2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

c) Doğumun beklenen tarihten sonra gerçekleşmesi halinde, fazladan geçen süreler doğum sonrası analık izni süresinden düşülmez.
Böyle bi madde var dediğin bu sanırım ama ben burada sonraki iznimden düşülmeyeceğini anlıyorum aynlış mı anlıyorum?
Evet bir daha baktım ben de resmi gazeteden buna göre doğum geç de olsa 2 hafta önceden rapor alındığı için 10 haftanın tamamı sonraya aktarılıyor o zaman ben de 2 hata erken alayım ben farklı yerden mi okudum yanlış mi anladım ilk önce

c) Doğumun beklenen tarihten sonra gerçekleşmesi halinde, fazladan geçen süreler doğum sonrası analık izni süresinden düşülmez.
Böyle bi madde var dediğin bu sanırım ama ben burada sonraki iznimden düşülmeyeceğini anlıyorum aynlış mı anlıyorum?
Aslında doğum sonrası süre 8 hafta ya o süreden mi düşürül müyor acaba

Aslında yazdığın iyi olmuş bu durumu bebişin tam haftasını bekleyip dogarsa doğum sonrası izninden bilmeden 2 hafta gitmiş olacaktı

Hakikaten ya! Ben de çok sinirlenmiştim müdür yardımcıma demiştim çalışmamayı ben tercih etmiyorum ki diye.. Geçen seme benimle aynı zamanda doğum yapan arkadaşım kullanmıştı 13 hafta iznini ben bu sene kullanamıyorum. Bi arkadaşım da böyle bi yöntem uyguladığını söylemişti bana sonuçta doğumla başlar izin diye biliyordum ben de.. Geç doğmasının da böyle bi saçmalığa neden olacağını hiç bilmiyordum 😞

kızlar sizlerde öğretmensiniz sanırım, doğum izinlerinden bahsetmişsinizde.. ben ilk hamile olduğumu öğrendiğimde bu izinler yüzünden adam akıllı sevinemedim bile.. çoğu yaza gidecek.. ben sadece doğum sonrasının 7 haftasını kullanabilicem, gününde doğarsa.... 2 aylık bebek bırakılırda işe gidilirmi hiç insafı yok bu insanların, yapamadılar 6 ay gitti.... benim merak ettiğim ya bebek gününden önce doğarsa??? o zaman doğum öncesinin o haftaları sonraya atılabilir mi????

kızlar sizlerde öğretmensiniz sanırım, doğum izinlerinden bahsetmişsinizde.. ben ilk hamile olduğumu öğrendiğimde bu izinler yüzünden adam akıllı sevinemedim bile.. çoğu yaza gidecek.. ben sadece doğum sonrasının 7 haftasını kullanabilicem, gününde doğarsa.... 2 aylık bebek bırakılırda işe gidilirmi hiç insafı yok bu insanların, yapamadılar 6 ay gitti.... benim merak ettiğim ya bebek gününden önce doğarsa??? o zaman doğum öncesinin o haftaları sonraya atılabilir mi????

Evet canım onu atıyorlar doğum sonrasına

Ya ben de onu merak ediyorum benim erken dogum riskim var nasil olacak bu izin mevzusu sendikayi arayip soralim hepimiz ortak bi cevap var mi burdan yazalim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bugün ailecek bir pazar kahvaltısı yaptık bizde, annem sağda solda iş yapıyor bende yapma etme diye peşinde koşturuyordum o ara foş diye bir şey boşaldı çamaşırıma gittim baktım sırılsıklam olmuşum. Annemi çağırdım, kadıncağız kıpkırmızı oldu. Hareketlerimizden şüphelenen eşim durumu öğrenince panik yaptı tabii. Annem, ben, eşim yakındaki yüzyıl hastanesine gittik. Şansıma yeni transfer olmuş erkek doktor vardı. Ultrasonda baktı şiş göbek şiş göbek deyip durdu. Bende bebeğin göbeği şiş anladım, meğer benimkinden bahsediyormuş. :2: Yani haftasına göre göbeğin fazla demek istemiş. :KK50:

Neyse, canım oğlum bu ay fazla kilo almış ne yazık ki, 1.236 gr olmuş. Şekerimden ötürü korkuyordum zaten, o büyüdükçe benim şeker yükseliyor, benim şekerim yükseldikçe onun kilosu artıyor. Su boşalması ile alakalı alttan da muayene etti. Mantar yok herşey normal, vajinayı temizleyen normal bir akıntı olmuş dedi. Normal doğumu sordum ama zor dedi. Yani şeker hastalığı olmayan normal bir gebe 4kg'yi doğurur ama sen yapamazsın dedi. :KK25:

Bu hafta kendi hastaneme gideceğim, bakalım onlar ne diyecek? Şekerimi daha sıkı takibe aldım ama yetmiyor demek ki.:KK50:

evet, resmi gazeteden baktım beklenen tarihten sonra doğarsa analık izninden düşürülemez diyor ama doğum sonrası 8 hafta için mi yoksa kalan tüm haftalar için mi geçerli bilemiyorum

bende öğretmenım ,bende cok merak ediyorum,ya daha erken doğarsa izin yanar mı diye?kıme sorduysam bır suru garıp cevap alıyorum:emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar bebegınızın yatağını vısko mu yoksa pamuk mu aldınız,tecrubesı olanlar deneyımlerını aktarabılırler mı hangısı daha ıyı?:emir_bebek:

Bugün ailecek bir pazar kahvaltısı yaptık bizde, annem sağda solda iş yapıyor bende yapma etme diye peşinde koşturuyordum o ara foş diye bir şey boşaldı çamaşırıma gittim baktım sırılsıklam olmuşum. Annemi çağırdım, kadıncağız kıpkırmızı oldu. Hareketlerimizden şüphelenen eşim durumu öğrenince panik yaptı tabii. Annem, ben, eşim yakındaki yüzyıl hastanesine gittik. Şansıma yeni transfer olmuş erkek doktor vardı. Ultrasonda baktı şiş göbek şiş göbek deyip durdu. Bende bebeğin göbeği şiş anladım, meğer benimkinden bahsediyormuş. :2: Yani haftasına göre göbeğin fazla demek istemiş. :KK50:

Neyse, canım oğlum bu ay fazla kilo almış ne yazık ki, 1.236 gr olmuş. Şekerimden ötürü korkuyordum zaten, o büyüdükçe benim şeker yükseliyor, benim şekerim yükseldikçe onun kilosu artıyor. Su boşalması ile alakalı alttan da muayene etti. Mantar yok herşey normal, vajinayı temizleyen normal bir akıntı olmuş dedi. Normal doğumu sordum ama zor dedi. Yani şeker hastalığı olmayan normal bir gebe 4kg'yi doğurur ama sen yapamazsın dedi. :KK25:

Bu hafta kendi hastaneme gideceğim, bakalım onlar ne diyecek? Şekerimi daha sıkı takibe aldım ama yetmiyor demek ki.:KK50:

Geçmiş olsun canım

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

BU BİLGİYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM:

* Çalışan kadının doğum öncesi 8 hafta, doğum sonrası 8 hafta yasal izni vardır.

Doğum öncesi doktorunuz çalışmanızı uygun buluyorsa, herhangi bir risk içermiyorsanız doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışabilir, kullanmadığınız 5 haftanızı doğum sonrasına aktarabilirsiniz. Başka bir deyişle bir anne adayı 32. gebelik haftasında yasal doğum iznine çıkabilir. Ancak çalışabiliyor ise 37. haftaya kadar uzatabilir. 37. haftadan sonra yasal olarak çalışmaması gerekmemektedir. Bu süre ikiz gebeliklerde doğum öncesi ve sonrası 10 hafta olmak üzere daha uzundur.

32.hafta dolunca gidip 37ye kadar çalışabilir raporu alıp. Fotokopisini iş yerine vermek lazımmış.
Sonra 37 . Bitince tekrar gidip çalışamaz raporu alıp iş yerine verip izne ayrılmak gerekmiş..
:)

dün bebeğin giyisi alışverişini tamamladık... annem çoğunu almıştı zaten kıyafetlerin biz de eksik olduğunu düşündüklerimizi aldık... çok ta abartmamak lazım... hemen büyüormuş bebekler... hiç bi kıyafete doymadan yenilerini almak gerekecek demek ki ilk zamanlarda... hayırlısıyla bebeişler sağlıkla dünyaya gelsin de gerisi tatlı koşuşturma... en son nişan bohçası için ve düğün alışverişinde bu kadar koşuşturmuşturk... eşimi baya yordum :KK1:

X