2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

10 kiraz yiyeceğime hiç yemem daha iyi doktorlara gıcık oluyorum:KK19::KK19::KK19::KK19:kesin bu doktor sana tutam tutam ye dedikten sonra eve gidip 1 kase kavun karpuz yiyodur:KK52::KK52::KK52:

Karpuza bayılırım ki oturup 1 tabak dolusu yerdim. Şimdi 2 çatal serbest ya. O nedir tadı kalır ağzımda hiç yemiyim daha iyi :KK17:

İşin garibi hayatım boyunca zayıflık problemi çektim. Hep tok tartıldım ki yüksek çıksın moralim yerine gelsin. Tartıda 39 kiloyu gördüğüm günler oldu. Daha 5 sene önce üstelik.
Eşimle evlendiğimden beri kilom iyi çok şükür ama tartıda 5 ile başlayan bir kilo hayatımda görmemiştim. Şimdi 59 :KK17:

Eşim bu hallerimi gördükçe mutlu oluyor :KK16: Bana da tuhaf geliyor yemek yemeyi isteyebilmek :KK17:

bu çok farklı bi pipi oluyor böyle minnacık bamya gibi :KK1:
kendi doktorum dediğim özel hastanede başka bi ilde canım. bu ay gitmeyecektim ona taşınma telaşımız var diye. ama mecbur gidicem. devlet doktorları kusura bakmasın ama hep böyle sallıyorlar muayeneleri ve insanın moralini bozuyorlar.

Git canim napacaksin senin isinde zormuş başka ile gidiyorsun bende polatlidan geliyorum. .yarın olk defa burda baslayacam önce bi ağda yaptıram dedim . bende. Çok heyecanlıyım en son 20 .haftada gittim korkuyorum herseyi bilmekte iyi değil. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

evet ben de dikkat etmedim hatta geçtiğimiz haftalarda hiç bu kadar yapay tatlı yememiştim aksi gibi teste gireceğim hafta çok yedim:KK43:( ama evet limon sıkan ben de çok duydum ilginç... yani bebek için endişe ediyor insan yoksa... Allah büyüktür... inşallah 2. yüklemem iyi çıkar yoksa insüln vurulabilirsin dedi...

Bizim doktor o kadar paniktir ama çıkarsa korkma diyet vericem en kötü insülin hiç bişi olmıcak dedi. O korkmuyorsa sorun yok :KK17:

geçmiş olsun canım 3-4 hafta önce bu konuyla ilgili yazmıştım ama gene yazayım.. ben de diş etimde acayip sızlama hissdiyordum hatta çok endişelendim acaba diş etim değil, dişim çürüdü o mu diye ve diş hekimime gittim diş etin kabarmış, hamileleikte olur günde 2 kez fırçala diş ipi kullna dedi faydasını gördüm...

Ay canım sağol , ayhayla bakıyorum görünürde bişii yok , ağrı yok üstüne basabiliyorum da ama gün boyu sızlıyo, ödüm kopuyo çürük dişten ya...içim rahatladı şimdi...:KK49:

ya kızlar ben meyve yerken dikkat ediyorum mesela daha kavun kiraz filan mevsimi gelmediki hormonlu şeyler yemeyin ben daha tadlarına dahi bakmadım,çilek mesela hamileler için çok faydalı hem bebişin beyin gelişimine en büyük katkıyı 1ceviz 2çilek etki edermiş(ben çilek severim)onu bile daha yeni bu pazar yedim

Karpuza bayılırım ki oturup 1 tabak dolusu yerdim. Şimdi 2 çatal serbest ya. O nedir tadı kalır ağzımda hiç yemiyim daha iyi :KK17:

İşin garibi hayatım boyunca zayıflık problemi çektim. Hep tok tartıldım ki yüksek çıksın moralim yerine gelsin. Tartıda 39 kiloyu gördüğüm günler oldu. Daha 5 sene önce üstelik.
Eşimle evlendiğimden beri kilom iyi çok şükür ama tartıda 5 ile başlayan bir kilo hayatımda görmemiştim. Şimdi 59 :KK17:

Eşim bu hallerimi gördükçe mutlu oluyor :KK16: Bana da tuhaf geliyor yemek yemeyi isteyebilmek :KK17:

hahhh işte aynıyız.:KK53:Bende 49 kiloydum evlendiğimde evlendikten sonra kilo alırsın diye avuttular benii ben aksine önce 47 kiloya kadar düştüm.Sonra doktora gittim ben kilo alamıyorum bi sıkıntımı var hstalıkmı var diye metabolizmam hızlıymış.Ama ben kilo almak için neler yapıyodum inanamazsın mantıyı pilavı makarnayı ekmek banarak yiyodum:KK52::KK52:şimdi bende 59 kiloyu görünce şoka girdim resmen yaaa:KK53::KK53:

sen ne zman teste girecen?? vaktin varken önlemini al, dikkat et inşallah seninki iyi çıkar:))
bilmiyorumki doktorum hiçbişey demedi henüz şeker yüklemesiyle ilgili.Size yüklüyolar diye bende heveslendim işte:KK9::KK9:ben tatlı hiç yemiyorum sevmemde zaten.Ama kavunu karpuzu kirazı çok yiyorum inşallah çıkmaz bakalım ya

hahhh işte aynıyız.:KK53:Bende 49 kiloydum evlendiğimde evlendikten sonra kilo alırsın diye avuttular benii ben aksine önce 47 kiloya kadar düştüm.Sonra doktora gittim ben kilo alamıyorum bi sıkıntımı var hstalıkmı var diye metabolizmam hızlıymış.Ama ben kilo almak için neler yapıyodum inanamazsın mantıyı pilavı makarnayı ekmek banarak yiyodum:KK52::KK52:şimdi bende 59 kiloyu görünce şoka girdim resmen yaaa:KK53::KK53:

İnsanlar ayyyyyyy ne kadar zayıfsın aç mı geziyorsun dedikçe sinirlerin zıplıyordu değil mi ?

İşin garibi kilosu fazla olanlara ayıp denilip sorulmazken az olanlara bildiğin eziyet ediliyor. Bir arkadaşımla kavga etmiştim sırf bu yüzden. Bana sen yediklerini kusuyorsundur yoksa imkansız böyle kalamazsın diyordu. Nasıl üzülüyordum.
Evlendiğimde 44 kiloydum. Gelinliğin beli yok gibiydi. 7kilo aldım evlendikten 2 sene içinde. Nasıl oldu bilmiyorum düzen yemek yapmak falan herhalde etkiliyor işe hala geliyorum çünkü.

Hamileliğe 52 ile başladım 59 oldum :KK17:

bilmiyorumki doktorum hiçbişey demedi henüz şeker yüklemesiyle ilgili.Size yüklüyolar diye bende heveslendim işte:KK9::KK9:ben tatlı hiç yemiyorum sevmemde zaten.Ama kavunu karpuzu kirazı çok yiyorum inşallah çıkmaz bakalım ya

ben geçen perşembe yaptırdım 24+4 ken.... bir önceki randevuda doktorum 20-25 gün sonra gel demişti ona göre gittim..

Son düzenleme:

Ben de öyleydim evlendiğimde 48 kiloydum , yiy yiyip kilo almzdım herkes kıskanırdı bu kadar yemeye nasıl almıyorum diye, ama canım benim aradan 5 yıl geçti ve ben 55 kiloya kadsr çıktım..34 yaşındayım..metabolizmam hızlı olmasa normalde yediklerimle 60 falan olurdum..kısacası canım metabolizma 32 den sonra yavaşlamaya başlıyo ve 55 lere çıkıyosun işte böyle..sizin yaşlarınızda 46 falandım ve ne yesem alamazdım...

Bizim doktorunki yağ su falan ölçüyor bir de. Böyle kırsan kırılmaz öyle bişi :KK17:
aman seninki daha fenaymış.Allahdan benim doktorunki öyle değil.Bide ben çok komik oluyorum ya tartılırken.Doktor masasında oturuyor oluyor hemşire beni içerdeki odaya alıyor.Tartının önünde duruyorum ben ayaklarım çıkmıyor bitürlü.Kadın bana çıkabilirsiniz hadi diyo.Ben çıkıyorum.En son 56 çıktım tartıda şimdi bu hemşire içeriye bağıracak doktora oda dosyama yazacak ben hemşireyi nasıl tembihliyorum ama söyleme söyleme 56 deme 53 de dedi.Kadın nası gülüyo.Bide eşimde dalga geçiyo ben kilo aldıkça.Oda doktorun yanında oluyo o sırada oda duymasın diye söyleme söyleme diyorum:KK9::KK9:

canım görümcenin 100 lük normal çıkınca doktor ne dedi tatlıya tamam mı devam mı :) yoksa bir kere testi yüksek çıktı diye artık doğuma kadara hep mi dikkat etti yediğine??

Diyet yapmadı o sadece normal doğum yapabilmesi için doktoru 7. Aydan sonra pilav makarna tüketme bebek 3500 ü gecmesin demisti o da pek tuketmedi ama tatlı falan yiyordu simdi 18 aylık oldu kızı

Ben de öyleydim evlendiğimde 48 kiloydum , yiy yiyip kilo almzdım herkes kıskanırdı bu kadar yemeye nasıl almıyorum diye, ama canım benim aradan 5 yıl geçti ve ben 55 kiloya kadsr çıktım..34 yaşındayım..metabolizmam hızlı olmasa normalde yediklerimle 60 falan olurdum..kısacası canım metabolizma 32 den sonra yavaşlamaya başlıyo ve 55 lere çıkıyosun işte böyle..sizin yaşlarınızda 46 falandım ve ne yesem alamazdım...
tabi canım ben 26 yaşıma yeni girdim sayılır.Ve hamile kalmadan önce özellikle uğraşıp polen bal arı sütü karışımı bitirdim 2 kavanoz ve işe yaradı.Hamile kaldığımda 51 kiloydum.

Diyet yapmadı o sadece normal doğum yapabilmesi için doktoru 7. Aydan sonra pilav makarna tüketme bebek 3500 ü gecmesin demisti o da pek tuketmedi ama tatlı falan yiyordu simdi 18 aylık oldu kızı

ay maşallah ya sağ salim atlatmış darısı bana:)) teşekkür ederim canımm... Allah hepimizin yüzünü güldürsün inşallah... sağlıkla kavuşalım yavrularımıza...

İnsanlar ayyyyyyy ne kadar zayıfsın aç mı geziyorsun dedikçe sinirlerin zıplıyordu değil mi ?

İşin garibi kilosu fazla olanlara ayıp denilip sorulmazken az olanlara bildiğin eziyet ediliyor. Bir arkadaşımla kavga etmiştim sırf bu yüzden. Bana sen yediklerini kusuyorsundur yoksa imkansız böyle kalamazsın diyordu. Nasıl üzülüyordum.
Evlendiğimde 44 kiloydum. Gelinliğin beli yok gibiydi. 7kilo aldım evlendikten 2 sene içinde. Nasıl oldu bilmiyorum düzen yemek yapmak falan herhalde etkiliyor işe hala geliyorum çünkü.

Hamileliğe 52 ile başladım 59 oldum :KK17:
sorma canım ya herkes nekadar zayıfsın aboooooo derlerdi bile:KK52:Allahdan ben zayıfda olsam göğüslerim ozamanda büyükdü 80 takıyodum mesela oyüzden çok zayıf görünmüyordum o beni kurtarıyodu.Ama insanların tepkisi umrumda değil şimdi doğurunca hemen o kiloma dönmek istyrm:KK52:

aman seninki daha fenaymış.Allahdan benim doktorunki öyle değil.Bide ben çok komik oluyorum ya tartılırken.Doktor masasında oturuyor oluyor hemşire beni içerdeki odaya alıyor.Tartının önünde duruyorum ben ayaklarım çıkmıyor bitürlü.Kadın bana çıkabilirsiniz hadi diyo.Ben çıkıyorum.En son 56 çıktım tartıda şimdi bu hemşire içeriye bağıracak doktora oda dosyama yazacak ben hemşireyi nasıl tembihliyorum ama söyleme söyleme 56 deme 53 de dedi.Kadın nası gülüyo.Bide eşimde dalga geçiyo ben kilo aldıkça.Oda doktorun yanında oluyo o sırada oda duymasın diye söyleme söyleme diyorum:KK9::KK9:

Benimki kendisi bizzat başımda duruyor hababam sınıfındaki mahmut hoca gibi :KK19: Kaçma şansım yok.

Ama olsun napayım dikkat ediyorum elimden geldiğince. Bu kadar oluyor :KK49:

X