2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Reyyancim nasilsin canim nezmandir gorusemiyoruz.nasilsin bebegin nasil? bide bebek bezi icin prima alacaktim uygunmudur en kucuk boyu acaba yenibebek 3-6kg yaziyordu paketinde

iyiyim canımcım :) bebişte uyuyor teyzesi...bence molfix göbek oyuntulu olandan al tatlım çok rahat göbeğe değdi degecek korkusu yaşamıyorsun malum bizim ilk bebişler olduğu için korkak oluyoruz aklına takılan birşey olursa sor olur mu güzel bir gebelik yaşa inşallah...

olmaz mı.... hem de 23. haftamdan beri... kalça, kuyruk sokumu ağrılarım var.. bi süre otursam sırtım belim ağrıyor, uzansam gene bi yerlerim ağrıyor... yatarken sağdan sola; soldan sağa dönmek gene ağrılı... Allah yardımcımız olsun inşallah..
amin canım inşallah benimde 23. haftalardan beri hemen hemen sol tarafimdaki kaburgam sanki kırık mi çürük mu anlamadim çok kötü bir ağrı var ne yapacağız bilmiyorum geceleri derin uyuyamiyorum kramp giriyor ağri oluyor

amin canım inşallah benimde 23. haftalardan beri hemen hemen sol tarafimdaki kaburgam sanki kırık mi çürük mu anlamadim çok kötü bir ağrı var ne yapacağız bilmiyorum geceleri derin uyuyamiyorum kramp giriyor ağri oluyor

kaburga ağrısı bende de tam 1 ay oldu ama benim sırt kaburgam ağrıdı. bende kırdığımı düşündüm çünkü o ara çok fena hastaydım ve sürekli öksürüyordum en sonunda kaburgam ağrımaya başladı.. kaç doktora gittim kaburga kırmak öyle kolay bi şey değil dediler. o yüzden korkma kırık falan yoktur... bolca dinlenmeye çalıştım... ve tabi antibiyotik içerek boğazımı öksürüğümü tedavi etmeye çalıştık... öksürük geçince zamanla kaburgamın ağrısı da geçti ama tamamen geçmedi. yatıp kalkarken o bölgede bi ağrı var ama eskisi kadar aşırı değil... buna da hamdolsun...

ekleme: muhakkak sen de takip etmişsindir ama bir kere daha yazayım canım, buradaki birçok arkadaş gibi ben de bacak krampları için 24. haftamdan beri magnezyum içiyorum... sanki azaldı buaralar..

Son düzenleme:
kaburga ağrısı bende de tam 1 ay oldu ama benim sırt kaburgam ağrıdı. bende kırdığımı düşündüm çünkü o ara çok fena hastaydım ve sürekli öksürüyordum en sonunda kaburgam ağrımaya başladı.. kaç doktora gittim kaburga kırmak öyle kolay bi şey değil dediler. o yüzden korkma kırık falan yoktur... bolca dinlenmeye çalıştım... ve tabi antibiyotik içerek boğazımı öksürüğümü tedavi etmeye çalıştık... öksürük geçince zamanla kaburgamın ağrısı da geçti ama tamamen geçmedi. yatıp kalkarken o bölgede bi ağrı var ama eskisi kadar aşırı değil... buna da hamdolsun...

ekleme: muhakkak sen de takip etmişsindir ama bir kere daha yazayım canım, buradaki birçok arkadaş gibi ben de bacak krampları için 24. haftamdan beri magnezyum içiyorum... sanki azaldı buaralar..

bende dördüncü ayımdan beri magnezyum içiyorum canım bacak ağrılarım azaldı kaburga agrisi geçmiyor

(ÖZELLİKLE PAYLASSMAK İSTEDİM)
PROF. DR. CANAN KARATAY: "Hamilelerde şeker yüklemesi yapılmasını doğru bulmadığı için kimi televizyon kanallarında kendini eleştirenlere de Karatay şu şekilde yanıt verdi: “Hamilelerde normalde gebelik hormonları olduğu için, plasante dediğimiz çocuk eşiğinden de hormonlar salgılanır. Vücut gebeliğe ve vücut gelişimine hazırlanır. Bu hormonlar genelde insülin direnci yapan hormonlardır. İnsülin gebelerde yavaş yavaş ay ilerledikçe yükselmeye başlar.

Kadın doğumcular bana.‘Çizmeden yukarı çıktı’.diyorlar. Ben dahiliye, iç hastalıkları ve kalp hastalıkları uzmanıyım. Gebelikte meydana gelen insülin ve metabolik bozukluklarını da iç hastalıkları uzmanının konusudur. Ben bir kadın hekim olarak, doğum yapmış bir ana olarak hamileliğin ne demek olduğunu,.hamilelikte yaşanan sıkıntıların ne olduğunu erkek olan kadın doğum hekimlerinden çok daha iyi bilirim.Nasreddin Hoca damdan düştükten sonra ‘Siz bana bir tane damdan düşeni bulun’ demiş. Ben mecbur kaldığım zaman zorunlu şartlarda doğum dahi yaptırabilirim.

Doğum fizyolojik bir olaydır. Cerrah olmadığım için kürtaj ve sezeryan ameliyatı yapamam. Bu nedenle hamilelerin 24 haftadan sonra yükselen kan değerleri insülini mutlaka olur. Vücuttaki hormonal değişiklikliğin sonucudur. Kadın doğum meslektaşımın söylediği gibi hamilelerde insülin eksikliği yoktur. Bilakis insülin fazlalığı vardır. Yani pankreas insülin üretemez değildir. Pankreas fazlasıyla insülin üretmektedir.

Bu nedenle hamilelere şeker yüklemesi yapmak 50-75 gram saf şeker yüklemek ağızdan vermek tehlikeli ve zararlıdır. Anne karnında 2,5 gram bir bebeğin pankreası ve kalbi daha gelişmektedir. Durum böyleyken 2,5 kilo bir bebeğe 50-75 gram toksit gram şeker veremezsiniz. Şeker yüklemesi yapılan yüzde 80’ini fenalaşıyor. Bu nedenle gerek İsviçre de gerek Fransa’da anne çocuk zarar görmesin diye şeker yüklemesi yapılmaz. Ben tetkik yapılmasın demiyorum. Anneyi ve çocuğun zarar görmeden yapılan tetkikler yapılsın istiyorum. Bu tetkiklerin en önemlisi kanda insülin hormonunun bakılmasıdır.”( o kadar glukoz, şeker yüklenmesini boşuna mı yaptırdık yani:)

bu acijlamayi gecen gun bi tv kanalinda yaparken denk geldim..cok canim sıkıldı..50ligi birak bide ustune 100luk yaptilar bana:KK43:((

bu acijlamayi gecen gun bi tv kanalinda yaparken denk geldim..cok canim sıkıldı..50ligi birak bide ustune 100luk yaptilar bana:KK43:((

Ben bu canan karatayı kaale bile almıyorum kadında akıl olsaydı bence tvde dolandırıcılar hakkında bi dünya haber ve uyarı varken yinede dolandırılmazdı ben bugün tahlil sonucumu almaya gittim hastaneye orda hamile bayanın yüksek şekeri çıkmış diyete ve ilaca başlıcakmış ya ölçtürmeseydi şekerini aynen yemeye devam etseydi yasak olan şeyleri Allah korusun bilmediği için belkide bebeğini kaybetmesine neden olacaktı ayrıca bütün doktorlar gerekli görüyor bu canan hanım gerekli görmüyor diye niye yaptırmıyımki iyiki yaptırmışım içim rahat en azından yediğimi ağzımın tadıyla korkusuz yiyebiliyorum bebeğime bişey olacakmı diyefe korkmuyorum vicdanım rahat

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar oruc tutacakmisiniz?

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

Ben tutmıcam kendime güveniyorum istesem rahat tutarım çünkü hiç acıkmayan bi tipim sırf bebeğim için yemek yiyorum dyebilirim 18 saat çok fazla bence okadar süre bebeğimi aç bırakamam :KK43: Allahım bize hamilelikte zaten tölerans tanımış bence sizlerde tutmayın kızlar havalar sıcak su kaybı Allah korusun tansiyon yüksekliği tehlikeli olabilir

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende kararsiz kaldim...yani bebegim icin zarari olacagini düsünüyorum...

Kizlar ben erken dogum tehditi ile yatiyorum sürekli 33+2 deyim bugün normal akıntımdan hariç sarı sümüksü yumurta akı gibi böyle bir akıntım oldu. Nişan değildir dime henüz erken yaa olmamalı. Böyle akıntısı olan var mı?

Benim hamilelğin başından beri akıntım var. Çoğu zaman su gibi olsa da, sarı sümüksü sıvılardan da geliyor hep. Belki 40 tane çamaşırım var, günde en az üç kez değiştiriyorum. Birkere sanki çok ıslandım gibime geldi, taytıma bile geçmişti. Yakındaki hastaneye gittim her ihtimale karşı... Bebeği gördük rahatladık ama doktor gene de alttan muayene edeyim dedi. Hiç de musait değildim ama artık mecbur baktırdım. Yok birşey, fizyolojik akıntı dedi. Geçen gün kan ve idrar testi de yaptırdım yok herhangi bir sıkıntı.

Nişan dedikleri şey arkadaşında dediği gibi kanlı oluyormuş canım, temmuz annelerinde ve diğer ayların annelerinde öyle okudum hep.:nazar:

Nişanımız oldu haydi düğüne yazmıştı bir tanesi hatta...:KK37::KK37:

Sonra telafi et bence de... Şimdi Allah korusun 17 saat aç susuz hava da sıcak tansiyonun düşer bayılırsın sağda solda... Vücut uzun süre aç kalınca şeker de düşer, insülin direnci ortaya çıkar hop şeker hastası adayı olursun... Gene uzun süre aç kalındığında vücut yakacak şeker bulamazsa yağları yakmaya başlıyor, yağlar yakılırken ortaya keton diye bir madde çıkıyor ki bebeklerin nörolojik gelişimini olumsuz etkiliyor.:KK50:

http://www.bebek.com/saglikli_beslenme/hamilelikte_oruc_tutmak_riskli

Son düzenleme:
Kizlar ya ben 34. Haftamu doldurdum yarin havuza gitmeyi dusunuyorum bişe olurmu acaba ????

Canim ben amerika da yasiyorum aslinda evet enfeksiyon riski yuzunden endiseleniyoruz fakat doktorum kesinlikle yuzmelisin dedi havuz denize nazaran daha riskli surekli klorlandigi icin denize girmen daha faydali olabilir ama yine de orada ki doktora sormak gerek burda ki doktorlarin dusunceleri daha farkli sanirim

Sent from my iPhone 5 S

Canim ben amerika da yasiyorum aslinda evet enfeksiyon riski yuzunden endiseleniyoruz fakat doktorum kesinlikle yuzmelisin dedi havuz denize nazaran daha riskli surekli klorlandigi icin denize girmen daha faydali olabilir ama yine de orada ki doktora sormak gerek burda ki doktorlarin dusunceleri daha farkli sanirim

Sent from my iPhone 5 S

HERKESE günayddııııınnnnn

gece hiç uyumadım diyebilirim kızlar hem sıcak hem kızımın hareketlkeri,hem de eşime sahur hazırlığı.

ve evet deniz havuzdan daha risksiz diye biliyorum ben de.

bir de Gyno Ferro Sanol içenlerin büyük tuvaletinde renk değişikliği var mı acaba ?:26:

Ben bu canan karatayı kaale bile almıyorum kadında akıl olsaydı bence tvde dolandırıcılar hakkında bi dünya haber ve uyarı varken yinede dolandırılmazdı ben bugün tahlil sonucumu almaya gittim hastaneye orda hamile bayanın yüksek şekeri çıkmış diyete ve ilaca başlıcakmış ya ölçtürmeseydi şekerini aynen yemeye devam etseydi yasak olan şeyleri Allah korusun bilmediği için belkide bebeğini kaybetmesine neden olacaktı ayrıca bütün doktorlar gerekli görüyor bu canan hanım gerekli görmüyor diye niye yaptırmıyımki iyiki yaptırmışım içim rahat en azından yediğimi ağzımın tadıyla korkusuz yiyebiliyorum bebeğime bişey olacakmı diyefe korkmuyorum vicdanım rahat

aslinda ewet haklisin
ben de yaptirmayi dusunmuyorum diyenlere kiziypdum ya yuksekse filan diye..yine de ogun izleyinceacaba mi dedim..

yok cnm tutmuyorum..dr da tutma dedi..hawalar cok sicak suya ihtiyacimiz war

Merhabaaaa sevgili analaaarrrr:KK53:nasilsinizzz.niz bugun kontrole gittik. 31 haftayiz artik.ama ultrasonda bas olcumu 30 hafta 6 gun cikti kucuk mu yaaaaa; (kilosu da 1700 civarii sizce az miiii:KK43:

Maşallah canım ALlah tamamına erdirsin bende kan pıhtılaşması var iğne aspirin ve folbiol kullanıyorum en sanki kan testlerimde karaciğer enzimlerin 186 çıktı bu beni çok korkutuyor seninde böyle bir problem olmuşmuydu 13 haftalığım nasıl bir tedavi uyguladın doktorun sebebini ne dedi

HERKESE günayddııııınnnnn

gece hiç uyumadım diyebilirim kızlar hem sıcak hem kızımın hareketlkeri,hem de eşime sahur hazırlığı.

ve evet deniz havuzdan daha risksiz diye biliyorum ben de.

bir de Gyno Ferro Sanol içenlerin büyük tuvaletinde renk değişikliği var mı acaba ?:26:

canim demir ilaclari siyah yapiyo rengi..

Selam kızlar... dün doktora gittim kontrolum vardı Bebeğimin kilosu 2150 çıktı boyu da 44cm 33+3 gunluguz doktorum 1 ağustos a gün verdi sezaryen olucam. Ama doktorum iri bir bebek olmayacak dedi 3 kilo olur inşallah dedi. Sizlere de sormak istedim sizce nasıl sizin bebisler bu haftada kaç kiloydu?

X