2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Oooo kolum yanip agrimaya basladiii :KK43: hani agrimiyorduuuuu beni kandirdinizzz :))

Bende bugün tetenos ikinciyi oldum kadinin eli o kadar hafiftiki vurmadimi diye suphelendim eve geldim gorumceme sordum iğne izi goruyonmu vurmusmu diye valla simdi ama boyle dokununca hissediyorum başka bisey yok buz koysan iyi gelebilirmi acaba ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ben bebegimi kiskaniyorummmmm...kizim tekme atti elimi koydum sevdim..kv geldi aman babaannesinin bitanesi yerim onu die geldi bebegimi sevdi..icten ice sinir oldum.kafayi yiyorum galiba ben:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben bebegimi kiskaniyorummmmm...kizim tekme atti elimi koydum sevdim..kv geldi aman babaannesinin bitanesi yerim onu die geldi bebegimi sevdi..icten ice sinir oldum.kafayi yiyorum galiba ben:KK43:

Hahahaaaaaaa iyi guldum kiz gece gece duygusallagin dibine vurmussun su an :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

kızlar ya cips yedim şimdi de vicdan azabından ölüyorum. acaba bebişime zararlı mıdır?
amann ben hep yiyorum :))

Bende bugün tetenos ikinciyi oldum kadinin eli o kadar hafiftiki vurmadimi diye suphelendim eve geldim gorumceme sordum iğne izi goruyonmu vurmusmu diye valla simdi ama boyle dokununca hissediyorum başka bisey yok buz koysan iyi gelebilirmi acaba ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
aynen ben de bugun oldum cnm vururken cok acimadi ama tabi hissettim.simdi hafif agri basladi.uyicam cnm ya yoksa buz filan yaprdim ama simdi halim yok :)

bencede yiyon kiz sen :) bosver sevsin nolcak :)

Ahanda ben gittim kizlar optum sizi...

Oooo kolum yanip agrimaya basladiii :KK43: hani agrimiyorduuuuu beni kandirdinizzz :))

ben burdan çok rahat diye yazmıştım belki hatırlarsın canım aşıdan sonra.. 2 gün sonra acımaya başladı benimki ve orada bir sertlik oluştu şaşırdım.. kolay değilmiş aşı işi yani :))

ben de oğlum ilk doğduğunda bu duyguya kapılıyordum.. lohusalık sendromundan dolayı ama benimki :))
sonra sendrom geçtikçe babannesinin onu sevmesinden keyif almaya başladım..
ALLAH tan babannesi çok seviyor bayılıyorum onların birbirine sevgi gösterisi yapmalarına
sonuçta ikiside birbirine can.. sevmeseler çok sinir olurdum..
senin de hamilelik psikolojisi ve duygusallığından kaynaklanmıştır hislerin canım yoksa normal değil böyle şeyler :))

Benim eşim günü gününe biliyor valla , arada gününü şaşırdığı oluyo ama çoğunlukla bilir, eee 5 yıllık evli olup başarısız iki hamilelikten sonra bilmesin de ne yapsın..:KK50:

Benim eşimde sürekli takipte, gerçi ben takvim hazırlayıp astım çalışma odasının kapısına, gelip gidip bakıyoruz:KK49::KK34:
Cumartesi günü gece büyük bir zevkle bu hafta da bitti deyip, çarpı koyuyor o haftanın üzerine... :KK52::KK52:

$bebek takvim.jpg

kızlar bişey sorcam
hamileliğim süresince bugün de dahil olmak üzere
5 . kez ishal oluyorum
bağırsaklarıma bıçak saplanır gibi sancılar giriyor..ve kusuyorum
alttan üstten
kusura bakmayın açık açık yazdım ama
bugün mahvoldum midemde yanma olarak başladı..sanki kezzap dökmüşün gibi..sonrada mide bulantısı ve sonra ishal..perişan oldum
var mı böyle şeyler yaşayan?????:KK25:

Ben iki kez yasadım bu durumu. Hamile kalmadan bir iki sene kadar önce ülser teshisi konmuştu. Kendimi bildim bileli de midem hepçok hassastır pek çok kez zehirlenmiştim. Hamileyken özellikle dışsardan yememeye dikkat ettim yine de basıma geldi. İlkinde ölüyorum sandım henüz iki aylıktı bebegim. Sancıdan bacaklarımı uzatamıyordum iki büklüm yatıyordum. Ultrason yapıldı kan tahlilleri vs. Lökosit çok yukselmişti. Gıda zehirlenmesine benziyor demişlerdi. Agrı kesici yada mide rahatlatıcı vermiyorlar özellikle erken evrede. Sabaha kadar üç serum yedim kaybettiğin sıvıyı yerine koymaya çalışıyorlar sadece. Bir kaç gun yattım yemek yiyemiyrdum yavas yavas yogurt makarna muz ve bol su ile atlattım. İkincisinde üç aylık gibiydi bebegim ve yine dısardan yemememe ragmen basıma geldi. Sadace bebege baktırdım ultrasonda bu kez tahlil yaptırmadım ve hala neden zehirlendim ve gercekten gıda zehirlenmesi miydi emin degilim. Umarım bir daha yasamam.
Ben ilk üç - dört ay içinde 6 kilo verdim surekli bulantım ve kusmam vardı. Çok sükür verdiğim kilodan fazlasını geri aldım artık yeme sorunum yok lakin mide sorunumdan dolayı hala midemi cok yoracak birşey yemiyorum. Cok soganlı ya da baharatlı ya da fazla yaglı gibi. Eger senin de miden hassas ise daha dikkatli olmalısın. Umarım kısa surede atlatırsın.gelmiş gecmiş olsun bir daha yasanmasın inşallah.

bende lıerac kullanıyorum henuz catlamadım ama gergınım göbegımde ufak kasıntılar var catlayacak gıbı duruyor..

Ben de lierac kullanıyorum üç aydan sonra basladım ve artık akşamları o kadar gergin oluyorum ki lierac cabuk kuruyor bu hem iyi hem kötü. İşe giderken dısarı çıkarken iyi ama evdeyseniz yani imkan varsa daha nemli tutacak ürünleri denemekte fayda car bence. Bella b honey butter tavsiye ederim.
Buarada baska bir arkadas sormuştu. Saglikliveguzel.Com da 100 ml si 49 tl lierac ın

Dogum izni 32+0 da 8 hafta once 8 hafta sonra oldugu icin ama 3 hafta daha dr izin verirse calsilabilyor bnm dogum izni malesef kotu zmaana denk geliyo 1 temmmuz da zarwn okul bitiyo oncesi iznim bosa gidiyo ilk donemi kapasaydim iyi olackti supriz beebk olunca ayarlanamadi

Benim de ayni durum ama doğumdan sonraya atamiyor muyuz o izinleri biz acaba ya. Ben bizim memura sordum atarsin bişi olmaz demisti ben rahat takiliyodum 😯
Ben ilk donem okula gitmeyecegim seneye diye ayarlamistim kendimi ama ucretsiz izin görünüyor öyleyse.

Benim de ayni durum ama doğumdan sonraya atamiyor muyuz o izinleri biz acaba ya. Ben bizim memura sordum atarsin bişi olmaz demisti ben rahat takiliyodum 😯
Ben ilk donem okula gitmeyecegim seneye diye ayarlamistim kendimi ama ucretsiz izin görünüyor öyleyse.

Izin tam bir karmaşa kimi okul ve mem kabul ederken kimi etmiyormus benim haziran 18 de basliyor 32. Haftam o yuzden raporu alacağım aslında biz yıllık izinlerimizi kendimiz ayarlamiyoruz örneğin hamile bir hemsire 37. Haftaya kadar calisip dogum iznine cikiyor bitiminde de kendi yillik iznini kullanabiliyor bize bu hakkın verilmemesi adaletsizlik aslinda dava açmak lazım

Benim eşimde sürekli takipte, gerçi ben takvim hazırlayıp astım çalışma odasının kapısına, gelip gidip bakıyoruz:KK49::KK34:
Cumartesi günü gece büyük bir zevkle bu hafta da bitti deyip, çarpı koyuyor o haftanın üzerine... :KK52::KK52:

Ay o çarpı atma işini ben de yapmak istiyorum , her bitirdiğim haftayı çarpılamak istiyorum, sanırım ruhen iyi gelicek bana:nazar:..bir de sanırım seninle takvimimiz aynı canım :KK49: inşallah kalan zamanımız çabucak sağlıkla geçiverir:34

Kizlar Günaydın. .bunlari yeni aldim.islak Mendili stok yapmisim sanki :)

Eklentiler

• $1399710223576.jpg
    $1399710223576.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 56
Az önce idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıktı o kadar da dikkat ediyorum öğleden sonra doktora gideceğim korkuyorum da bunu yasayan var mı

yaptirmadim ama bendede var sanirim.buyuk ihtimalle mantar var..cok sinir bir durum

Az önce idrar tahlili yaptırdım enfeksiyon çıktı o kadar da dikkat ediyorum öğleden sonra doktora gideceğim korkuyorum da bunu yasayan var mı

Benimde cok yanmam oluyodu idrara ciktigimda enfeksiyon ve kan çıktı benim idrarimdada antibiyotik verdi bitirdim şimdilik bi skintim yok bakalim

Izin tam bir karmaşa kimi okul ve mem kabul ederken kimi etmiyormus benim haziran 18 de basliyor 32. Haftam o yuzden raporu alacağım aslında biz yıllık izinlerimizi kendimiz ayarlamiyoruz örneğin hamile bir hemsire 37. Haftaya kadar calisip dogum iznine cikiyor bitiminde de kendi yillik iznini kullanabiliyor bize bu hakkın verilmemesi adaletsizlik aslinda dava açmak lazım

Evet canim yaa ben de seminer doneminde rapor almayi dusunuyorum ama rapor hakkimdan kullanirim cunku bnm okul sorun cikarmaz izni sonraya atmada sanmiyorum oyle bi imkan varsa. Bakalım...

Gecmis olsun canim yuksek mi cikmis ki bende de cikmisti lokosit yuksekti ama cok degil tehlikeli degil demisti . Daha sonra gbol su icrtim dolaptan aldigim hicbir aeyi oda sıcaklığında beklwtmedn yemedm bi sonraki tahlilde baya azaldi enfeksiyon.sen onlem alıyo muydun

Esracim aldiklarini hayirli olsun gule gule kullanin islak mendilde hic sorun degil bol bol yapiolar zaten :)
Gamzecim sana da gecmis olsun antibiyotigi mutlaka kullan.

Bacilarim bogazim yanio burnum tikali galiba grip oluyom.ne yapmaliyim bu boğaz ima ?

X