2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

KIZLAR,
BANYO KÜVETİ YERİNE BUNUMU ALSAM
ACABA KULLANIŞLI MIDIR?

http://www.vidivodo.com/video/puj-tipi-banyo-kuveti/909277

canım bence hiç kullanışlı değil hatta bana tehlikeli geldi.çocuk 40 çıktıktan sonra hareketleniyor düşer filan Allah esirgesin,bide musluğa eli kolu bacağı filan değer,hani musluktan soğuk su akmışsa çocuk korkar dokununca,sıcak su akmışsa bi yeri filan yanar Allah korusun,yok arkadaşım sen bunu kesinlikle alma zaten ilk aylar bence banyoda bile yıkama al küvetini leğenini ser bi örtünü sıcak bi odaya orda yıkarsın,çocuk banyodan bi korkarsa dahada yıkanmak istemez her zaman ağlar o yüzden sen hiç risk alma,bebişin küvetini al bebiş büyüyünce oyuncaklarını koyarsın çamaşır sepeti filan yaparsın ne bileyim kullanacak bi yer bulursun.

yavru anneler şeker yüklemesi sonuclarını aldım ama değer aralıkları yazmıyor bilemedım

75 gr açlık 85

75gr 1.saat 119

75 gr 2.saat 129 yüksek mi ya bu canım sıkıldı çok çünkü idrar tahlilimdede var birşeyler..

doktor çarşamba bakabilirim dedi pazatresi tatil ay yarın baksaydı keşke yahu canım sıkıldı bu işe

Canım senın degerlerın normal çıkmış hiç üzülme benım degerlerım

75 gr açlık 95

75gr 1.saat 187

75 gr 2.saat 148 direk diyetisyene yönlendırıkldım o yuzden hiç üzülme her şey normal degerlerınde:16

Merhaba arkadasim 22.haftada detayli ultrasonumda kol ve bacak boyu 4 gun geri cikti bide burun kemigi biraz kisa dedi ve down sendromu suphesiyle amniyosentez onerdi ama amniyosentezin riskleri oldugu icin harmony test yaptirmaniz daha uygun dedii perinatolog bunlari soyleyen ve bizi cok korkuttu =( kendi doktoruma gittimm o da ben sana yaptir yada yaptirma diyemem cunku yaptirma dersem doguma kadar hep korkun suphen olucakk karari sen ver dedii test cikana kadar da baska bir perinatologa git istersen icin rahatlar belki baska gorusle dedi bni oyle perisan gorunce =( harmony testi yaptirdim ve ayni aksam baska bir perinatologa gittim ve olcumlerimin normal oldugunu burun kemiginde bi kisalik olmadigini bazen bebeklerin olcumlerinin ileri yada geri olabilecegini soyledi ayrica bugun harmony testim sonuclandi cok sukur bisey cikmadi.. icini ferah tut bazen doktorlar gereksiz yere panik yapiyo insanii butun olcumlrr milimetrik oluyoo ve bu degerler hep amerikan ortalamalarii uzme kendinii canimm hayirlisiyla saglikla bebeklerimizi kucaklarimiza alicaz..
Herkese iyi geceler
günlerdir kızımın hareketleri eskisi gibi değildi ve bıde 4 boyutlu grmek istediğim için bugün özel bi polikliniğe gittim
çok canım sıkkın sizinle paylaşmak istedim
hamileliğimin 18nci haftasında bebeğim 3 gün geriden geliyodu 2. düzey ultrsn sonuçlarına göre 22nci haftada tekrr gittim detylı ultrasna 1 hafta olmuştu bu arada kendi dktrm hıc cıddıye almadı bugun o fark iki haftaya çıkmış yrn bi dünya test yapılcak tekrar radyoloji uzmanı bakcak ve haftaya doktor mutlaka kontrle gel dedi sanki dünya bşma yıkııldı sureklı kontrllerımı yapan doktorumu olduresım var allahım kımseyı evladıyla sınamasın aranızda bununla karsılasan var mı? inşallah yoktur ama varsa nolur bana doktorunuz neler söyledi soylermisiniz

75 gr açlık 95

75gr 1.saat 187

75 gr 2.saat 148 direk diyetisyene yönlendırıkldım o yuzden hiç üzülme her şey normal degerlerınde:16

Kızlar,

benim duurmum daha içler acısı;
ilk 50 gr için yapıldı;
açlık 124
1.saat sonunda 184 çıktı
doktor yüksek buldu 100 gr istedi bugünde onları yaptırdım sonuçlar;
açlık 117
1.saat 208
2.saat 235
3.saat sonucunu bekliyorum, sonra doktora göstereceğim, netten şöyle bir bilgiye ulaştım, kontrol altında olmazsa bebeğin zekasında gerilik olabilirmiş, şu an korku içinde doktor saatini bekliyorum....

Kızlar,

ilk 50 gr için yapıldı;
açlık 124
1.saat sonunda 184 çıktı
açlık 117
1.saat 208
2.saat 235
3.saat sonucunu bekliyorum, sonra doktora göstereceğim, netten şöyle bir bilgiye ulaştım, kontrol altında olmazsa bebeğin zekasında gerilik olabilirmiş, şu an korku içinde doktor saatini bekliyorum....

Geçmiş olsun bende de gebelik diyabeti çıktı benim dr.um bebeğin iri olmasından ve amniyon sıvısının fazla olmasından kaynaklı erken yakaladı. Diyete başladım meyve dahil kestim şekeri ve karbonhidratı çok az tüketiyorum çok şükür şimdi fena gitmiyor bebekte normale döndü. Diyetine dikkat edersen hiçbirşey olmaz hamileyken diyet yapmak çok zor ama herşey bizde bitiyor.

75 gr açlık 95

75gr 1.saat 187

canım sağol öyleymiş ya ben bir yerde okudumda oda yanlış birşeymiş korktum doktor görene kadar diye..zaten kilo problemim var bua olursa diye panıkledım

inşallah senınkıde dıyetle hemen geçer

ütü yaptım çok yoruldum kolumda ağrıyor üstüne solağım ütü bitince parmak uçlarım uyuşmuştu..

aksam ayrıntılı ultrasona gidecez aman heycanlıyım bee ,ben kayseride yaptırdım ama çok detaylı yazmıyor raporda birde yeni doktora gittiğim için

oda yeniden istedi inşallah normal çıkar herşeyi ,çarsamda günüde perinatologmuş doktor ben bilmiyordum baya inceledi normal dedi ay

bazen diyorum annem bana hamileyken ultrasona filan girmemiş bu kadar bilmiyormuş bende öyle olsaydım her doktor kontrolu korku oluyor çok okuyorum

duyuyorum Allahım kimseyi yavrusuyla sınamasın rabbim..

ütü yaptım çok yoruldum kolumda ağrıyor üstüne solağım ütü bitince parmak uçlarım uyuşmuştu..

aksam ayrıntılı ultrasona gidecez aman heycanlıyım bee ,ben kayseride yaptırdım ama çok detaylı yazmıyor raporda birde yeni doktora gittiğim için

oda yeniden istedi inşallah normal çıkar herşeyi ,çarsamda günüde perinatologmuş doktor ben bilmiyordum baya inceledi normal dedi ay

bazen diyorum annem bana hamileyken ultrasona filan girmemiş bu kadar bilmiyormuş bende öyle olsaydım her doktor kontrolu korku oluyor çok okuyorum

duyuyorum Allahım kimseyi yavrusuyla sınamasın rabbim..
ben de annemlere gidicem cnm 1 hafta kalicam su odayi filan kesinlestirim diyorum.utumde yiginla esimin gomleklerini utuleyip koymam lazim bi hafta giysin diye.tv de dizim var bitsin baslicam utuye :) dr.a gitmeden niye korkuyon ya ne guzel ben hep sevinerek gidiom gorucem diye.

bende yatıyorum ama senin önceden yazdığın yazıyı okumuştum onun rahatlıyla yatıyorum 28. haftaya kadar yatacam
Hic sorma simdi benim 28 oldu :KK66: bahanem bitti :)

ben de annemlere gidicem cnm 1 hafta kalicam su odayi filan kesinlestirim diyorum.utumde yiginla esimin gomleklerini utuleyip koymam lazim bi hafta giysin diye.tv de dizim var bitsin baslicam utuye :) dr.a gitmeden niye korkuyon ya ne guzel ben hep sevinerek gidiom gorucem diye.

Kolay gelsin canım.. Hangi diziye bakıyorsun kaynanam gibi aşkın bedeli mi yoksa :KK66: ya birşey olacak diye korkuyorum..benim daha 2 haftam var o bahaneye.. bu arada annenlerin orada çok sicaktir kolay gelsin sana ama bende özledim ya baraj yolunda oturuyordum bak şimdi aklıma getirdin. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kolay gelsin canım.. Hangi diziye bakıyorsun kaynanam gibi aşkın bedeli mi yoksa :KK66: ya birşey olacak diye korkuyorum..benim daha 2 haftam var o bahaneye.. bu arada annenlerin orada çok sicaktir kolay gelsin sana ama bende özledim ya baraj yolunda oturuyordum bak şimdi aklıma getirdin. .

ahahaha aynen askin bedeli cok sacma ama izliom iste :)bise olmaz insallah korkma keyfini cikar.
He ya felaket sicaktir ama napim bi daha ne zaman gidicem Allah bilir :) gittigimde de bebek olucak insallah kucagimda vit vit gezemicem :)

Kızlar,

ilk 50 gr için yapıldı;
açlık 124
1.saat sonunda 184 çıktı
açlık 117
1.saat 208
2.saat 235

Ben şeker hastası olduğumu öğrendiğimde açlık kan şekerim 276 idi. Tokluklara bakmaya gerek bile kalmadı, zaten üç ayın ortalaması da şeker hastası olduğumu gösteriyordu. Gebe kalabilmek için 7-8 ay şekerimin düzene girmesini bekledim. Diyet yaptım ve ilaçlarımı içtim. Sürekli aynı sonuçları almaya başlayınca doktor izin verdi bebek için. Yaşın daha da geçmesin yap bari dedi.

Senin şekerin yüksek çıkmış evet, kontrol altına alınması lazım. Herkesin az çok bildiği gibi 6 öğün yemen lazım. 3 ana 3 ara öğün. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek yada çavdar ekmeği yemelisin, pirinç yerine bulgur tüketmelisin, patateste de maalesef çok şeker var. Meyve suları ve meşrubatlar, pek tabi çikolata ve o tarz hazır gıdalardan da uzak durmalısın.

Elde sıkılmış meyve suyu bile olsa, şekerini biranda yükselteceği için tavsiye edilmiyor. Meyvelerde öyle tek başına yenmiyor, ben bir elma ile bir bardak süt içiyorum aralarda, ya da muzla süt gibi... Kavun, özellikle karpuz çok yükseltiyor şekeri az yemekte fayda var.

Diabette yürüyüşünde çok etkisi oluyor, lakin ben hiç yapamadım. Şu ayıma kadar değerlerim çok iyi çıkıyordu ancak bu ay yükseldi. Aç karnına 100-115 tok karnına 170-190 görüyorum. Yediğim şeyler aynı ama gebelikten ötürü bir artış oldu. İnsilün dozlarını artırarak vuruyorum.

Harfiyen uy diyemeyeceğim ama elinden geldiğince uymaya çalış. En önemlisi saatlerce aç kalıp, bir anda çok yemek yememen. Fındıktı, cevizdi, kuru kayısı elinin altında olmalı... (kurutulmuş meyvelerinde şekeri yüksek, lakin kuru kayısı kabızlığa da iyi geldiğinden ben günde 4-5 tane yiyorum)

İnşallah gebelik şekeridir ve gebelikten sonra geçer. Ve gene inşallah iri bebek gibi bir endişemiz olmadan dünyaya getiririz bebekleri. İri bebek olup olmayacağı 28. haftadan sonra belli olur dedi benim doktorum. Hakkımızda hayırlısı...

ahahaha aynen askin bedeli cok sacma ama izliom iste :)bise olmaz insallah korkma keyfini cikar.
He ya felaket sicaktir ama napim bi daha ne zaman gidicem Allah bilir :) gittigimde de bebek olucak insallah kucagimda vit vit gezemicem :)

Git kız ne güzel klima neyim var..bol bol gez ne güzel.

Kız benim için bi acılı adana ye orda , ay bi de yanına şalgam iç ..offfffff var ya çok fena ağzım sulandı ya :KK56::KK56::KK56::KK56:

Bugun doktor kontrolum vardi bebek dogum kanalina yerlesmis dedi bi sakincasi var midir acaba bilgisi olan var mi

X