2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

günaydınnn.yenidoğan bebek bezi ne tavsiye edersiniz?dün markette biraz fiyat baktım prima maaşallh açık ara önde.huggıes ondan bi tık daha uygun acaba onumu kullansam.bilgisi olan varmı?kaliteli mi?

Huggies aldım canım ben , çok iyiymiş tavsiye üzerine aldım , prima sızdırıyormuş diye duydum...uygunadım.com dan aldım, çok uyguna 1 iş gününde de geldi..

kızlar doğum çantasını hazırlayanlar neler koydunuz yazabilirmisiniz?

Benim için lohusa geceliği
2 tane lohusa pijaması sabahlıklı
hasta bezi
orkid
çorap
külot
emzirme sütyeni
süt pompası
ğögüs pedi
göğüs ucu kremi

bebek için: giysileri 2 çeşit
pişik kremi
2 tane 125 ml biberon
huggies bebek bezi
ağız bezi
alt değiştirme örtüsü
emzik
Aklıma gelenler bunlar ...

kızlar doğum çantasını hazırlayanlar neler koydunuz yazabilirmisiniz?

Günaydın annişler evet zaman yaklaşıyor beni bazen bir korku bazende sevinç kaplıyor hadi bakalım bi şekilde doğurca içerde kalcak halleri yokya yanlız dün akşam dört aylık bebek görmeye gittim bu kadarmı tatlı olur Allahım özenerek yaratmış melek gibi uyuyuşu kendi kızımı hayal ettim sanırım hiç bıkmadan sıkılmadan izleyebilirim ben onu özlüyom ben kızımı

Hastane çantamı hem hazırladım hem hazırlamadım malzemeler hazırda çantaya yerleştiricem bitek

Anne için
İki takım gecelik sabahlıklı
Orkid
Şampuan
Duş yeli
Havlu
Saç kurutma makinası
Tarak
Lif
Makyaj malzemesi
Makyaj çıkartma malzemesi
Nemlendirici krem
Emzirme sütyeni
Külot
Atlet
Hırka
Terlik, taç
Göğüs ucu kremi
Göğüs pedi
Çorap
Kağıt havlu
Islak mendil

Bebek için
11 hastane çıkışı
3 tane 5li hastane çıkışı
2 tane battaniye
Dört tane yedek zıbın
Dört tane çıtçıtlı bady
Prima bebek bezi
Çorap
Ağız bezi
Omuz bezi
Pişik kremi
1 tane yeni doğan biberon
1 küçük kaşık ve fincan

Şimdilik bunlar bakın bakalım eksik varmı annişler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kizlar günaydin,
size birsey soracagim...

biraz önce elimden birsey düsürdüm. yerden almaya kalkarken karnimi baya bi sIktIm ve sIkIstIrdIm...simdide karnim agriyor...

bebegime zarar vermis olabilirmiyim? cok korkuyorum...

Bebeklerimiz en korunakli yerdeler birsey olmamistir ama yine de dikkat etmek gerek

11 hastane cıkısı derken 11 tanemı 11limi :) ayrıca 3tane 3li hastane cıkısı da var :) senın cantayı tasımaya ayrıca adam gerekecek vallahı..olsun olsun doldur gıtsın elbet lazım olur..
biberon ne marka aldınız ya ve emzık ben daha almadım..ayrıca göğüs pompasıda almadım offffffffffffffffffff:18:

11 li canım ya okadar çoşmadım :) biraz garanticiyim ben heryere fazla eşya götürmeyi severim eşimde hep şikayet eder oyüzden ama ne yapıyım ya lazım olursa ben emzikde biberonda avent aldım pompada medela var ama hastaneye götürmeye gerek duymuyorum çünkü onlarda oluyomuş zaten

Dün akşam acayip hayalkırıklığı yaşadım kızlar , meğer benim 34 yıllık göğüslerimin ucu düzmüş, çok moralim bozuldu,olay şöyle oldu: internetten bir annenin bebeği nasıl emzirdiğine bakayım demiştim bi baktım bakakaldım , benim göğüs uçları videodaki kadınınkinden 10 kat küçük ve düz..hani üşüyünce yada dokununca masajla falan ucu azıcıcık çıkıyor ama bebiş onu kavrayabilirmi bilemedim, emzirememekten korktum,ilk 3 ay sorun oluyormuş sonra bebek kuvvetlenince her türlü emiyormuş ama bu 3 ayda ememediği için memeden soğuyan bebişler oluyormuş...göğüs ucu çıkarıcılar var onlardan mı alsam ki sizinkiler ne durumda?ebe hemşire masaj yaparak çıkartırsın dedi , eşim de süt pompsdıyla çıkartırız çıkmazsa diyo, ay ne bileyim stres oldum ben..

Ben egepolde yapicam canim allah nasip ederse bana da hasta bezi dediler zaten ben yanlış aldım o zaman daha doğrusu yanlış verdiler bana

Bir de süt yapması için şu alkolsüz bira mayası tabletlerine ne diyosunuz? Acayip süt yapıyomuş ,çarkadaşım kullanmıştı, hamileliğe de zararsızmış diye duydummama tam bilemiyorum , doktoruma sorucam, bilgisi olan var mı?

bu durumdan bende endiseliyim...ama benim sorun tam tersi...yani gögsüm kücük uclari kocaman...sütüm olmazsa diye korkuyorum...

Canım hiç takılma ona stres yapıpda daha çok etkilersin doğuma yakın meme uçlarına zeytinyağı ile masaj yap hem azda olsa varmış soğukda falan çıkıyormuş bişey olmaz hem bebek sadece meme ucunu ağzına almıyor kahverengi kısmınıda ağzına sokmak gerekiyor oyüzden etkilenmez baktın yinede zorlanıyosun slikon meme uçlarından alırsın

İnşallah canım , ay şok oldum ben de benimkileri normal sanıyordum , anne olmak ne zormuş...

Süt dolduğunda şişiyomuş ağırlaşıyomuş, 1 beden büyüyomuş göğüsler şu ankinden büyük olucak diye biliyorum emziren arkadaşlarımdan..

insallah dedigin gibi olur canim...son zamanlarda biraz dolgunlasti ama benim gözümde yeterli degil...sonradan sarkma olurmu acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…