2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Sagsalim dogsunlar insallah aslinda biz vok sabrsizlaniyoruz insallah Rabbim en hayirli vakitde dogurmayi nasib etsin cabukda dogsalar hayirli saglikli dogsunlar amin...bu arada bende yengec burcuyum ve hqkiketen cok duyqusal biriyim ama oglum insallah aslan burcu olucak annesine benzemesin duygusal erkek olmasin:)

canım çok soru soruyorum merakımın kusuruna bakma da ne iğnesi yaptılar erken doğum riski neden vardı ki

Akcigerleri hizli gelistiren bi igne yapiliyo ama onu yapincada 10 gun gerekiyo erken dogumda malesef bnm kardesim cok calisti hep ayaktaydi bide sigarayi birakmadi biz ona bagliyoruz

amin canım benim inşallahhh... yaaa bayanlarda duygusallık çok sorun değilde erkeğin duygusalı iyi olmuyor neyse büyük konuşmayalım burç bahane de Allah hepimizin evladını hayırlı etsin inşallah...

Akcigerleri hizli gelistiren bi igne yapiliyo ama onu yapincada 10 gun gerekiyo erken dogumda malesef bnm kardesim cok calisti hep ayaktaydi bide sigarayi birakmadi biz ona bagliyoruz

hmm olabilir şimdi nasıl durumları iyidirler inşallah..

benim gibi kaburga ayak bel agrisi çeken var mi çok kötüyüm :-(

beeennn...hatta büyük ihtimalle hepimiz canım... eşine söyle masaj yapsın öyle iyi geliyor ki anlatamam eşin yapamazsa kendini zorla ayaklarının altına kendin masaj yapmaya çalış öyle de iyi oluyor...

Canım nisan pembe ya da pembemsi oluyormuş bende de açık sari akıntı oluyo geceleri ya idrar yolu enfeksiyonu vardır ya da hormonlardandir ben de 33+2deyim zamaninda sağlıkla kucaklarımiza alalim insallah

tesekurler kizlar. ben yumusatici almcm cok kokuyolar biliyosun kokulu seylr zarrli zaten onlarin kokulari yeter cennet kokusu
ayyy sabirsizlaniyo insan ya hemde korkuyo..

Dalanınkini alın çok iyi mis gibide kokuyor dolabını her açtığımda roxydi sanırım

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

kızlar iki gündür karnım çok şiş ve sivri bi yerde toplanıypr sanki bebek ....taş gibi karnım bu neden oluyordur??*

kızlar iki gündür karnım çok şiş ve sivri bi yerde toplanıypr sanki bebek ....taş gibi karnım bu neden oluyordur??*

Kasılma olabilir canım , 26.haftadan sonra yalancı kasılmalar olur , vücut kendini doğuma hazırlamaya başlar , korkulcak bişii değil ama ağrıyla birlikte olursa doktoruna söylemelisin...

Kasılma olabilir canım , 26.haftadan sonra yalancı kasılmalar olur , vücut kendini doğuma hazırlamaya başlar , korkulcak bişii değil ama ağrıyla birlikte olursa doktoruna söylemelisin...

canım acıtıyor valla sanki ayağını böyle ittiriyor bi tarafıma da acıtıyor gibi ben buna yordum ama başka bişeylerde olabilir mi???

benim de suyum fazla çıktı ama ailemdekilerinde genelde hamileliklerinde hep suları fazla oluyormuş ben 11 kilo aldım bence 10 kilo hiçççç fazla değil hatta sen değil bebişin almış kilo hiç bir şey olmaz bundan sonra bi 10 kilo daha alsan bile çok normal ne şekeri artık drlara hiç güvenim yok bunu ailesinde çok dr olan biri olarak söylüyorum :)

(ÖZELLİKLE PAYLASSMAK İSTEDİM)
PROF. DR. CANAN KARATAY: "Hamilelerde şeker yüklemesi yapılmasını doğru bulmadığı için kimi televizyon kanallarında kendini eleştirenlere de Karatay şu şekilde yanıt verdi: “Hamilelerde normalde gebelik hormonları olduğu için, plasante dediğimiz çocuk eşiğinden de hormonlar salgılanır. Vücut gebeliğe ve vücut gelişimine hazırlanır. Bu hormonlar genelde insülin direnci yapan hormonlardır. İnsülin gebelerde yavaş yavaş ay ilerledikçe yükselmeye başlar.

Kadın doğumcular bana.‘Çizmeden yukarı çıktı’.diyorlar. Ben dahiliye, iç hastalıkları ve kalp hastalıkları uzmanıyım. Gebelikte meydana gelen insülin ve metabolik bozukluklarını da iç hastalıkları uzmanının konusudur. Ben bir kadın hekim olarak, doğum yapmış bir ana olarak hamileliğin ne demek olduğunu,.hamilelikte yaşanan sıkıntıların ne olduğunu erkek olan kadın doğum hekimlerinden çok daha iyi bilirim.Nasreddin Hoca damdan düştükten sonra ‘Siz bana bir tane damdan düşeni bulun’ demiş. Ben mecbur kaldığım zaman zorunlu şartlarda doğum dahi yaptırabilirim.

Doğum fizyolojik bir olaydır. Cerrah olmadığım için kürtaj ve sezeryan ameliyatı yapamam. Bu nedenle hamilelerin 24 haftadan sonra yükselen kan değerleri insülini mutlaka olur. Vücuttaki hormonal değişiklikliğin sonucudur. Kadın doğum meslektaşımın söylediği gibi hamilelerde insülin eksikliği yoktur. Bilakis insülin fazlalığı vardır. Yani pankreas insülin üretemez değildir. Pankreas fazlasıyla insülin üretmektedir.

Bu nedenle hamilelere şeker yüklemesi yapmak 50-75 gram saf şeker yüklemek ağızdan vermek tehlikeli ve zararlıdır. Anne karnında 2,5 gram bir bebeğin pankreası ve kalbi daha gelişmektedir. Durum böyleyken 2,5 kilo bir bebeğe 50-75 gram toksit gram şeker veremezsiniz. Şeker yüklemesi yapılan yüzde 80’ini fenalaşıyor. Bu nedenle gerek İsviçre de gerek Fransa’da anne çocuk zarar görmesin diye şeker yüklemesi yapılmaz. Ben tetkik yapılmasın demiyorum. Anneyi ve çocuğun zarar görmeden yapılan tetkikler yapılsın istiyorum. Bu tetkiklerin en önemlisi kanda insülin hormonunun bakılmasıdır.”( o kadar glukoz, şeker yüklenmesini boşuna mı yaptırdık yani:)

beeennn...hatta büyük ihtimalle hepimiz canım... eşine söyle masaj yapsın öyle iyi geliyor ki anlatamam eşin yapamazsa kendini zorla ayaklarının altına kendin masaj yapmaya çalış öyle de iyi oluyor...
masajdan sonra uyuyabiliyorum ama gece tekrar uyanıyorum bir buçuk ayım kaldı ama bu sicaklarda ne yapacağız bilmiyorum

Reyyancim nasilsin canim nezmandir gorusemiyoruz.nasilsin bebegin nasil? bide bebek bezi icin prima alacaktim uygunmudur en kucuk boyu acaba yenibebek 3-6kg yaziyordu paketinde

benim gibi kaburga ayak bel agrisi çeken var mi çok kötüyüm :-(

olmaz mı.... hem de 23. haftamdan beri... kalça, kuyruk sokumu ağrılarım var.. bi süre otursam sırtım belim ağrıyor, uzansam gene bi yerlerim ağrıyor... yatarken sağdan sola; soldan sağa dönmek gene ağrılı... Allah yardımcımız olsun inşallah..

ay azıcık ben de güvenmesem doktorlara:)))) ne deseler harfiyen yapmaya çalışırım, negatif bir şey desinler psikolojim alt üst olur.. hasta olayım doktor ilaç versin kutu biter ben illa bi doktora gidip görünürüm o iyileşmişsin derse hah tamam derim iyileşmişim:) hamilelikle alakası yok normal halim böyle:) Allah'ım doktora kimseye düşürmesin ama doktorların eksikliğini de vermesin:)

ben her zaman Karatay'ın dediklerini mantıklı bulurdum. bu açıklaması da bana çok çok çok mantıklı geldi ama ne yazık ki ben 50 mg şeker yüklememi yaptıktan 1 hafta kadara sonra bu açıklamalar gündeme çıktı eğer ben yükleme yapmasaydım yaptırmamak için doktoruma diretirdim... yüklemem yüksek çıktı zaten.. artık napalım bünyeye girdi o iğrenç glükoz... bebeklerimiz Allah'a emanet olsunlar inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…