2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Sizin orada baya değişik amerikadada hamilelik boyunca 3 defa gidiyormuşsun..kilolu olsa sorun mu oluyor bebekte ...Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .
Canim kilolu olsa sorun olmaz da amq ben normal dogum planliyorum coksa yemeyime dikkat etmem gerek ve ya azsa bilgim olsun suyu filan nasil hepsini bilmek istiyorum o yuzden gitmek istiyorum saglikli olsun sagsalim doguralim insallah az kaldi 10 hafta o yuzden kontrole gitmek gerek

çok geçmiş olsun canım, .çok üzüldüm.. aslında geçici dolgu yapılabiliyor diye biliyorum hatta bu topicte 3-4 hafta önce bir arkadaşa yapıldı diye anımsıyorum ama arkadaşın kullanıcı adını anımsamıyorum(( belki birkaç diş hekimine daha görünebilirsin canım ya... inan ne desem bilemiyorum diş problemi normalde de çok büyük şimdi bir de hamileyken.... Allah yardımcın olsun inşallah...

Kizlar bu 32 . Haftada calisabilir raporu aliniyo ya saglik ocagindan da alabiliyormuyuz aile hekimimiz tanidik belki onu ikna ederim 2 hafta erken vermeye

ben tamamen kendi mantığımla düşünüyorum canım ama bence bu raporu bir kadın doğum uzmanı verebilir sadece çünkü aile hekimi herhangi bir alanda uzman değil yani bir gebenin çalışığ çalışamayacağına karar veremez bence ama tabi benim mantığıma göre...

slm tekrar doktordan geldim çok şükür bi sıkıntı yok .rahım agzı boyuda normal ama hala bu baskı var sankı bebek kasıklarımda oynuyor. en azından bı sıkıntı olamdıgını duydum oğluşumu gordum ya rahatladım bıraz. ıdrar tahlılı ve kulturu ıstedı sonuclara gore konuscaz yıne

Hadi ya? benimki de çok zorladı gerçi 3 hafta önce vermesini istedim ama ancak 2 hafta önce olur dedi, yok araştırırlarsa sıkıntı olurmuş da bilmem ne! sanki kim araştıracaksa?

ilk bebekler genelde erken geliyor ya şimdi 2 hafta önde göstersek ve bebek sata göre erken ama rapora göre zamanında gelirse bizim doğum sonrası 2 haftamız yanmış olmaz mı

Kizlar bugun bu agri beni mahv etdi ya.ayakta duramiyorum is yapsam biraz yurusem bu agri oluyor sol tarafda kobegin tam yaninda yirtinma gibi bir agri kasilmayada benziyor ama sanki yirtiliyor gibi agri bu neki? ayin 5 usge vardi bekliyemem yarin gidicem hem bu agriyi hemde bebegimi gormek icin sabirsizlaniyorum insallah hersey guzel cikar BIZE DUA EDIN iki aydir usgye gitmiyorduk cok heyacanliyim

Güzelim ben günde 4 defa ölçüyorum. Bugün gittim hastaneye hatta doktor 8 kez ölç dedi. Sadece bir açma yemiş olmama rağmen (pastane de hep hamur işi vardı) şekerim 205 çıktı. Normalde akşam yemeklerinden sonra bile bu kadar çok çıkmazdı şans işte, yüksek çıkacağı tuttu. Normalde aç karnına gitmiştim saat 8'de ordaydım ama doktorlar kongredeymiş 10:30'da başlayacak muayene dediler mecbur yedim. :'(

Kadın doğumdan, dahiliye ye, dahiliyeden, kadın doğuma oradan tekrar endokrine gittim. Pertim çıktı resmen, bir de endokrin doktorundan azar işittim. En fazla otuz yaşında ama bir trip trip hasta olduğum sizi meşgul ettiğim için çok özür dilerim diyecektim nerdeyse öyle sinir etti beni. Şekerini ölç gel diyor bana bilmiyorum ben sanki!! Değerlerim yükseldi diyorum işte rakamları söylüyorum kendisine bana oradan tablo çiziyor çok bilmiş şey! Dahiliye doktoruna gidiyordum ben hep, onlar takip ediyordu nedense bugünde onların gıcıklığı tuttu. Endokrin baksın, biz sorumluluk almayız dediler. Kendi aralarında problemleri var herhalde bana patladı resmen Şişmiş ayaklarımla bir oraya bir buraya koşturdum, Allahtan eşim yanımdaydı yoksa bırakır gelirdim.

Hastane....

Valla hastaneye içim rahatlasın diye gidiyorum ama her seferinde strese sokuyorlar beni daha çok, büyük ihtimal o stres yüzünden şekerim böyle anormal çıktı. Geçen gün gittiğim yakındaki hastanedeki doktor da beni boş yere korkutmuş. İri bebek, şiş göbek yok suyu azalmış, sezaryan olursun sen filan demişti. 1200 küsür gram bebeğin ağırlığı demişti. Bugün doktor, kilosu da suyuda gayet iyi... Kim dedi sana suyu azalmış, çok kg almış diye şaşırdı. 1100 gr olmuş çocuğum. Tahlil yaptırdım sonuçlarını verdim. Şeker harici bir sıkıntı yok dediler. Ayaklarımı gösterdim, şişmişlerdi sallandırma uzat dediler. Şeker hastasıyım normal doğum olabilir mi dedim. Olur tabii dedi. Şimdilik bir sorun yok, dikkat edersen normal yapabilrsin dediler.

Benden önce 30. haftasında olan bir gebe vardı. Ultrasondan çıkmış göbeğini siliyordu, garibimin tüm göbeği kıpkırmızı çatlamış. Doktora "bebek çok baskı yapıyor" dedi. Doktor da artık normal yürüyüşlerini azalt daha fazla dinlen dedi. Ve artık iki haftada bir gelmesini istedi. Bana da üç hafta sonra görüşelim dedi o zaman otuz olacağım. Demek ki ondan sonra da iki haftaya düşüyor.:18::18:

Allahım bize de nasip et böyle rahatlamayı amin :)

o agri normal cnm merak etme. bide cnm 2 ay nasil gitmedin kiz ben catlardim heralde

Kardesim 33 gun erken dogum yapti minicik bisi yaaa cok sukur 10 gum once riskli die igne yapilmisti yoksa cok sorun olur demis dr ayy bizimkiler zamaninda gelsin insallh cok zor 2400 gr kiyammm bnm ikinci cocugum bu ama nasil elime alcam korktum bugun

Canım aynı ağrı benimde tam sağ tarafımda göğsümün 4 parmak aşağısında oluyodu. Özellikle yorulduğumda, ayakta fazla durduğumda oluyodu. Doktoruma sordum ağrımıyo resmen acıyo, parçalancak gibi dedim, yapacak hiçbişey yok, bebek büyüdü artık sürekli baskı yapacak, midene diyaframının tam üstüne oturmuş idare edeceksin dedi. Az kaldı inşallah daha büyük sıkıntılar yaşamayız. Bende bi de hipertansiyon var sürekli tetikteyim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar slmlar günaydınlar ... nasılsınız bugün bakalım ....
benım kafaya yıne bişey takıldı, yasal olarak 37. haftadan sonra çalışamıyoruz ya 36+6 da mı ayrılmış olacağız tam gün olarak???

Tabiki canım söylediklerinde haklısın.Bakabileceği kadar hasta alsın ozaman onun çok fazla hastaya bakıp yorulup sana üstünkörü bakması senin sorunun değil onun sorunu amannn boşver tipik doktor işte hepsi aynı ya bi havalardalar

Tabiki canım söylediklerinde haklısın.Bakabileceği kadar hasta alsın ozaman onun çok fazla hastaya bakıp yorulup sana üstünkörü bakması senin sorunun değil onun sorunu amannn boşver tipik doktor işte hepsi aynı ya bi havalardalar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…