2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın bayanlar :)

Ayşe Öner'in Hamilelik Doğum Ve Bebek Bakımı kitabını almıştım.Onu okumaya başladım da,orada özellikle göğüsler için Mustela Specific Support Bust, Yatıştırıcı Ve Sarkma Önleyici Göğüs Bakım Kremi öneriyor.Ben ilk defa duydum.Benim göğüslerim çok büyüdü ve en çok onların çatlamasından,deforme olmasından korkuyorum...Bu kremi kullanan var mı aranızda ?

Hamileliğin göğüs derisindeki etkilerini azaltmak üzere geliştirilmiştir.

Özellikler :

• Cildin sıkılığını korumaya ve doğumdan sonra oluşabilecek elastikiyet kaybını önlemeye yardımcı olur: Bir soya peptid türevi olan Elastoregulator® sayesinde cilt elastikiyetini ve dolgunluğunu arttırır. İçeriğindeki Buğday Proteini, göğüs büyüklüğünde meydana gelen değişimlere karşı cildin dayanıklılığını arttırır.
• Silicum ile zenginleştirilmiş formülü, epidermisin yenilenmesine ve dirliğinin arttırılmasına yardımcı olur. Chlorophycea özü, Escin ve Calendula sayesinde göğüsteki hassasiyet ve gerginlik hissini yatıştırır.
• Göğüs şişkinliği için formüle edilmiş hafif ve yumuşak dokulu bu ürün, alkol içermez.
• Alerjik reaksiyon riskini minimuma indirmek üzere hipoalerjenik olarak üretilmiştir.
• Gerekli hijyenik önlemleri almaya özen göstermek kaydı ile, emzirme döneminde kullanılabilir.
• Jinekolojik testlerden geçirilmiştir.

Kullanım Şekli :

• Göğüste oluşan şişlik ve ağrıyı gidermek için, uygun bakım yapılmalıdır.
• Specific Support Bust ile, yumuşak dairesel hareketlerle, dıştan içe doğru, göğüs ucuna gelmeyecek şekilde cildinize masaj yapınız.
• Bu bakımı hamileliğin başlangıcından emzirme döneminin bitimine dek günde iki kez, göğüslerinize, göğüs kafesinizin üstüne ve boynunuza uygulamanız tavsiye edilir.
• Göğüsleri güçlendirmek ve formda tutmak için egzersiz yapılması önerilir. Egzersiz, kaslarınızı geliştirerek göğsünüze ekstra destek sağlar.
• Hamileliğiniz esnasında, sütyeninizin ölçüsünü değişen göğüs ölçünüze göre uyarlamanız tavsiye edilir.

bende 18 kilo aldım amaaaaaaaan diyorum yavrum sağlıklı olsunda yada kendimi mi kandırıyorum ne

Eveeet 9kg alan var ,8 var,10,12 ve 18.ilk doğumumdan çıktım hastanede tartıldım 7'si gitmişti.bunda da öyle olsa diyorum emzirirken gider.ilk hamileliğimde kiloyu bu kadar takmamıştım ama sonra kıyafetlerime girememek aynadaki görüntüm ve uykusuz geceler süt sıkıntısı birleşince depresyona girdim.bunda daha sağlıklı bir psikolojide olmak istiyorum inşallah.

daha burda kolik sancılarını, ek besine başladın mı sorularını sorcaz birbirimize.hepimiz hayırlısıyla alalım kucağımıza inşallah kızlar,iyi ki varsınız.[/QUOTE]

vallaha nasıl aldım o kiloları hiç anlamadım zaten.yemekten kesmek istemiyorum yada başka birşey yapmak sadece hamileliğin tadını çıkarmak istiyorum. doğumdan sonra da allah kerim

Kızlar benim tansiyonum çok sık düşmeye başladı,2 günde bir sabahları düşüyor, daha 24+2 yim..normal mi?

Günaydın hamişlerr :) dün gece goguslerime bakim yaparken gogsumu az sikayim acaba süt gelir mi diye düşünürken böyle süt değilde su gibi birseyler geldi gogsumun ucu nemlendi :) gerçi sonradan kizdm kendime keske sikmasaydim diye. Benim gibi deneyeniniz gogsunden bişey gelen var mı

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

evet o bendende geldi canım. anneme sordum bebeğin aşısı derler dedi. onu pek sıkma çocuk için faydalı dedi.ben yine gelecek mi acaba diye arada sırada sıkıyorum tabii ama sıkmamak lazımmış

İlk defa duydum canım ya, maalesef bilgim yok. Biran önce o konuda uzman bir doktora göstermelisin dediğin gibi. İnşallah herşey yolunda gider. Allah sağlıkla kavuştursun bebeğine inşallah.

Valla gerçekten, eşim 1 ağustosta iş başı yapacak, lojman eylül'de çıkacakmış evsiz kalacak çocuğum. Allahtan annem var hemen yakında. Benim annem 15 günlükken gideriz diyor ama eşim pimpirikli işte ikna etmeye çalışıyorum halen. Nerede okuduysa yabancı bir makale okumuş yenidoğan ile annesi yollarda mikrop kapıyor diye, takmış ona kafaya... Yav dedim kalabalık araçlardan bahsediyordur o. Uçak, tren, otobüs gibi hani havadan mikrop gelir oralarda araba da ne olabilir? Yok anlatamıyorum. :44:

Senin olayda karışıkmış.:44: Benim doğum 30 ağustos görünüyor ama doktora sormadım bu sata göre otomatik hesaplama. Çocuğum ne zaman isterse o zaman gelecek. Şimdilik planları 30 ağustosa göre yapıyoruz.

bende 18 kilo aldım amaaaaaaaan diyorum yavrum sağlıklı olsunda yada kendimi mi kandırıyorum ne

Valla umrum değil şuan. Ben zaten şeker hastasıyım. Öyle tatlıydı, dondurmaydı, beyaz ekmekti yemiyorum onları... Buna rağmen kilo alıyorum ne yapayım. Eşime soruyorum, yuvarlandın yuvarlacık oldun ne güzel diyor. Allahtan etli butlu seven bir kocam var, yoksa yandımdı

günaydın canımm.. o benden sürekli geliyor sıkmama uğraşmama falan gerek yok durup dururken kendi kendine akıyo hatta çamaşırımda her gün leke oluyor
kimi zaman sade su kimi zaman beyaz bi sıvı...

geçmiş olsun canım. limonlu bal yutabilirsin. bi kaç saatini kurtarıyor emin ol.

Sagolun kizlar nerdeyse hepsini denedim sadece 10dk hafifletiyo sonra yine basliyooo..surup ismi dedi dk bakalim kocis gelince alicak Insallah ise yarar...
simdiye kadar bal limon pekmez ihlamur idare ettim gecmiyoooo ilac gecirse bariii

1 kaşık pekmeze biraz karabiber döküp içmek iyi derler ama bilmiyorum

Kiz 5 ay bırakmadi :) hamile olmasaydim böyle bir durumda ailemin yanına giderdim..şimdi adanada kalmasına kalırdim ama hasta filan olsam gece o sıkıntı olurdu. .Hayrlisi valla yapacak birşey yok ben evleneli bugün bir sene oldu evlendigimiz günden beri durum bu :) yollarda geçti o sınav bu sınav adana-ankara arası mekik dokuduk.. Bebişimde biz gibi olacak benim korkum bi yere otururuz hadi başka kurum olur ona gideriz su adam kaymakam olaydi otururduk tek yerde başka sınava girmezdi..gicik oluyorum bazen torpil yok aldıkları yok perişan ediyor beni:))

Kızlar benim tansiyonum çok sık düşmeye başladı,2 günde bir sabahları düşüyor, daha 24+2 yim..normal mi?

Canim benim de öyle... Dün bütün gün uzandim neredeyse bu yüzden. Markete gecen gittigimde de düsmüstü ya. Sanki vücudum kaldiramiyor artik gibi hissediyorum öyle bir yorgunluk. Bugün bu saate kadar uyudum. Gece 12 de yataga girdim, uykuya dalana kadar 1 olmustur, öglen oldu ancak uyanabildim, kaburgalarima kadar agriyor öyle halsizdim.

Tansiyon düsmesi, yükselmesinden daha iyimis öyle diyorlar ama..

Sagolun kizlar nerdeyse hepsini denedim sadece 10dk hafifletiyo sonra yine basliyooo..surup ismi dedi dk bakalim kocis gelince alicak Insallah ise yarar...
simdiye kadar bal limon pekmez ihlamur idare ettim gecmiyoooo ilac gecirse bariii

Gecmis olsun canim o zaman ilerlemis demek ki, bal limon ise yaramiyorsa... Gerci kac gün denedin bilmiyorum ben 3 4 günden sonra toparlamistim. Dedigin gibi kisa süreli hafifletiyor sonra yine bogazlar kuruyor ama öyle öyle gecti. Seninki gecmiyorsa mecbur ilacla artik.. Umarim cabuk toparlarsin canim.

Bebek iç organlara baskı yaptığı içinmiş.Normal yani.Bebekler ne kadar sağlıklıysa biz o kadar perişan oluyoruz.

Normalse sorun yok , bebişler iyi olsun da bi şekilde katlanırız

herşey gönlünüzce olur sizinde inşallah:))))

Hanımlar Merhaba;

Doktorum kan sayımı sonuçlarından sonra b12 için dodex isimli bir iğne yazdı bana. Haftada 1 kez kalçadan :18: Hiç de sevmem iğneyi.
Yorgunluk ve hamilelik sonrası depresyonunda çok ihtiyacın olacak b12 vitaminine dedi. Azalmaması lazımmış.

Ayrıca Dvid3 ampul de verdi. 2 ampul 1'er ay ara ile içilecekmiş.

Demir ilacımla kalsiyum arasına da en az 3 saat koymak lazımmış. Demir emilimini etkilememek için.

Vitamin eksikliği önemli sanırım

bende de 25 .haftada başlamıştı şimdi daha sıklaştı cuma günü kontrolüm var dr soracağım zor bir durum sabahları iyi öğeden sonra ayağa bile kalkamıyorum zorluyor

Canım halsizlik yogunluk vs belirti varmıydı.. benim ablamda kronık b12 eksikliği var bu dodexi o kullanır belli dönemlerde

Dvid3 ne ise yarıyor ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…