2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benim gögsümden niye bise gelmiyo hanimlar o zaman??? Jöle gibi bir sivi falan da yok, hicbir belirti de yok... Sütüm olmayacak olabilir mi? Öyle oluyor hamile kalip sütü olmayanlar....???? Merak ettim simdi. :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Benim doktor bana demir hapi verdiginde meyve suyu ic dedi. :) Hatta ben icinde bir sürü katki maddesi var dedim, o da güldü, ona bakarsan hicbir sey yemeyelim icmeyelim dedi, %100 organik mi besleniyorsun? %100 organik yasayabiliyor musun? diye sordu. Yookk dedim. :KK70: E o zaman, arada bir meyve suyu icmissin diye hicbise olmaz dedi.

Bana da cok mantikli geliyor. Yedigimiz herseyde katki maddesi var, sebzelerimiz meyvelerimiz bile hormonlu. Istanbul`da hava kirliligi ayri dert, soludugumuz hava bile bozukken. :) Ben güvenilir bir markanin seker katkisi olmayan %100 yazan meyve sularindan aliyorum arada iciyorum demir hapiyla.

Cok abartmaya herseye özen göstermeye calismaya gerek yok dedi. Ben bir de günes kremini sordum, ne yapayim dedim, özel bir krem alayim mi? Normal kullandigin neyse devam et dedi, hergün kremin icinde yüzmüyorsun ya dedi güldü. :KK52: Hatta sey dedi sonra, simdilerde D vitamini eksikligi ile bogusuyo insanlar neden? Cünkü günesten korunalim derken en yüksek faktörlü kremlerle geziniyoruz hergün günesin vitamin kismindan faydalanamiyoruz dedi.
Benim doktorum demir hapını evde kendi sıktığım 1 adet portakal suyuyla içmemi hazır meyve suyuyla içmememi söyledi.Kendi sıktığımız portakal suyunda bile inanılmaz fazla şeker varmış ki hazırların içinde daha fazla var ve bide ekstradan katkı maddeleri var.bEN GÜNEŞ KORUYUCUMU DEĞİŞTİRMEDİM.Aynısını kullanıyorum 50 faktörlük ama sadece yüzüme sürüyorum.Tüm vücudduma değil.Güneş enerjisine ihtiyacımız var evet.Herşeyde katkı maddesi var doğal şeyler az kaldı evet haklısın ama bunların arasında ben gidip köy yumurtası bulup alıyorum,yoğurdu ev yoğurdu yiyorum meyveler sebzeler doğal gazlı hazır içecekler tüketmiyorum ve bebeğimi korumaya çalışıyorum bu şekilde.Bile bile lades dememeliyiz.:KK34:

Son düzenleme:
ohh anlatınca bile içim soğudu kızzz :KK52: iyi söyledin limonatayıda çok severim. internetten bakayım nasıl yapıldığına:KK76: peki meyveli soda içsem zararı olur mu ki. ben onu çok severim ama hep sade içmeye başladım faydasından dolayı.

Canim seker problemin varsa cok limonata icmeni tavsiye etmem. Ben gecen yaz kendim yapiyordum sürekli, cok leziz oluyor cidden.
Bu tarifle en güzel tadi aliyorsun ama limonata tadini yakalamak icin kattigin sekerin haddi hesabi yok :KK70:D:KK70::KK70:
Sekeri istege göre azaltabilirsin tabi ama cok asiri azaltinca da limon iciyormus gibi oluyor.. :KK70:

http://www.birseninmutfagi.com/2010/09/limonata.html

Arada sirada yapabilirsin tabi :) Serinlemek icin yazin evde meyveli yogurt da yapabilirsin, ben onu da kendim yapiyordum gecen sene cok güzel oluyor. :) Hatta donduruyordum bazen, buz gibi ferah ferah :)

Canim seker problemin varsa cok limonata icmeni tavsiye etmem. Ben gecen yaz kendim yapiyordum sürekli, cok leziz oluyor cidden.
Bu tarifle en güzel tadi aliyorsun ama limonata tadini yakalamak icin kattigin sekerin haddi hesabi yok :KK70:D:KK70::KK70:
Sekeri istege göre azaltabilirsin tabi ama cok asiri azaltinca da limon iciyormus gibi oluyor.. :KK70:

http://www.birseninmutfagi.com/2010/09/limonata.html

Arada sirada yapabilirsin tabi :) Serinlemek icin yazin evde meyveli yogurt da yapabilirsin, ben onu da kendim yapiyordum gecen sene cok güzel oluyor. :) Hatta donduruyordum bazen, buz gibi ferah ferah :)
Evet yukarıda bende yazdım canım şekerini az koy diye.

canım bende evlendim 1 sene önce kilo filan vermiştim güzeldi sonra kilo aldım adım bir dur deyim artık dedim bu zamanlar hamile kalmayı planlıyordum ama nedense olmaz diyede düşünüyordum spora başlayacktım ki hamile kaldığımı öğrendim herşey sil baştan oldu dediğim gibi 26.haftamdayım 8-9 kilo arası değişiyor ..inşallah doğumdan sonra güzel güzel kilo veririrm

Verirsin yine canım, bundan sonra emzirme dönemimizde metabolizma fazla çalıştığı için en büyük fırsat dikkat edersek bu sürede de veririz.

ay maşallah sen bizden büyüksün:))) takviminde 30 yazısını görünce ben heyecanlandım:))))) korkular, kaygılar hepimizde var ve bence olmaması düşünülemez... Allah kimseyi o dar yolda bırakmasın biz ide inşallah... sağ tarafındaki ağrı da önemsizdir inşalah..

evet birde tarih hesaplamasında şaşma olabiliyormuş temmuz 25inden itibaren beklemeye başlıcaz dualar edelim birbirimiz için..ağrım geçti gibi pazar günü misafirim vardı çok ayakta kalmıştım ondan olmuş olabilir diye düşünüyorum ama yinede pazartesi günü için randevu aldım doktordan.. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun kızlar..ben çok tedirginleşmeye başladım cidden rahatlamak için çareler aramaya başladım..

canım çok hamur işi tüketen bayanlarda hamilelik şekeri çıkma ihtimali artıyor ve bebeğinde şeker hastası olarak doğma veya ileride yakalanma ihtimali oluyormuş.Oyüzden hamur işi tüketmek iyi deil hamilelikde.Bebeğine kilo aldırmak istiyosun anladığım kadarıyla.Hergün mutlaka aşırıya kaçmayacak şekilde meyve tüket.Süt,yumurta ve yoğurdu hergün mutlaka tüket bebişin kilo alır görüceksin.

dün hastanede beklerken bayanın biri hazır meyve suyu içiyordu çok şaşırdım

bana çok tehlikeli geliyor eşime dedim herkes herşeyi yiyor içiyor,sen burnumuzdan getiriyorsun dedi..

kadın 37 haftalık hamileydi doğum gününü konuşmaya gelmişler aman Allahım nasıl bir heycan kapladı haftaya 27 diyorum sonra 30 a ne kaldı ee sonra hemen gelir vay beee gerçekten günler su gibi akıp gidiyor Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

ay valla bn hamile kalmadan evvel gördüğüm hamişleri hatırlıyorum hamurişleri, hazır meyve suları, sabah kahvaltı niyetine yenen pastaneişi yiyecekler vs. hep yiyorlardı ve ne gebelik şekeri çıktı, ne bebekleri anormal oldu:KK43:(( ay tabi yiyelim demiyorum bunlar boş kalori bi faydası yok bunların da ne bileyim işte şimdi bana yasak ya aklıma geldikçe dah bi sinir oluyom herhalde:)))

inşallah bişey yoktur canım. ben ayaklarıma sıcak kompleks yaptım rahatlattı beni.

inşallah ama ağrım geçti çok şükür..ama yinede pazartesi gününe randevu aldım.. bol bol su içmekte çok faydalıymış sanada çok geçmiş olsun canım benim...

1 haftadır hasta yatıyorum.havalara çok dikkat kızlar:KK43: antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.26+2 deyiz maşşalah oğluşumda sıkıntı yok.sıkıntı sürekli hasta olan annesi :)kendinizi nasıl koruyosunuz tavsiylerinize ihtiyacım var....:KK49:

1 haftadır hasta yatıyorum.havalara çok dikkat kızlar:KK43: antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.26+2 deyiz maşşalah oğluşumda sıkıntı yok.sıkıntı sürekli hasta olan annesi :)kendinizi nasıl koruyosunuz tavsiylerinize ihtiyacım var....:KK49:

canım sorma yaaa evdeki kazakları bi çıkarıyorum bi kaldırıyorum ne yapacağımı şaşırdım.Havalarda ne yapacağını şaşırdı.Ben Ankaradayım bigün sıcaktan başımıza güneş geçiyo yanıyoruz tişörtlerle falan.Ertesi gün bir yağmur hırkalar kazaklar falan giyip donuyoruz vallaha çok garip burası.Dikkatli olmak lazım.Bol bol c vitamini tüket.Meyve ye ıhlamur iç.Ben sıcak suyun içine 1 dilim limon atıp içiyorum oda koruyor soğuk algınlığından falan

Benim doktorum demir hapını evde kendi sıktığım 1 adet portakal suyuyla içmemi hazır meyve suyuyla içmememi söyledi.Kendi sıktığımız portakal suyunda bile inanılmaz fazla şeker varmış ki hazırların içinde daha fazla var ve bide ekstradan katkı maddeleri var.bEN GÜNEŞ KORUYUCUMU DEĞİŞTİRMEDİM.Aynısını kullanıyorum 50 faktörlük ama sadece yüzüme sürüyorum.Tüm vücudduma değil.Güneş enerjisine ihtiyacımız var evet.Herşeyde katkı maddesi var doğal şeyler az kaldı evet haklısın ama bunların arasında ben gidip köy yumurtası bulup alıyorum,yoğurdu ev yoğurdu yiyorum meyveler sebzeler doğal gazlı hazır içecekler tüketmiyorum ve bebeğimi korumaya çalışıyorum bu şekilde.Bile bile lades dememeliyiz.:KK34:

Doktordan doktora fark ediyor zaten düsünceler.... Tabiki herkes kendine göre en dogrusunu yapmali ama digerlerini "aaa nasil yapiyolar, ben bu insanlari anlamiyorum" seklinde yargilamamaliyiz. Senin alintiladigin mesajda sey diyor ya, iste kadin hastahane de hazir meyve suyu icmis, kocasi da kadina kizmis herseye pimpirikleniyor gibisinden, hastahanedeki kadin belki de aylar sonra ilk defa hazir meyve suyu icti? O an cani cekti icmek istedi? Sekere ihtiyaci vardi, en iyi cözüm onu buldu? Ya da cidden hazir iciyor sürekli? Sigara, alkol disinda cünkü bunlarin zararlari bilimsel olarak da kesin hamilelik dönemi icin, cok yargilamayi sevmiyorum ben.

Gecen bir yerde esimle oturduk, normalde hayatimda Burger King tarzi fast food zincirlerine hic takilmam. 26 yasindayim toplasan cocucuklugumu da katarak, 5 6 kere gitmisimdir. Oturdugumuz yerde, hamburger patates kizartmasi vardi listede. Onca güzel yemegin icinde canim nedense cok cekti. Güldüm, valla yicem dedim esime, yedim bir güzel. :) Neyse yanimda 50 yaslarinda bir kadin döndü, "aaa kizim nasil yapiyorsun bunu, yazik degil mi o cocuga, bak ben emekli hemsireyim, ne kadar zararli bu yedigin dedi. Hamburger dondurucudan icindeki katki maddeleri yüzünden yillarca bozulmayan bir sey, patates kizartmasi yine öyle, kimbilir ne yagi kullandilar üstelik, ketcap da bol bol siktin, hic oldu mu?" diye cikisti bana. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Agzim acik kaldi, ne diyecegimi bilemedim. Canim cok cekiyor, cocuk da benim efendim sag olun dedim. Iyice hircinlasti. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Ben sizleri anlamiyorum, nasil yapabiliyorsunuz bunu cocugunuza, e herkes anne olamaz tabi falan.....

Gereksiz bir tartismaydi yani.

Bu arada diger bir konu da su: sen köy yumurtasi bulup alabiliyorsun.... ki daha pahali oluyorlar....yogurdunu evde yapabiliyorsun veya onu da satin alabiliyorsun ama bunlari yapamayacak o kadar cok kisi var ki. Sadece maddi olarak da degil, manevi olarak, yasam kosullari, stres, is güc... Hatta hazir meyve suyunun dahi kalitelisini alabilecek bütcesi olmayanlar var. Onun disinda mesela portakalin mevsimi gecti artik. Mevsim disi meyve yemek de en az hazir almak kadar zararli diyen teoriler var.

Senden alintiladim ama genel konusuyorum, aslinda benim herkese demek istedigim su, burayi disaridan da ziyaretciler okuyor aramizda da maddi gücü yeterli olmayanlar olabilir. Biz biberonun en sagliklisi, sunun organik olani, bunun hakiki yünlüsü diye konusurken, kiyafeti bile iyi marka olmayinca zararli maddeler var midir icinde bebegim etkilenmesin diye evhamlanirken, ki organik ve daha saglikli olan pek cok sey iki kati daha pahali, diger insanlarin üzerinde strese sebep olabiliriz... Maddi durumu olmadigi halde kendini daha iyisini yapmaya zorlayan insanlarin olusumuna sebep olabilirz ki oluyoruz da. Bunun üzerine bir sürü arastirma var.... Biz fark etmesek bile burada konusurken, sebep oluyoruz aslinda. Tüketim aliskanliklari üzerine birey düzeyinde etkilesim konulu arastirmalarim cok oldu, bu arada sosyolog oldugum icin anlatiyorum bunu ve beni üzen bir konu da ayrica.

Cenem de acildi masallah :KK70:

ay valla bn hamile kalmadan evvel gördüğüm hamişleri hatırlıyorum hamurişleri, hazır meyve suları, sabah kahvaltı niyetine yenen pastaneişi yiyecekler vs. hep yiyorlardı ve ne gebelik şekeri çıktı, ne bebekleri anormal oldu:KK43:(( ay tabi yiyelim demiyorum bunlar boş kalori bi faydası yok bunların da ne bileyim işte şimdi bana yasak ya aklıma geldikçe dah bi sinir oluyom herhalde:)))

Annem de öyleydii, kardesime hamileyken kilolarca dondurma yerdi yazin. Babamin gidip bir daha bir daha dondurma aldigini hatirlarim. :) Hamur isleri de akrabalar cevrede olunca dakika basi gelirdi. :) Kiz kardesim aslan gibi masallah. :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: Ama annemin gecen sene diyabeti cikti.
Gerci bizim ailede genetik bence, yediklerinden mi oldu bilmiyorum ama doktor hamilelikte cikarsa ilerde diyabet olma riskinizin fazlaligina isarettir o yüzden yasam biciminizi simdiden düzenleyin diye bir uyari bu test demisti bana.

Benim gecen sene dogum yapan bir arkadasim da doktorunu takmayarak, lahmacun yapiyordu evde, hamburger, kebap, milföyler... :KK70::KK70::KK70::KK70: Hatta kocaman göbegine ragmen agustos sicaginda hamur aciyordu ben gülüyordum. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bebisi de cok tatli hasta bile olmadi dogru düzgün. :KK1::KK1::KK1:

Seninki cok mu yüksek cikti, kacamak yapmana da müsade yok mu?

Annem de öyleydii, kardesime hamileyken kilolarca dondurma yerdi yazin. Babamin gidip bir daha bir daha dondurma aldigini hatirlarim. :) Hamur isleri de akrabalar cevrede olunca dakika basi gelirdi. :) Kiz kardesim aslan gibi masallah. :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70: Ama annemin gecen sene diyabeti cikti.
Gerci bizim ailede genetik bence, yediklerinden mi oldu bilmiyorum ama doktor hamilelikte cikarsa ilerde diyabet olma riskinizin fazlaligina isarettir o yüzden yasam biciminizi simdiden düzenleyin diye bir uyari bu test demisti bana.

Benim gecen sene dogum yapan bir arkadasim da doktorunu takmayarak, lahmacun yapiyordu evde, hamburger, kebap, milföyler... :KK70::KK70::KK70::KK70: Hatta kocaman göbegine ragmen agustos sicaginda hamur aciyordu ben gülüyordum. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Bebisi de cok tatli hasta bile olmadi dogru düzgün. :KK1::KK1::KK1:

Seninki cok mu yüksek cikti, kacamak yapmana da müsade yok mu?

benim ilk yüklemem yüksek çıktı yarın 2. si yapılacak canım... yani benim moralim çok bozuldu... karakter olarak çabuk demoralize olan biriyim zaten doktor "şker sonucun çok kötü 15. gün sonra 2. tüklemen de kötü çıkarsa insüline başlayacaz" dyince kaç gün ağladım... diyet verdiler.. diyet dediğim de öyle mantıksız bir şey değil hazır meyve suyu yazak, kavun, karpuz kuru meyvelere nadir tüketielecek beyaz ekmek yasak böyle bir şey.. bunu uyguladım bakalım yarın ne olacak:))) benim babamda da var şeker o yüzden de korkuyorum aslında... hayırlısı Allah'tan olsun..

arkadaşlar selam, son konuyu bilmiyorum ama Ağustos anneleri olarak önümüz yaz ve hangi güneş ürünlerini korunmak için kullanacağınızı sormak istedim... doktor 50+kullanmak gerektiğini söylüyor ama piyasada yüzlerce ürün var, deneyen bilen var mı?

Doktordan doktora fark ediyor zaten düsünceler.... Tabiki herkes kendine göre en dogrusunu yapmali ama digerlerini "aaa nasil yapiyolar, ben bu insanlari anlamiyorum" seklinde yargilamamaliyiz. Senin alintiladigin mesajda sey diyor ya, iste kadin hastahane de hazir meyve suyu icmis, kocasi da kadina kizmis herseye pimpirikleniyor gibisinden, hastahanedeki kadin belki de aylar sonra ilk defa hazir meyve suyu icti? O an cani cekti icmek istedi? Sekere ihtiyaci vardi, en iyi cözüm onu buldu? Ya da cidden hazir iciyor sürekli? Sigara, alkol disinda cünkü bunlarin zararlari bilimsel olarak da kesin hamilelik dönemi icin, cok yargilamayi sevmiyorum ben.

Gecen bir yerde esimle oturduk, normalde hayatimda Burger King tarzi fast food zincirlerine hic takilmam. 26 yasindayim toplasan cocucuklugumu da katarak, 5 6 kere gitmisimdir. Oturdugumuz yerde, hamburger patates kizartmasi vardi listede. Onca güzel yemegin icinde canim nedense cok cekti. Güldüm, valla yicem dedim esime, yedim bir güzel. :) Neyse yanimda 50 yaslarinda bir kadin döndü, "aaa kizim nasil yapiyorsun bunu, yazik degil mi o cocuga, bak ben emekli hemsireyim, ne kadar zararli bu yedigin dedi. Hamburger dondurucudan icindeki katki maddeleri yüzünden yillarca bozulmayan bir sey, patates kizartmasi yine öyle, kimbilir ne yagi kullandilar üstelik, ketcap da bol bol siktin, hic oldu mu?" diye cikisti bana. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Agzim acik kaldi, ne diyecegimi bilemedim. Canim cok cekiyor, cocuk da benim efendim sag olun dedim. Iyice hircinlasti. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Ben sizleri anlamiyorum, nasil yapabiliyorsunuz bunu cocugunuza, e herkes anne olamaz tabi falan.....

Gereksiz bir tartismaydi yani.

Bu arada diger bir konu da su: sen köy yumurtasi bulup alabiliyorsun.... ki daha pahali oluyorlar....yogurdunu evde yapabiliyorsun veya onu da satin alabiliyorsun ama bunlari yapamayacak o kadar cok kisi var ki. Sadece maddi olarak da degil, manevi olarak, yasam kosullari, stres, is güc... Hatta hazir meyve suyunun dahi kalitelisini alabilecek bütcesi olmayanlar var. Onun disinda mesela portakalin mevsimi gecti artik. Mevsim disi meyve yemek de en az hazir almak kadar zararli diyen teoriler var.

Senden alintiladim ama genel konusuyorum, aslinda benim herkese demek istedigim su, burayi disaridan da ziyaretciler okuyor aramizda da maddi gücü yeterli olmayanlar olabilir. Biz biberonun en sagliklisi, sunun organik olani, bunun hakiki yünlüsü diye konusurken, kiyafeti bile iyi marka olmayinca zararli maddeler var midir icinde bebegim etkilenmesin diye evhamlanirken, ki organik ve daha saglikli olan pek cok sey iki kati daha pahali, diger insanlarin üzerinde strese sebep olabiliriz... Maddi durumu olmadigi halde kendini daha iyisini yapmaya zorlayan insanlarin olusumuna sebep olabilirz ki oluyoruz da. Bunun üzerine bir sürü arastirma var.... Biz fark etmesek bile burada konusurken, sebep oluyoruz aslinda. Tüketim aliskanliklari üzerine birey düzeyinde etkilesim konulu arastirmalarim cok oldu, bu arada sosyolog oldugum icin anlatiyorum bunu ve beni üzen bir konu da ayrica.

Cenem de acildi masallah :KK70:

canım sen çok ince ayrıntılara giriyorsun.Ben buraya bir yazı yazarken fikrimi söylerken,topiğin dışında durumu olmayan birisi gelir bunu okurda sonra canı çeker alamaz vs.diye hiç düşünmedim inan.Düşünenlerde olursa alnından öpücem onları.İkincisi benim saydığım şeyler mesela köy yumurtası ile markette satılan yumurta arasında sadece kuruş farkı var ki onuda herkesin almaya gücü yeter.Hazır meyve suyunu hamilelikde tüketmeyi tavsiye etmediğimi söyledim ki doğru hala arkasındayım eve aldığım portakal suyunu veya diğer meyveleri sıkar içerim buda maddi açıdan daha uygun.Yoğurt olayına gelince evde yapılan yoğurt hem daha sağlıklı hem de yine senin değindiğin konuya gelirsek maddi olarak daha ucuza geliyor.Ve 1-2 lt sütle koca bir tencere yoğurt yapılabiliyor.Ve yoğurt yapmak bir bayanın en fazla yarım saatini alıyor.Vakit bulamamkla falan alakası yok.Bizler hazır tüketmeye alışkın olduğumuz için bunlar zor geliyor.Ozaman dediğin gibi yapacak olursak ben hamilelikden önce günde 1 paket sigara içiyordum ozaman amannn bukadar pinpirikli olmaya gerek yok diyip onuda bırakmasaydım içmeye devam etseydim.Hamburger ben hiç mi yemedim hamileliğimde yedim nefis bu dayanamadım.Ama o burger kıng deki tavuklar etler vs.ler araştırılmış ve çocukların dna larını gelerini gelişimlerini bozduğu ortaya çıkmış.Bunu bile bile de sürekli yemek olur mu sence?doğru mu?Ben normalde okadar dikkat etmem yediğime içtiğime ama eğer hamileysem ve benim bebeğim söz konusuysa ona zarar verecek herşeyden uzak dururum.Mesela biraz önce bir arkadaş da ödem olmuşdu.Neden olur diye konuşurken benim doktorumun söylediği bişeyi paylaştım.Fazla erik tüketme dedim ona çünkü hamilelikde vücuttaki suyu topluyor ve ödeme neden oluyormuş dedim.Yani şimdi ben bu bilgiyi arkadaşımla paylaşmasamıydım amannn yesin boşver mi deseydim???

bende meyve suyunu hiç içmedim hamle kaldığımdan beri.
ama artık yaz geldi sıcaklarda canım o kadar çok soğuk ve gazlı içeceklerden çekiyor ki. bunun bi çaresi yok mu:KK19::KK19::KK19:

bir kere kaçamak yapılsa çok mu :))
şeyi merak ediyorum meyveli sodalar var ya onlardan içiliyor mu eşimle bir yere oturmaya gidiyoruz su içiyorum hep hani onlarda mı yasak acaba

arkadaşlar selam, son konuyu bilmiyorum ama Ağustos anneleri olarak önümüz yaz ve hangi güneş ürünlerini korunmak için kullanacağınızı sormak istedim... doktor 50+kullanmak gerektiğini söylüyor ama piyasada yüzlerce ürün var, deneyen bilen var mı?

ben babe nin yağsız güneş kreminden aldım herkes solante diyor ama pahalıydı hemen almam lazımdı bende bunu aldım

Ne rahat dr un varmış.İçme boşver meyve sularını.Tamam her şeyimiz organik değil ama en azından az zararlı olanı kullanalım dimi?Benim dr krem olarak solante pregna önerdi.Beyaz tenliyim.

canım doktorum demir ilacıyla birlikte benimde meyve suyu içmemi söyledi. ama ben sıkma portakallardan alıp kendim sıkıyorum evde.. sabah aç karna hoşuma gitmiyor onu içmek. bimdeki portakallar çok sulu çıkıyo, sende onlardan sık iç bence :KK34:
bu arada bendende ne süt,ne sıvı geliyor acaba benimde mi sütüm olmayacak zaten korkuyordum iyice korktum :18:

Evet doktorum biraz rahat. Ben cok evhamli biriydim, beni bile degistirdi. :) Ama onun rahatliklari da hep dogru cikti sonunda, güvenimi sarsici bir sey yasatmadi bana. O yüzden güveniyorum. Cok icmiyorum meyve suyunu yani sadece günde yarim bardak hapi yutmak icin. Ondan da bir sey olmaz sanmiyorum. Her gün bir litre bitirmiyorum. Kremi de kafaya cok takmistim ama normal nivea vardi devam edicem ona.

Istanbul ya ben sikma portakal icemiyorum. :KK50::KK50: Midemde gastrit olustu hamilelik gastriti. Domates, portakal, limon vs. cok feci yapiyor. Meyve suyu daha yumusak, asit yaratmiyor o kadar midede.

Ben de bilmiyorum belki de ilk hamilelik diye gec olusacak bizim süt. Benim gögsümde bir belirti de yok. Koyu kahveydi meme ucu ve etrafi, artik o kadar kara da degil, acildi rengi... Doguma yaklasinca dolarlar insallah. :KK52:

X