2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Naber kizlar??? Bebis kilo alsin diye ne yiyoruz?? Yumurta muz sut urunleri hergun tuketmeye calisiyorum ama bebis kucuk sanki.. hamur isini neredeyse tadini unutdum ekmegi doya doya yemediyim aylar oluyo ki zaten hamur isi bana kilo yapar diye..ama etrafima bakiyorum borek corek yiyenlerin bebegi masallah tosun gibi oluyo..:nazar: aklim karisiyo cidden..ustelik niye dk.lar hep bebegi kilolu olanlara ekmegi hamur isini kes diyo doguramazsin diyor demekki onlar bebege kilo aldiriyor:44::44::44: dimi???
canım çok hamur işi tüketen bayanlarda hamilelik şekeri çıkma ihtimali artıyor ve bebeğinde şeker hastası olarak doğma veya ileride yakalanma ihtimali oluyormuş.Oyüzden hamur işi tüketmek iyi deil hamilelikde.Bebeğine kilo aldırmak istiyosun anladığım kadarıyla.Hergün mutlaka aşırıya kaçmayacak şekilde meyve tüket.Süt,yumurta ve yoğurdu hergün mutlaka tüket bebişin kilo alır görüceksin.

canım sen 30.haftadasın 10 kilo almışsın.Ben 24.haftadayım 9 kilo aldım hatta nerdeyse 10:KK53:senin maşallahın var bence.Fazla almamışsın.Ben 51 kiloyla hamile kaldım şu anda 60 kiloyum Allah sonumu hayır etsin.Tartıya çıkmak istemiyorum.Yarın doktor kontrolümüz var ve resmen ödüm kopuyo adamdan ya çok takıntılı kilo olayına.Beni kesin diyetisyene gönderecek geçen ay bunun sinyallaerini verdi bana zaten:KK9:Amannnn atın ölümü arpadan olsun napıyım yaaa öff onu yeme bunu yeme hakkaten insan cinnet geçirecek gibi oluyor bazen

Canım ben de senin gibiydim , 55 ile hamile kaldım 24.haftamda 64 oluverdim birden..ama şu an kilo alımım durdu gibi bişii, yine alıyorum ama o hızla değil ve aldığım kilonun çoğu da bebeğe gitmiş oluyo, artık bebek kilo alıyo ben pek almıyorum...korkma yani doğumdan sonra gidivericek bunlar inşallah...:KK52:

dün hastanede beklerken bayanın biri hazır meyve suyu içiyordu çok şaşırdım

bana çok tehlikeli geliyor eşime dedim herkes herşeyi yiyor içiyor,sen burnumuzdan getiriyorsun dedi..

kadın 37 haftalık hamileydi doğum gününü konuşmaya gelmişler aman Allahım nasıl bir heycan kapladı haftaya 27 diyorum sonra 30 a ne kaldı ee sonra hemen gelir vay beee gerçekten günler su gibi akıp gidiyor Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Canım ben de senin gibiydim , 55 ile hamile kaldım 24.haftamda 64 oluverdim birden..ama şu an kilo alımım durdu gibi bişii, yine alıyorum ama o hızla değil ve aldığım kilonun çoğu da bebeğe gitmiş oluyo, artık bebek kilo alıyo ben pek almıyorum...korkma yani doğumdan sonra gidivericek bunlar inşallah...:KK52:
canım inşallah dediğin gibi olur.Ben 6.haftada sonra daha hızlı kilo alındığını okuyorum hep.İyice strese soktu bu durum beni.Bakalım yarın doktorum bana ne diyecek?1,5 ayda 3 kilo aldım.En son kontrolümde 57 kiloydum şimdi 60 kiloyum:KK43:

bana çok tehlikeli geliyor eşime dedim herkes herşeyi yiyor içiyor,sen burnumuzdan getiriyorsun dedi..

kadın 37 haftalık hamileydi doğum gününü konuşmaya gelmişler aman Allahım nasıl bir heycan kapladı haftaya 27 diyorum sonra 30 a ne kaldı ee sonra hemen gelir vay beee gerçekten günler su gibi akıp gidiyor Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Bende çok şaşırıyorum o insanlara.Ben normaldede tüketmem sevmem hazır meyve sularını ama hamilelikde ağzıma bile sürmedim içinde katkı maddeleri var bebeğe zarar verebilir ve şeker deposu resmen onlar çok kilo aldırıyor.

bende meyve suyunu hiç içmedim hamle kaldığımdan beri.
ama artık yaz geldi sıcaklarda canım o kadar çok soğuk ve gazlı içeceklerden çekiyor ki. bunun bi çaresi yok mu:KK19::KK19::KK19:

canım inşallah dediğin gibi olur.Ben 6.haftada sonra daha hızlı kilo alındığını okuyorum hep.İyice strese soktu bu durum beni.Bakalım yarın doktorum bana ne diyecek?1,5 ayda 3 kilo aldım.En son kontrolümde 57 kiloydum şimdi 60 kiloyum:KK43:

Bana da hep öyle dediler korkuttular son 3 ayda çok alınıyo diye , bende öyle olmuyo mesela , ilk 6 ayda çok aldım şimdi azaldı, ben ayda 4 kilo aldığımı bilirim ilk aylarda , herkesin bünye farklı , hatta şu an ilk 6 aydan daha çok yiyorum ama bebeğe gidiyo çoğu :nazar: sen de öyle olucan bacııımmmm :KK52::KK52::KK52:

Tabiki canım daha dikkat etmen gerekiyor kendini fazla zorlama zaten gergin karnın. Her fırsatta uzat ayaklarını hiçbirşey yavrularımızdan daha değerli değil.

ah canım taşınma durumum olmasa dediğin gibi yapıcam ama aileme çok uzağım mecbur evi ben topluyorum. gerçekte karnımın gerginliğinden hareket edemez oldum. sürekli nemlendiriyorum ama fayda etmiyor.

Benim de öyleydi , sebepsiz su fazlalığım vardı endol tablet kullandım bi haftada normale döndü, doktoruna bi sor istersen sana endol tablet versin, rahatlarsın...

ikinci bi dktora daha gittim o da ilaçtan bahsetmedi canım hiç. özellikle sordum, şu an için yapacak bir şey yok dedi. takip dışında... bana çok bel ve sırt ağrısı yaptı bu durum.

bende meyve suyunu hiç içmedim hamle kaldığımdan beri.
ama artık yaz geldi sıcaklarda canım o kadar çok soğuk ve gazlı içeceklerden çekiyor ki. bunun bi çaresi yok mu:KK19::KK19::KK19:

evde kendine limonata yap taze limonlardan.içine de mis gibi taze nane yapraklarını at bde buz ohhh mis gibi iç.

anladım canım benim... ben bu cuma 2. yüklemeye gidicem ona göre bir şey der herhalde yoksa şuana dek 4 haftada 1...

evet ben de sürekli takvime bakıyorum:)) bu halimize de hamdolsun:)) Allah beterinden esirgesin hepimizi..

hadi hayırlı haberler getirirsin inşallah yarın canım. Allah bebeklerimize de bize de sağlık versin...

Bana da hep öyle dediler korkuttular son 3 ayda çok alınıyo diye , bende öyle olmuyo mesela , ilk 6 ayda çok aldım şimdi azaldı, ben ayda 4 kilo aldığımı bilirim ilk aylarda , herkesin bünye farklı , hatta şu an ilk 6 aydan daha çok yiyorum ama bebeğe gidiyo çoğu :nazar: sen de öyle olucan bacııımmmm :KK52::KK52::KK52:

bENDE GEÇEN AY KONTROLE GİTTİĞİMDE 1 AYDA 4 KİLO ALMIŞIM DOKTOR ÇOK KIZDI DİYETİSYENE GÖNDERİCEM DEDİ:KK9:Ya inşallah bundan sonra ben almam oğlum alır kiloları dediğin gibi olsun canım içimi ferahlattın çok sağol.:KK34:

evde kendine limonata yap taze limonlardan.içine de mis gibi taze nane yapraklarını at bde buz ohhh mis gibi iç.

ohh anlatınca bile içim soğudu kızzz :KK52: iyi söyledin limonatayıda çok severim. internetten bakayım nasıl yapıldığına:KK76: peki meyveli soda içsem zararı olur mu ki. ben onu çok severim ama hep sade içmeye başladım faydasından dolayı.

aslında evet hiç söylemeseler daha iyi ama benim doktorum muayenede karın ölçüsü 27+1 olarak gözüküyor, bacak boyu 27+2 olarak gözüküyor, kafa boyutu 27+6 olarak gözüküyor şeklinde yorum yapıyor, o yüzden mi açıklama gereği hissetti anlamadım. Doğuma yakın düzelir inşallah, düzelmese de bedeniyle kafa arasında çok büyük farklılar yok, doğunca düzelir herhalde :KK1:

aklında nasıl tutuyosun doktorun dediklerini. afedersin ben heyecandan mal gibi oluyorum :KK23: soracaklarımıda unutuyorum. kağıda yazıp gidiyorum artık.
düzelir diye düşünüyorum bende artık takmıyorum kafama. Allah tan gelen her şey hayırdır...

çok geçmiş olsun canım ya...benimde nasıl diyim sağ alt kasıktan yukarıya kaburgama doğru ağrı var. geçen ay bi ara olmuştu yine doktorda bebeğinin poposu o tarafta baskı yapıo demişti..bu sefer biraz daha şiddetli..idrar enfeksiyonundan bende şüphelendim canım aslında haklısın sanırım doktora gitmek en doğrusu...

inşallah bişey yoktur canım. ben ayaklarıma sıcak kompleks yaptım rahatlattı beni.

ohh anlatınca bile içim soğudu kızzz :KK52: iyi söyledin limonatayıda çok severim. internetten bakayım nasıl yapıldığına:KK76: peki meyveli soda içsem zararı olur mu ki. ben onu çok severim ama hep sade içmeye başladım faydasından dolayı.

canım doktorlar meyveli içmeyin diyorOnu sade tüket.Limonatanın yapımı çok kolay içine şekeri çok az at ama fazla atma

Süt değil ama jöle gibi bi sıvı gelio benim göğsümden :)

Bndn gelmeye basladi cnm oglumdada gelmisti sakin sikma geliyomu die bakmk icin ilk sut onmli bosa gitmesin hemde erkn dogumu tetikliyo gogus uyarilmasi aklinda bulunsun bn ikisindede 16. Haftada hissettim ve gerxwkten yarim saatte bir oynuyo oyle seyirmede defil gezinip duruyo bunda bnm agzimin hic bos kalmamadida etkilidr eminim bahceden erikleri topla topla ye cocuk da costu :)) 9 kilo aldim 16 kiloyla anca biter gibime geliyi

Benim gögsümden niye bise gelmiyo hanimlar o zaman??? Jöle gibi bir sivi falan da yok, hicbir belirti de yok... Sütüm olmayacak olabilir mi? Öyle oluyor hamile kalip sütü olmayanlar....???? Merak ettim simdi. :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Bende çok şaşırıyorum o insanlara.Ben normaldede tüketmem sevmem hazır meyve sularını ama hamilelikde ağzıma bile sürmedim içinde katkı maddeleri var bebeğe zarar verebilir ve şeker deposu resmen onlar çok kilo aldırıyor.

Benim doktor bana demir hapi verdiginde meyve suyu ic dedi. :) Hatta ben icinde bir sürü katki maddesi var dedim, o da güldü, ona bakarsan hicbir sey yemeyelim icmeyelim dedi, %100 organik mi besleniyorsun? %100 organik yasayabiliyor musun? diye sordu. Yookk dedim. :KK70: E o zaman, arada bir meyve suyu icmissin diye hicbise olmaz dedi.

Bana da cok mantikli geliyor. Yedigimiz herseyde katki maddesi var, sebzelerimiz meyvelerimiz bile hormonlu. Istanbul`da hava kirliligi ayri dert, soludugumuz hava bile bozukken. :) Ben güvenilir bir markanin seker katkisi olmayan %100 yazan meyve sularindan aliyorum arada iciyorum demir hapiyla.

Cok abartmaya herseye özen göstermeye calismaya gerek yok dedi. Ben bir de günes kremini sordum, ne yapayim dedim, özel bir krem alayim mi? Normal kullandigin neyse devam et dedi, hergün kremin icinde yüzmüyorsun ya dedi güldü. :KK52: Hatta sey dedi sonra, simdilerde D vitamini eksikligi ile bogusuyo insanlar neden? Cünkü günesten korunalim derken en yüksek faktörlü kremlerle geziniyoruz hergün günesin vitamin kismindan faydalanamiyoruz dedi.

aynı ben aynı... bende bir ayda 4 kilo aldım ama şu an durdu kilo alımım. ama ben o ay çok hamur işi tükettim. canım çok istiyodu. annem çok kısıtlama kendini hamilelik kadının bal ayı istediğini yemek o yüzden serbest, rahat ol dedi. tabi fazlası zararmış anlamış olduk :KK9: şuan yavaşladı şükür. ben kilo almaktan artık korkmuyorumda bebeğin faydasız gıdalardan dolayı şişmesinden korkuyorum artk. benim kuzum tombikleşmiş çünkü :KK17:

Benim gögsümden niye bise gelmiyo hanimlar o zaman??? Jöle gibi bir sivi falan da yok, hicbir belirti de yok... Sütüm olmayacak olabilir mi? Öyle oluyor hamile kalip sütü olmayanlar....???? Merak ettim simdi. :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

Benim doktor bana demir hapi verdiginde meyve suyu ic dedi. :) Hatta ben icinde bir sürü katki maddesi var dedim, o da güldü, ona bakarsan hicbir sey yemeyelim icmeyelim dedi, %100 organik mi besleniyorsun? %100 organik yasayabiliyor musun? diye sordu. Yookk dedim. :KK70: E o zaman, arada bir meyve suyu icmissin diye hicbise olmaz dedi.

Bana da cok mantikli geliyor. Yedigimiz herseyde katki maddesi var, sebzelerimiz meyvelerimiz bile hormonlu. Istanbul`da hava kirliligi ayri dert, soludugumuz hava bile bozukken. :) Ben güvenilir bir markanin seker katkisi olmayan %100 yazan meyve sularindan aliyorum arada iciyorum demir hapiyla.

Cok abartmaya herseye özen göstermeye calismaya gerek yok dedi. Ben bir de günes kremini sordum, ne yapayim dedim, özel bir krem alayim mi? Normal kullandigin neyse devam et dedi, hergün kremin icinde yüzmüyorsun ya dedi güldü. :KK52: Hatta sey dedi sonra, simdilerde D vitamini eksikligi ile bogusuyo insanlar neden? Cünkü günesten korunalim derken en yüksek faktörlü kremlerle geziniyoruz hergün günesin vitamin kismindan faydalanamiyoruz dedi.

Ne rahat dr un varmış.İçme boşver meyve sularını.Tamam her şeyimiz organik değil ama en azından az zararlı olanı kullanalım dimi?Benim dr krem olarak solante pregna önerdi.Beyaz tenliyim.

canım doktorum demir ilacıyla birlikte benimde meyve suyu içmemi söyledi. ama ben sıkma portakallardan alıp kendim sıkıyorum evde.. sabah aç karna hoşuma gitmiyor onu içmek. bimdeki portakallar çok sulu çıkıyo, sende onlardan sık iç bence :KK34:
bu arada bendende ne süt,ne sıvı geliyor acaba benimde mi sütüm olmayacak zaten korkuyordum iyice korktum :18:

X