2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın arkadaslar, bu ne sıcak böyle yaa. Iş yerinde evde dayanamıyorum artık. Antep cok sıcak diğer iller nasıl bilemiyorum ama buralar yanıyor... biz doğuma kadar napcaz yaaa ((

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım kolay gelsin sana o zaman
erkek milleti değil mi şekerim hepsi aynı
kütük bunlar
boşver sen al kredi kartını kendi hediyeni kendin al

e neden normal doğum yapmıosun?
adı üstünde normal...
yani normal olan o aslında
ama türkiyede aslında geri kalmış ülkelerde sezaryan oranı çok yüksek

süper süper ..bende kızgınım anneler gününden dolayı bana da fikir oldu işte :)

ben normal doğumdanda korkuyorum,sezeryanın her türlüsünden de korkuyorum napıcam bilmiyorum yaa.Doktoruma söyledim korkuyorum ben diye korkma sezeryan yaparız sana dedi.Ama epidural mi yoksa genel anesteziyle mi yapacak onu konuşmak için erken dedi.Etrafımdakiler epiduralle sezeryanı tavsiye ediyolar bana hiçbişey hissedilmiyormuş ses falanda duymuyormuşsun keserlerken.Zaten doktor ve hemşireler seni lafa tutup oyalıyorlarmış ne ara kesip bebeği çıkardıklarını hiç anlamıyormuşsun.

zaten önüne örtü seriyolarmış perde gibi oluyomuş sen görmüyomuşsun,sadece çocuğu aldıkdan sonra kaldırıp hani şıp şıp vuruyolarya o anı sana gösteriyolarmış,ama benim o arkadaşım gerçekten çok korkak bide panikatak o bile kolay dediğine göre biz doğururuz kız

e neden normal doğum yapmıosun?
adı üstünde normal...
yani normal olan o aslında
ama türkiyede aslında geri kalmış ülkelerde sezaryan oranı çok yüksek

sağlık problemim varda canım o yüzden sezaryan olucam doktor raporuyla yani,beyinde bi kist oluşumu var mr giremediğim için büyüklüğünü de bilemiyoruz o yuzden normal doğum yapamıyorum bide kist yüzünden çok korkuyorum doğum esnasında ani bişey olur diye korkuyorum ,bu durum çok canımı sıkıyor bazen bebeğime kavuşma mutluluğumun önüne geçiyor

günaydın hatunlar nabersiniz???

dün gece bacağıma kramp girdi yine.. 4-5 defadır oluyor böyle.. sonra hemen geçmiyor birkaç gün ağrısını hissediyorum.. hafif hafif ayak şişmelerimde başladı ama dün tuzlu suda bekletince hem şişmesi azaldı hemde vücudumdaki hararet gitti. tavsiyemdir, özellikle çalışanlar çok iyi geliyor yorgunluğu alıyor... :) bu arada alışverişler ne durumda? ben bitirdim gibi artık.. 3-5 parça kaldı sadece.. bu ara pike takımı bakıyorum, var mı alan???

Bende paniğim işte aynı ben yaoff inşallah kazasız belasız atlatırız doğumlarımızı biran önce o gün gelsede doğursak kucağımıza alıp sevsek bebişlerimizi çok heyecanlıyım ben ya.Ve hala odasını falan almadık alınacak birsürü şey var panik oluyorum yetişmeyecek diye

aynen bende hepsinden korkuyoeum hem genelden hem epiduralinden , en önemlisi ben ameliyathaneden tiksiniyorum benim sorunum daha büyük odada yapıversinlerr yahu

canımm merhaba nasılsın?görüşemedik nezamandır.Ben ve bebiş iyiyiz çok şükür.3 hafta sonra şeker yüklemem var çok heyecanlıyım inşallah bişey çıkmaz.Bu krampdan nefret ediyorum bana 2 kere oldu ve hep sabaha karşı oldu bağırarak uyandım eşimi uyandırdım hemen oda korktu noluyo diye bacağımı ovdu falan biraz ama ayağa kalkmakda zorlandım basamadım acısı çok zor geçiyor krampdan çok korkuyorum.Alışveriş konusunda da bizim eksiklerimiz var hala odası bebek arabası puset mama sandalyesi bikaç kıyafet daha alınacak off çok işimiz var bizim eşimin sınavını bekliyoruz ondan sonra alacağız eksikleri

aynen bende hepsinden korkuyoeum hem genelden hem epiduralinden , en önemlisi ben ameliyathaneden tiksiniyorum benim sorunum daha büyük odada yapıversinlerr yahu
yaa aynı şeyi düşündüm bende inanırmısın.Ameliyathaneye sokmasınlar beni odada yapsınlar doğumu diye ama doktoruma söylemeye utandım

aldım ben intermnetten taçın mikili pike takımı
çokda uygun 50-60 arası taç olmasına ragmen

Eklentiler

• $92-372695-big.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 24

normal o zaman bu kramplar, benimde sabaha karşı oluyor bütün gece hareketsiz kaldığımız için galiba... haftaya cuma doktor kontrolüm var, sorarım yinede sana da yazarım.

şeker yüklemesinden inşallah bişey çıkmaz sende meyve canavarısın biliyorum sonra dikkat etmek zor oluyor :))

bütün eşyaları tek tek yetiştirirsiniz, sen zaten kafanda netleştirdin ne alacağını daha zamanda var zaten :) adamı bi sınava sokta gerisi kolay:)bu arada mama sandalyesi ben almadım daha erken değilmi çocuk kıçının üstüne oturana kadar 6 ay daha geçer :) kıyafet konusunda da ben aldım biraz bişeyler, geçen pançoda denk geldim çok indirimler vardı. miktarı konusunda emin olamadım ama yeter herhalde, zaten kapan kıyafet getirecek hediye olarak :)

bu arada foruma dönmene sevindim, senden sonra bende eskisi kadar giremedim

bendede boğaz ağrısı ve grip var dun gecede evde dolanıp durdum ateş varmıydı bilmiyorum , kendi doktoruma gıtsemmı kı bı bebege baktırsam ,bide yüksek ateş olunca bebeğe de etki ediyormuş ..

evet canım ağrılar neyse ama ateşlenmemek gerek..
çok dikkatli olmamaız lazım..
ALLAH a emanetiz artık

Salatalık üzerine kırmızı kurdela asıcam ben. Onu vericem Anneler günüme saysın
:))) supermiss
kizimda normal basladik suni sanci açılma muayeneleri soora hoop sezeryan..berbat bi haldeydim genel anesteziyle oldum..simdi yine sezercik ama genelmi epiduralmi spinalmi bilmiyorum..uyuyup uyaniym olsun bitsin hersey diorum biyandan, diger yandan da sersem gibi oluosun etkisi gecmio..off bilemiorum..

7 yil olduunu bilmiodum ohh sewindim..esim normal dene diyip duruyo da

Panik olma sen epeyi bişey aldın hem üstelik senin doğumuna daha var,ama doğumdan epeyi önce almaya başlayınca insan her ay ufak ufak alınca maddi olarak pek sıkışmıyor,bu arada geçen gün çok ucuza bebek şekeri yaptırdım kargo dahil 40tl ye 50adet oldu,çok ucuza geldi, sanada söyleyecektim ama birkaç kez forma baktım sen yoktun sonrada unuttum gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…