2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kız nasıl hesapladın? Bize de öğretsene...
Cnm kaval kemigigi olcusu yazio kagitta onu 7 ile carparak boyunu hesapliyor doktorlar.

zor valla ikiz parasi varsa alir yoksa da mecbur bakar lendi tek basina.boyuda guzeldir cnm sanirim iste ben sen den kac hafta buyugum benimki 36 di.

Paylascam inş okadar yoruldumki yigildim kaldim valla koltukta

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
hee tamam cnm dinlenince koy pek heyecanlandim
:)
yuhh kizzz naptinnn :)

Aklima gelenler cnm
Ates olcer , sampuani , pisik kremi , bebe yagi vs.besigin icine uyku seti .atletle kolota gerek yoktu bence citcitli badi kullaniliyor , onun dusinda cnm cok gerekli olmamakla birlikte senin istegine gore bebefon alabilirsin.pike takimi alabilirsin.hortumlu burun aspratoru cok onemliymis mutlaka olmaliymis ve de tabi bunun yaninda serum fizyolojik .
Hasta bezini de hastane verio bizim burda.gogus pedi ve gosgus ucu kremi alabilirsin . Ama yok kremi gogsum catlarsa alirim diosan o da olur.
git anam ya oyle hamile mi olur sen bosver onlari bizimki en guzeli :) bide cnm diyelim o kiz 60 kiloydu ama kusmaktan 55 e dustu sonra zamanla geri 60 oldu. O kendince dioki ben hic kilo almadim hamile kaldigim kilodayim fakat kesinlikle dr.lar onu 5 kilo almis kabul edio anlatabildim mi?

can can valla ben pompa ve poset almicam soyle yapicam bakicam duruma cok ihtiyacim olursa aldiritim kocama ya da netten siparis veririm.ondan sonra cingiraginda acelesi yok.yan yatma yastigi da almicam hep anamiz bizi yan yatmada buyuttu ya :) normal yastik da isi gorur.su icin termometre de almicam dirsegimi batirirm :) bunlar biraz lux cnm olmazsa olmaz degil bence.

Kız turqoisse bu kadar uzun alıntı yapıp yazıyosun ya sonra ben senden alıntı yapıp yazamıyorum , çoooookkk uzun oluyo sayfa yetmiyo, neyse canım şunu yazıcaktım sana , evet haklısın yan yatma yastığı, termometre falan olmasa da olur , ne biliym insan her şeye saldırırcasına almak istiyo ne ilginç bi hismiş bu ya...

niye sigmiyo kiz ustelik ben bunlari telden yaziyom :) Oyle cnm da abartmamak lazim yazik para kolay mi kazaniliyor ama calisan anneye pompa gerek dogru ben calismadigim icin ihtiyac olursa alicam indallah da olmaz.

Kiz valla bende anlamadim kasaya gelince olanlar oldu işte :)) ama lazimsiz valla bisey almadim bak ne aldim yazinca anlican bir tane 10 parca hastane cikisi, bir tane pijama takimi yeleği ile, bir bady ve taytli takim, disneyden bir penye battaniye iki tulum bir pijama takimi dört tane penye yelek iki tane ayrıca pijama alti, uçlu çorap, bir tane pazen battaniye, iki paket göğüs pedi, bebek telsizi, emzirme sutyeni, oda için hem saat hem de termometre, banyo suyu sicakligi için derece, uç tane mustela 500 ml sac ve vücut sampuani, iki tane bepathen pisik kremi, ikili avent emzik iki tane avent biberon, ikili bebe kasigi bi tanede ayrıca bebek kasigi, sut saklama poseti avent, nuk sut saklama kavanozu uçlu, avent emzik askisi, iki paket yenidoğan prima bez, bir paket prima iki paket molfix uç alti ay bez, banyo filesi, gogus pedi, göğüs ucu kremi, zeka geliştirici Fisher price iki tur oyuncak Fisher price iki tane dis kasiyici cingirak bide Fisher price ayicik, chicco tirnak makasi seti, chicco konak taragi, emzirme yastigi,nuk ikili sac taragi,dalin kulak temizleme cubugu, nuk marka vücut için denizden cikmis sunger, bir tane boyle oyun parki, bide hem albüm disindada alcidan ayak izi varya ondan aldim ama o kargaşada pembe yerine mavi almisim ya ona çok üzüldüm bi ara gidip değiştirmem lazim bugün aldiklarim bu kadar önceden de aldiklarim var onlar da en büyük bebek odasi sonra bir tane hem uyku tulumu olan kadife battaniye, beş set altli üstlü takim, bir mevlit takimi, ateş olcer, burun aspiratoru, odasi için perde, sut sağma makinesi, biberon koymak icin termos cantasi, iki tane banyo havlusu, agiz mendili, annem bitane battaniye orecek, beş tane falan patik, hirka şapka takim, iki tane ayakkabı,dolap için aski, bir tane alt acma, kullan at alt açma, banyo kuveti masrafasi kovasi,9-10 tane citcitli bady, iki tane zibin, bir tane taytli badyli takim, uyku seti, lastikli çarşaf, uç tane nev takimi, kanguru, eşya cantasi, bebek arabamiz pusetimiz araba koltugumuz vardi allahtan para vermedim, bebek deterjani, meyve püresi için rende, beşiğine asmak için donengec, oda için de besigim var onun ortusu kaldi iste bakalim bakin bakalim aldiklarimda eksik varmi yada yok diyin yeter yawwww

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Son düzenleyen: Moderatör:
maşallah kızlar siz neler almışsın, güle güle kullansın bebişler
ben daha bi kaç parça kıyafet aldım sadece bian önce ben de tamamlayım artık eksikleri..

maşallah kızlar siz neler almışsın, güle güle kullansın bebişler
ben daha bi kaç parça kıyafet aldım sadece bian önce ben de tamamlayım artık eksikleri..

Bencede yavastan al cnm, ben her aya alinacaklari bolup ay ay aliyorum. H ziran ayi seyahat ayi puset ana kucagi alincak kismetse temmuzda da odasi olcak alincaklarim bitiyor benimde .

Maşallah canım pek bir eksik kalmamış gibi görünüyor. Tabi tecrübeli annelerimiz daha iyi bilir. Ayrıca dün havuzluhana giden biri olarak söylüyorum çok uyguna almışsın havuzluhandan bu ürünlerle bu fiyata çıkamazdın

Günaydın ceydaa resim ekledinde benmi goremiom yaw merak ettim nevarsa almisin� 😉ayy ben hala resim atamiom teld3n ide o üç noktaya basinca sadece arkadaşlar cikio benim resim ekle felan yok 😤😣😡 bide sen bende facede ekli olan ceydasin dimi

arkadaşlar azönce 1 -2 damla kan geldi açık renk değil bayağı kırmızı ama bi ağrım sızım yok hiç böyle olan varmı biraz daha bekliycem yine olursa dr u arıycam

Merhaba..Ben de henüz kilo almadım hatta hamile kaldığım kilonun 1 kilo altındayım hala...Benim sırrım spor yapmak,yoksa çok çabuk kilo alan bir yapım var.Hemen her gün yürüyorum,bazen yüzüyorum,haftada 1-2 gün pilates ve yoga yapıyorum,evde hamile aerobik videolarıyla hopluyorum zıplıyorum :) Gayet sağlıklı besleniyorum,her istediğimi yiyorum ama abur cubur konusunda kısıtlıyorum kendimi ,bebeğime hiç bir faydası olmadığı, hatta zararı olduğu için...Ama o bayanın aksine benim göbeğim gayet kocaman

Demek ki vücudunda hamilelik için yeterince depo zaten varmış...hamilelikte vücut kendini hamileliği en iyi kaldırabileceği boyuta getiriyor canım...

Etrafımda kilolu hamile kalıp da dikkat etmedikleri için bu haftalarda 10 kilo civarında kilo alan arkadaşlarım var.Dikkat etme meselesi tamamen...Çok zayıf olup da formuna özen gösterdiği için doğuma 12 kiloyla giden arkadaşım da var...

ay maşallah maşallah..:))) hepsni sağlıkla kullanın inşallah..

Kızlar merhaba bişey sorcam size doktor 1 hafta seker takıbını evde yapmanı söyledı aldık şeker olçüm aletini
açlık şekerını ölçtük sonra yemek yedım hemen mı ölçmeliyım dokluk şekerını yooksa 1 saat sonramı bilen yapsa bana yardımcı olsun lütfen

geçmiş olsun canım... ne yazıkki bir fikrim yok(( keşke doktorunu arama şansın olsa.. benim de 50 mg yüklemem yüksek çıktı 15 gnlük diyetteyim 100 mg yapılacak ona göre bakalım bana ne denecek... sen 100 mg yaptrımış mıydın??

yok ben 75 gr yaptırdım yüksek çıktı diyetisyene yönlendirdi 3 hafta diyet uyguladım açlık şekerım ıyı çıkıyor ama doklukta problem var evde 1 hafta olç gel dedı ama nasıl ölçulur bılmıyorum

arkadaşlar azönce 1 -2 damla kan geldi açık renk değil bayağı kırmızı ama bi ağrım sızım yok hiç böyle olan varmı biraz daha bekliycem yine olursa dr u arıycam

Ne oldu ki doktoru ara hani durduk yereyse..haber et q

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

anladım canımm... Allah şifa versin.. olmazsa yarın doktora sor öyle başla ölçmeye..

Allah razi olsun canim. Cumlemizinkini saglikla huzurla giydirme yi nasip kullanmayi nasip etsin inş :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

amin amin inşallah.. Allah tüm hamilelerin de bizim de yüzümüzü güldürsün inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…