2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Masallh canim bende sali gunu kontrole gidecegim.insallh benim kizimda kocaman olmustr:KK66:) su kontrol vakti gelene kadr catliyorum ama hemende bitiyr;(( canim bid bisey sormak istiyrum nst ye nezman bagliyr doktorlar.bikac arkadas sanci vs icin nst ye girdim diye yazmis biz nezman girecegiz acaba???

Sagol canım, seninki de olmuştur kocaman :) valla doktor beni nst ye bağlamadı, hatta 1 ay sora birdaha gel dedi. Her hangi problem olmadıgından herhalde. Balık yağı kapsülü verdi bu sefer onu gunde 1 kere kullan dedi. Bu kadar yani.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gunaydin annisler bu gece kizin ruyama girdi emzirdim uyuyusunu seyrettim gulusunu gordum bide bana benziyordu biraz da hareketli bir bebekti maşallah ayni gerçek gibiydi uyaninca anladim rüya olduğunu rüyada bile harika anlatilamaz bir duyguydu gerçeğini düşünemiyorum Allahim tüm kadınlara tattirsin bu duyguyu çok mutluyum :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Maşallah maşallah benimde bir hafta sonra kontrolum sabirsizlikla bekliyorum :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Inanırım bende kontrollerimi hep sabırsızlıkla bekliyorum :) şimdi ben tekrar 1 ay beklicem :KK43: ama olsun bebisim iyi ya

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu kizin benden çok esyasi var ya bakalim ne kadar sürecek sadece yikamak yavaştan basliyoruz artik bize kolay gelsin :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bende bacak kramları için almıştım. Ve demir hapının verdiği kabızlığa iyi geldiğini de okudum. Şimdi arkadaşlar da yazmış, bacağa giren kramplardan çok rahim kasılmaları daha önemli eğer ağızdan alınan magnezyum yeterli gelmezse, kasılmaları engellemek için serum verilmesi normal.

Gebelikte Magnezyum eksikliği : "Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü olmaz. Magnezyum eksikliğinde sinirlilik, oryantasyon bozukluğu, zihinsel bulanıklık, iştah kaybı, depresyon, kas krampları ve kasılmaları, kalp ritminde bozulmalar, solukluk, uyuşukluk gibi belirtiler görülebilir"

Kabak çekirdeğinde çok mahnezyum var mesela 100 gr'mı günlük mahnezyum ihtiyacının %65'ini karşıyor mesela, bir avuç ay çekirdeği %9'unu ama işte bunlarında kalorosi yüksek kilo aldırıyor. Soya fazulyesi de magnezyum deposuymuş. Tüm yeşil yapraklı sebzeler ve tabiki doğal maden suları...

Magnorm bana şekerli geliyor o sebeple iki günde bir içiyorum. Birer avuç çekirdek yiyorum, maden suyu içiyorum ve roka tere filan yiyorum. :)

Magnezyumun fazla tüketimi de ishale sebep oluyormuş. Hamilelikte ishal de çekilmez yani, temizliği zor oluyor. Ben bir kere duşa girmek zorunda kaldım öyle:KK50:

Seninle tarihlerimiz aynı aşağı yukarı herhalde bende bugün 29+0'ım tam. İnşallah herşey iyi olacak. Sende iyi olacaksın bebeğinde inşallah:nazar::nazar:

Benimde çantam filan hazır değil. Bebeğin kıyafetlerini yıkayıp, biberonları dezenfekte etmem lazım. En küçük boydan birde mama alacağım ne olur ne olmaz. Bir yedek gecelik ile 39 numara görünümlü 36 numara ayaklarıma terlik buldun mu tamamdır çanta. Ayaklarım çok şişiyor yahu, birde ben şişman bir hatunum ama bileklerim çöp gibiydi. Eşim sürekli dalga geçiyor benimle, normal hali buymuş diye. Biberon da sütüm gelmezse diye korkudan götürüyorum. 30. haftada çantamın hazır olmasına karar vermiştim önceden, yani bu hafta hazırlayacağım kısmetse...

bende 30. haftamda hazır olsun diyordum daha hiç başlayamadım, yıkama ütüleme işlerini bitirirsem 1 hafta içinde, anca 33 . haftayada çantayı filan hazırlarım artık ... daha almam gereken şeyler var benimde çantaya , terliğim yok, emzirme sütyeni filan alıcam ohoooo daha çok iş var, tatlı telaşlar yaaa :)

rüyamda oğlumu gördüm... :) pamuk gibi bişeydi :KK16::KK16::KK16::KK16:çıplak vücuduna battaniye sarılmıştı, babasının kucağındaydı benim kucağıma verdi, elini yumruk yapmış yüzüme ağzıma değdiriyordu,:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

rüyamda oğlumu gördüm... :) pamuk gibi bişeydi :KK16::KK16::KK16::KK16:çıplak vücuduna battaniye sarılmıştı, babasının kucağındaydı benim kucağıma verdi, elini yumruk yapmış yüzüme ağzıma değdiriyordu,:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydın ne güzel ben hiç göremiyorum hayal etmeye çalışıyorum saçma sapan görüntüler geliyor gözümün önüne sanırım biz doğumda tanışıcazz kısmetse :)

Sabah tahlil verdim yine enfeksiyonum var bıktım bundan o ladar su içiyorum ütüsüz beyaz pamuklu dışında çamaşır giymiyorum yone oluyor

Sabah tahlil verdim yine enfeksiyonum var bıktım bundan o ladar su içiyorum ütüsüz beyaz pamuklu dışında çamaşır giymiyorum yone oluyor

Geçmiş olsun antibiyotikte kullanamazsin sanırım geçen içmiştin..bende anlamıyorum bende çok su içiyorum ama ödem var sanırım bendede az kaldı hayırlısıyla kucağımiza alsak onlara birşey olacak diye korkuyoruz

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Geçmiş olsun antibiyotikte kullanamazsin sanırım geçen içmiştin..bende anlamıyorum bende çok su içiyorum ama ödem var sanırım bendede az kaldı hayırlısıyla kucağımiza alsak onlara birşey olacak diye korkuyoruz

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Teşekkür ederim canım sana da geçmiş olsun karnım da sertleşiyor sanki belki acile giderim ne illetmis tekrarlayıp duruyor evet erken doğuma sebep oluyomus diye korkuyorum Allah korusun sağlıkla alalım yavrularımızı inşallah kucaklarımıza

günaydın hamişlerr napıyosunuz?Ben iş yerinden 2 hafta izin aldım evdeyim ohh kebap.:KK8:2 hafta sonra da zaten 30 haftalık olucam sonra 32.haftada tamamen rapor alıp gitmeyeceğim nihahhahahahah:KK55::KK55:

Gunaydinlar herkesee.. Canta hazirligindan bahsetmissiniz benim 2 gun sonra 33 haftam bitcek ama daha hicbirsey yapmadim yikama utuleme fln hicbirseye bulasmadim dusununce heyecanlaniyorum hazirlqyinca sanki hemen gelicekmis gibi hissediyorum ben de surekli erteliyorum :KK1: ama artik baslamam lazim sanirim :KK52::KK49:

Baslamak lazim bebislerin isi belli olmuyo bnde bir 15 gune evi tasiycam o is bitsin sonra bebisin son hazrliklarina gecicem . Yatak seker kapi susu sepet kiyafetler hast cikisi lohusa pijamam hazir bi yikayip utuleyip yerlestrmek kaldi ayy bide anne kiz lohusa tacim :)

Bu sabah öyle korktum ki sabah bir ıslaklıkla uyandım uykuluyum nerden gelsiğini tahmin edeyorum acaba suyummu geldi diye düşünüyorum baktım ki göğüslerimden süt gelmiş kalktım duş aldım göğüs pedlerini açtım 😃😃😃 sizdede oldumu böyle süt gelmesi ?

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Gunaydinlar herkesee.. Canta hazirligindan bahsetmissiniz benim 2 gun sonra 33 haftam bitcek ama daha hicbirsey yapmadim yikama utuleme fln hicbirseye bulasmadim dusununce heyecanlaniyorum hazirlqyinca sanki hemen gelicekmis gibi hissediyorum ben de surekli erteliyorum :KK1: ama artik baslamam lazim sanirim :KK52::KK49:

Bende son günlerde ütülemeye başlıycam yıkandılar bu hafta çantaya da üşeniyorum 😚😃😃

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Baslamak lazim bebislerin isi belli olmuyo bnde bir 15 gune evi tasiycam o is bitsin sonra bebisin son hazrliklarina gecicem . Yatak seker kapi susu sepet kiyafetler hast cikisi lohusa pijamam hazir bi yikayip utuleyip yerlestrmek kaldi ayy bide anne kiz lohusa tacim :)

Kurabiyeye istediğimiz şeyleri yaptırabiliyormuyuz nereye yaptıracaksın ? ☺️☺️☺️

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Son düzenleme:
Bu sabah öyle korktum ki sabah bir ıslaklıkla uyandım uykuluyum nerden gelsiğini tahmin edeyorum acaba suyummu geldi diye düşünüyorum baktım ki göğüslerimden süt gelmiş kalktım duş aldım göğüs pedlerini açtım 😃😃😃 sizdede oldumu böyle süt gelmesi ?

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

sabah bende uyandığımda pijamam ıslanmış iz yapmıştı benim de göğüslerim akiyor

X