2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

gece pedi ne ki? ped med hak getire kız hasta bezi var ya :KK1:
havlu kağıt havlu falanda koydum ama bebeye zıbın, üst bide yelek mi giydircez yanmasın yavrucak :)
san zamanlarda makyaj çantamı da atarım onda var aynası bilmem nesi :))

tatlım bıkkın değilim ama artık yorulmaya başladım bende biraz otururum belim ağrır
yatarım bacak aram sırtım karnım ağrır
gezerim kasıklarım ağrır
sürekli açım ve artık halsiz hissetmeye başladım
açıkçası bende yorulmaya başladım ama böyle olmasa doğumu nasıl göze alırız
son günler doğsunda nasıl doğarsa doğsun diye bakıcaz :))

daha çanta hazırlamadım benya her zaman hazırlayım diyorum unutuyorum.bu aralar çok kötü hastalandım grip,boğaz ağrısı:2:,bacağımda son zamanlarda sürekli kasılma oluyor açlık hissetmiyorumda boğazım çok kuruyor.bende bazen artık doğsa diyorum ama dahada erken ha birde bir haftadır diş ağrısı çekiyorum :KK5:

Mrb kizlar.Ben bugun cok rahatsizlandim.tansiyonum ounadi,cok fena carpintim var.Dualariniza talibim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tansiyonun onun altında mi yoksa yükseldi mi ben ona alti diye okumuştum şimdi farkettim oynadı demişsin. .Canim amam 14 9 olursa hemen git doktora.biraz limon suyu filan iç bari

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kolay gelsin canım bekliyorum sabırsızlıkla:KK16: bende internetten baktım kadeh gibi olanlar güzel ama tek kullanımlık olarak pahalı olur sanırım e yıkama olsa o süslerle nasıl yıkanacak hemde hastanede kafam karıştı yani. Köpük bardak üzerine çıktı alıp yapanlar var onlar daha mantıklı ama böyle süslü değil. Senin yapacaklarını merakla bekliyorum yani

canım günaydın nasılsın?2 gündür misafir üstüne misafir geldi evi toparlamaktan yemek yapmaktan bardakları bitiremedim kusura bakma inşallah bu akşam yapacağım.Ben de önce beyaz kağıt bardak alıp ona yapacaktım süsleri ama çok basit durur dediler bide eline alınca kırılıyor tutarken bükülüyo falan.oyüzden ben cam gibi duran ama plastik bardaklar varya mika mı deniyor ne deniyor ona tam olarak bilmiyorum ondan aldım 100 tanesi 10 tl maliyeti çok az.Süslemeden önce bardakları yıkadım temiz olarak muhafaza edicem zaten kullanıldıktan sonra çöpe atılacak.

canım günaydın nasılsın?2 gündür misafir üstüne misafir geldi evi toparlamaktan yemek yapmaktan bardakları bitiremedim kusura bakma inşallah bu akşam yapacağım.Ben de önce beyaz kağıt bardak alıp ona yapacaktım süsleri ama çok basit durur dediler bide eline alınca kırılıyor tutarken bükülüyo falan.oyüzden ben cam gibi duran ama plastik bardaklar varya mika mı deniyor ne deniyor ona tam olarak bilmiyorum ondan aldım 100 tanesi 10 tl maliyeti çok az.Süslemeden önce bardakları yıkadım temiz olarak muhafaza edicem zaten kullanıldıktan sonra çöpe atılacak.

günaydın tatlı hamiş anne birşey sormak istiyorum o mika bardakları nerden aldın baya uygunmuş?

günaydın kızlar. uzun zamandır sizi takip ediyorum.
ben de inş ağustos annesi olucam.
bebeğimin sıhhati yerinde çok şükür tek sıkıntım gebeliğe bağlı böbreğimde büyüme var. her hafta ürolojiye gidiyorum ve her an ameliyat olmam gerekebilir. çünkü büyüme devam ediyor. ameliyat sırasında takılan stent ise erken doğumu tetikleyebildiği için dr um son ana kadar direniyor. ama böbreğimi de kaybetme riskim varmış allah esirgesin. her neyse güzel şeylerden bahsedelim:)
bugün itibariyle yaz tatiline girdim. doğum öncesi iznim yanıyor öğretmen olduğum için. ama olsun yeter ki kızım sağlıkla gelsin.
az önce kuzumun çamaşırlarını makineye attım. çok heyecanlıyım.
hepinize sağlıkla sıhhatle bebeğinizi kucağınıza almasını dilerim.
yazdıklarınız beni de aydınlatıyor teşekkür ederim.

kızlar günaydın,

son zamanlarda Haziran/Temmuz anneleri sayfalarına bakıyorum... bakmakta fayda var... başımıza gelebilecek iyi-kötü herşey deneyimlenmiş durumda. mesela ilk sütlerini nasil verdiler, nasil doğuma alındılar... bugün onlar yarın biz! :KK76: biliyorsunuz zaten de yine de yazaym dedim:)

Herkese günaydın, gece 3 te anca uyuyabildim, her saat başı da tuvalete kalktım , buna da şükür diyoruz tabi ki , doktor kontrolüme ve ilk nst deneyimime 1 gün kaldı , çok heyecanlıyım, hadi bakalımmm:KK52:

Herkese günaydın, gece 3 te anca uyuyabildim, her saat başı da tuvalete kalktım , buna da şükür diyoruz tabi ki , doktor kontrolüme ve ilk nst deneyimime 1 gün kaldı , çok heyecanlıyım, hadi bakalımmm:KK52:

günaydın gece uykusuzlukları hepimizin ortak derdi, ben de dönemiyorum artık :KK43: NST için erken değil mi? ben henüz girmedim bile... 34den sonra diye biliyorum yanılıyor muyum??? :44:

gece pedi ne ki? ped med hak getire kız hasta bezi var ya :KK1:
havlu kağıt havlu falanda koydum ama bebeye zıbın, üst bide yelek mi giydircez yanmasın yavrucak :)
san zamanlarda makyaj çantamı da atarım onda var aynası bilmem nesi :))

tatlım bıkkın değilim ama artık yorulmaya başladım bende biraz otururum belim ağrır
yatarım bacak aram sırtım karnım ağrır
gezerim kasıklarım ağrır
sürekli açım ve artık halsiz hissetmeye başladım
açıkçası bende yorulmaya başladım ama böyle olmasa doğumu nasıl göze alırız
son günler doğsunda nasıl doğarsa doğsun diye bakıcaz :))
canim orkid warya hani uzun olani gece pedi diye satilani:) ah yawrumm aylardir kullanmaya kullanmaya iice yabancimi kaldin ped dunyasina:) kizimin dogumunda istemisti hemsireler camasirina takman icin.ben koyucam yine..
hastane cikisinin ustune penye yelek giydirmisti hemsireler ilk gun bide..izaman da sicakti hawa..sen bitanecik koyda belki lazim olur..
günaydın kızlar. uzun zamandır sizi takip ediyorum.
ben de inş ağustos annesi olucam.
bebeğimin sıhhati yerinde çok şükür tek sıkıntım gebeliğe bağlı böbreğimde büyüme var. her hafta ürolojiye gidiyorum ve her an ameliyat olmam gerekebilir. çünkü büyüme devam ediyor. ameliyat sırasında takılan stent ise erken doğumu tetikleyebildiği için dr um son ana kadar direniyor. ama böbreğimi de kaybetme riskim varmış allah esirgesin. her neyse güzel şeylerden bahsedelim:)
bugün itibariyle yaz tatiline girdim. doğum öncesi iznim yanıyor öğretmen olduğum için. ama olsun yeter ki kızım sağlıkla gelsin.
az önce kuzumun çamaşırlarını makineye attım. çok heyecanlıyım.
hepinize sağlıkla sıhhatle bebeğinizi kucağınıza almasını dilerim.
yazdıklarınız beni de aydınlatıyor teşekkür ederim.

hosgeldin Allah yardimcin olsun cok gecmis olsun..

gece kaşıntılarım dayanılamaz boyuta geldi vucudumun her yeri kocaman kabarık ve korkunç oldu 2 devlet hastanesi ve 2 özel hastane acili gezdikten sonra bir hastanede alerji olduğum tanısı uzaktan bakılarak konuldu ve bir iğne yaptılar bebeğe zararı yokmuş ama içim hiç rahat değil ben bu güne kadar ne olursa olsun hiç ilaç kullanmamıştım :KK43: iğne hemen kaşıntılarımı kesti saat 3 te acilden çıktık eve zor geldim uyudum şimdi sadece bacaklarımın alt bölgelerinde var bu sorunu yaşayan olursa diye yazayım dedim terlemekten de mümkün olduğu kadar kaçınmak gerekiyor soğukta kabarcıklarım küçülüyor ve kaşıntısı azalıyor sıcakta sanki çiçek gibi açılıyor üzerimede hiç bir şey giyemiyorum

çok geçmiş olsun... hamileyken ilaç kullanmak eminim tüm anneleri tedirgin ediyordur.. bu topicte herkes bir sebepten ötürü ilaç kullandı ya da kulanıyor... napalım.. sonuçta mecbur kalmasak kullanmayız, öyle düşn artık canım benim.. hiçbir şey olmaz inşallah ALlah'ın izniyle bebeğine, yüreğini ferah tut... hepimizin evladı Allah'a emanet olsun inşallah..

günaydın gece uykusuzlukları hepimizin ortak derdi, ben de dönemiyorum artık :KK43: NST için erken değil mi? ben henüz girmedim bile... 34den sonra diye biliyorum yanılıyor muyum??? :44:

Doktoruma en son kontrolümde sormuştum , 32. Haftada girmeye başlıycaksın demişti, yani bu hafta giricem, istersen sen de sor doktoruna 34 geç bence...

canim orkid warya hani uzun olani gece pedi diye satilani:) ah yawrumm aylardir kullanmaya kullanmaya iice yabancimi kaldin ped dunyasina:) kizimin dogumunda istemisti hemsireler camasirina takman icin.ben koyucam yine..
hastane cikisinin ustune penye yelek giydirmisti hemsireler ilk gun bide..izaman da sicakti hawa..sen bitanecik koyda belki lazim olur..

hosgeldin Allah yardimcin olsun cok gecmis olsun..
çok teşekkür ederim. inş hepimiz vaktınde ve sağlıkla alırız miniklerimizi kucağımıza.
Doktoruma en son kontrolümde sormuştum , 32. Haftada girmeye başlıycaksın demişti, yani bu hafta giricem, istersen sen de sor doktoruna 34 geç bence...
ben 28. haftalarda çok kasılma yaşadım. karnım taş gibi oluyordu. nst de hiç sancı çıkmadı. meğer kafasıyla itiyormuş o zamanlar kafası yukardaydı. dr um 32 ye kadar nst ye girmene gerek yok demişti. sanırım 32 sınır.

günaydın tatlı hamiş anne birşey sormak istiyorum o mika bardakları nerden aldın baya uygunmuş?

Bende normal doğum istiyorum. Şekerim bir terslik yapmazsa yada acil bir durum olmazsa. Her gittiğime soruyorum, normal yapabilirmiyim diye.
Bebeğin kilosunu da az tutmaya çalışıyoruz, üç buçuk kiloyu geçmesini istemiyorlar şekerden dolayı tabii :KK25:

Ablam normal diye başlayıp, ıkınamayınca sezaryan olmuştu. Tez canlı bir insandır, 48 kg ile hamile kaldı 60 filan ancak olmuştur. O bile doğumdan sonra sıkıntı çekti bir müddet kendinde değildi. Birde hemşire gelip, içinde kalan parçaları odada alınca benim akıl uçtu gitti. :KK50:

Fiyatlarını bilmiyorum ama metro marketlerde satılıyor, her gidişimde görüyorum.:44:

Dün annemle ablam geldiler sağolsunlar. Evi süpürüp sildiler, halıları kaldırdılar (temizlemeye göndereceğim) perdelerim, tüllerim, güneşliklerim yıkandı asıldı, camlar silindi vs. ben hiç iş yapmadım nerdeyse ama ayaklarım balon gibi oldu yine de, akşam inleye inleye uyudum. Tavana askı gibi birşey asıp, oraya koycam artık ayaklarımı :KK45:

normal dogum muhabbetlerini duyunca nasi icim cizz ediyo..nasi hewesliydim kararliydim yillar once..sapsal doktorum yuzunden kitir kitir kesildim hemde bidolu sanciyla birlikte:KK43: insallah dilediginiz gibi dogurursunuz insafli doktorlariniz wardir..

Günaydın tatlım bende istiyorum öyle tarz bardaklardan fiyatı çok uygun geldi senin aldığının nerden aldın?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

normal dogum muhabbetlerini duyunca nasi icim cizz ediyo..nasi hewesliydim kararliydim yillar once..sapsal doktorum yuzunden kitir kitir kesildim hemde bidolu sanciyla birlikte:KK43: insallah dilediginiz gibi dogurursunuz insafli doktorlariniz wardir..

canım kıtır kıtır kesildim derken?????nasıl yani?:KK53::KK53::KK53:anlamadım sezeryan mı oldun normal doğumda mı kestiler?:18::18::18:

Günaydın tatlım bende istiyorum öyle tarz bardaklardan fiyatı çok uygun geldi senin aldığının nerden aldın?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
japon pazarından aldım canım heryerde var bu japon pazarı bulabilirsin sende

X