedi çok mutluyum :KK52: İdrar tahlili yazdı protein kaçağı var mı bakacakmış. Kramplar için de kesinlikle kalsiyum alımı azlığında ortaya çıkıyor dedi. Pek süt içmiyorum haklı ama çok gaz yapıyor dedim. Laktozsuz olanlardan iç dedi.

Çok şükür herşey yolunda ve durum bu canlarım :KK52:

günaydın, ne güzel evdesiniz ve bebişle ilgili hazırlıkları yapacak vaktiniz var, panik yok :) biz de hsonu minik kıyafetlerimizi yıkadık ama ütülemedim. (Üşeniyorum) :) geceleri o kadar ağrı pek duyduğum bi durum değil, ben de yaşamıyorum. ama magnezyum iyi gelebilir. benim de felaket kalça ağrılarım vardı gündüz gece farketmiyordu aniden giriyordu siyatik gibi bağiriyor, ağliyordum 20'li haftalaırn başlangıcında. Dr. geçmez ama magnezyum hafifletebilir dedi, her akşam toz suya karıştırıp içiyorum, sanırım gerçekten iyi geldi. doktoruna durumunu anlat mutlaka...

evet benim de kalçamda var ağrı.dr uma sorayım.magnormu zor içiyorum ama devam edeyim.teşekkür ederim.

Evet canım 30 haftaydım bana bir ay sonra gel dedi seninki niye 3 hafta dediki kuzeninin nstye girmemesi biraz rahatlattı saol tatlım

Aman herkes degisik çağrıyor :)) öncede 3. Haftada gittim o zaman 3-4 hafta sonra dedi ben 3te gittim. .kuzenimle gitmiştik ilk ntsye girenleri filan görünce ben hiç girmedim dedi tüp bebekti 6. Seferde tutmuştu ama çağırmamislar bende şimdi onun doktora gidiyorum bakalım ben ne olacağım..

Aman herkes degisik çağrıyor :)) öncede 3. Haftada gittim o zaman 3-4 hafta sonra dedi ben 3te gittim. .kuzenimle gitmiştik ilk ntsye girenleri filan görünce ben hiç girmedim dedi tüp bebekti 6. Seferde tutmuştu ama çağırmamislar bende şimdi onun doktora gidiyorum bakalım ben ne olacağım..

Ne bileyim ya burda yazılanları okuyunca benim doktorummu çok rahat yoksa benmi aşırı normaliö bi karar veremiyom gitti

Ya bana bu kadar normal ve risksiz olmak tuhaf gelmeye başladı doktorum yüzündenmi yoksa benmi sapıtıyom artık ????

ahahahaaa çok güldürdün beni.bu benim ikinci çocuğum olacak inşallah.ilkini 27imde doğurdum hiiçççççç sorunsuz bi hamilelik geçirdim.
her kontrolde dr var mı bi sıkıntı derdi yok derdim.bunda 32 yşındayım ve sıkıntılarım var.yaşla,bünyeyle alakalı.kimseye deme.totonu kaşı.sapıtma,öptüm seni ceyda:KK16:

:emir_bebek:

:nazar:maşallah işte kızım daha ne istiyon, şüphelenip kendini strese sokma , kimisi riskli kimisi risksiz oluyo Allah böyle uygun görüyo demek ki, pimpiriklilik yapma, maşallah:nazar:

Aynen bende en telden girince bunu ne zaman yazmışım diyorum bakıyorum imzaymis :KK66:)

:KK9::KK9:

Günaydın herkese dün yaşadığım deneyim ve korkuyu paylaşayım dün banyo yaptım kurulandim tam giyiniyordum tuvalete gideyim dedim tuvalet kağıdına açık pembe leke geldi eşim de evde yok taksi çağırdım doktorumu aradım sakin ol panik yapma diyor çok kolaydı sanki ben hastaneye ulasana kadar eşim taksimden uçmuş resmen hastaneye hemen dogumhaneye indik doktorum yönlendirdi ebe alttan baktı korkulacak bir şey değilmiş hamileyken alttan muayene şükür vajinal bir kan yok nst ye aldılar benim panik ve heyecanimdan kuzumun kalp atışları nasıl yüksek çıktı şükür o da normale döndü ben normallesttikce ebe doğum başlangıcında kanın açık pembe değil daha kırmızı iç çamaşırını kirletecek kadar yoğun olacağını soyledi bkr de bele karna kasiga düzenli sancilar girer dedi bu tarz açık pembe leke idrar yolundaki enfeksiyondan kum oynamasindan falan olabirmis tabi ben tuvaletten sonra iyice kurutucam diye tahriş ettim kendimi galiba ondan oldu
ay geçmiş olsun ne korkmuşsundur erkenci olcak minik diye..
Herkese Merhabalar Öncelikle;

Sıcak sıcak haberlerle geldim:

32+0 dayız bugün. Cumartesi 37.haftaya kadar çalışabilir raporumu aldım. Benim doktorum ve hastanem sgk anlaşmalı değil. Dolayısıyla bu sabah bir de sgk hastanesine gittim. Oradakiler de bana dediler ki 01.Ekim 2013 yılından itibaren tebliğ çıktı ve artık 2 ayrı yerden rapor alma kalktı. Özel hastaneden aldığınız analıkla ilgili raporlar geçerli. Ayrıca onaylatmanıza ya da bir sgk hekimine hastanesine gitmenize gerek yok. Boynumu büktüm geldim. İşyerimin insan kaynaklarına da raporumu verdim ve sorun yok dediler. Yani özeldekiler raporlarınız geçerli. Ben bizzat test ettim :KK49:

Cumartesi ilk NST mize girdik. Çok şükür herşey yolunda.

Kanala kafasını dayamış oğluşum, pozisyon hatası yok dedi doktorumuz. Hala 2 hafta önden gidiyoruz dedi ölçümlerde, lütfen şeker ve meyve yemeyelim mümkünse bebek çok ağırlaşmasın dedi. Normal doğum için elinden geleni yapıyor sanırım doktorum seviniyorum. Yürüyüşlere ve pilates hareketlerine devam dedi. İlk defa kiloma laf etmedi çok mutluyum :KK52: İdrar tahlili yazdı protein kaçağı var mı bakacakmış. Kramplar için de kesinlikle kalsiyum alımı azlığında ortaya çıkıyor dedi. Pek süt içmiyorum haklı ama çok gaz yapıyor dedim. Laktozsuz olanlardan iç dedi.

Çok şükür herşey yolunda ve durum bu canlarım :KK52:
e maşallah size ozaman:)

negüzel işte yorma kafanı:)) önceki hamileliğimde ben de öyleydim doğumdan bigün önce hala seke seke avm geziyodum arkadaşlarımla kahwe içmeye çıkıodum:)) ne güzel bebiş sağlıklı bünyen sağlam maşallah:)

ahahahaaa çok güldürdün beni.bu benim ikinci çocuğum olacak inşallah.ilkini 27imde doğurdum hiiçççççç sorunsuz bi hamilelik geçirdim.
her kontrolde dr var mı bi sıkıntı derdi yok derdim.bunda 32 yşındayım ve sıkıntılarım var.yaşla,bünyeyle alakalı.kimseye deme.totonu kaşı.sapıtma,öptüm seni ceyda:KK16:

Aynen , bence de yaşla çok alakalı bünye de önemli ama yaş acayip farkettiriyo, hem kilo alımında hem ağrı sızı ağırlaşma durumlarınde genellikle yaş önemli...

Canim cok geçmiş olsun. .Allahım hergün yeni bişey oluyor ..inşallah zaman çabuk geçerde sag salim doğum yapariz ,muhtemelen tahriş oldu. .bunla geçmiş olsun

ay herkes kıyafetleri yıkıyıp ütüledi hastane çantası bile hazırlamaya başladı tembelmiyim neyim totomu kaldırıp bi yapamıyorum..hem hewesleniyorum hem gözümde büyüyo mıncık mıncık ütüsü:)) daha erken yaa diyorum da yumurta kapıya dayancak o olcak:))

X