2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Az önce idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıktı o kadar da dikkat ediyorum öğleden sonra doktora gideceğim korkuyorum da bunu yasayan var mı

tatlım ben ilk gebeliğimde yaşadım..
çok ağrım oluyordu dr.um antibiyotik verdi geçti ama keşke o antibiyotiği kullanmasaydım diyorum
negatif etkiliyor bebeği çünkü..
çok dikkatli ol.
dr.unla etraflıca konuş eğer çok mecbur değilse ilaç kullanma derim ben

kızlar benim oğlan maşallah akşamları bi başlıyor hareket etmeye dün gece saat 2 de yattım
hala hareketliydi..
sabah namazına kalktım hala hareketli eşime dedim bu çocuk bütün gece hareket ediyor umarım doğunca da böyle olmaz bütün gece uykusuz
gün için de de aktif ama geceleri maşallah kıpır kıpır

Vallahi al benden de o kadar. Bütün gün ben çalışıyorum o uyuyor. Sabahın köründe ve bütün gece de gayet uyanık arkadaş

Kızlar cümleten mutlu mesut haftasonları;

Doktorum son kontrolümde suyumun üst seviyeye yakın olduğunu fazla olmadığını ama şeker hastalığında fazlalaştığı için yükleme testini hemen yapmamızı söyledi. Bana da 2 saatlik 75 gr yükleme yazdı.

Sonuçları az evvel aldım, daha doktorumla konuşamadım ama sizin yorumunuzu da merak ediyorum:

Açlık: 66
1.saat: 135
2.saat: 139

Şimdi bende gebelik şekeri yok değil mi ? Sanırım 180'in üstü var demekmiş 75 gr da. Siz ne diyorsunuz ?
Bir de bu açlık kan şekerim neden düşük ki :18:

Son düzenleme:

ahh kuzum ben bunu kafa yemek olrak görmüyorum.anlıyorum seni çünkü. bu sadece benim bebeğim diye sinir krizleri geçiriyorum bazen.
çünkü kayınvalide telefonda bebeğe aldığı şeyleri sayarken sağol anne teşekkürler diyorum. karşılığında '' oyy annesi ona neler alır daha'' diyo
ve ben tlfnu kapatınca sinirden kendimi kaybediyorum.
annesi ne demek ya. onun tek annesi var o da benim. elim ayağım titriyo öyle deyince

açlık şekerin düşük gerçekten canım.normal durumda 180 üstü şekerin normal üstü demek. ama gebelikte daha hassas bakılıyor sanırım.
açlık şekerinin düşük olması az öğün yemek yemenle de alakalı. ufak ufak 6 öğün yemek gerekiyor.

Uzun süre birşey yemeyince elim ayağım titriyor demek o yüzden.

Forumda 140 üzeri sıkıntılı demişler internette 180 üzeri diyor. 140 üzeri gebeler için sanırım.

Kızkar bana yardım edin , çok üzgünüm..az önce annem ve kayınvalidem beni çok üzzdü, zır zır ağladım , gerim gerim gerildim , karnımda sertlik oldu..bu kasılma mıydı? Karnım komple sertti, tek bi yerde toplanma şeklinde değil.???

Canım benim üzülme demek uzaktan kolay biliyorum ama bebişin günahı yok. Başka şeyler düşünmeye çalış.

Ben de karnımın sık sık sertleştiğini hissediyorum ama kasılma diyemiyorum çünkü tam olarak burada arkadaşların söylediği gibi olmuyor.
Yani nefesim kesilmiyor, bebek bir yerde toplanmıyor. Sadece gaz var gibi geriliyor.

İnşallah değildir geçen pazartesiden beri ara ara oluyo üzüntüden, çok korkuyorum..

İnşallah değildir geçen pazartesiden beri ara ara oluyo üzüntüden, çok korkuyorum..

Canım bunu bildiğin için kendini üzmemelisin.
Annen kayınvaliden amannnnnnn boşver. 2 gün sonra unutulacak şeyler için bebeğini germe.

Çünkü bu kasılma olmasa bile bebeklerimiz herşeyi hissediyorlar.

Bol miktarda bakteri var yazıyordu doktordan çıktım simdi antibiyotik verdi inşallah en kısa zamanda geçer

Doktorum mutlaka kullan dedi kullanacağım erken doğum riski yaratıyormus yoksa

bende belki o yuzden sinir oluyorum suara slkistik biraz maddi olarAk daha birsey alamadim..aman babaannesi herseyi alick deyince sinir oluyrm.benimki yetememezlik sanirim..bide biliyorsunuz ev almadi yanimizda hala gerginim iste batiyor...amannnnn bizim bebeklerimiz sonucts..seninkide cinsmis ne annesi ya bitane annesi var alistrma oyle.babaannesi diye duzelt

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım bunu bildiğin için kendini üzmemelisin.
Annen kayınvaliden amannnnnnn boşver. 2 gün sonra unutulacak şeyler için bebeğini germe.

Çünkü bu kasılma olmasa bile bebeklerimiz herşeyi hissediyorlar.

Salı günü kontrolüm var eğer ki orda ters bi sonuçla döniyim eve ikisini de diycem sizin yüzünüzden oldu diye, çok kızgınım ikisine de...Allah'ım korusun bebeğimi ..

anlatmak ıstermısın tatlım rahatlarsın belkı sınırın gecer..bebıste rahatlar :26:

Salı günü kontrolüm var eğer ki orda ters bi sonuçla döniyim eve ikisini de diycem sizin yüzünüzden oldu diye, çok kızgınım ikisine de...Allah'ım korusun bebeğimi ..

Hırs yapma canım sakin ol. Git kendine bir çay al, uzat ayağını rahatla. Kontrolde de herşey yolunda çıkacak merak etme inşallah.

Allah korusun birşey olsa onlara bağırmak aklına bile gelmez canın çok yanar. O yüzden olmadan evvel önlemini al sakinleş.

Az önce idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıktı o kadar da dikkat ediyorum öğleden sonra doktora gideceğim korkuyorum da bunu yasayan var mı

Ben ben ben hamileliğin basindan beri yasiyorum malesef iki kutu antibiyotik bir doz suda eriyen bir ilaç bir doz vajinadan içeri krem 12 tane fitil yedim fitillerim yeni bitti biraz daha iyi simdi ama eminimki tekrar edicek çok kafani takma bol su iç çok önemli cam camasirlarini utule utu le ve sik sik değiştir geçmiş olsun canim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Teşekkür ederim canım sana da çok geçmiş olsun normalde iki üç kez çamaşır değiştiriyorum bugün ütülemeye başladım

Teşekkür ederim canım sana da çok geçmiş olsun normalde iki üç kez çamaşır değiştiriyorum bugün ütülemeye başladım

Bana doktorum ilk kontrolde söylemişti daha 8 haftalıkken, ph dengesi bozluyor hamilelikte çok sık enfeksiyon görüyoruz diye.

Önlem olarak, her ilişkiden sonra ve ilişki olmasa bile haftada 2 kez vajina flora düzenleyici (vagiflora markası)
Sebamed ile banyo, aşağıya sabun falan çok değmeyecek
Bol su içilecek
Beyaz ve pamuklu çamaşır giyilecek, ıslandıkça değiştirilecek.

Çok şükür şimdiye kadar bir sorunum olmadı. Verdiklerini yapıyorum sadece işteyken çok sık değişemiyorum tabii ama her sabah yenisini giyerim ve her akşam eve gelince de yenisini giyerim. Bir de şu vagiflorayı çok seviyorum. Akıntım falan düzene giriyor haftada 2 kez yerleştiriyorum o kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…